Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Kell... túl drága lesz :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szokásos minőség!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

"A Seasonic Platinum Fanless 520W táppal kísérteties hasonlóságot mutató termék a gyakorlatban tehát 84-88% helyett immáron 90-92%-os a hatásfok..."
Vagy nekem van még korán, vagy sántít a mondat.

Most mi a legkisebb fanless platinum táp?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) Daywalker válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

400W [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) vittorio7


vittorio7
őstag

Biztos nem lesz olcsó.

(#6) .mf válasza KAMELOT (#2) üzenetére


.mf
veterán

S ezt egy kinyitatlan termékképről megállapítottad? Remek :C :U

Ha választhatnék, mégis a félpasszívat választanám. Alap és kis terhelésen az is passzív, de ott legalább ha túl magas a hőmérséklet, van mi megvédje a saját levében forrástól.

Csak tudnám, mi vezette őket arra, hogy éjjeliedénynek hívják :Y :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Daywalker válasza .mf (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Én is megnéztem a nevet, de van ezzel a névvel madár is meg repülő is...vajon melyikre gondolhattak :F

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) KAMELOT válasza .mf (#6) üzenetére


KAMELOT
titán

V700 tápomnál ha odateszem a fülemet akkor is csak nagyon kicsi susogást hallok. Ennyit a halkságról.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem ciripel úgy egyes alaplapokkal, mint Seasonic tette, az már fél siker.

⭐ Stella

(#10) Ati1979


Ati1979
veterán

Nem merik odaírni az árat! ;]

Amúgy nem rossz!

(#11) .mf válasza KAMELOT (#8) üzenetére


.mf
veterán

Szóval egy képről és egy teljesen másik termék alapján meg tudod mondani, hogy valami jó. Nincs több kérdésem. :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy látom kicsit csalóka képek ezek. Nem fehér a táp, hanem alu színű.

⭐ Stella

(#13) Viktor81 válasza .mf (#11) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Szerintem ugy ertette, hogy ez teljesen megegyezik a Seasonic SS-520FL2-vel, amirol pedig tudjuk, hogy jo.
Egyebkent ez a tap nem "forralja" meg magat mert van benne thermal protection, amirol raadasul azt irta valamelyik kulfoldi tesztoldal (talan Techpowerup), hogy indokolatlanul hamar beavatkozik, szoval biztosan nem tesz kart magaban...

Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#14) mghltm


mghltm
addikt

itt is seasonic belsot irnak: NJ520 - Seasonic

az ararol: az SS-520FL2-ert 140 dollart kernek tojasek

Seasonic Platinum Series Fanless 520 W @ techpowerup

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Akinek kell a fanless az fizessen érte. Ma már a tápok nem annyira hangosak,mint valamikor a 8cm -s codegenek és társai voltak.
Nagyon jó táp, erős egy kártyás rendszernek is elég kakaóval.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Ubran válasza mghltm (#14) üzenetére


Ubran
tag

Mar ra is akartam keresni az arara, de igy koszonet a linkekert :)

(#17) .mf válasza Viktor81 (#13) üzenetére


.mf
veterán

Értémén, csak:
- amíg valaki szét nem szedi, addig nem lehetünk benne biztosak, hogy tényleg csak átmatricázás változatlan belsővel, vagy csak egy referencia-dizájnt vettek, s nem cseréltek-e ki egy-két alkatrészt olcsóbbra, amiből már akadhatnak gondok. Ld. néhány Corsair is Seasonic tervezésű belsőt kapott, de a Corsair elkezdte az alkatrészeket olcsóbbra cserélni.
- Kamelot és sok más tag is rendszeresen csinálja ezt, pedig semmi értelme.

"Egyebkent ez a tap nem "forralja" meg magat mert van benne thermal protection, amirol raadasul azt irta valamelyik kulfoldi tesztoldal (talan Techpowerup), hogy indokolatlanul hamar beavatkozik, szoval biztosan nem tesz kart magaban..."

Persze, hogy van benne, de vannak forró gócpontok is, amik nagyobb hőterhelést kapnak.
Ez az indokolatlanul hamar beavatkozás sem pozitív a szememben. Épp ezért írtam, hogy én inkább egy félpasszívot választanék: ahelyett, hogy tovább melegszik és lekapcsol, inkább egy alacsony fordulatszámú halk ventit kapcsoljon be, amivel marad alacsonyabb hőmérsékleten.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) #65675776 válasza radi8tor (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arról nem a táp tehet, hogy egyes gyártók tróger VRM-et raknak a lapjaikra. Ha nem lenne kemény feszültségvisszahatás, akkor talán a táp sem ciripelne.

(#19) radi8tor válasza #65675776 (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ez pontosan így van. :(

⭐ Stella

(#20) bteebi


bteebi
veterán

Jóféle. Azért szerintem nem ártana rá egy időnként bekapcsoló ventilátor, mert ha maxon járatják, akkor azért már nem kevés hőt termel, hiába a rendkívül jó hatásfok. Ha a terhelés mellé egy kellemes, 35-40°C-os nyári "szobahőmérséklet" társul, azért az gondolom eléggé megviseli. Vagy én vagyok túl óvatos? :B Nagy kár, hogy iszonyatosan drága lesz :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Nagyon tetszik! :C Csak félő, hogy az ára nem annyira fog.
Úgy vennék már egy passzív tápot, már csak az zörög a gépemben /a vinyókat is kidobáltam, csak ssd/. Bár a jelenlegi Enermax tápom is ultra halk, alig hallani.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#22) fordfairlane válasza #65675776 (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez tuti, hogy a lap miatt van? Csak mert az én 400W.osom is ciripel. Az még a gold széria, nem ez a platinum, de nagy eltérés nem lehet.

x gon' give it to ya

(#23) Mackósajt válasza Daywalker (#7) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nyilván a repülő is a madárról kapta a nevét. A nightjar (magyarul lappantyú) az álcázóképességéről híres, vagyis arról, hogy nem lehet észrevenni. Ezért neveztek el róla egy tápegységet, aminek nincs hangja, tehát nem lehet észrevenni. Legalábbis én úgy tippelem ez lehet a név mögött a logika.

(#24) Lolka Bolka válasza bteebi (#20) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Szerinted nem tesztelték az általad felvázolt "extrém" viszonyok között?:) Te vagy a túl óvatos! Bezzeg én olyan "bátor vagyok", hogy a hybrid módban működő tápomnál én is azt választottam, hogy szép lassan forogjon a ventije, pedig az is elmenne passzívban 530 watt terhelésnél is még. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) bteebi válasza Lolka Bolka (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Gondolom tesztelték nem szokványos körülmények között is, de hogy meddig, az egy másik kérdés. A jobb kondenzátorok talán 105 vagy 115°C-ot is kibírnak, csak az a kérdés, hogy meddig. Persze nálunk azért nagy átlagban nincs extrém meleg, de hogyha nagyon meleg van, és a ház rosszul szellőzik... na jó, minden bizonnyal tényleg túl óvatos vagyok :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) ViZion válasza bteebi (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Ha ennyire para, akkor nem kell passzívat venni... vagy rakj rá ventit... oh w8! :O :DDD
Engem csak az ára tart vissza...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Én a passzív tápoknál nem is a túlmelegedéstől félnék, hanem attól, hogy a gépházba tolja a meleget. Ha ezt a plusz hőt el akarod távolítani, akkor nem a tápéval, hanem egyéb házventikkel oldod meg, amik nem biztos, hogy halkabbak, mint egy minőségi táp ventije. (Nekem "sima" tápom van -Bequiet Power Zone 750-, de a VGA-m, a CPU hűtőm és a házventijeim is mind hangosabbak a tápnál).

(#28) #65675776 válasza Bandi79 (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek tipikusan azok a tápok, amik felsőtápos házba valóak, úgy, hogy felettük rács van.

(#29) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős! :R

(#30) arden


arden
csendes tag

Ne feledkezzünk meg a Kingwin/Superflower tápról, mely nem is ciripel... és tényleg nagyon hűvös, nálam bevált. Hajnalban totál csenben ha hallani némi ciripelést, de nappal nem lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.