Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

szegények iphone-ja...

:))

szerintem azért nem kéne összehasonlítani ilyen szinten őket. Más. Más.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) David75


David75
őstag

Ez a comes whit music dolog nagyon jó ötlet még ugyis hogy elvileg ez dob a telefon árán én szívesen fizetnék mondjuk 30ezerrel többet az iphone-ért ha lenne magyar zenebolt és onnan mindent tölthetnék egy évigingyen .Csak arra lennék kíváncsi hogy milyen bő lehet a nokia zenei kínálata főleg ha azt nézem hogy én mondjuk sose az ilyen populáris zenéket halgatom.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#3) Taybore


Taybore
aktív tag

Mielőtt megjelent minden cikk az iPhone gyilkosként emlegette, meg hogy milyen jó és még olcsó is. Aztán megjelent, nem is olyan olcsón, nem is volt annyira király, mint azt sokan vártuk. Néhány hónap múltán meg azt írják, hogy "elmarasztalták", meg "szegények iPhone"-ja. Ez valahogy csökkenő tendenciát mutat, nem?
Én is vártam év végén, de az első tényleges teszt után lemondtam róla. Bár biztos nem lehet olyan rossz, ha ennyien veszik, bevallom én még nem próbáltam, de most már N85-re gyúrok, aminek az ára mostanára kezd barátságosabb lenni.

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

Comes with Music szolgáltatás-t én hogy tudom használni?

(#5) David75 válasza Taybore (#3) üzenetére


David75
őstag

Jó hát inkább akkor nézzük úgy hogy mit nem emlegettek nagy iphone gyilkosként?Amit érintőképernyővel adtak ki az már mindjárt az lett és rendszerint ahogy kijöttek már mindjárt nem emlegették úgy...Mindig van a terítéken valami kütyü ami még ki se jött de nagy iphone gyilkos.Most éppen a palm pre...Én nem hiszem hogy ezt a symbian touch-ot egy lapon lehet emlegetni egy iphone os-el de egy android-al se sőt egy touch flo 3d kezelő felületes windows mobile-al se.Ezek első ránézésre is sokkal modernebbek...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#6) bolondember válasza David75 (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

semmi gond nincsen az S60v5-tel, szerintem nem lehet rámondani, h "nem modern"...

vagy valami attól modern, mert csillivilli-parasztvakító? :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) David75 válasza David75 (#5) üzenetére


David75
őstag

Nem hiszem hogy parasztvakítás lenne ha valami letisztult,nagyon dizájnos,és jóérzés használni.Nem akarok csúnya ikonokat meg szerteágazó menüket se látni és azt szeretem ha minden pofon egyszerű.Nem csak az számít mit tud valami hanem hogy azt hogyan tudja.Én azt szeretem ha sokat animál egy os (persze az úgy történjen hogy ne szaggason egy picit se).Ma már az az elvárás hogy szórakoztatóan kezelhessünk egy telefont.Erre van igény.És szerintem evvel a gondolat menettel rengetegen egyetértenek.Ezek az emberek a dizájn-t a letisztultságot és animációkat nem parasztvakításból akarják...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#8) Napfénysüti válasza bolondember (#6) üzenetére

Szerintem se. Elég jól személyre lehet szabni és legalább nem valami csillivilli szar lassú(X1 :U ) rendszer.
Számomra ezerszer inkább mint WM...

Més que un club!

(#9) assalka válasza David75 (#7) üzenetére


assalka
csendes tag

"Ezek az emberek a dizájn-t a letisztultságot és animációkat nem parasztvakításból akarják..." sajnos ezekért meg is kérik az árát amiért egy agyonkorlátozott műanyagdarabot kapsz ami lehet dizájnos, de nem arányos az értékével, mint ahogy egyik apple termék se..számomra az iphone divattermék..szvsz.

(#10) David75 válasza assalka (#9) üzenetére


David75
őstag

nem csak az iphone os-re gondoltam hanem az android-ra és a wm-es touch flo-ra és a web os-re is de hát akkor ezek is divatermékek mivel ezek is letisztultak,szépen animálnak és dizájnosak...persze persze...:D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11) AMD Power


AMD Power
titán

Érthető a sikere. Bár az anyagminősége hagy maga után kívánni valót de akkor is jó lett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) Karma válasza bolondember (#6) üzenetére


Karma
félisten

Na épp 10 perce tapasztaltam meg fejlesztés közben, milyen modern a Symbian. Az egy dolog, hogy 2009-ben még mindig a DOS-os betűjeleket használja, de ha beleraksz egy olyan memóriakártyát, amin több partíció is van, az elsőt berakja E:-nek, a többit leszarja.
A UI lényegében semmit se változott az S60 0.9 óta, csak témázgatták, a menüket meg mélyítették. A beállítófelület bár javult egy kicsit a Control Panel bevezetésével, még mindig több nagyságrenddel bonyolultabb az iPhone-énál, teljesen feleslegesen.
Továbbra sincs kinetic scrolling. A P1i-mnek még elnézem, abban az időben még nem találták ezt ki, de 2008-9-ben már kötelezőnek kellene lennie. Soroljam még? :U

“All nothings are not equal.”

(#13) assalka válasza David75 (#10) üzenetére


assalka
csendes tag

én speciel iphone osre gondoltam, de sztem lényegesen több rohangál belőlük, mint mondjuk egy "wm-es touch flo"(jobb a marketing menedzsmentje stb.), nem tagadom szép szép teló, de nekem az ár érték arányával van gondom, mert ha megmondod nekem mi kerül 14x ezerbe egy olyan telefonon ami még le is van korlátozva és még a anyagi minősége se jó?!hát lehet, csak rám van hatással a válság..számomra luxus a divatot követni.. mellesleg iphone-nokia az elmúlt párévben ugyanaz a műanyag..lásd: 5800

(#14) David75 válasza assalka (#13) üzenetére


David75
őstag

csak a az iphone 3g műanyag az eleje pedig szinte karc mentes üveg azért szinte mert bizonyos keménységü dolgok megtudják karcolni.Ez azért elég jó anyag minőség.

Pl:volt barátnőm még annak idején az ipod touch-om sikeresen meg karcolta a kvarc kristályos gyűrűjével...

Az ár érték arányról annyit hogy mondjuk induljunk ki belőlem én sokáig egy vodafone-os 7500 ft-os dijcsomagban voltam mert kellett a mobil internet nekem mindig meg hogy ne keljen spórolgatnom a hívásokkal.Na most én fizettem összesen 28000 ft-ot a t-mobile-nál és 2500ft-al több a havidijam mint a vodafone-nál de mindenből kb 2x annyi van ingyen tehát azt a külömbséget bele se számolom az árába.Tehát ha magamból indulok ki akkor egy 28000ft-os telefonról beszélünk ez eleget mond az ár/érték arányról...

A zártságról annyit hogy fel lehet törni akit ez zavar...Az én iphone-om is fel van törve de mondjuk teljesen más okból...

Ha az itunes-t érted zártság alatt akkor pedig anyit tudok mondani hogy én nekem szinte mindig ipod-om volt és mindig szerettem az itunes-t.(illetve volt nálam kölcsönbe 1-1 hónapra sokféle iaudio,iriver lejátszók de csak hogy megtudjam hogy tényleg jobb-e a hangminőség hát kb egy szint csak az ipod-on nem kell eqvalizert állítgatnom amit segítség nélkül be sem tudok állítani...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#15) assalka válasza David75 (#14) üzenetére


assalka
csendes tag

na várj ezt a 28ezres telot nem értem..én ugy tudom a T-nél 29.900+10khavonta 18 hónapig azt hiszem, vagy 990+17k x 18 (meg persze domino) nem értem,h jön ki a 28ezer..de ha 28 ezer forintért megvehetem máris megyek..

(#16) David75 válasza assalka (#15) üzenetére


David75
őstag

Úgy jön ki a 28000 hogy a havi díjat nem számoljuk bele a telefonba illetve csak az iphone-nál kezdték beleszámolni azok akik ebbe akartak belekötni,tehát olyat még nem hallottam hogy egy nokia n96 vagy 5800 árát valaki havidíjjal együtt nézte.Hiszen ha azokon is akarok havi mondjuk 2 gigát mobil internetezni meg havi legalább 200 percet beszélni(már pedig akarok) akkor ugyan úgy lesz kb 10 ezer a havidíj és a telefon véletlenűl sem 28000ft...

10000ft-s havidíj nem részlet fizetés hanem 400perc beszélgetés és 2giga mobil internet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17) asadasad22 válasza David75 (#16) üzenetére


asadasad22
őstag

nagyon nagy naívság ilyen hülyeségeket mondani.
egy 5800-át hivatalos, 2 év magyarországi nokia garanciával, vadonatúj állapotban, teljesen függetlenül megkapsz 80k forintért. ennyi az ára, mert ennyiért lehet hozzájutni hivatalosan, függetlenül. az senkit nem érdekel, hogy a szolgáltatók mennyiért, milyen feltételekkel, milyen rablánccal adják. mivel az iphone-t hivatalosan csak az előbb említett rablánccal lehet beszerezni, szolgáltatóhoz kötötten és horror havidíjas csomagokhoz kötötten így ha valaki be akar szerezni hivatalosan egyet, annak bizony kutya kötelessée a nevetséges 30k (ami nyilvánvalóan szimbólikus összeg, simán lehetne 0 forint is) forinton kívül még további 240ezret befizetnie. persze butaság ezt az egész költséget a teló árába beleszámítani is, de mégnagyobb hülyeség semennyit nem számítani bele, a teló nagy részét ugyanis ezen a 240ezer forinton keresztül fizeted be. illetve ahogy tudom, már beszerezhető kártyásan is, vagy függetlenül akár, 120-160k forint magasságokban. az egészen biztos, hogy az apple nem jótékonysági szervezet, és legalább 120ezret kér érte, és az is egészen biztos, hogy te ezt szépen mind be fogod nekik fizetni, akár a teló ára, akár "havidíj+2 év hűség kombó" címen.

(#18) Karma válasza asadasad22 (#17) üzenetére


Karma
félisten

Ha nem tetszik a havidíj, 140-ért odaadják dominóban, +20-ért ki is függetlenítik. Attól még ég és föld az 5800 és az iPhone 3G, még ha nem is barátságos az ár, legalább reális :U

Viszont szerintem ezzel abba is kéne hagyni a topik szétoffolását.

“All nothings are not equal.”

(#19) David75 válasza asadasad22 (#17) üzenetére


David75
őstag

az egy dolog de ha 5800-ám lenne akkor ugyan ugy befizetném mivel kell a mobil internet és a jópár perc beszéd is havonta...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#20) Typhoon47


Typhoon47
őstag

...A égvezető kiemelte, hogy a korlátlan zeneletöltést kínáló...

tehát a jó isten? :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#21) Typhoon47 válasza asadasad22 (#17) üzenetére


Typhoon47
őstag

így ha valaki be akar szerezni hivatalosan egyet, annak bizony kutya kötelessée a nevetséges 30k (ami nyilvánvalóan szimbólikus összeg, simán lehetne 0 forint is) forinton kívül még további 240ezret befizetnie.

Nézz utána, hülyeséget beszélsz.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22) (An)Dante válasza David75 (#19) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ez a téma nem iPhone vs. Nokia 5800!

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#23) asadasad22 válasza Typhoon47 (#21) üzenetére


asadasad22
őstag

aligha.

(#24) asadasad22 válasza Karma (#18) üzenetére


asadasad22
őstag

tudom, ezt mondtam is. csak a "30k-ba kerül" dolog mellett nem tudtam elmenni szó nélkül.
az 5800 és iphone valóban ég és föld, de nem kevés dologban az előbbi javára.
persze, összességében az iphone jobb sokaknak. ahogy említetted is 140k+20k-ért meg is van függetlenül, bár az a függetlenítés kétlem, hogy hivatalos dolog lenne, így gondolom a garancia, a további fw drissítések, és bármilyen hivatalos support bukta hozzá innentől kezdve. egy 5800 így pontosan fele annyi, teljesen hivatalosan. kétszer annyit én biztosan nem adnék egy iphone-ért, de még másfélszerannyit sem, messze nem.

(#25) Ulkesh válasza asadasad22 (#24) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ahogy említetted is 140k+20k-ért meg is van függetlenül, bár az a függetlenítés kétlem, hogy hivatalos dolog lenne, így gondolom a garancia, a további fw drissítések, és bármilyen hivatalos support bukta"

A 20 ezres függetlenítés hivatalos, a T-Mobile csinálja, így gari minden marad.

De ha az 5800-ast ki akarod használni és előfizetsz mobilnetre, telefonként is rendesen használod, akkor lazán túlléped az Ikon400 10 ezres árát is, szóval megveheted 80-ért függetlenül a készüléket és ennek örülhetsz is, de a szolgáltatódnak ugyanúgy tejelsz, csak a készülékért fizettél 50 rugóval többet.
Szóval lehet, hogy ez neked megéri, de sokaknak nem.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#26) David75 válasza Ulkesh (#25) üzenetére


David75
őstag

Hiába magyarázod el én 2x kifejtettem de vagy nem képesek vagy nem akarják megérteni...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#27) David75 válasza Ulkesh (#25) üzenetére


David75
őstag

pedig érthetöen fogalmaztam

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#28) asadasad22 válasza Ulkesh (#25) üzenetére


asadasad22
őstag

ezt a hivatalos függetlenítést nem tudtam, így egy fokkal tényleg jobban hangzik a dolog.
ha ki akarod használni a telót, az nem jelenti azt, hogy előfizetsz mobilnetre. részemről a mobilnetre minimális szükségem lenne, ahol igazán szükségem van rá (otthon, egyetemen, stb..) ott van wlan, így semmi szükségem nincs rá. nagyon ritkán adódik olyan, hogy út közben kell elintéznem valami halaszthatatlan dolgot neten (email mondjuk), és ha így is adódik, akkor is minimális forgalmat generál. az ikon400-as csomag havidíjának kb a tizedét generálhatom összes telefonos költségként.

(#29) Ulkesh válasza asadasad22 (#28) üzenetére


Ulkesh
őstag

"részemről a mobilnetre minimális szükségem lenne"

Ebben az esetben másik csomagra fogsz előfizetni, nem az Ikon-ra, a készülék ekkor drágább lesz, de még mindig olcsóbb, mint az 5800 függetlenül.
Persze itt már közrejátszik pár másik dolog (meglévő előfizetés, esetleges szolgáltatóváltás stb.).
Ha ezek alapján nem éri meg neked, akkor egyszerűen neked ez rossz választás.

--

Azt senki nem mondja, hogy egy készülék kizárólagosan 1 szolgáltatónál történő forgalmazása jó dolog lenne, de aki mobilnetet használ és aránylag sokat beszél mobilon, annak jelenleg az Ikon csomagok még akár szolgáltató váltással együtt is jó megoldást nyújtanak (ezért is találták ki őket).
Főleg egy olyan készülék esetén aminek használata elsősorban a mobilnetre épül.

Akinek meg ez nem felel meg, másik készüléket választ.
Egyébként nem az iPhone az egyetlen ami ilyen konstrukcióban kerül csak forgalomba.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#30) (An)Dante válasza Ulkesh (#25) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nokia 5800 XpressMusic: 42.900 Ft Vodafone Multimedia 7500 vagy 10000 csomaggal

Vodafone Multimedia 7500:
* 300 perc
* 200 SMS
* 500 MB net
* havi 7.500 Ft

Vodafone Multimedia 10000:
* 500 perc
* 250 SMS
* 3 GB net
* havi 10.000 Ft

Ennyit a szolgáltatói hitvitákról.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#31) joey04 válasza asadasad22 (#17) üzenetére


joey04
titán

persze butaság ezt az egész költséget a teló árába beleszámítani is, de mégnagyobb hülyeség semennyit nem számítani bele,
ez egy okos mondta, nagy igazság.
ebből indul ki 90%-ban az árról folytatott értelmetlen vita. Értelmetlen bármelyik állítás mellett kardoskodni, mert az igazság most is félúton van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) (An)Dante válasza joey04 (#31) üzenetére


(An)Dante
őstag

A készülékek kártyafüggetlen árát illik összehasonlítani, mivel a tarifacsomag kiválasztása egyedül a felhasználó igényeitől függ. A Nokia nem az iPhone ellenfelének szánta a készüléket, csupán egy mérsékelt árú zenei-multimédiás ajánlattal akart előrukkolni körülbelül féláron.

Van aki tökéletesen el van internetes csomag nélkül, mert az ilyen vágyait az otthoni és munkahelyi WLAN hálózatokon éli ki. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy az 5800-ra telepített Nokia Maps net nélkül is tud keresni és útvonalat tervezni ellentétben a Google Maps megoldással.

Értelmetlen hitvita másokra ráerőltetni valakinek a saját tarifa igényét. Családon belül is van aki a Vodafone 1000 forintos korlátlan beszélgetés opcióját használja kártyás csomaghoz, pedig high-end mobilt használ. Az emberek igényei mások épp ezért jók az eltérő készülékek és tarifák.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#33) m3oy88


m3oy88
csendes tag

A nokia is megkezdte az itunes másolását a CWM-mel. Végülis a jót nem szégyen másolni!:)

(#34) asadasad22 válasza Ulkesh (#29) üzenetére


asadasad22
őstag

"Ebben az esetben másik csomagra fogsz előfizetni, nem az Ikon-ra, a készülék ekkor drágább lesz, de még mindig olcsóbb, mint az 5800 függetlenül."

pont most írták az 5800 rablánc nélküli árát: 140k. és akkor még függetlenítheted 20k-ért. ez most akkor hol olcsóbb nekem, mint a fix 80k?
kártyás csomagot használok, 20 ft az sms/mms/duma hálón belül, 40 ft hálón kívülre. ha sokat beszélnék valakivel/kikkel, egy szolgáltatással havi 300 forintért 3 forintért hívhatnám.. ennél olcsóbbat alig, vagy nem találnék még előfizetéssel sem. szóval számomra az előfizetés szóba sem jön. 160-ért iphone sem, nagyjából a felén esetleg még elgondolkoznék.

(#35) Ulkesh válasza asadasad22 (#34) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Pont most írták az 5800 rablánc nélküli árát: 140k. és akkor még függetlenítheted 20k-ért. ez most akkor hol olcsóbb nekem, mint a fix 80k?"

Az iPhone ára 140k Domino csomagban, de ha maradsz előfizetésnél, akkor ha nem az Ikon csomagokból választasz, akkor a választott csomagnak megfelelően kb. 40-60k lesz a készülék ára.
Erre írtam, hogy még mindig olcsóbb, mint az 5800 független ára (amit ha nem GSM Shop-ban veszel akkor 97k).

"ha sokat beszélnék valakivel/kikkel, egy szolgáltatással havi 300 forintért 3 forintért hívhatnám.. "

Akiknek aránylag magas a számlájuk, azok nem 1-2 emberrel beszélnek sokat, hanem sokkal, ilyenkor meg nem tudod értelmesen felhasználni ezt a lehetőséget.

"szóval számomra az előfizetés szóba sem jön."

Én csináltam táblázatot, hogy mivel jönnék ki legjobban, ha átlépnék a mostani Vodás előfizumból a T bármelyik csomagjára. Szerepeltek a kártyás csomagok is, de az Ikon400 jött ki a legjobb lehetőségként a jelenlegi számláim alapján. A kártyás csomagokkal ha csak a beszélgetést veszem figyelembe, akkor is sokkal drágábbra jönne ki a havi költségem, de ha mobilnetet is beleszámítom, akkor még jobban ráfizetés lenne.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#36) David75 válasza Ulkesh (#35) üzenetére


David75
őstag

Jó hát úgyse lehet elmagyarázni nekik...Pedig szerintem könnyen egyet lehet avval érteni hogy nem sok értelme van iphone-t mobil internet nélkül használni de ez még sok telefonra igaz szerintem.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#37) (An)Dante válasza David75 (#36) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Nokia 5800 függetlenül hivatalos 2 év garanciával 80e forint. Az Apple iPhone ennek kétszerese. Pont.

A CWM nem az iTunes másolata. Nokia zenebolt már évek óta van, a CWM egy olyan szolgáltatás ahol a telefon ára tartalmazza az egy éves korlátlan zeneletöltés árát a piactól függő 4-5 milliós katalógusból. A zeneszámok az egy éves periódus után is megtarthatóak, valamint 2 évig újra le lehet tölteni, ha megsérül. A letöltés telefonon és számítógépen is lehetséges, de a 192 kbites WMA zenék egy telefonon és egy számítógépen játszhatóak csak le, melyeket negyedévente egyszer lehet változtatni.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#38) David75 válasza (An)Dante (#37) üzenetére


David75
őstag

Én nem mondtam olyat hogy kártyafüggetlenül olcsóbb az iphone azt viszont annál inkább mondom hogy nem értem miért kéne kártyafüggetlenül venni (jó persze vannak speciális esetek)

Olyat se mondtam hogy a cwm az itunes másolata csak azt nem tudom hogy vajon én megtalálnám-e ott a kedvenc zenéim pl:Young & sexy,Nightmare of you,jupiter one és hasonlók...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#39) Ulkesh válasza (An)Dante (#37) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A Nokia 5800 függetlenül hivatalos 2 év garanciával 80e forint."

A Nokiától veszed és nem a sarki GSM dealer-nél, akkor 97e Ft.

"Az Apple iPhone ennek kétszerese."

Nem egy kategória a két készülék, az egyik egy középkategóriás zenetelefon a másik prémium termék.

"A CWM nem az iTunes másolata."

Dehogynem, mivel az iTunes volt az első zenei áruház, mindegyik gyártó őket másolja több, de főleg kevesebb sikerrel.

"a CWM egy olyan szolgáltatás ahol a telefon ára tartalmazza az egy éves korlátlan zeneletöltés árát"

Ha jól tudom ez csak a független készülékekre igaz, a szolgáltatótól vásárolt készülékhez maga szolgáltató adhat zenei tartalmat, ha van ilyen szolgáltatása, vagy egyáltalán nem jár.

"de a 192 kbites WMA zenék"

WMA formátumú zenét kenjék a hajukra...

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#40) Ulkesh


Ulkesh
őstag

"Az egy éven át korlátlan zeneletöltéssel kecsegtető Comes With Music szolgáltatás egyelőre nagyon kevés helyen vehető igénybe, és ott is csak bizonyos CWM kiadású Nokia XpressMusic és Nseries modellek segítségével, melyekhez általában csak kártyafüggetlenül, azaz drágán lehet csak hozzájutni."

"A Nokia Comes With Music idén Európa jelentős részén elérhetővé válhat, de a hazai bevezetés pontos részleteiről egyelőre nincs információ."

[link]

---

Magyarul: csak olyan készülékhez jár ez a szolgáltatás, aminek ára tartalmazza ezt.
Az itthon forgalmazott készülékek egyike sem CWM kiadású és nem is vehető itthonról igénybe ez a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#41) David75 válasza Ulkesh (#39) üzenetére


David75
őstag

"WMA formátumú zenét kenjék a hajukra..."

Hát ez nagyon így van ha annyira zene akkor vagy 320-s mp3 vagy apple lossless vagy flac.

Egyébként ha valamit akkor az iphone-t is lehet zenetelefonnak mondani...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#42) Ulkesh válasza David75 (#41) üzenetére


Ulkesh
őstag

Az iPhone-t inkább mint internet terminal szokták emlegetni.

---

Az 5800-at én a Nokia érintőképernyős platformjának beta tesztkészülékének tartom.
Ezen mérik le a vásárlók igényeit és a jövőbeli készülékeket ezen visszajelzések alapján módosítják.
Sajna a Nokia üzletpolitikájába nem fér bele, hogy ezeket a szoftveres módosításokat később ez a készülék is megkaphassa. Akinek kell, az majd megveszi az újabb készüléket és büszke lehet arra, hogy 97e Ft-ért bétatesztelhetett a Nokiának :D

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#43) David75 válasza Ulkesh (#42) üzenetére


David75
őstag

Hát én inkább folyton túl hype-olt divat cikk-nek hallom :DD

Amire céloztam hogy az iphone szól a legszebben az összes apple termék közül(a gyári fülesre véletlenül se gondolok).Én próbáltam a másik két legszebb hangzású mp3 gyártó cég termékeit(iaudio,iriver) azok se szóltak jobban sőt...
Tehát a világ egyik legjobb mp3 lejátszójáról beszélünk.De az is megfontolandó hogy itt mp3 lejátszóbol lett telefon nem fordítva szóval ha valami akkor az iphone zenetelefon...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#44) Karma válasza David75 (#43) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom mekkora a különbség az iPod Touch és az iPhone-ok hangja között, de ezt még akkor se jelenteném így ki, ha fanatikusok fához kötöznének és almákkal dobálnának. A Touch-nak egyszerűen élettelen a hangja a P1i-mhez képest, ugyanazzal a fülessel is. Az ekvalizer meg csak egy vicc iDeát :((( Bár nekem sose volt, azt hallottam, hogy a sima iPodoknak jobb volt a hangzásuk.

A hírhez: kíváncsi lennék, hogy lesz-e egyáltalán valami a DRM-mentességből. A múltkori hír is csak annyi volt, hogy "kezdik a tárgyalásokat"... Bár kétlem, hogy egyhamar behoznák Magyarországra (iTunes zenebolt sincs), meg hogy olyan zenét árulnának, ami engem érdekelne :U (azért erre van példa az iTunes-ban)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#45) asadasad22 válasza David75 (#38) üzenetére


asadasad22
őstag

speciális esetnek számít, aki nem akar havi 10ezret kib@szni mobiltelefonszámlára? nem is tudtam, mostmár tudom. nekem az életben nem lesz ekkora számlám.
a cwm-es rész nem neked szólt ha jól sejtem.

(#46) asadasad22 válasza Ulkesh (#42) üzenetére


asadasad22
őstag

97k?
az 5800 97k? nagyjából egy 20-assal olcsóbb. ha pedig a legdrágább helyet állt szándékodban mondani, akkor megsúgom, hogy 110-ért is lehet kapni valamilyen boltban, akkor mondhattad volna azt is.
80k-ért kapható hivatalosan, 2 év garanciával, kb pontosan kétszer olcsóbban, mint egy független iphone. ha ezt gondot okoz felfogni az applebuzi agyadnak, tőlem azt is mondogathatod, hogy 200k-ba kerül, ha jól esik, de ettől még ugyanúgy 80k marad az ára. :))

(#47) #16820480 válasza Karma (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezen én is gondolkoztam, hogy vajon mennyi olyan zene lenne itunes-ban, ami engem érdekel. de mivel amerikai bolt elsősorban, így gyanítom, hogy nem túl sok.
de DRM-mel nem vennék zenét, az biztos.

(#48) (An)Dante válasza Ulkesh (#39) üzenetére


(An)Dante
őstag

Senki nem mondta, hogy függetlenül kell venni. Ugyanakkor a készülékek független árát illik összehasonlítani, amúgy az 5800 előfizetéssel 40e forintért is elvihető. Nem béta termék, szépen fejlődik, amihez idő kell, mint ahogy két év alatt az Apple is össze tudott hozni egy MMS szerkesztőt, illetve egy év alatt egy alkalmazásboltot..

A CWM szolgáltatás nem az iTunes másolata, hiszen alapvetően másként üzemel. Az iTunes-ból zeneszámokat vagy albumokat vehetsz meg, a CWM esetén a készülék ára tartalmazza az egy éves korlátlan letöltést. Ez olyan, mintha a Saturn-ra azt mondanád, hogy a CBA másolata, mert ugye mindkettő bolt és az utóbbi jött később..

A 192 kbites WMA az emberek jelentős részének elegendő, pláne ha útközben hallgatja őket. nyilván zeneszámonként 300 forintért más minőséget vár el az ember fia, mint korlátlan elérésért olyan 18.000 forintért!!

A Nokia 5310 az angol Nokia oldalán 95 GBP kártyafüggetlenül, míg a CWM változat 149 GBP. Az egy éves korlátlan zeneletöltésért tehát 54 angol fontot fizetsz, vagyis olyan 18.000 forintot.. Ezért az árért annyi zenét töltesz le amennyit akarsz. Legálisan. és meg is tarthatod őket.

Az angol szolgáltatók már felvették a kínálatukba a CWM modelleket is. Ezeket a CarphoneWarehouse értékesíti mind kártyás, mind előfizetéses csomagokkal.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#49) (An)Dante válasza Karma (#44) üzenetére


(An)Dante
őstag

A CWM magyarországi debütálásának időpontja továbbra sem ismert, de a DRM mentes zeneboltot várhatóan az új Touch modellek bevezetésével együtt fogja bemutatni a Nokia. Valószínűleg nem akar nagyon lemaradnia Sony Ericsson Play Now mögött..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#50) neptun78


neptun78
csendes tag

Kezd kicsit parttalanná válni a vita...

És én nem nevezném "sarki GSM-boltnak" például az XXL GSM nevű boltot...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.