Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcus14


marcus14
tag

Nem rossz kis házikó ! :C a cikkért gratula :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#2) nuke7 válasza marcus14 (#1) üzenetére


nuke7
veterán

hm, nem rossz ház, de nekem azért elég szűkösnek tűnik 15k-ért... :U
meg az sem tetszik, hogy kevés a venti lehetőség, cserébe viszont nem is vmi kifejezetten halk ház - tévedek?
ennyiért nem lehet használtan cooler master 690-et kapni..? azzal sztem jobban jártál volna...
picit drágábban vettem én is (kb. +50%) egy Antec p182-t... a hdd nekem sosem éri el a 30 fokot, még játék alatt se. (2 samu, 1TB + 500GB) és elég halk is, bár a cpu és a CF ventikkel együtt 9 venti megy a házban :DDD nappal nem lehet hallani :)
(megéri kicsi áldozni a házra, ha tudsz)

https://youtube.com/user/nuke7

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó cikk + a ház is tetszik!

A műanyag előlap (és annak a rögzítése) milyen minőségű?
Elég jók a porszűrők?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szia!

Köszönet a cikkért többek nevében is :R egyben gratula :P

Megjegyzéseim a cikkhez:
"KONTRA:
-Kissé gyűjti az ujjlenyomatokat
-Az első fan-ok kábelei rövidek
-Nem szerelhető bele több ventilátor
-A PCI eszközök csak csavarral szerelhetők be
-Leírás hiánya"

-az ujjlenyomatokat szinte minden gyűjti, kérdés, hogy mennyire, megnyugtatásodra csak azt tudom mondani, hogy egy műanyag ház közel sem gyűjti annyira mint egy full alu, így ezt nem veszem negatívumnak

-az első fanok kábelei mindegyik háznál kivétel nélkül rövidek, alapesetben, gondolom szabvány van ezekre is, ezért én még nem találkoztam olyan házzal ahol az első venti 3 pines kábele elért volna az alaplapig mindennemű hosszabítő nélkül, marad a molex... így ez sem negatívum.

-nem szerelhető bele több ventilátor: hát igez, ezt lehet negatívumként elkönyvelni, nyilván aki top vga-t rak egy konfigba az nem ilyen, hanem ennél jobban szellőző házat vesz..

- szerintem az sem negatívum, én szeretem azt az érzést, hogy szerelhetek valamit, ehhez pedig nyilván csavarhúzó is szükségeltetik:P

- leírás hiánya: puff neki:D

[ Szerkesztve ]

(#5) albert8


albert8
addikt

Jóféle
végre köszönjük :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Szép kis ház, lassan nekem is ideje lenne cserélnem. Amúgy jelenleg egy ilyenem van:

Forward thinking. كرر

(#7) tunkiih


tunkiih
őstag

szép, elfogadnám.. :C

(#8) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük a cikket :R
Régebben nem is volt Sharkoon házam, meg voltam vele elégedve :R

Dave666

(#9) #13260800


#13260800
törölt tag

Köszi a leírást igazán jól sikerült! :R

Ami a házat illeti ebben az árban valóban megfontolandó alternatíva!

Én most ezzel a házzal szemezgetek http://www.revoltec.net/revoltec.net/index.php?StoryID=7&ArticleID=361&WorldID=6&websiteLang=en

10 000 -be beszerezhető és kivül belül fekete.
http://bolt.demand.hu/index.php?page=prod&cat=98&id=28624

Nagyjából olyan mint ez a ház.

[ Szerkesztve ]

(#10) horush


horush
addikt

Köszönöm mindenkinek :)

AxBattler: Szerintem megfelelő, kellemes hatású. Nem áll el, s nem is lötyög.

Jim-Y: Hát valamit meg kellett említenem negatívumként is :) A ventikkel sok tapasztalatom nem volt eddig, mert ugye a CM-ben csak egy venti volt elől, és azt rá tudtam kötni a hozzá közeleső chassis fan helyre, más házam meg nem is nagyon volt (a codegenben nem is volt első venti, csak amit én raktam bele később). A leírás hiánya mondjuk engem sem izgat, csak csodálkoztam.. Mindig teleszokták dobálni a dobozt mindenféle papírokkal.. Úgy tűnik sharkoonéknál fontos a környezetvédelem ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) horush válasza AxBattler (#3) üzenetére


horush
addikt

Ezen a képen valamennyire látszanak, ilyen van mindenhol. Elég sűrűek, s könnyen kiszerelhetőek.

nuke7: Hangosnak nem mondanám, mert la vannak szabályozva 800RPM-re a ventik, a VGA-m se túl hangos meg IDLE-ben a stock intel cooler is elvan. Bár lyuk van rajta elég, tehát hangosabb hardverekkel nem lenne ilyen halk.

[ Szerkesztve ]

(#12) nuke7 válasza rep3at (#6) üzenetére


nuke7
veterán

:)) mit hajtasssz ebben a csodában? :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) nuke7 válasza rep3at (#6) üzenetére


nuke7
veterán

(OFF)dupla(/OFF)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó kis házikó. Ugyan ilyenre pályáztam, mikor pár hete házat vettem. Sajnos épp nem volt bolton, így egy Giga Poseidon 310 lett belőle, de ezzel is elégedett vagyok. :) Pláne, hogy 15k-ért vettem, pedig ipon-on is 20k volt ekkor még :Y

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#15) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

jó cikk, jó ház, bár az árát sokallom kicsit.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) SLIEDER válasza rep3at (#6) üzenetére


SLIEDER
tag

Ohh nekem is ugyanilyen házam van :) :R

(#17) banhammer


banhammer
veterán

Ha jól látom akkor a tápegységet úgy is be lehet szerelni, hogy a levegőt a házból szívja kifele.
Ez akkor jó ha a helység poros és nem akarjuk állandóan a tápot tisztítani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) #98593280 válasza Jim-Y (#4) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az ujjlenyomatok nekem is feltűntek. A több venti lehetősége is hiányozna. Kicsit unalmas nekem a ház eleje, de ez szubjektív, meg a fehér belső is.

(#19) horush válasza banhammer (#17) üzenetére


horush
addikt

Ezt jól látod :)

(#20) franc0


franc0
őstag

Nem igazán értem azokat, akik sokallják az árat... Én még nem találtam ilyen árban hasonlót...

- kívül-belül fekete (van ilyen verzió)
- alsótápos
- kábelmenedzsment
- előlapi USB 3.0
- befér 16 centi magas procihűtő
- plexis
- jár hozzá venti
- vízhűtésre előkészítve
- csavarmentes rögzítés

Persze ha mindezt más is tudja 15K-ért, várom a linkeket...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#21) raus


raus
aktív tag

Gratula!

Klassz kis haz es a konfigod nagyon okosan van összevalogatva. Semmi nem "log" ki teljesitmenyben igy biztos kihajtjak egymast es összessegeben jol megy minden program. Talan a 4-röl 8GB-ra fejlesztes jotekony lenne föleg ha 64bites oprendszert hasznalsz es a jelenlegi RAM arakat nezve.
A szereles is ok es jo az iras is.
Gratula :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Barthezz2 válasza raus (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt mire kell 8 Giga ram, amire most a 4 nem elég :F

Everybody lies.

(#23) Boxi88


Boxi88
őstag

Tetszetős kégli! Grat hozzá.

(#24) #13260800 válasza #13260800 (#9) üzenetére


#13260800
törölt tag

Bocs mindenkitől most nézem rossz házat linkeltem :) Amit linkeltem az nem kívül belül fekete.

Ez kerül 10 ropiba és a legfőbb különbség, hogy a kábeleket nem lehet a tálca mögé kivezetni. Van aki ezt nem is szereti, szerintem enélkül is el lehet rendezni a kábeleket szépen. Szóval bocs mindenkitől :) Itt 10 rongy.

Ugyanaz a verzió csak kívül belül fekete és felső HDD dokkolóval is rendelkezik már majd 19 000 rugó (ezen kívül van egy nagy felső ventije is).

Szóval a cikk írója nagyon jó házat választott! :R Ez a lényeg :)

(#25) Dyno


Dyno
veterán

Köszi pont most akarok venni én is ilyen házat.Köszi jó írás. :R

(#26) horush válasza #13260800 (#24) üzenetére


horush
addikt

:R

Köszönöm mindenkinek a gratulációt :)

Dyno: Hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) lastflight


lastflight
csendes tag

Én is gratulálnék a házikóhoz és a cikkhez is! :C

Szerintem ennyi pénzért nagyon jó kis ház,
nálam csak egy hibája van, hogy nincs felső ventije.

Akkor csillagos 5-öst adnék rá, de így csak 5-ös marad. :)

(#28) Warpig válasza franc0 (#20) üzenetére


Warpig
aktív tag

Parancsolj!
Nincs USB 3.0, ennyi egyedül a hátránya.

Egyébként grat a cikkhez, kellemes ház. Viszont én sokalom a CPU hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#29) Jim-Y válasza Warpig (#28) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az én házamban, egy jobb Coolerrel annyi a CPU hőm, mint fezlergabinak a LOAD :D szóval ehhez mérten nem is olyan rossz^^

(#30) horush válasza Warpig (#28) üzenetére


horush
addikt

Mit vársz egy stock coolertől, 23-24 fokos szobában? :D Mondjuk lassan kell vegyek vmi. rendeset a nyárra..

(#31) zsolthee


zsolthee
senior tag

Én T5-t vettem, de nagy fekete pontot adtam neki a kicsi talpakért. Ráadásul a dobozból kivéve 2 le is esett. Gondolom ennek sem nagyobb, ugye?
4db ajtóütköző viszont "csodákat" tett :D

(#32) varsam


varsam
őstag

Detto ugyanez a váza az Aerocool RS-9-emnekm csak annak még a tetejére is lehet tenni 2 12 vagy 14-es ventit. Nekem is bejött a ház, olcsó és szellős.

[ Szerkesztve ]

(#33) Mans20


Mans20
addikt

Jó lett volna 14 es ventihely az elejébe,meg hátra is,én a T9 economyt akartam de revoltecet vettem.

(#34) horush válasza zsolthee (#31) üzenetére


horush
addikt

Annyira nem kicsi.. Minek lenne nagyobb ennél? Így is kb. 0,75cm van a ház és a föld között. Így már bőven kap elég levegőt a táp.
Ezek leesni nem akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pepe78


Pepe78
senior tag

Nekem nagyon megtetszett ez a házikó.
Az hogy nincs elforgatott vinyókert már önmagában nagyon pozitív!
Elől 2 db 12 cm venti akadály nélkül át tudja dolgozni a házat.
Jó a fehér szín kombináció is.
Nekem jobban bejön mint a cm 690.

Annyi kérdésem lenne , hogy mennyire stabil maga a ház?
Raktam már össze Rebel9-t és arra ha rátehénkedtem csavarodott össze vissza...

Köszi a cikket!
:R

(#36) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#22) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam pl jólenne, mivel kikapcsoltam a lapozófájlt, és hát eléggé pár játék ...khm:U
egyelőre visszakapcsoltam...

de szíííp:C... én a Rebel 12-re pályázom, abból is a Value-ra. faca kis oldalventis kuckó:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nagyon jó kis házikó ebben az árkategóriában.Plexi oldal,kábel csatorna,előlapi usb3,stb...és külön örvendetes a színkínálat.Ha nem lenne most kuckóm amit már átalakítottam,beruháznék egy ilyenre :K

(#39) kovgab válasza Jim-Y (#4) üzenetére


kovgab
aktív tag

Jah, a pci-ket CSAK csavarral szabadna szerelni.

Ká Úr

(#40) cellpeti


cellpeti
veterán

Szép rend van benne. Nekem egy CM 430as van, de még elég nagy a kupi benne. Ötletem sincs, hogy lehetne benne elvezetni a kábeleket...pedig nem ártana...

Tigris, tigris, csóvafény...

(#41) IreN!CuS válasza cellpeti (#40) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nekem is Cm 430-asom van,de kis kábel kötegelővel egész szépen ellehet rendezni/fogatni a kábeleket.Messze nem tökéletes,de láttam már rosszabb is:)Mondjuk nekem moduláris tápom van,ez sokat segít.

Cikkhez: jó kis ház,szép elrendezés:)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#42) horush válasza IreN!CuS (#41) üzenetére


horush
addikt

Köszönöm :)

Pepe78: Szerintem ez elég stabil, nem nyekereg, nem akar összedőlni, jól tart.

[ Szerkesztve ]

(#43) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nagyon jó kis leírás, megtetszett a ház is:). Habár a kevés ventihely és a kicsivel magasabb ára miatt szerintem maradok én is a CM E430-nál.

(#44) ledgeri válasza horush (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A 430-ben ezt nem lehet megcsinálni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45) zsolthee válasza horush (#34) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én marhára kevésnek tartom, de ez már csak az én véleményem.
Szerinted a T5-nél is meg lehet fordítani a tápot? Csak a kíváncsiság kedvéért...

(#46) horush válasza zsolthee (#45) üzenetére


horush
addikt

Nem vagyok biztos benne, de gondolom igen.

(#47) osonte válasza zsolthee (#45) üzenetére


osonte
senior tag

Sharkoon T5-nél meg lehet fordítani a tápot!

(#48) zsolthee válasza osonte (#47) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszi!
:R
Lehet kipróbálom mennyire segít a VGA környékének hűtésében a fordított táp.

(#49) rep3at válasza nuke7 (#12) üzenetére


rep3at
őstag

Ebben egy Pentium 4 fut 3 GHz-en, 2 GB memória társaságában, szóval nem egy csúcsgép, de én amúgy is csak netezésre meg filmnézére használom, játszani inkább ájfonon szoktam :)

Forward thinking. كرر

(#50) Dyno


Dyno
veterán

Na megvettem a házikót, gy Chieftec SH01BBB-t váltott, elégdett vagyok, nincs rezonálás pedig három eszméletlenül rezonláos vinyó van bent, Csifiben 4-5°C-al hűvösebbek voltak a vinyók, de ebben meg a CPU- meg a VGa hűvösebb, proszűrőt a táp alól kivettem mert sokat elvesz a táptól, egyből hűvösebb eltt és a ventije is kevesebbet pörög, sajnos a tápomnak pont 45cm a 8pines csatija 2ceenti híján , nem tudtam elvezetni , így most keresztbe lg sajnos, ami kérdésem lenne a házzal kapcsolatban, bedugtam a hdd ledet meg a pwr ledet is, de nekem csak elől viláígt a két led fehéren villogás nincs, ez normális? :R

Ventik amúgy valóban kicsit zajosabbak, viszont jól szállítanak én mondjuk a hátsót kicseréltem a Scythekemre, mert ha kell tud pörögni 1700rpm-en viszont ha nem kell csak 800rpm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.