Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Erre csak azt tudom mondani, hogy az emberek már csak ilyenek főleg azok akik mindig többet akarnak.
29 milliárd dollár mire nem elég úgy őszintén? Egy kisebb országot meg lehetne belőle venni. Ki sem tudom számolni az hány milliárd Ft lenne.

Ez egy patthelyzet mert ha tényleg meg tudja oldani, hogy te semmiféleképen ne tudj videót nézni AdBlocker-el vagy a Brave böngészővel vagy akármivel akkor biza előfordulhat, hogy elfordulnak az emberek és a tartalomgyártók is a platformtól és akkor még annyi sem lesz a bevétel mint eddig.

Minden ilyen tevékenység kétesélyes volt. Pl ha egy Yutuber túltolja a videókba rakott reklámokat akkor előfordulhat, hogy nem több de kevesebb lesz a bevétele mert nem fogják nézni.
Ja és akkor még ott a csatorna tagság meg a többi sallang.

Rossz irányba halad ez az egész, mindenki az Interneten szeretne meggazdagodni és ha lehet jó gyorsan aminek lehet súlyos következményei lesznek. Ez ki fog hatni a fizikai munkaerő hiányra is. Miért menjek el 3 műszakba dolgozni ha otthon a PC előtt is meg tudok élni azzal, hogy a kamera előtt parádézok?
Elég pár magyar videóst megnézni. Ha hülyét csinálsz magadból vagy vicces vagy esetleg értesz valamihez és van hozzá jó kis mondókád akkor tuti befutó vagy.
Ja meg találj egy szponzort aki majd befuttat.

Én személy szerint YT Prémium előfizető vagyok, de én ezt ki is használom mert több ezer óra videó/zene megtekintésem van. Ha drágább lesz sem fogom lemondani mert az árát megspórolom abból hogy én nem fizetek elő NyetFlix-re meg Dizni pluszra meg ilyen semmirevaló szolgáltatókra ahol pont az nincsen fent magyar nyelven amit meg szeretnék nézni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2) cappa72


cappa72
nagyúr

Sajnos erről az jut eszembe, hogy a részvényesek azok aki a háttérben a $-t nézik, slusszpassz.
Ami nekem ebben visszás, hogy legtöbbjük azt látja, hogy az évi 52 hétből eddig 43-at szuperjachton töltöttek, és félnek, hogy ebből csak 42 hét lesz jövőre.
Primitív egyszerű gondolkodás az enyém, de konteóm szerint evvan'.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Mi történik akkor ha AdBlocker nélkül, Youtube előfizetéssel nézed a Firefox alatt?
Ha nem tetszik, akkor miért nem használsz másik video platformot vagy miért nem kapcsolod ki az AdBlocker-t a youtube oldalán?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Pikari


Pikari
őstag

Az embereknek meg kell tanulni kihúzni a fejüket az online világból. Az emberek teljesen függővé váltak az online világtól. És nem feltétlenül azért, mert a munkájuk ehhez kötné őket: sokan kétségbeesnek, és mentálisan összeomlanak, ha nincs youtube, vagy facebook egy óráig. A kedvenc tartalmaikról gyakran másolatuk sincs (a sajátjukról sincs). Hisz fent van a béluska kistraktoros képe a facebookon, onnan nem tűnik el soha, ugye?

Számunka, informatikusok számára egyértelmű, hogy milyen hatalmas godzillák, king kongok harca zajlik a tengeren, miközben épp new york fele lépdelnek a lézerek lövöldözése közben, de mancika és a képernyőfüggő gyerek még megnézné a kedvenc vonatos videót a youtubeon, ami nélkül nem tud elaludni, mert enyhén debil szegény...

Hamarosan lesz egy nagy találkozás. Godzilla és mancika: egy csőd, egy napfolt, egy kis orosz kábelátvagdosás, bármi. Na én abban a pillanatban fogok beteget jelenteni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#5) sh4d0w válasza Dluinet (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az tortenik, hogy megtamogatom egy multinacionalis ceg versenytarsakat kinyiro viselkedeset.

Kosz nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) nevemfel


nevemfel
senior tag

Én nem tapasztaltam ezt a fajta belassulást Firefox alatt.

Azt már többször tapasztaltam, hogyha sokáig nyitva tartom a Firefoxot Youtube alatt, akkor egy idő után belassul, és akadozni kezd a videók lejátszása, főleg ha Short videókat nézek. Ilyenkor elég újraindítani a böngészőt, ami úgy van nálam beállítva, hogy kilépéskor töröljön mindent, kivéve az előzményeket. Újraindítom, belépek, és minden videó megy simán. Adblockert is használok.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#7) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Szerintem ott sántít ez a felvetés, hogy a statisztikák szerint a felhasználók nagyrészt okostelefonról vagy tévéről nézik a youtube-ot. Innentől az hogy valaki a számítógépén firefoxot vagy chrome-ot használ szinte irreleváns.

[ Szerkesztve ]

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elején még igaz is lehetett, az eredeti két alapító nem tűnt ilyen velejéig pénzcentrikus arcnak.
jelenleg nálam is Chromium van, de amint nem fog menni a Ghostery, vagy az Adblock, megy vissza a Firlefranc :D

Nagyjából ez van mindig, amikor elkezdenek valakik valamit pénzért csinálni; amikor fontosabb lesz a bevétel, mint az eredeti cél volt, akkor már csak idő kérdése, hogy jöjjenek az ilyen harácsolások. Ugyanez, amikor rájönnek valamilyen cégben, hogy valamiben pénz van; onnantól bármilyen projektre rátelepszik az, hogy pénzt kell kivenni belőle.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"a TeCső bevétele mínuszba forduljon": bevétel nem tud mínuszba fordulni :)

egyébként várom már, hogy mikor borítják rá az asztalt a guglira a másik nagy csatatéren, az email területén is. mert az is egy feketeöves mocsokság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) DrBubo77 válasza bambano (#9) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mi van az e-maillel?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) bambano válasza DrBubo77 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mondvacsinált indokokkal, spamre meg illegális felhasználásra hivatkozva tiltogatnak ip címtartományokat, amely tiltást általában nem lehet feloldatni velük. ennek az az eredménye, hogy egyre több olyan levelező szerver kerül tiltásra indokolatlanul, amelyeket privát üzemeltetnek. ezek közül egyre több adja fel, és költöznek gmailre, aminek az lesz a vége, hogy két cég kezébe kerül az internet teljes levelezési forgalma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.