Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Úgy látom bírja a strapát. Elég jó lett ebből a szempontból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Lehet itt csűrni-csavarni, műanyag így, műanyag úgy, akkor is bazári kinézete van a Pixelnek, és erre még rá is dob egy lapáttal a műanyag. Most, hogy egy kicsit keményebb műanyag...? Hát....

Kamera viszont ott van, elismerem. De azért rakjuk már egy S10 mellé. Tudom, nem egy kategória a tudása, csak kizárólag a küllemet nézve.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3) nozs23 válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


nozs23
addikt

+1, Nekem már nem kéne műanyag házas készülék. Csúcskategóriában -ami nem ez- meg pláne elfogadhatatlan.

(#4) Graphics válasza nozs23 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez is egy álláspont, de azt is el lehet fogadni, ha valaki a tartóssága miatt inkább műanyagot keres. Nekem az van, én nem vennék mást, volt minden a fém horpadt, az üveg rusnya tud lenni, a glasstic meg hát elég bazári...

Ha meg tokot tesz rá az ember, akkor tök mindegy mi van alatta...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) vicze válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


vicze
félisten

Összetenném a két kezem, ha a gyártók végre visszatérnének az értelmes műanyag házhoz.
Mit csinálsz a csodás full üveg telóddal? Tokba rakod, há hogy néz az má ki? Tehát gyakorlatilag csinálsz magadnak egy műanyag borítású teleót, mert a gyártók képtelenek rá...

Csúcskategóriában elfogadhatatlan, hogy én kell gondoskodjak róla, hogy használható legyen, és nem 0,1s alatt karcolja szarrá magát és ne csússzon úgy mint a szappan...

(#6) Hopkins95 válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akkor nem igen volt még a kezedben ilyen minőségi műanyag burkolatú telefon. Ezt most a Nexus 5x-emről írom, direkt levettem most róla a tokot és nagyon minőségi tapintásra. Mediamarktban fogtam Galaxy S10et meg más üveg hátlapú telefonokat is, azok is jók, de azokra meg mindenképpen tok kell. Ezt meg az nélkül is merném használni, de én inkább raktam rá, mert nálam azért gyakrabban potyog a telefon.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szerintem semmi baj a műanyaggal ha nem tejfölös doboz minőségű, úgy is mindenki tokba rakja (a többség).. a fém és üveg meg csak érzésre minőségibb, egyáltalán nem tartósabbak, sőt, sérülékenyebbek.
és ugyan többnyire nem használják (1-2 telefont kivéve, nem láttam még), de léteznek műanyag fajták amik bizonyos mértékig regenerálni is tudják magukat (apróbb karcokat "meggyógyítva" magukon).
és tényleg könnyebb is tud lenni a fémnél és üvegnél, nem törik "hálósra a hátlap" ... megfelelő felületkezeléssel új-lenyomatmágnes se lesz... ezen kívül az ütést is jobban bírja és "elvezeti" a becsapódás energiáját hatékonyabban a fémnél és üvegnél ... a fémhez képest a formája se annyira "rideg" így kisebb eséllyel deformálódik tartósan azonos erőhatástól...

szerintem csak előnye van így belegondolva... csak valahogy az érzés becsapja az ember és azt hiszi a fém jobb (mert van benne "anyag").. de csak drágább és nehezebb gyártani, és drágítja a készüléket is (ha tokba kerül feleslegesen is)...

anno a nokia 800 borítása nagyon tetszett "minőségre" az is műanyag volt, igen jó fogással... bár anno végül nem azt vettem hanem xperia P -t, a másiknál a platform miatt bizonytalanodtam el és "táncoltam vissza" végül tőle... bár "kemény meccs" volt akkoriban hetekig a döntésemben melyik is legyen...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) gyépés


gyépés
aktív tag

Nálam meg előny a műanyag, mert minden telefonom tokban tartom, az megvédi. Így meg sokkal könnyebb, esetleg olcsóbb is.
Szóval a burkolata anyaga nálam kb. mindegy, inkább a domború kijelzök zavarnak. Mindig véletlenül hozzáérek a peremhez, össze-vissza nyomkodok emiatt, plusz védőüveg sincs rá rendes. Jó nagy marketingszar az egész szerintem. Sík kijelzőt a népnek! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#9) juuzer válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


juuzer
addikt

A Lumiák is legendásan jók voltak etéren. 920, 1020, 930, stb.

Lehet igényesen is telefont csinálni műanyagból :))

Vamos a la playa.

(#10) Kokzor válasza vicze (#5) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Tok nélkül sérül, karcolódik a műanyag is. Már ez sem az a fél perc alatt lepattintom és kicserélem típusú hátlap. Aki az üveg telefonra nem tud vigyázni, az ezt is lelakja majd elég hamar.
Maximum annyi, hogy a fehér hátlapon kevésbé látszódnak a hajszálkarcok.

(#9) juuzer
Nekem Lumia 800 volt. Talán az volt az egyetlen műanyag telefonom, amire azt mondanám, hogy igazán minőségi volt. Kár, hogy az alkalmazáskínálat nulla volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11) Pete55555 válasza DraXoN (#7) üzenetére


Pete55555
addikt

új-lenyomatmágnes

Nemár... Akkor milyen lesz? Régi-lenyomatmágnes?

Ujjlenyomatmágnes amire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#12) Narancskoma


Narancskoma
tag

Szerintem minden műanyag bazári. Kicsit olyan mint egy kávézóban papírpohárból inni a kávét.

(#13) gyépés válasza Narancskoma (#12) üzenetére


gyépés
aktív tag

Valakit mondjuk az sem zavar. A starbucks is megél belőle. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#14) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Blackberry-k nél divat a fém keret és a gumírozott kézhez tapadó hátlap..nekem az a fajta megoldás tetszik. Z10-től ...Jól néz ki és minőségi...sosem raktam tokba egyiket sem.
ezzel szemben ez a megoldás nem tetszik,gagyi hatású.
Az üveg kombó sem praktikus...csúszik,törik.
Szóval a BB vonal az, ami speciel nekem bejön.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15) strogov válasza gyépés (#13) üzenetére


strogov
senior tag

A mcdonalds is megélt a hamburgereiből, mégse mondta senki, hogy milyen igényes hely. A műanyag hátlap akármilyen remek "minőség" mindig a megtűrt kategória marad. Majdnem mindegy milyen a hátlap, de bizonyos szint fölött többet vár az ember mint egy fröccsöntött szappantartót.
Nem azért megyek 4*-os szállodába, hogy reggel egy bödön rántotta várjon az étteremben ... akkor se ha egyébként szeretem, és úgyis azt ennék. A pixel az nem egy elephone.

(#16) DraXoN válasza Pete55555 (#11) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

arra is panaszkodott a tudom "vacak" helyesSÍRÁSellenőrző .. .én meg a diszlexiámmal eléggé nehezen döntöm el mi a jó ... nem gondoltam igazán bele a szó helyességébe csak "rányomtam" egyre ami hirtelen jónak tűnt.. sokaknak nehéz ezt elképzelni, de nekem nem "adja ki" alapból mindig egy-egy szó esetén, hogy jó vagy sem. Extra erőfeszítések és súlyos percek kellenek esetenként ha mindent tökéletesen akarok megírni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) zsoltiz


zsoltiz
aktív tag

"Minőségérzetben viszonylag nagy előrelépés volt a fém burkolat, amitől viszont nehéz lett a készülék; az üveg szép, de sérülékeny és maszatalódik;"

Az üveg is nehéz mint a sár. Kb azonos méretű telefonokat elnézve az üveg szendvicsek nehezebbek, mint az alu házas telók. Nem a súly miatt lett üveg, hanem mert a gyártók beadták a juzereknek, hogy a csillogó üveg = prémium.

(#18) Ricardo


Ricardo
félisten

Szerintem egy jó minőségű műanyag a felső kategóriában is jó választás lehet. az üveg csúszik, törik, gyűjti az ujjlenyomatokat. a fém horpad, karcolódik, és árnyékol.

(#19) bedibazsa válasza Pete55555 (#11) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mármint ujjlenyomat-mágnes. Ha már javítgatjuk a másikat.

(#20) gyépés válasza strogov (#15) üzenetére


gyépés
aktív tag

Arra akartam rámutatni, hogy lehet neked nem jó a műanyag hátlap, meg a papírpohár. De van az az embertömeg akinek meg okés. Más a prioritás. Nekem mondjuk nagyon fontos a szoftver a telefonon, de nem érdekel milyen anyagból van. Másnak lehet a kávé nagyon fontos, nem érdekli milyen pohárban van. Mások vagyunk. Valakit még az sem érdekel, ha mások szerint az bazári. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#21) vicze válasza Kokzor (#10) üzenetére


vicze
félisten

Fekete hátlapom van és szar se látszik rajta, mert értelmes. Tokot meg messziről se látott...
A legidegesítőbb a fém értelmetlen kertberakás, mert azon meglátszik minden nyom...

@Narancskoma & strogov: Megkérdezhetem mi van az üvegtelefonjaitok hátulján?

(#22) Fred23 válasza HarleyCustom (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Z10 tényleg fantasztikusan jó fogású volt, és szerintem is kicsit gagyi hatású ez a műanyag, ennek ellenére inkább ez, mint az üveg!
Leszedtem a tokot a Sirokkómról, hogy keskenyebb legyen (nálam számít, hogy 73 vagy 74 mm), és azóta így rakom zsebre. Még bírja, de elképzelhető, hogy majd karcos lesz, és az is, hogy ha leejtem, akkor törni fog. Jobban örülnék egy műanyag hátlapnak!

(#23) HarleyCustom válasza Ricardo (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A műanyag is karcolódik és gyűjti az ujjlenyomatokat ugyanúgy,mint az üveg,vagy a fém,de mindegyiknél elérhető a matt felület és akkor már az ujjlenyomatokat el is lehet felejteni

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) nozs23 válasza zsoltiz (#17) üzenetére


nozs23
addikt

Illetve a vezeték nélküli töltés miatt is. Nehéz, mint a sár?

A Pixel 3A pont ugyanakkora, mint a fém/üveg házas S10.

Az S10-ben van plusz 2 kamera, +400 mAh akkumulátor, vezeték nélküli töltés, és 10 grammal nehezebb, mint a Pixel.

(#21) vicze1

Enyémen bőr tök van az esetek felében, máskor pucéran. Szerintem baromság, hogy csak az üveg és fém telefont rakják tokba az emberek, ezt az érvelést én nem tudom elfogadni. Csomóan nem használnak tokot a fém/üveg telefonon sem és sokan használtak a műanyagokon is, mikor még jobban el voltak terjedve régen LG-k, Samsungok, Nexusok.

[ Szerkesztve ]

(#25) zsoltiz válasza strogov (#15) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"de bizonyos szint fölött többet vár az ember mint egy fröccsöntött szappantartót"

Ebből látszik a marketing ereje. 5-6 éve még voltak prémium telefonok is műanyagból és mindenki el volt ájulva a polikarbonát(!) unibody-tól. Nekem ma is megfelelne, sokkal jobb, mint az üveg. Az üveg sem prémium anyag, ezt csak a hülye marketing adta be a népnek. Mitől prémium, mert csillog? Szar a tapintása, szar a hővezetése, rideg, szerencsétlenül eltalálva a legkisebb ütésre pókhálósra tud repedni. Ezért veszel rá egy műanyag/szilikon tokot és sosem érzed a "prémiumságát".

(#26) sohajda90


sohajda90
tag

A fémből nem azért lett üveg mert szebb vagy jobb, hanem mert a fémmel az antennáknak is Kellett kivágás és a QI töltő padnak is külön kellene, szóval ergó már nem egy darabből állna a készülékház így se - úgy se. Az üveg viszont tényleg nagyon sérülékeny és első perctől tokot kíván, ha azt akarod, hogy 1 hét múlva is nézzen ki valahogy...

Sokan említették előttem, de én is a Lumia telefonok polikarbonát borítását sírom vissza. Egyáltalán nem volt bazári, nagyon minőségi fogású volt, nem volt probléma sem az antennákkal sem a vezeték nélküli töltés megoldásával és nagyon ütésállók is voltak, valamint mint a cikk is említi, anyagukban színezhetőek, így a karcolások, apróbb sérülések gyakorlatilag cask nagyítóval észrevehetőek...

Második legjobb megoldás még a Motorola Milestone 2-m borítása volt, ahol minden fém volt, viszont puha gumírozott borítással. Színe is szép volt, fogása is jó és egyáltalán nem gyűjtötte az ujjlenyomatokat.

Szerintem egyébként nem kell temetni a plasztikot, majd visszajön divatba. Az üvegborítás is nyugdíjazva volt az iPhone 4S és a Samsung Galaxy S6 között (2012-2015) aztán mekkora comeback-et nyomott...

(#27) Dr.NX válasza bedibazsa (#19) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ujjnyomatmágnes, ha egészen pontosak akarunk lenni. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#28) Polarstar válasza HarleyCustom (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vagyunk ezzel a minőséggel páran.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#29) Kokzor válasza vicze (#21) üzenetére


Kokzor
aktív tag

"szar se látszik rajta, mert értelmes"

Na ezen jót röhögtem. :D

(#30) nozs23 válasza zsoltiz (#25) üzenetére


nozs23
addikt

"Ebből látszik a marketing ereje. 5-6 éve még voltak prémium telefonok is műanyagból és mindenki el volt ájulva a polikarbonát(!) unibody-tól."

Nem tudom te milyen fórumot olvastál, de konkrétan minden aktuális Samsung és LG topicban ment a vita, hogy gagyi műanyag vagy sem. Egyedül az Apple és a HTC csinált akkoriban prémium házas készülékeket.
A paradigma váltást (Galaxy S6) pedig a legtöbben azért rendesen üdvözölték.

[ Szerkesztve ]

(#31) HarleyCustom válasza Polarstar (#28) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :R
Kérem szépen,ott a pont! És tudja mi a minőség! :D

A legjobbak egyike! Az első helyen szerepel nálam a BB., de már az nincs...maradt az Apple, meg droid...néha.

vagy a lumia 930...na még az,amit imádtam :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32) zsoltiz válasza nozs23 (#24) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Mondjuk a Pixel 3a nehéz, ahhoz képest, hogy műanyag. Egy Nexus 5x -hasonló méret- 135g.

(#33) zsoltiz válasza nozs23 (#30) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

" Egyedül az Apple és a HTC csinált akkoriban prémium házas készülékeket."

Meg pont a HTC csinált polikarbonát unibody prémium készülékeket is. Pont ezekre céloztam.

(#34) vicze válasza Kokzor (#29) üzenetére


vicze
félisten

Matt fekete enyhén textúrázott műanyagon mi fene látszódjon? Pusztán kíváncsiságból.
Igen létezik fényes tejfölös pohár műanyag is, csak épp értelme nincs.
És akkor nem is hoztam fel a Moto Force kevlár hátlapját, amit azért nehéz überelni, és még nem is tudta senki.

Én meg azokon röhögök jót, akik megveszik a szép üvegtelefonjaikat aztán valami förtelmes tokba rakják, és mondogatják, hogy milyen szép a telefonjuk...

Prémiumnak bemesélik az üveget, hogy szépen összetörd minél előbb.

[ Szerkesztve ]

(#35) BiP válasza Hopkins95 (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Imádtam a nexus5X-et, de ez a 3a akkor is bazári. Nem azért, mert műanyag, abból is lehet jót csinálni, ahogy sok példa van rá, hanem mert szimplán gagyin néz ki. kb. mint valami 20ezres kínai cucc.

(#36) HarleyCustom válasza vicze (#34) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát attól még a telefon szép lehet, mert tokban van, maximum leveszi róla,amíg megmutatja a szépségét.... :D ;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#37) Kokzor válasza vicze (#34) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Honnan tudjam, hogy neked milyen textúrázott telefonod van? :D Nem követem, hogy milyen típusú telefonod van.
Amúgy magán a kommenteden röhögtem, de látom nagy az ingerület nálad. :)

(#36) PreikeStoleN
Én nem veszem le senki kedvéért a tokot. Ha nézegetni, tapogatni akarják, akkor menjenek egy MediaMarktba. :DDD Nem azért vettem, hogy mutogassam. Nem ovi. :) (Nincs rajta alma logó amivel menőzhetek. :O )

[ Szerkesztve ]

(#38) Gusztáv válasza vicze (#34) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, üveg hátlapos telefonra szerintem is kell a tok. Ha nem törik, akkor karcolódik, pont múltkor néztem, hogy az egyik kolléga fél éves A8-a milyen hányadékul néz ki.

Nekem utoljára a 950-es Lumián nem volt tok.

Laci

(#39) strogov válasza zsoltiz (#25) üzenetére


strogov
senior tag

"Ebből látszik a marketing ereje. 5-6 éve még voltak prémium telefonok is műanyagból és mindenki el volt ájulva a polikarbonát(!) unibody-tól"

Legfeljebb rajtad látszik a marketing. 5-6 éve is vérgagyi volt a műanyag hátlap. A samsung-ot folyamatosan szappantartózták.
Van ahol inkább műanyagot választok (ártól függetlenül), de ha valaminek a külseje fontos, akkor kizárt. A telefonom bőr tokban van. Van egy ütésálló műanyag tokom ha sziklás terepre megyek, és van egy vállpántom futáshoz.
Ha nem jött le a rántottás példámból: nem azért kell normális anyag mert azt bámulon egész nap, hanem azért mert ha kifizetek valamiért "prémium" árat, akkor ne egy 2 dolláros alkatrészen spóroljanak. Ezért (sem) veszek a mostani iphone-ból se, mert képpesek voltak pár dollár haszonért kulcsalktrészen (4g) spórolni és qualcomm helyett intell-t használni. Az ilyen fillérbaszás szerintem nem fér bele a felső kategóriába.
Ha spórolós telefont akarok, akkor veszek xiaomi-t. Ők nem kertelnek.

(#40) Lami66


Lami66
őstag

Nagyon szép telefonom van. Elöl-hátul üveg, a kerete fém. Csúszik mint a szappanos angolna. Ezért vettem rá nagyon vékony, textúrázott műanyag borítást. Ez miatt pont olyan mintha műanyagból lenne a telefon. Nesze neked szép telefon. Akkor már egyszerűbb ha mindjárt műanyagból csinálják, ha képtelenek rájönni, hogy a nem csúszós üveg már régen fel van találva.

(#41) Piziii


Piziii
tag

Én 4 évig használtam egy HTC One X-et és az is polikarbonát házas volt. A Samsung-nak meg az S3 szappantartója volt akkor. Imádtam a HTC selymes tapintását, igaz kicsit csúszós volt, de kellemes és már akkor lekerekített szélű üveg borítása volt elől 7 éve. 😊

[ Szerkesztve ]

(#42) Kokzor válasza Piziii (#41) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az S3 műanyagjával inkább az volt a baj, hogy a keret megrepedt. Ütés nem is érte, hétköznapi használat mellett. Csak kijelzővel együtt tudták cserélni.

(#43) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az az UV sárga/zöld gomb a best eddig amit, valaha telefonon láttam. Az én jet black iPhone 7-esem is baromira jól nézne ki.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#44) Ricardo válasza strogov (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

" A samsung-ot folyamatosan szappantartózták."

Mert az valóban nem felső kategóriába való műanyag volt. Azért ne hasonlítsuk össze a zongoralakk fényezésű kopogós műanyag hátlapot, és a minőségi műanyag hátlapot.

(#45) Samott


Samott
addikt

Kb. 3 percig volt tok nelkul az amugy muanyag (Z5C) keszulekem, ahogy az elodei is ez is rogon egy Nillkin muanyag tokba kerult. Szoval nekem tok mindegy hogy fembol, uvegbol vagy muanyagbol van a haza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46) vicze válasza Mr.Grincs (#43) üzenetére


vicze
félisten

A Jet black iPhone-od láttad is már valaha, vagy már akkor egy tokba került, mielőtt kivetted volna a dobozból? ;]
Az a telefon a horror, ránézel és +1 karc van rajta... Soha életben nem fog a fejembe férni, hogy ki és miért akarna olyat. Majdnem szívrohamot kaptam, mikor megláttam hogy valaki a beszerzésen olyat rendelt...

(#47) bagkri01


bagkri01
őstag

Csak egy kérdés? Volt egyáltalán olyan pixel telefon aminek nem műanyag volt a hátlapja? Mert szerintem nem. Szóval mondjuk azt, hogy ez a védjegye. :-)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#48) nozs23 válasza bagkri01 (#47) üzenetére


nozs23
addikt

Volt. Az összes ezek előtt.

(#49) Mr.Grincs válasza vicze (#46) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Pont ma cserélték ki gariban :DDD Hátlapi fólia, szilikon tok meg 5D üvegfóliát egyből ráraktam. Iszonyat szép amúgy simán, de ha ránézek akkor már karcolódik. Nem szívesen gyaláznám pucéran. Meg amúgyis vigyázok a holmiaimra.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#50) zsoltiz válasza strogov (#39) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"nem azért kell normális anyag mert azt bámulon egész nap, hanem azért mert ha kifizetek valamiért "prémium" árat, akkor ne egy 2 dolláros alkatrészen spóroljanak."

Egyrészt:
Az üveg az miért "normális" anyag szerinted? Mitől prémiumabb, mint a műanyag? mert csillog? Ugyanolyan egyszerű hétköznapi anyag, mint a műanyag (és műanyagból is sokféle van, és sokféleképpen tud kinézni). A sörösüveg is üveg. Nem prémium, nem drága, nem különleges. Akkor már lehetne igazi -valami minőségi- fa, bambusz (valamelyik nexusnak vagy motorolának volt talán), valamilyen bőr borítás, stb, ha már a prémiumra izgulsz. Vagy valami fém ötvözet. De még a sima aluminium is prémiumabb mint az üveg (tudom az más okból nem lehet). Ezért nem értem ezt, hogy miért lett a telefonokon az üveg a prémium. A vizespoharam sem prémium. (Ráadásul már a legolcsóbb kategóriákban is vannak üveg hátlapos telefonok - ebből is látszik, hogy menyire prémium. Egy 65e Ft-os redmi note 7-nek ugyanúgy üveg a háta, mint a félmillás iPhone-nak.")

Másrészt:
Ez egy használati tárgy, nem ékszer. Természetesen a használati tárgyaknál is gontos a design, csak addig, amíg nem megy a funkcionalitás (jelen esetben hétköznapi strapabírás) rovására.Prémium kalapácsot sem gyártunk üvegből, mert összetörik. De hogy közelebbit mondjak, például prémium laptopokat, vagy mondjuk hordozható játékkonzolokat sem borítanak üveggel, mert hülyeség: mert amit naponta 100x előveszel a zsebedből és használod mindenhol, akár menet közben is, az előbb-utóbb leesik és összetörik. Ezért üveget maximum ott kellene használni egy ilyen eszközön, ahol muszáj (a kijelzőn).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.