Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) judas13 válasza bagkri01 (#47) üzenetére


judas13
addikt


;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#52) vicze válasza Mr.Grincs (#49) üzenetére


vicze
félisten

Őszintén szólva nem mondom, hogy nem szép(az), csak ez már a használatot erősen korlátozó szint, ami egy használati tárgynál nem feltétlen ideális.

(#53) HarleyCustom válasza Ricardo (#44) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És az miben mutatkozott meg, hogy nem felsőkategóriás volt a Samsung műa.hátlapjai anno? Mert nekem az elejétől az összes megvolt és nem találtam kivetni valót bennük. Sőt! Egy régi J5 is van még itt,ami szintén hibátlan.
Nem volt azokkal semmi gond, könnyen le és fel lehetett mozgatni,hiba nélkül. Ellenben a NEXUS oldalsó kerete,ami csak úgy elrepedt a gomboknál, több helyen is repedezett,na az egy gyenge minőségű műanyag volt.

A szappantartó inkább a formára értendő szerintem...

És akkor most ez mitől “minőségibb” mégis, ez a pixel műanyag?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#54) Dottore


Dottore
addikt

A prémium attól prémium, hogy valójában indokolatlan hülyeség és mégis megengedhetem magamnak. Jó példa erre mondjuk azok a telefonok amiket üvegből készítenek.

(#55) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Imádtam a régi műanyag HTC-ket, nagyon kellemes tapintású és minőségi műanyagból voltak, szívesen használnék ilyet újra. Viszont.. ilyen drága készüléket én nem hordanék tok nélkül, függetlenül attól, hogy milyen anyagból van. Ha sérül, az sokba fog kerülni, és egy műanyag házas telónál is a kijelzőt kell legfőképpen védeni, emiatt kell a tok.

A HTC Hero-mon még nem volt tok, azt nagyon jó érzés volt kézben fogni, de ahogy nőttek a kijelző méretek, már "muszáj" volt tokban tartanom őket, így a One X-nél is így tettem.

Így aztán mindegy, hogy milyen minőségi fém/üveg/műanyag a teló, a legtöbben úgy is betuszkolják egy olcsó műanyagba :) így végeredményben azt fogják, nem alatta a prémium üveget/fémet. Persze tokokból is vannak jók, pl. a OnePlus Sandstone tokja nagyon kellemes.

(#56) cirx


cirx
senior tag

Mint Pixel 3a XL tulaj jelentem, nem bazári. Nagyon jó a fogása, és szerintem a minőségérzet is ok.

S23 GREEN

(#57) DraXoN


DraXoN
addikt

ha már előjött a "tok" téma, az utolsó telefonomon amivel nem használtam tokot az a nokia 5230-am volt (kijelzőre fóliát már mondjuk kapott azt is)... utána az xperia p már tokkal volt használva, igaz, csak "bebújós" tokkal, így használat közben tok nélkül "gyönyörködhettem" benne... a z1 compactom volt az első aminél szilikontokot használtam.. mondjuk az már sérülékenyebb volt mint a korábbiak.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58) Ricardo válasza HarleyCustom (#53) üzenetére


Ricardo
félisten

Az a kopogós műanyag ami a például a Galaxy S hátlapjának anyaga volt, számomra nem keltett prémium érzést. ettől függetlenül nagyon szerettem. Az S2 már jobban bejött, az S3 megint visszalépés volt. S4-S5 kimaradt Aztán S6 lett, de az már nem bővítette a műanyag hátlapos galaxyk sorát.

(#59) Šolaire


Šolaire
veterán

Azért egy lumia féle műanyag házat elviselnék. Ez nem jön be annyira.

“Praise The Sun” \[T]/

(#60) vicze válasza Dottore (#54) üzenetére


vicze
félisten

Prémiumnak nevetett valakik által, hogy drágábban eladhassák. ;)
Ezek a telefonok a vásárló megfejéséről szólnak, meg a minőségről.
Egy 100milliós darabszámban gyártott használati cikk, amit jó esetben 2évig használsz olyan messze van a prémiumtól mint... A prémiumot nem futószalagon csinálják ragasztópisztollyal.

(#61) Hopkins95 válasza juuzer (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

A Lumiák műanyag hátlapja bizony szintén nagyon bejön nekem! Rendkívül minőségi. :K Csak hát az operációs rendszer miatt nálam nem jött szóba a Lumia sorozat.

(#35) BiP Nekem így első ránézésre rendben van ez a hátlap. A Nexusnál is tartottam tőle először, hogy műanyag és olcsó meg minden, de aztán MKBHD videója meggyőzött, hogy nem érződik olcsónak a borítás. A Pixel 3a-s videójában is ezt éreztem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#62) hmb válasza HarleyCustom (#14) üzenetére


hmb
aktív tag

Ha nem szunt vilna meg rajta a messenger meg mindig bb q10-est hasznalnek.a karbon hatlap praktikus es rohadt jol nez ki

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#63) hemaka


hemaka
nagyúr

Mintha bármit is számítana, a nagy többség úgy is bedobja egy tokba, azt szevasz.

(#64) D1Rect


D1Rect
félisten

Gyártsunk fém/üveg/kerámia/stb. telefonokat és hordjuk őket műanyag tokban.
Fuck logic

(#65) persil válasza bedibazsa (#19) üzenetére


persil
nagyúr

Es igazabol szakszeruen az "ujjnyom". :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#66) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"de csak ha műanyag"

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#67) judas13 válasza Dr. Romano (#66) üzenetére


judas13
addikt

Megelőztél, pontosabban az #51-be akartam betenni. Becsszô :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#68) Dr. Romano válasza judas13 (#67) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én minden 51-es sztorit elhiszek, főleg egy ufótól ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69) HarleyCustom válasza Ricardo (#58) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem ez a pixel műanyagja semmivel sem jobb,semmivel sem prémiumabb, mint a régi Samsungoké, a Lumiáké, satöbbi...ugyanolyan “kopogós” ez is...

Egyébként az S3 volt talán az egyik legsikeresebb Samsung széria, amikor megjelent..úgy emlékszem...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#70) judas13 válasza Dr. Romano (#68) üzenetére


judas13
addikt

:R most esett le!:))

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#71) cirx válasza HarleyCustom (#69) üzenetére


cirx
senior tag

Nem is kell, hogy prémiumabb legyen, mivel a kategória ahova szánták sem az. Mutatja ezt a sd670 és a felszereltség is.

S23 GREEN

(#72) janeszgol


janeszgol
félisten

A HTCnek vannak ezek a gumiborítású hátlapjai, akár a középkategóriában is. Marha jók.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) mjani1172 válasza Graphics (#4) üzenetére


mjani1172
addikt

+1 Legjobb a műanyag.
Így is úgy is tokban tartom,vigyázok rá. De ha véletlen leesik, van esély, hogy túlélje.
Szvsz az üveg a legrosszabb.

(#75) N€T0X|N válasza Dottore (#54) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A prémium attól prémium, hogy valójában indokolatlan hülyeség és mégis megengedhetem magamnak.

A prémium attól prémium, hogy csúcsminőség - és jellemzően nem engedheti meg akárki magának. Az üvegből készült telefon hátlap minden, csak nem prémium. Szépnek szép, de cserébe van egy rakás hátránya, ami nem a prémium dolgok jellemzője.

Sent from my keyBoard

(#76) nozs23 válasza N€T0X|N (#75) üzenetére


nozs23
addikt

Valaki peldalozott itt a poharral. Valoban nem premium egy uvegpohar. Megis azt hasznaljuk, pedig az is osszetorik, ha leejted.
Praktikusabb lenne egy gyonyoru muanyag pohar keszlet, nem?
Nem torik, idotallo.
Most is sokan hasznaljak oblogetni. Szivesen elkortyolnal benne egy pohar kavet otthon, vagy egy hideg sort? Kivalo vendegvaro, mindenkinek adhatsz mas szinut.
Nem tudom mi a magyarazat ra, de akkor is minosegibb erzetet kelt egy fem/uveg telefon, mint egy muanyag. Lehet csurni, csavarni de ez igy van.

(#77) zsoltiz válasza nozs23 (#76) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Én voltam. Az üveg pohárnál az üveg egy praktikus választás: hőálló, higiénikus(!), jól tisztítható. Ugyanakkor törékeny, de ez itt nem akkora kompromisszum mint a telefonnál, mert mások a felhasználási körülmények. A pohár nem egy olyan eszköz van szó, amit naponta 100x használsz és ide-oda teszed, zsebre rakod, akár futsz/biciklizel vele stb (és nincs benne 250e Ft-nyi elektronika).
Ha már ennél a hasonlatnál maradunk, akkor nézz meg egy kirándulós, biciklis kulacsot: abból is iszunk, mégsem jut senkinek eszébe egy ilyen használati tárgyat üvegből gyártani. Mert ilyen használati körülmények mást igényelnek.

[ Szerkesztve ]

(#78) D1Rect válasza nozs23 (#76) üzenetére


D1Rect
félisten

100 esetből 99x műanyag palackból iszom, mert van kupakja és ha felborul nem törik össze.
Gyereknél meg pláne előnyös.

(#79) HarleyCustom válasza cirx (#71) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tudom...de nem is ez volt a lényeg...de nem fogok most magyarázni,hogy hogy értem az egészet....
Rikkárdó kollégával dumcsiztam, gondolom érti miről van szó.

Igen, nem kell prémiumnak lenni, de akkor ne is állítsa be senki annak, mert nem különb a többi műanyagtól....sőt lehet rosszabb is, a NEXUS-okból kiindulva...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#81) Solten


Solten
addikt

Mindig is jobban prefereltam a muanyag (polikarbonat) telefonjaimat, konnyebek, jobb erzes kezben tartani, a fem rideg es nehez. Amugy elso dolog nalam uj telonal hogy egy vekony, polikarbonat tokba teszem, jo vedelmet biztosit a sarkoknak is.

Saor Alba

(#82) N€T0X|N válasza nozs23 (#76) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kollega kifejtette, hogy a pohár miért jó/jobb üvegből, így én nem teszem. De egy telefon esetében a dizájnt leszámítva nem sok haszna van az üvegnek. Engem önmagában nem zavar (legalábbis amíg van alternatíva) és ha valakinek minőségibb (nem prémium) érzést ad, azt is elfogadom, de igazából nem erre reflektáltam korábban.

Jellemzően amúgy igen, én tök jól megvagyok a műanyag poharakkal (még ha pont sört vagy kávét nem is iszom). Telefonban is elsődlegesen azt preferálom/-álnám. Persze nem a gagyi fost, hanem a normális, minőségi műanyagot. Pl. említett Lumiák nagyon jók voltak, három Lumiám is volt és semmi gond nem volt a minőségükkel. Az nekem ma is megfelelne.

Sent from my keyBoard

(#83) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Nekem bevált az üveg, fém kerettel, én már maradnék ennél.

A fém nyáron nagyon felmelegszik, télen hideg, és ha nem szálcsiszolt, jobban is csúszik mint az üveg. A régi műanyag telefonom csak a zsebemből csúszott ki miközben ültem, le is pattant a sarka rögtön. Ez a kemény műanyag átka.
A mostani telefonom puha TPU tokban van az esetek 90%-ában, eszembe nem jutna kemény műanyagot tenni rá.

(#84) persil válasza D1Rect (#78) üzenetére


persil
nagyúr

Valoban, de nem "premium" :)
Es miert is lenne, hisz nem arra gyartottak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#85) Dottore válasza N€T0X|N (#75) üzenetére


Dottore
addikt

Nem értünk egyet, de nincs ezzel baj.

A prémiumhoz önmagában nem elég a csúcsminőség, kell hozzá egy az ösztöneinket stimuláló plusz, aminek megvásárlásával azt üzened, mindezek ellenére még így is megengedheted magadnak. Mondjuk legyen olyan anyagból ami bár drága de nagyon nem célszerű az adott felhasználás szempontjából. A prémiumnak szerintem kötelessége túlmutatni a mindennapi felhasználói célszerűségen és ezt nem csak a minőséggel teszi, mindig van benne valamennyi logikátlanság amitől igazán prémiummá válik. Minden rétegnek megvan a maga prémium szegmense, így a telefonnak is, amit az üveghátlap szépen keretbe is foglal.

Egyébként amúgy ha a prémium definícióját keresi valaki akkor azt a pszichológia környékén tegye.

[ Szerkesztve ]

(#86) mjani1172 válasza Dottore (#85) üzenetére


mjani1172
addikt

Én szerintem amiről írsz, az a luxus.
A prémium a kiváló minőség. A luxus meg a pazarlással rokon.

(#87) vicze válasza Dottore (#85) üzenetére


vicze
félisten

Vicces, hogy ideköltesz valami ultra bullshitet, és megpróbálsz megideologizálni egy üveg telefont. Igen nagyon messze kell menni a prémium definíciójáért, egy marketing fogalom:
"Premium refers to a segment of a company's brands, products, or services that carry tangible or imaginary surplus value in the upper mid- to high price range."
Az hogy az embereket pszichéjét próbálja kihasználni egy dolog, minden marketing ezt teszi.
Az hogy N€T0X|N beveszi a marketinget és elhiszi, hogy jelenti is valamit marketingen kívül az az ő problémája. Az meg a te problémád, hogy elhitették veled, hogy az üveg prémium bármilyen formában is, pontosabban te kitaláltál valamit hozzá, hogy magadnak igazold.
Mind a ketten a marketing bullshit áldozatai vagytok.
A luxus megint csak más.

Egészen mellesleg azt mondod, hogy a iPhone a i8-ig nem volt egyáltalán prémium, hanem csak egy kínai izé? Ez a probléma ha valamihez próbálsz bullshitet költeni.
(Mielőtt jön, hogy a fém is prémium, 3S-ig műanyag volt, csak tudnám a fémben milyen logikátlanság volt...)

[ Szerkesztve ]

(#88) DraXoN válasza Dottore (#85) üzenetére


DraXoN
addikt

Swarovski kristályt nem akarsz bele? :D
ne félj, az is csak üveg, pokoli drága áron mérve.. szerintem bazári, de egy-két igen drága telefonnál azzal (is) díszítenek...

tartom magam ahhoz, lehet jól néz ki az üveg hátlap, de nem praktikus... semmi előnye a műanyaggal szemben...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#89) N€T0X|N válasza vicze (#87) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én nem veszem be azt, hogy prémium minőségű pl. egy üveg hátlapú telefon, mert arra valóban igaz az, amit aláhúztál a mondatban. De a prémium minőség kézzel fogható dolog, nem attól lesz valami az, mert úgy árazzák és/vagy rámondják. Ez utóbbi a marketing, amire nem tudom mi utalt, hogy én annak bedőlök, ha nem volna mögötte annak megfelelő termék...

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#90) Dottore válasza mjani1172 (#86) üzenetére


Dottore
addikt

Igazad van. Bár van közös halmaz, amiről írtam az sokkal inkább a luxus.

vicze1
Amit írtam abban nem foglaltam állást, hogy én mit hiszek prémiumnak mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#91) vicze válasza N€T0X|N (#89) üzenetére


vicze
félisten

"arra valóban igaz az, amit aláhúztál a mondatban"
Amit aláhúztam, az a képzeletbeli (értsd nem létező) értéket képvisel.
"prémium minőség kézzel fogható dolog"
Előző és közötti ellentétet légy szíves old fel magadban. :)

A prémium kizárólag árazás és arról szól, hogy megfejjék az embereket, jó marketinggel semmi más célja nincs. A legolcsóbb A3 is ugyan úgy üveg hátlappal rendelkezik mind a legdrágább S10, valósan semmilyen értéket nem ad hozzá. Azt mondod az A3 is Prémium?
Könyörgök még egyszer egy ragasztópisztollyal odaragasztott 1$-os dologról beszélünk és te azt hiszed ezért fizetsz többet, ez a beképzelt hozzáadott érték.

(#92) vicze válasza Dottore (#90) üzenetére


vicze
félisten

Linkeltem a valós definíciót, túl sok köze nincs ahhoz amit leírtál. Akkor az általad leírtak mi szeretne lenni, ha nem a saját véleményed?

(#93) Dottore válasza vicze (#92) üzenetére


Dottore
addikt

Hogy az emberek és a marketing mit gondolnak annak.

Annyiban tévedtem (ahogy írták is), hogy sokkal inkább a luxust definiáltam. Attól mert megfogalmazol valamit, lehet nem értesz egyet vele. Mi ketten pl. nagyjából ugyanazon a véleményen vagyunk, csupán azt hitted azzal amit leírok egyben állást is foglalok. Egy beszélgetésnél legtöbbször nem fontos, hogy személyesen milyen álláspontot képviselsz, következtetést nem lehet levonni belőle és hamar átcsaphat személyeskedő hangnembe.

(#94) N€T0X|N válasza vicze (#91) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amit aláhúztam, az a képzeletbeli (értsd nem létező) értéket képvisel.

Igen és pl. az üveg hátlap ilyen, elejétől fogva ezt írom, mégis azzal jösz, hogy az A3 szerintem prémium-e... úgyhogy nem értem, hogy mi bajod. A prémium minőségnek semmi köze az üveg hátlaphoz, 1x sem állítottam ezt, nem kell feloldanom magamban semmit. Te viszont olvasd el még 1x a mondatot, amit fentebb linkeltél, mert nem csak annyi, amit te aláhúztál belőle (hint: tangible = kézzel fogható, valós).

Sent from my keyBoard

(#95) spawn21 válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


spawn21
veterán

Eddig mennyivel praktikusabb a műanyag ház. Jó minőséget kell használni és nem lesz gagyi. Ne hogy azt hidd már hogy azért prémiumm ért van egy db üveg rajta. Mekkora lol. Név , reklám és szoftver. Ezek a premium dolgok. Mármint kinek mi :) igaz e

iPhone 13p

(#96) vicze válasza N€T0X|N (#94) üzenetére


vicze
félisten

Rendben én ebből indultam ki (Nem olvastam el minden kommentet ez az én hibám):
"A prémium attól prémium, hogy csúcsminőség - és jellemzően nem engedheti meg akárki magának."
Te is a luxust írtad le prémiumnak.

Amit leírtam nem csak az üveghátlapra vonatkozik, hanem rengeteg mindenre. ami marketing maszlag.

[ Szerkesztve ]

(#97) spawn21 válasza spawn21 (#95) üzenetére


spawn21
veterán

Juj mennyi hiba van benne.

Remélem azért ki lehet bogozni

iPhone 13p

(#98) janeszgol válasza #99613952 (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

Te kinek az alregje vagy?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) Malák


Malák
aktív tag

Az igényes műanyaggal nincs baj, én szívesen megspóroltam volna egy kis pénzt az üveghátlap helyett. Kevésbé törik és áltaálban úgyis tok megy rá, tehát mindegy, hogy hogy néz ki, vagy milyen a fogása.

(#100) #82595328


#82595328
törölt tag

Én is csak egyet tudok érteni azokkal, akik nincsenek oda az üveg hátlapért. Ha a műanyag hátlap szappantartó, akkor az üveg meg szappan. Fényes, csúszik és még könnyen törik is. A lehető legrosszabb választás egy olyan eszköznek, aminél kvázi folyamatosan fennáll a veszélye, hogy elejted és eltörik. Ha választanom kellene két hasonló telefon közül, tuti nem az üveg hátlaposat választanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.