Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Korrekt az ára! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) djculture


djculture
félisten

A cuccos jó, viszont az 1 év gari az vicc egy hdd esetén!

[ Szerkesztve ]

(#4) dchard válasza djculture (#3) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen egyetértek.

Vinyót nem 1 évre veszek, ráadásul milyen reklám az, ha egy gyártó annyira bízik a termékében, hogy csak 1 év garit ad rá?

Köszönöm szépen,de inkább dolgozzanak még rajta...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5) Dassler


Dassler
őstag

korrekt műszakilag, de az az 1 év gari tényleg vérszegény.
Amúgy kíváncsi vagyok, hogy mikor fut ki véglegesen a HDD, mint adattároló. Szép története lesz, ill. már van most is.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#6) inferno88


inferno88
őstag

"Ezzel szemben sajnos rontja az összképet a mindössze 1 évre szóló garancia, ami szintén a tavaly őszi, thaiföldi áradások egyik igen kellemetlen következménye."

Lóf@aszt.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#7) djculture válasza Dassler (#5) üzenetére


djculture
félisten

Előbb fog kifutni a flash tárolás. Megy az olcsósítás és évről évre kevesebbet bíró termékek jönnek, az a baj hogy már hdd vonalon is. A legtöbb új wd/seagate vinyóra már csak 1 évet adnak, de még találni régebbi 3 év garisat a kereskedelemben szerencsére.
Inkább másoljon csak 85megával vinyó mint hogy 1 év múlva lehessen venni másikat megint 20ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#8) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Magán és céges tapasztalatok után,lehet gyors csendes szép karcmentes stb stb stb soha többet Seagate :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9) Kriza


Kriza
őstag

Jó lenne látni a WD teljesítményét is, beleértve a Black sorozatot is.
Én nemrég újítottam egy 1TB-s WD Blacket, az újabb sorozatból, arra még mindig 5 év a garancia.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy dolog az ,hogy a magas árat mivel magyarázzák.
Viszont a garancia ilyen módon történő megkuritása számomra a legérzékenyebb pont.

Aki vesz egy ssd-t rendszernek és efy hdd-t tárolónak azokat kevésbé fogja meghatni a hdd sebessége,mint azokat akiknek a gépében csak hdd kerepel. :)
Ha most hdd-t akarnék venni az ár-garancia-zajszint lenne a szempont és nem a sebesség.

(#11) Oliverda válasza inferno88 (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Minek a következménye?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) T0rnad0 válasza djculture (#3) üzenetére


T0rnad0
addikt

+1
Nemrég vettem WD-t, a Seagate kapásból a gari miatt esett ki...

Z Fold 4

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

A garancia komolyan egy vicc. 1 év? Na ne röhögtessenek már. Szerintem kb annyit csináltak a seagate nél :
1. Legyen 1 tányéron 1TB mert 1 tányér olcsóbb mint 3.
2. Van itt a raktárban pár 10 éves elektronika, cimkézzük át, új firmware
3. Legyen 1 év a garancia, örüljetek hogy adunk nekünk mindegy hogy kinél megy tönkre, úgyis 1 évig ki fogja birni (ha nem akkor talán kicseréljük)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) inferno88 válasza Oliverda (#11) üzenetére


inferno88
őstag

Kapzsiságuké.

A továbbra is magasan tartott árak sem indokoltak,de kérlek javíts ki,ha tévedek.

Semper fi!

(#15) IreN!CuS válasza haxiboy (#13) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nálam két Seagate HDD kereken 1 év 1 napot bírt :) Szeretik az 1-es számot :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#16) Integra


Integra
titán

nem igazán érdekel háttértárban az a pár sec különbség, azt veszem ahol a leghosszabb a garancia és a lehető legnagyobb a hdd tár.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) nonoka74


nonoka74
tag

1 év gari a következmények miatt?20000?Szo.unk mint a torkos borz! :DDD

(#18) djculture válasza haxiboy (#13) üzenetére


djculture
félisten

Annak a fényében hogy vettem pár refurbished ide wd blue-t nemrégiben gyári wd 2 év garival ... Nehogymár egy új vinyóra kevesebb gari legyen mint a használtakra :D

[ Szerkesztve ]

(#19) haxiboy válasza IreN!CuS (#15) üzenetére


haxiboy
veterán

van egy olyan tippem hogy ezeket a gyárban lövik be. tök mind1 mennyit mennek ahogy lejár a garancia tönkre fognak menni, és sajnos mi "halandók" nem tekinthetünk bele egy HDD firmwarejébe vagy éppen az elektronikájának a kapcsolási rajzát sem fogják hozzánk vágni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) haxiboy válasza djculture (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen de a WD-nél ott azért minőségibb cuccokat árulnak szerintem. Lehet hogy most ment tönkre egy WD Green 1TB-s vinyónk, de az a garanciáján felül leszolgált még több mint másfél évet 24/7 külső hdd keretben nas ra kötve. És én is nézegettem hogy még a használt vinyókra is 2 év garanciát vállalnak...itt meg egy olyanra ami most jött a gyártósorról nem képes csak 1 évet..

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) Oliverda válasza inferno88 (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, és ez az egész árvízből indult ki, ergo annak a közvetett következménye.

Nincs olyan profitorientált cég, aki nem ezt csinálta volna. Persze ha úgy tetszik, akkor egytől egyig az összes ilyen vállalatot kapzsinak lehet titulálni.

Az árak pedig lassan de biztosan kezdenek visszatérni az árvíz előtti szintre. Az ST31000524AS ára például $55-60 volt az árvíz előtt, most pedig már "csak" $79.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Patice


Patice
nagyúr

20.000-ért 1 TB az jó ár? Talán a felét érheti, ha csak 1 év a gari.

Én csak a tavaly nyári állapothoz tudok viszonyítani, amikor 15.000 körül volt 2 TB, minimum 3 év garival.

Már bánom, hogy akkor nem vettem 2 TB-osakat. Legalább kettőt. De így utólag akár 4 is elfért volna. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hol lehet ennyiért beszerezni?

az ipon 30K-t ír..
J.

(#24) Silentfrog válasza Patice (#22) üzenetére


Silentfrog
veterán

Utólag mindenki bánja! :P

(#25) inferno88 válasza Oliverda (#21) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem nem közvetlen,csak közvetett "következménynek" lehetne mondani.
Az,hogy drágultak a hdd-k a víz miatt,rendben,de az,hogy csak úgy levágják 1 évre a garit....számomra kamu,hogy a víz az oka.....max ürügy

Semper fi!

(#26) Oliverda válasza joysefke (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Válogass

inferno88:

"Szerintem nem közvetlen,csak közvetett "következménynek" lehetne mondani."

Szuper, mert én is pontosan ezt írtam. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Dominó85 válasza djculture (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, nekem is ez jött le.

Vajon a WD eszi meg a Seagate-et vagy fordítva? :DD

* Péter - 06302461862 *

(#28) djculture válasza Patice (#22) üzenetére


djculture
félisten

Ipon az egy drága nyavaja bolt lett...pcland..aqua stb mind ilyen 19500-20800ft

Dominó85 Egyik se, mert ezt is ugy engedték hogy a toshibának el kellett adni egy 3.5 vinyókat gyártó gyárat. Magyarán igy is hárman vannak papiron akik gyártanak 3.5 vinyókat. Na meg van pár ami csak átcimkéz pl simmtronic.

[ Szerkesztve ]

(#29) inferno88 válasza Oliverda (#26) üzenetére


inferno88
őstag

afelett elsiklottam :DDD

Semper fi!

(#30) Thrawn


Thrawn
félisten

Jó kis HDD ez, az egy év garancia viszont nagyon gáz :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

A kétszereplős HDD piac azért jó, mert sokkal könnyebb árkartellt létrehozni. Nem is értem hogy engedhették meg a felvásárlásokat.. Az egy év garanciát meg simán úgy kéne értelmezni, hogy arányosan csökken a várható élettartam is, mivel az F1-ben is látható, hogy a mérnökök úgy meg tudnak tervezni bármit, hogy pöccre akkor haljon meg amikor kell. Úgy viszont már nem is olyan baráti az a 20000 (egyébként sem volt az) egy szép kis burkolt áremelés.
Ezt az elharapózó szemétdombra termelő üzletpolitikát szankcionálni kéne valahogy, mert ez távolról sem a fogyasztók, az emberiség érdeke. :(((

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#32) audi100td válasza Sennalacy (#31) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Nem is értem hogy engedhették meg a felvásárlásokat."

valahogy nem lepett meg, sajnos :( :(((

(#33) whokee


whokee
csendes tag

Én tavasszal vettem egy ilyen 1TB/tányéros HDD-t, de akkor még 3 év garancia szerepelt a számlán.

(#34) djculture válasza Sennalacy (#31) üzenetére


djculture
félisten

Három szereplős az :
3,5" SATA3 500GB Toshiba 7200 32MB HDD és egyéb Toshiba 3,5 vinyók már itthon is kaphatók. Mintha itt is lett volna cikk a ph-n róluk.

[ Szerkesztve ]

(#35) audi100td válasza Oliverda (#26) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hoppá, 2012.06.30.-nál újabb gyártású vinyókra ismét 2 év garancia jár, úgy látszik kezdtek elfordulni a vásárlók a Seagate-től. Egyes modellekre 3 vagy 5 év.

[ Szerkesztve ]

(#36) _Atesz


_Atesz
addikt

Hát, biztos bennem van a hiba, de a véletlenszerű olvasásnál produkált nagy semmi miatt valahogy nem tudok lelkesedni. Itt az ár és a garancia lesz a döntő, hogy ki milyen vinyót választ.

(#37) fluiid


fluiid
csendes tag

Kit vigasztal a garancia, ha fontos adatok szállnak el?

Que?

(#38) haxiboy válasza Sennalacy (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha megnézzük mi egyáltalán az emberiség érdeke? Mindenkinek csak az "ÉN" van a többi nem érdekli. "MI"-ként nemigazán tudnak gondolkodni az emberek. A szemétdombra termelő üzletpolitika előbb-utóbb végéhez ér. Az újrafeldolgozó üzemeknek kb 100x gyorsabban és nagyobb hatékonysággal kéne müködniük hogy legalább a kukába kerülő szemét felét fel tudják dolgozni. Előbb utóbb majd elfogy a nyersanyag, aztán a gyártók csak pislognak, na meg persze mi is hogy nem lehet majd vinyót kapni csak milliárdokér :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#39) audi100td válasza fluiid (#37) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az vessen magára, egy backup fontos adatokról alapszintű dolog, nevetséges már folyton ezt hallani.

A garancia meg arra van, hogy legalább a pénzednél legyél ha már tönkrement a hardvered.

(#40) djculture válasza fluiid (#37) üzenetére


djculture
félisten

Jó de ha valamire kevesebb garanciát adnak az arra is utalhat hogy maga a gyár is elismeri a minőségbeli visszafejlődést. Emlékszem a samsung is mikor elkezdett hdd-nek nevezett hulladék sorozatokat gyártani gyorsan behozta a 3 évet.
Mert már maguk a kereskedők kezdték unni a vásárlók elégedetlenkedését és hogy nyakukon maradt a sok samu hdd.
Utána megint aki élt és mozgott azt vásárolta. Mondjuk meg is van a hátránya mert mostanában kezd az összes kinyiródni óramű pontossággal. Csak amivel én találkoztam az idén ilyen 2k mennyiségű badsector márkás samu.
Míg wd-ből ha volt 100db sokat mondok meg seagate vagy 200.
A seagate se volt rossz eddig szerintem, bár voltak elb szériák mint a wd-nél is a wd green egyes szériái.

[ Szerkesztve ]

(#41) e=mc² válasza haxiboy (#38) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha majd elfogy a nyersanyag, nem az lesz a legnagyobb bajunk, hogy egy winyo csilliard helyi valutaba kerul majd...

Ambulimax Provider

(#43) haxiboy válasza e=mc² (#41) üzenetére


haxiboy
veterán

Valószinüleg addigra már nem ilyen tipusú háttér tárak lesznek, legalábbis remélem.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) mongi


mongi
senior tag

Na a Seagate HDD az amit egy gépbe sem kívánok még az ellenségemnek sem...
Régebben még volt minőségük, amit az utóbbi években katasztrofálisan leadtak, főleg 2,5"-os méretnél.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#45) martonx


martonx
veterán

Van ennek az új generációnak 3-4 TB-os változata is? Azokról jobban érdekelne egy teszt.

Én kérek elnézést!

(#46) haxiboy válasza martonx (#45) üzenetére


haxiboy
veterán

1 év garival senki nem fog venni 3-4TB-s hdd-t. Hatalmas anyagi kár szerintem....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#47) audi100td válasza haxiboy (#46) üzenetére


audi100td
nagyúr

[link]

az más kérdés, hogy ez még Mo-ra valahogy nem jött át, gondolom így jobb a nagykereknek :U

(#48) RyanGiggs válasza Oliverda (#26) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én egy 2 TB-os HDD-t szeretnék venni.
Ez ugyanaz a típus, mint ami a tesztben is szerepel csak más tárkapacitással?

(#49) haxiboy válasza audi100td (#47) üzenetére


haxiboy
veterán

Oh nem olvastam vissza. Na az úgy már korrektebb. De a 2 évet még igyis keveslem. Használt vinyókra szoktak ennyit adni. Egy 2TB-nél nagyobb vinyóra legalább 4-5 év garanciát adnék.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) Egon válasza Patice (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Én csak a tavaly nyári állapothoz tudok viszonyítani, amikor 15.000 körül volt 2 TB, minimum 3 év garival.

A nosztalgia megszépít mindent. Tavaly nyáron valóban volt 15K körül 2 TB-os vinyó, csak éppen azzal az apró, ámde egyáltalán nem elhanyagolható különbséggel, hogy a lassú, 5400 rpm-es példányok kerültek ennyibe: a 7200-as, két terás merevlemezek legolcsóbb ára is meghaladta a 20K-t.
Persze az kétségtelen, hogy még mindig szignifikánsan drágábbak a vinyók mint tavaly, de azért legyünk korrektek az összehasonlítás folyamán (illetve sajnos be kell látni, hogy különféle tényezők, pl. a ritkaföldfémek drágulása, kétszereplős piac stb. miatt, még jó ideig nem fog eljönni a tavalyi "kánaán", sajna).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.