Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mcmike válasza remington2 (#200) üzenetére


mcmike
őstag

Hát igen, én sem tartom jó árnak a 20k-t egy 1TB-os Seagate HDD-ért. Szerencsére még jóval Thaiföld előtt (2011 Január) sikerült bevásárolnom egy Samsung HD103SJ-t (1TB / 7200 / 32MB cache). Ameddig nekem a számlámon 14.050 HUF szerepel 3 év garanciával megáldva egy 1TB-os HDD mellett, addig nem tudom jó árnak nevezni a 20k-t. :B

Persze a mostani körülmények teljesen másak, nem lehet jobbat találni. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#202) 04ahgy válasza mcmike (#201) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Aki mondjuk 1TB-ost vett közvetlenül Thaiföld előtt 11-12 ezerért, és felment 30 ezerre, ő járt igazán jól. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#203) mcmike válasza 04ahgy (#202) üzenetére


mcmike
őstag

Ez valóban így igaz. :K

De szerintem már az is jól járt, aki a drágulás előtt bevásárolt egy akkora tárkapacitást amivel bőven elvan addig amíg (remélhetőleg) újra "normalizálódnak" az árak (mint pl. én is). :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#204) Dr. Romano válasza remington2 (#200) üzenetére


Dr. Romano
veterán

2TB WD 18k 3 év gar tavaly szeptemberben jutottam hozzá. Engem a 12k-s többlet (ha már 30k most ahogy mondod) és -1 év gar kissé visszatart még (bár nincs is szükségem most HDD-re).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#205) maximuss

Mielőtt vettem volna 1-et egyet, utána olvastam, és még mindig sokan szívnak vele.....
Cold Boot-nál sokszor nem látja a vinyót a bios, raid tömbökbe nem ajánlott, stb. stb.
Akit érdekel, javaslom előtte olvasson utána......

(#206) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Halló.
Akarok venni egy 3TB-s HDD-t,a legolcsóbbnál ezt írják: Seagate BARRACUDA 7200.12, 3TB SATAIII/600 7200RPM, 64MB cache. :F
Valaki megtudja mondani,hogy ebben is már az 1TB-s tányérok vannak-e? :R

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#207) Begi válasza 69Raizen69 (#206) üzenetére


Begi
senior tag

Idézet a cikkből:
"A Seagate 7200.12-es sorozata még 500 gigabájtos tányérokkal operált"

(#208) 69Raizen69 válasza Begi (#207) üzenetére


69Raizen69
tag

És ez :
"Model Number ST3000DM001 Interface SATA 6Gb/s Cache 64MB Capacity 3TB Areal density (avg) 625Gb/in2 Guaranteed Sectors 5,860,533,168 " :F :R

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#209) audi100td válasza 69Raizen69 (#208) üzenetére


audi100td
nagyúr

ebben már 1TB-os lemezek vannak

(#210) Zotya84 válasza 69Raizen69 (#208) üzenetére


Zotya84
őstag

Úgy a legegyszerűbb megkülönböztetni az új szériát a régiektől, hogy a régiek típusszáma így kezdődik: ST3 (Így épül fel: ST3kapacitás,verzió,stb) - Pl.: ST31000528AS. Az újak meg nem tartalmazzák a "3"-t a típusjelben. Valamint a végén a verzióból lehet rájönni hogy melyik is. (Pl.: ST2000DL003 - 2TB, 5900rpm stb.)

Tehát ahol az elsőt és a másodikat egyszerre látod, sose tudhatod, mit kapsz. (Az ST3000DM001 egyébként a Barracuda 7200.14, tehát terás tányérjai vannak, ezáltal, ahol biztos, hogy azt kapod, vedd meg.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#211) elfelejtette válasza Zotya84 (#210) üzenetére


elfelejtette
veterán

Legegyszerűbben pedig úgy lehet, hogy megkeresed itt a pontos típusszámot, és abból megtudod, mekkora tányérok vannak benne.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#212) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Az tiszta,hogy a 7200.14es szériának már 1TB-s tányérjai vannak,mert a gyártó oldalán ki van írva,de mi a helyzet a ST3000DM001 7200.12 3TB-el?
Mert ahány oldalon néztem szinte mindenhol mást írnak pl :
http://www.hdsentinel.hu/storageinfo_details.php?lang=hu&model=SEAGATE%20ST3000DM001
Idézet:
" Merevlemez Model SEAGATE ST3000DM001
Lemez család Barracuda 7200.12 3000DM001
Formátum 3.5"
Méret 3000 GB (3000 x 1 000 000 000 bájt)
Lemezek száma 3
Fejek száma 6"

Ebben a cikben pedig:
"A Seagate 7200.12-es sorozata még 500 gigabájtos tányérokkal operált, ezt követően a vállalat 667 GB-os egységekre váltott, de ezek elsősorban csak az alacsonyabb, 5900 rpm-es modellekben kaptak helyet. A 7200-as Barracuda szériából kizárólag egyetlen modell, a 3 TB-os Barracuda XT részesülhetett ezekből, bár ott a lemezeket 600 GB-ra limitálták, így a szóban forgó meghajtóba összesen 5 darab került belőlük. A Seagate ezután egy nagyobb lépéssel azonnal az 1000 GB-os tányérok felé vette az irányt."
:W :F

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#213) audi100td válasza 69Raizen69 (#212) üzenetére


audi100td
nagyúr

Illene a gyártó honlapján tájékozódni, az ST3000DM001 a 7200.14-es szériába tartozik. :U

(#214) Zotya84 válasza audi100td (#213) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát igen, az a legegyszerűbb.

@ elfelejtette: az se rossz, bár korábban több hiányosságot találtam benne, így nem szoktam használni.

@ 69Raizen69: Azért a HDSentinel sem tökéletes, kisebb pontatlanságok lehetnek benne, főleg, hogy ez annyira nem kritikus adat, DE ezt is írja az általad linkelt oldal:
" Lemezek száma 3
Fejek száma 6"

Amiből arra lehet következtetni, hogy 3db lemez van benne oldalanként egy-egy fejjel, és innen már nem sok matek kell hozzá, hogy kiszámold, hogy 3*1TB (per tányér), vagy 6*0,5TB (per oldal)adja-e ki a megcélzott 3TB-os kapacitást. ;)

A végén amit írtál a tányérméretekről: nekem van pár Barracuda Green-em és Barracuda LP-m (ST32000524AS és ST2000DL003), ezekről van szó, ezek az 5900rpm-es Seagate HDD-k.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#215) Lord Dragon válasza Oliverda (#21) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hmm.. hát nem tudom hogy ti hol vásároltatok, de itt szoktam Szegeden vásárolni teljesen átlagos kiskerben és nagyjából 1 , talán 1,5 évvel ezelőtt vettem:

1TB Samsung 103SJ vinyókat átlagolva 2-3 havonta egyet. Ez nem zöld modell hanem normális sebességű átlagos vinyó 7200 RPM-el. Eleinte 13.500 majd pár hónappal az árvíz előtt 12.500 Ft-ért vásároltam !!!! 3 év !!!! garanciával őket. De átlagolva 13.000 Ft -ot vehetünk alapul az 1 TB-os vinyókért az árvíz előtt.

Akkor most mennyire is állja meg a helyét az a kijelentés, hogy a 20.000 Ft jó ár és főleg az, hogy kezd visszatérni a régi kerékvágásba az ár? Baromi messze van még a régi árakhoz képest az ár főleg ha azt is figyelembe vesszük hogy hosszú távon minden hardver olcsóbbodik, mert jönnek az újabbak, jobbak. Itt nem a régi kerékvásárba tér vissza az ár, hanem a szokványos olcsóbbodás figyelhető meg. (Értsd ha kijön a 2-3-4 TB_os vinyó, akkor az 1TB-ost már olcsóbbért is odaadják mert nem az a zászlóshajó a méretét tekintve)

(Az pedig már csak félve említem meg és zárójelben, hogy a 1,5 éve vásárolt 1 TB-os vinyóimra több a garancia mint a zsír új Seagate-ekre) Ennyi erővel a 13.000 Ft-ért vásárolt Samsung vinyómat most használtan GOND nélkül eladhatnám 18.500-ért is és mit tudna felmutatni az új Seagate ellene? Valószínűleg picivel gyorsabb lenne. Oké semmi gond az enyém meg 1500 Ft-al olcsóbb és fél évvel több a garancia rá! :C No comment :DDD

Ez a véleményem az egész üzletpolitikáról, meg arról, hogy visszatérnek az árak az eredetihez ismét. Szerintem soha nem fognak már visszatérni, mert nagyfokú globalozálódás miatt egyre kevesebb gyártó van és egyre nagyobbak a monopóliumok így ha az ember vinyó akar akkor választhat: vagy megveszi drágán a vinyót kevés garival, vagy nem vesz vinyót... akkor meg nincs min tárolni a több 100GB adatokat szóval vicc az egész :)) Így se kel el kevesebb vinyó, mert ha egyszer kell akkor kell.. nincs mese. Ennyiért is megveszik az emberek, mert nincs választásuk csak szívnak mint a torkos borz... bár ezen se kell meglepődni, mert mindennel az ég adta egy világon azt csinálják, hogy fillérekért állítják elő és mocsok drágán eladják nekünk, itt pusztán annyi a különbség, hogy jelen esetben ez nyilvánosságra is került amúgy meg csak a háttérben van, de ugyanúgy ott van.

Nah további szép napot jó PH-zást mindenkinek! :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#216) kiszi07


kiszi07
senior tag

korrekt :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#217) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy a cikkben, az van megemlítve hogy a 2012.06.30 után gyártott Seagate Barracuda winchesterekre 2 év garancia van. Viszont a Seagate meg egyéb weboldalon erre az információra én személy szerint nem akadtam rá.

Tudna esetleg ebbe valaki segíteni hogy, hol lehet hivatalos válaszhoz jutni hogy valójában 2 év garancia lenne a 2.ik félévben gyártott merevlemezekre?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#218) audi100td válasza jozsi252 (#217) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#219) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

a tavalyi baleset ami miatt megugrott a hdd-k ára egy jó fogás volt nekik hogy újra lehúzhassanak mindenkit pénzzel főleg az itthoni viszont eladók.. Láttam olyan boltot ahol ujra volt 160-as hdd meg ilyenek abban az időben.

Ez olyan mint a benzin ár meg a kenyér meg minden rossz a Forint ejj akkor emelünk a kenyéren mert drága az üzemanyag stb érdekes árcsökkentés sosincs pedig a forint nem mindig szar.

Spekuláció az egész most ezek egy évet adnak lehet valamelyik hdd gyár adott nekik pár millát hogy megmentsék magukat a pusztulástól :D és azok sok garit adnak ez meg kibírja hogy ha egy ideig nem ad sokat mivel van neve a piacon.

Az a baj a mai világban hogy úgy élünk úgy használjuk a cuccainkat, hogy megvesszük úú 1 2 év garancia örülünk magunknak aztán amint letelik a gari minden nap félünk hogy mi lesz ?
Nekem is a notim 3 éves és nem azt mondom hogy igen ez egy jó konstrukció stb.. Hanem arra fogom hogy vigyáztam rá...

Üdv.: Csaba

(#220) Oliverda válasza jozsi252 (#217) üzenetére


Oliverda
félisten

Megnézed a címkén lévő gyártási időt ezzel: [link]

Vagy a sorozatszám alapján megnézed itt a garanciáját :[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#221) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egy kis erdekesseg: Nekem (kisebb nagyobb kihagyasokkal) a mai napig mukodik az 1999-ben vasarolt Quantum Fireball EX 3.2 GB-os vinyo egy PII-es konfigban. :) Ha jol emlekszem 34K-t kostalt akkoriban... :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#222) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Grat
Jó teszt
Már még is rendeltem
Már csak a gari a kérdés hogy mennyi lesz

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#223) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. Valaki tudna felvilagositast adni, hogy a Seagate Barracuda 500GB Sata-s 7200 16MB

Ennél normális, hogy eléggé hangos a winyo töltésnél... ?

Köszi a segitségeket, csak tegnapelott vettem és érdekelne a dolog. :) :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#224) Apachee


Apachee
csendes tag

Sziasztok,

Szert tettem egy ilyen 1 TB vinyóra. Win 7-t használok, a gépemen nincs uefi bios. Ezt hogyan kell helyesen megformázni win 7 alól? Ez "advanced format vinyo"?
Mit kell beállítani a formázás ablakban a sector méretnél?
Alapértelmezett egység vagy 520byte vagy 4kbyte a sector mérete?

Köszi

(#225) Ric4m0nd válasza Apachee (#224) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Elsődleges partíció (Primary partition), NTFS fájlrendszer, alapértelmezett szektor és gyorsformázás.

(#226) Apachee válasza Ric4m0nd (#225) üzenetére


Apachee
csendes tag

Köszi, jó is lett így! :C

(#227) Ric4m0nd válasza Apachee (#226) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Szívesen! ;)

(#228) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok! Milyen ez a Seagate HDD? Tesztek alapján jónak tűnik. WD black caviar sok nekem, ez meg feltűnően olcsó. Minden oké vele? Nincs semmi hibája, gyengesége?
Segítséget előre is köszönöm!

(#229) baratod válasza Lord Dragon (#215) üzenetére


baratod
tag

:C

(#230) flash-


flash-
veterán

webáruházban dolgoztam, és nem volt olyan wd vásárló aki ne hozta volna vissza legalább 1x a hdd-jét..

hoztak vissza samsungot,seagate-et is de jóval kevesebbett..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.