Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Ennek a tesztnek most annyi értelme volt, mint ha az index lehozná, hogy amúgy Biden nyerte a választást.

Komolyan mit ad ez a teszt ami miatt érdemes végigolvasni, amit a másik 3000 már két hónapja megjelent teszt nem tud? Semmit. Teljesen felesleg volt már időt pazarolni rá... Aki akarta már úgyis elolvasta máshol az időben megjelent tesztek közül a neki tetsző párat és levonta a következtetést.

Vesa: Nem fog bedőlni, szakértők szerint akár több millió dollárig is felmehet az ára... lehet hogy lesz egy kis hullámzás de bedőlni nem fog, túl sok érték van már benne ahhoz, másodszor pedig hivatalos fizetőeszköz Japánban, csak idő kérdése mikor veszi át egy nagyhatalom pl Kína vagy USA vagy az EU, és onnantól nem lesz megállás. Ezért sajnálom, hogy 2008-2010 körül nem volt 1 millióm hogy befektessem ebbe.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#52) Kolbi_30 válasza SteaMMouse (#48) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Jelenlegi árakkal 1 milla+ ami úgy 2 évig talán elvisz mindent is. Aztán ha szerencséd van eladhatod vagy 3-400 ezer környékén. Jó az a konzol.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#53) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Vajon van különbség a teszteredmények között, ha 2004-es Win10Pro helyett 20H2 fut a gépen?

[iTX-or-GtfO!]

(#54) Zanik


Zanik
addikt

Igazából rájöttem, hogy tök nagy előny hogy nem, vagy csak drágán kaphatóak az új videókártyák.
Végre újra letöltöttem egy csomó régi játékot a Steam könyvtáramból. Spórolok a hardveren és a szoftveren.
Majd 2077-ben kipróbálom az új CDPR gémet. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#55) Chaser válasza Vesa (#44) üzenetére


Chaser
titán

gyárak is emeltek árat
az energiára azt mondják megújuló, nem értesz hozzá ( :
csak ott a gond, a napelemet is le kell gyártani, szállítani, aztán idővel kuka az egész
nem mintha a gaming egy fokkal is jobb lenne ilyen szempontból, mert nem az, max kevesebb a gaming mint a 24/7 bányászda

6800/6800xt simán jó kártya lesz mikor msrp áron lehet majd kapni - és esélyesen lehet az fe verziókat, alzán volt is kezdetekben -
azok pedig sokkal olcsóbbak mint egy custom, pl a nitro, 5700xt-nél is volt 50-60e árdifi, csak 5700xt fe az porszívó volt és meleg, az új fe pár fokkal jobb
csak addig még némi soc-ot le kell gyártani az amd-nek, hogy a saját sz@rjaiból többet tudjon gyártani mint a kötelező konzol soc-okból
meg a bányászdának sem ártana kicsit csillapodnia
na de semmi nem tart örökké ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Találtgyerek válasza Zanik (#54) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én egy darabig IGPU-val CS:Go-ztam , de beadtam a derekam és vettem új kártyát.

A teszt alapján jól sikerült a Sapphire hűtése. A referencia elég jól melegedett , pedig annak a hűtése is ígéretes volt külsőre.

06-3o/9759I39

(#57) Interceptor válasza muxi-muxi (#6) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem gyanús, hogy nem volt náluk 3080? Azt egy korábbi tesztre kapták meg, de azért hőbörögjél tovább :N Ha meg annyira kíváncsi vagy ott vannak a nemzetközi tesztek.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#58) SteaMMouse válasza Vesa (#50) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Persze, gondolkodtam egy régebbi darab beszerzésén is. De pont azt akartam elekrülni, hogy fél/egy év múlva megint új kártyát kelljen nézzek. Illetve tudsj Isten mikor fog normalizálódni megint a helyzet. :(

@Kolbi_30: Én is azt számolgattam, hogy annyiból, amennyiből most PC rak össze az ember, abból akár mind a két konzolt is megvehetné. Nem tudom egyelőre, hogy ezen sírjak vagy nevessek. Illetve azok még az árukat is jobban tartják.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#59) DonToni válasza Vesa (#44) üzenetére


DonToni
aktív tag

"némi" ?! :) Én szeretném azt hinni, hogy ez csak valami figyelmetlenség lehetett... mert ha nem, akkor az tényleg ultra gáz...!

-Anti-

(#60) KaitouP válasza Vesa (#44) üzenetére


KaitouP
veterán

A gyártók meg asszisztálnak mellé, mert ha tudják hogy el lehet adni ennyiért is, akkor pont leszarják azt, hogy amúgy lenne egy még nagyobb réteg, aki venne, csak az árak feltolása miatt már nem teheti meg, vagy nem akarja. Felhasználóbarát hozzáállás, de mit várunk egy olyan kapzsi világban, ahol a pénz beszél. Persze ez mindig így volt, csak kezdenek nagyon távolra merészkedni azok a határok. Végfelhasználóként sajnos mindegy, hogy miért van a drágulás.

Abban egyébként egyetértek, hogy a bányászattal jó lenne már kezdeni valamit, de ez láthatólag nem érdeke senkinek.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#61) KaitouP válasza SteaMMouse (#48) üzenetére


KaitouP
veterán

Átérzem testvér.

Azt hosszasan tudnám ecsetelni hogy ki az aki megengedheti magának, de nem tudnám politikamentesen, pláne nem lenne szalonképes, úgyhogy kihagyom. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#62) aradebil2 válasza Kolbi_30 (#52) üzenetére


aradebil2
senior tag

Azt valaki árulja már el, hogy miért is hasonlítunk egy 3-4 éves gaming hardverrel egyenértékű konzolt egy teljesen overkill 1 milliós géphez?! Ha scalper áron számoljuk a pc-t akkor scalper áron számoljuk már a konzolt is.

(#63) Chaser válasza KaitouP (#60) üzenetére


Chaser
titán

cégek, egy a léyeg a profit, a többi blabla
csak a legtöbb ember enyhén szólva is naiv és benyalja hogy őket érdeklik a gamerek
nv és amd is telibesz@rja a gamereket, csak lóvé legyen:)
ami teljesen érthető, mivel egyik sem szeretetszolgálat
nekik aztán oly mindegy bányászni vagy játékra veszik a kártyákat, csak vegyék
a gyártóknak is, most már szép felárat is toltak mindenre, így lesz miből garoztatni a bánya miatt 24/7 miatt kidöglött ventis példányokat is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) Találtgyerek válasza Chaser (#63) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Így van. Nagy részét még dobozolni sem kell a gyártónak, úgy elviszik.
Bányász szezonban amúgy is több kártyát eltudnak adni. Persze most lehetséges, hogy pár hónapig az átlagfelhasználók is felvásárolnák azt a mennyiséget amit gyártani tudnak.

06-3o/9759I39

(#65) Chaser válasza Találtgyerek (#64) üzenetére


Chaser
titán

most biztos, mert gt 1030 felett kinullázódott a piac
és nem a "scaplerek" miatt ( :
ez nv-nek aranybánya, amd-nek csak egy kis szelet, mivel alig tud gyártani cpu/vga-ból a soc-ok miatt még egy ideig, de amit gyárt vga-ból az instant elkelt mielőtt szalagra került volna, ahogy nv-nél is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) KaitouP válasza Chaser (#63) üzenetére


KaitouP
veterán

Pontosan. Persze ki nem tenne így ha ilyen cég vezérigazgatói székében ülne ugye... Illetve van, aki nem, köztük én sem, csak sajnos jófejkedéssel, jószívűséggel nem lehet nagyokat kaszálni. Pénz > minden más.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#67) Kansas válasza aradebil2 (#62) üzenetére


Kansas
addikt

Talán mert igencsak sötétben jár, aki azt hiszi, hogy a konzol az egy 3-4 éves gamer PC-vel egyenértékű...
A konzol nem PC, más a felépítése a SW háttere, tele van custom fixfunkciós egységekkel, nem univerzális eszköz, hanem célplatform. Vannak limitációi, alkalmaz skálázós trükköket(de az a PC-s vesse rá az első követ, aki nincs oda őrjöngve a DLSS-ért, ami gyak. ugyanaz pepitában), 30/60 fps-re van optimalizálva, nem 200+-ra, de cserébe olcsó és kevesebb vele a szopás is.
Még egyszer: a konzol nem PC.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#68) SteaMMouse válasza Kansas (#67) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Ebben szerintem nincs az az épeszű, a témához értő ember, aki vitatkozna. De ha valalki egy céllal vásárol gépet. Ez pedig 99%-ban a játék, akkor igazából érthető, hogy a serpenyő egyik oldalára a konzolt állítja a másikra pedig a PC-t. Szerintem nem kell ennyire szőrösszívvel megközelíteni a topikot.
De még egyszer: igazad van alapvetően.
Mondjuk azt azért tegyük hozzá, hogy a PC esetében a 200+ FPS is igen komoly lóvé rálocsolás után teljesül.

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#69) Chaser válasza KaitouP (#66) üzenetére


Chaser
titán

még ha akarnának sem tudnának ellene tenni
ezek eszközök, mindenki arra használja amire akarja

Kansas
alma-körte az tény, nekem személy szerint fps-re alkalmatlan
viszont emellett, amennyiben lehetne kapni minden sarki boltban series x-et 185e ft-ért az egy komoly deal
szinte néma, nagyon pici, 6l, keveset eszik, kompromisszum nyilván van
de ennyiből beállt árak mellett épp kijön egy közép kategóriás 3060, magában ( :
még hodály házban, hangos körítéssel is nyugodtan rá lehet locsolni még ugyanannyi pénzt lapra, ramra, cpu-ra, tápra, ssd-re
és akkor dupla annyi pénzből van egy hangos hodály - ami tényleg halk 3060 az nem 185e ft -, ami jóval sokoldalúbb
de jóval többet zabál és a fentebbiek
emellé a driveres/sw-es szívás/nem szívások esete - ami konzolnál is megeshet, de ott javítják, nem kell wint telepítgetni meg drivert keresgetni -
kinek mi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Robitrix válasza muxi-muxi (#6) üzenetére


Robitrix
senior tag

Speciel a Metro Exodus az a játék, ami mindig is erősebben futott intel és Nvida környezetben. Ennek vélhető oka hogy van bőven a kódjában olyan gépi utasítás, ami az intel utasítás készletek támogatnak jobban natív módon. Egy intel és egy AMD proci azért szerkezetileg eltér. Van egy alapból közös utasítás készlet bennük, amelyet mind a két CPU nativan hajt végre(vagyis van a műveletre gépi utasítás) Persze ettől még eltér egymástól ugyan annak az utasításnak gyakorlati végrehajtása. Lehet egyik CPU mondjuk ugyan azt 8 gépi ciklus alat képes megoldani a másik meg csak 9 gépi ciklus. Aztán valamikor a 90-es vek második felében elkezdtek saját utasítás készletekkel megtámogatni a gyártok a saját procijaikat, amik persze az ő licenszük. Ez volt a Pentium MMX. Kapott az intel proci 50-60 körüli új utasítást, ami a fixpontos media utasítások voltak mellyel a media kezelést támogatták. Erre válaszul jelentek meg az AMD procikban a hasonló célra való 21 darab utasítás, amit 3Dnow utasítás készletnek hívnak. Azóta pár évente kiegészítik a procikat új utasítás készletekkel. Mára 700-800 féle utasítást tud natívan végre hajtani a procik új generációja. Ebből van ami teljesen gyártó specifikus és van ami közös. Persze egy intel utasításokkal megpakolt kódot is képes végre hajtani egy AMD proci csak lehet az 3-4 más utasításból tudja összerakni Persze fordítva is igaz. Az intel proci és végre hajtja az AMD fajta utasítást persze nem olyan hatékonyan, mint egy AMD.
Ezért nem mindegy, hogy amikor fordítanak le egy programot X86-os gépi kódra, akkor AMD-t vagy az Intel-t részesítik előnyben. De például a Battlefield V is általában ütősebben megy Intel procin. De speciel a Tombrider esetében fordított a helyzet. Ott az AMD teljesít jobban. Persze pár éves játékok esetében azért az Intel dominált jobban a játékok alatt így igyekezetek inkább intel utasításokkal fordítani a programokat. A Ryzenek megjelenésével ez a dominancia határozottan csökken. Egyre több az AMD-hez optimalizált program.

(#71) Jacek válasza Zanik (#54) üzenetére


Jacek
veterán

Én fullba tolom a kretént :DDD Mióta megvan a 3080 FTW U csak SWG EMU-t inditottam el ami egy kenyérpirítón is elmegy :D

(#72) Duree


Duree
veterán

örömmel látom , hogy végre az AMD letett az asztalra egy méltó ellenfelet , de sajnos gyakorlatilag egyik kártya sem kapható, és ha van akkor elborzasztó árakon. Láttam már üzleti hírdetésben 3090 1 millió forintért, és a 3070 is 4-500 ezerbe kerül.

duree54

(#73) siposz válasza SaGaIn (#51) üzenetére


siposz
aktív tag

Teljesen tökéletesen biztos vagy benne, hogy 5-10 éven belül nem roppantja össze az algoritmust egy kvantumszámítógép?

(#74) aradebil2 válasza Kansas (#67) üzenetére


aradebil2
senior tag

Én itt csak arra próbáltam utalni a kollégának, hogy egyáltalán nem annyival jobb ajánlat az Xbox, hogy uszitsunk itt olyan baromságokkal hogy egy millió egy gamer PC. Az tény, hogy az 500 dolláros árat nézve "csak" egy használt pc tudja hozni a új konzolok teljesítményét, egy új valóban nem. De itt (meg több topikban is) ötszörös árkülönbségről meg 4K/60fps konzolokról delirálni azért nem kéne.

(#75) SteaMMouse válasza siposz (#73) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Szerintem már most keresztbe lenyelné egy kvantum alapú gép. De a 20 db 3090-el ellentétben az még nem a megfizethető kategória. Szvsz.

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#76) Komplikato válasza aradebil2 (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem DirectML Super Sampling a neve? Vagy az csak a DX12 Ultra megoldás neve?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#77) Kansas válasza aradebil2 (#74) üzenetére


Kansas
addikt

Annyival jobb ajánlat az Xbox vagy akár a PS5, hogy új alkatrészből esélyed sincs olyan PC-t összerakni, ami hozza a teljesítményét, használtból meg olyat nem, ami hozza a feature-öket, és akkor még a kompaktságot figyelembe se vetted... egy hasonlóan kompakt, hasonló erejű PC használtan is másfél-kétszeresébe van.
A 4K/60fps pedig egyáltalán nem delirálás, lesz olyan bőven, csak AAA kategóriában kell még neki idő, különösen ha RT-vel együtt szeretnéd. Csakhogy alig pár hónapja jött ki az új generáció, a modellciklusa pedig lesz vagy 5-7 év, ami alatt végig képes lesz az összes megjelenő játékot megfelelő sebességgel futtatni(már amelyikeknek az optimalizálását nem szarják el) - és ez az amit a PC nem tud utána csinálni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#78) Croissant válasza SteaMMouse (#75) üzenetére


Croissant
aktív tag

Itt nem az a kérdés, hogy lenyeli, vagy nem nyeli le. Ha jobban elterjed, vagy legalábbis elkezd elterjedni a kvantumtechnológia, akkor a mai titkosítási technológiák, amin (ha jól tudom) a kriptovaluták alapulnak, gyakorlatilag már nem lesznek többé titkosítások. A részleteket nem tudom, nem foglalkozok vele a híreknél mélyebben.

(#79) SteaMMouse válasza Croissant (#78) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Teljesen jól tudod és egy dologról beszélünk. Az elterjedtségük is első sorban az árukkal van szoros összefüggésben. :)

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#80) Zeratul válasza Kansas (#67) üzenetére


Zeratul
addikt

" Még egyszer: a konzol nem PC."

Viszont PC architektúra, mint ahogy a Macbook is PC architektúra (még), hasonlóan az is egy fix konfig és hasonlóan célplatform.

[ Szerkesztve ]

(#81) Kansas válasza Zeratul (#80) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, nem az.
Konzolon pl. nincs osztott grafikus és rendszer RAM, programozni is teljesen máshogy kell.

Attól, mert a komponensei PC-szerűek, nem lesz az egész is PC.
A Macbook az nem "PC-architektúra", hanem egy fix hardverű PC, saját OS-sel. Ha van drivered, telepíthesz rá mezei Windows-t illetve az OS-t is felteheted sima PC-re(Hackintosh)
A konzol ennél sokkal jobban eltér.
Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy a mobiltelefon is "PC architektúra", hisz van ARM alapú PC(ha más nem, hát a PI-ok, de van ARM procis laptop is).

Ez csak "PC masterrace" szalmabáb-érvelés, hogy legyen mivel fikázni a konzolokat.
A konzol nem PC, ahogy a motorkerékpár nem autó(hiába az Otto-motor, a kerekek, fékek, üzemanyag azonos "architektúrája"), a baktérium nem vírus(hiába DNS alapú egysejtű kórokozók) és az ember nem csimpánz(99% DNS egyezés, minden szervük ugyanabból épül fel és ugyanúgy működik).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#82) Chaser válasza Kansas (#77) üzenetére


Chaser
titán

hasonlóan kompakt - 6 liter - az nincs, olyan van ami közelíti - legkisebb talán 8 literes itx házból -
hasonló lóerővel az a pc min. több mint 2x drágább és hangos
ami halk esetleg kvázi néma lenne az kb 3x annyi, de nem fér bele 8 literbe, sokkal több lesz
és még akkor sem lesz olyan halk mint a series x, és sokkal többet is fog enni
cél hw-rel nehéz versenyezni a pc-nek:) hiába sokoldalúbb, bővíthető, akár több garos, de más terülteken meg elvérzik egy mai xboxhoz képest
series s 2,6l, max 75w, na hajrá ilyet pc-ből - bár már volt itt egy mérnök úr akinek sima liba, igaz nem tudja megkülönböztetni a one s és series s gépet, de az részletkérdés ;] -
a legjobb az ha van mindkettő az embernek, persze nem mindig kivitelezhető

Zeratul
arra épül alapjaiban, de más rendszer és a hw is jobban csiszolt benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) ricsip válasza SteaMMouse (#48) üzenetére


ricsip
addikt

Napokban volt ipon-on RTX 3090 OC csöppnyi 1.100.000-ért

-

(#84) Kansas válasza ricsip (#83) üzenetére


Kansas
addikt

Javaslom mindenki figyelmébe:
Otherside: Next-gen és a Cyberpunk

Igazából az egészet, de aki nem bír végignézni két órát, az a leírásban választhat témák szerint is(lentebb kiemelve az ide passzolókat).
0:00:00 - Bevezetés
0:02:11 - Cyberpunk kibeszélő
0:27:11 - Star Wars Squadrons kibeszélő
0:41:03 - Költséges gaming és az SSD
0:49:00 - A high-end gaming a jövő?!
0:54:39 - A Cyberpunk next-gen játék
0:56:59 - Mit rejt a next-gen?!
1:37:15 - A konzol erőforrásának rejtélye
1:54:20 - Év játéka

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#85) aradebil2 válasza Kansas (#84) üzenetére


aradebil2
senior tag

Szeretem az Othersideot, de elég sok baromság elhangzik ebben a videóban főleg az árak (SSD-nél) esetében.
Meg lehet nézni a Gamersnexus (FHD 120 fps teszt, 1070 már túl erős volt a PS5höz képest...) vagy az LTT eredményeit PC vs. konzol témában (itt GTX1070 lett végül a használt kártya), szerintem elég egyértelmű a helyzet. Persze nyilván majd ha nem 5, hanem 50 játékban lehet összehasonlítani őket akkor lesz ezeknek a teszteknek több értelme. De a lényeg látszik.
De talán érdemesebb elővenni a témát egy év múlva, ha majd lesz készleten next-gen konzol és PC alkatrészek is, és nem a hiánygazdaság fogja diktálni mindkettő árát. Az meg, hogy hogyan fog az új PS5 és XBOX leolvadni majd az új AAA játékok esetében akár csak 4K@30fps-nél az meg majd kiderül akkor :) Csak nehogy akkor már PS5 Pro kelljen majd azoknak a játékoknak a futtatásához ;)
Még egyszer, MSRP áron természetesen jobban megéri a konzol ha csak játékról van szó, hiszen kb. önköltség vagy az alatt adják a cájgot, de többszörös különbségről szó sincs, még a mostani VGA hiányos időszakban sem.

[ Szerkesztve ]

(#86) SteaMMouse válasza ricsip (#83) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Drága kenyér... régen is voltak agymenés áru GPU-k a piacon. De akkortájt volt is egy hatalmas szakadék fogyasztói videókártyák és tervezői chippek között. :W

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#87) Kansas válasza aradebil2 (#85) üzenetére


Kansas
addikt

Láttam mindkét videót, mindkettőből az jön le, hogy ezek PC gamer csapatok, fogalmuk nincs a konzolhoz.
Linus legalább beismeri, hogy se nem annyiért, se nem olyan vasat sikerült összerakni. GN Steve meg az FHD 120fps-en lovagol egy olyan konzol kapcsán, ami 4K/30 és 4K/60-ra van tervezve(a minőségi beállításokból erősen vissza van véve a 120fps miatt), és a 120Hz aligha lesz az ilyen PUBG, Gears3 meg Fortnite-stílusú multikon kívül használva. Single-player játékban ne várj 120fps-t.
Arról nem is beszélve, hogy egy 1070-nel hasonlítani alapból vicc, az a kártya a konzolos feature-ök felét nem tudja...
Digital Foundry pl. AC: Valhalla esetében RTX2080 környéki teljesítményt hozott ki a PS5-nek.

"elég sok baromság elhangzik ebben a videóban főleg az árak (SSD-nél) esetében" - ok, mutasd a korrekt infót...

"Az meg, hogy hogyan fog az új PS5 és XBOX leolvadni " leginkább sehogy. A PS4Pro se olvadt le, csak kicsit hangosabb lett...

"Persze nyilván majd ha nem 5, hanem 50 játékban lehet összehasonlítani őket" sajnos nem. Aki komolyan veszi magát, nem áll neki hasonlítgatni őket, mert amelyik játékokkal ez lehetséges, azok multiplatform játékok, amelyek esetében a konzolra optimalizáltság szintje nem valami kiemelkedő, a konzol exkluzív játékokkal meg nem tudsz hasonlítani ha meg jóval később kijönnek esetleg PC-re, mint Red Dead Redemption 2, vagy Horizon Zero Dawn, ott meg a PC-optimalizáltság nem az igazi...

Jóslás(és szigorúan vsz)
Abban kb. biztosak lehetünk, hogy egy konzolra írt játék PC-n nem fog a több felbontás és frissítési ráta támogatásán és esetleg némi extra textúrapakkon kívül nem fog érdemben jobb élményt nyújtani, mint konzolon.
Multiplatform játék esetében már inkább, ott valahol a közepes PC konfiggal fog egy szinten teljesíteni a konzol a legtöbb esetben, és nyilván kevésbé fogja támogatni a konzolok után megjelent új HW feature-öket(miután persze utoléri a PC a konzolokat háttértár tekintetében)
PC-ről portolt játék esetében meg nyilván a PC lesz a király, különösen ha kényelmesebb az adott játék bill+egér kombóval.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#88) Komplikato válasza aradebil2 (#85) üzenetére


Komplikato
veterán

NEM vagyok szakértője a konzoloknak.
NEM vagyok konzolos sem.
De. Tudomásom szerint PS5-re vagy a konkurens XSX konzolra NULLA darab nextgen motor van kint jelenleg. PS5 játékok mind a PS4 átkokányolt kódját futtatják, van kb. 2db játék ami nem. Ez a 2 játék meg exkluzív, azaz nyilván nem lehet PC-n tesztelni.
Lassan kijönnek a nextgen játékok is, talán Epic fogja első körben kitolni a saját UE5 alapú cuccait, év végére talán mások is.
Utána lehetne ilyen tesztet csinálni. De addig??? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#89) MongolZ


MongolZ
addikt

2x annyiért eladom a kártyámat és veszek egy 970-est... azzal még elleszek egy ideig. Komolyan mondom, vicc, ami most megy. A cikk egyébként tetszik.

(#90) Kansas válasza Komplikato (#88) üzenetére


Kansas
addikt

A Cyberpunkok én azért nextgennek számolnám, és multiplatform is, roskadozik is alatta minden vas...
Egyebekben kb. egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#91) Komplikato válasza Kansas (#90) üzenetére


Komplikato
veterán

"A Cyberpunkok én azért nextgennek számolnám ..."
Ha egyszer valaha kiadják a nextgen verziót PS5-re vagy XSX-re, akkor én is annak fogom számolni. Addig biztos nem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#92) Vesa válasza KaitouP (#60) üzenetére


Vesa
veterán

Minden piaci szereplő profitot szeretne, de ezt reálisan ne szűkítsük le a cégekre. Én is, Te is, és szinte mindenki más is oda megy dolgozni, ahol többet fizetnek. Minket sem érdekel, hogy a másik helyen, ahol csak fele annyit adnának, adott esetben nagyobb szükség lenne ránk, oda fogunk menni, ahol több lesz a cash.

Egyébként a gyártó nem teheti azt meg egy szabadpiacon, hogy kénye-kedve szerint nem szolgál ki valakit. Ráadásul ez nem úgy működik, hogy a bányász befárad a gyárba és direkt közli, hogy szeretnék 5000db 3080-at venni a bányámba. A gyártó jellemzően nagykereskedőkkel áll kapcsolatban, akik leadják a rendelés nagytételben, aztán oda adják tovább, ahova nagyobb árréssel viszik el. A gyártót nem érdekli, hogy ki és milyen céllal veszi a kártyát, ilyen kérdésre a rendelésnél nem kell válaszolnia senkinek.

Emellett van egy meghatározott gyártási kapacitás, amit ha akarnak sem tudnak átlépni, ezeket általában hónapokkal előbb lekötik. Ha közben nagyobb lesz a kereslet, de a gyártósoron nincs szabad kapacitás a termelés fokozására, akkor az lesz, mint jelenleg...Nem könnyű ezt előre belőni, senki nem lát a jövőbe.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#93) siposz válasza SteaMMouse (#75) üzenetére


siposz
aktív tag

Hivatalosan még nincs ilyen, és nem is kell megfizethetőnek lennie. Ha sikerül 1 tranzakciót hamisítania a rendszerbe, akkor kész vége, összeomlik az egész magától. Vagy csak megmutatni, hogy elvileg lehetséges.

(#94) Kansas válasza Komplikato (#91) üzenetére


Kansas
addikt

OK, adom, eddig csak PC-n van next-gen élmény a maga teljességében, de még ebben a formájában is kevés neki mindegyik prev-gen konzol ereje, szóval ebben a formájában se titulálnám prev-gennek... igaz, next gennek se teljes nyugalommal...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#95) Vesa válasza Kansas (#77) üzenetére


Vesa
veterán

Pont az a baj a konzolokkal, hogy 5-7évet vizionálnak életciklusra, holott az is csak egy hardver, ami elavul. Futtatni akkor fogja az aktuális AAA címet, ha 5-7évvel ezelőtti szinten ragad a játék is! A fizikai határokat nem tudod átlépni, semmilyen optimalizálással. Vagy átfér a csövön az adat, vagy nem. Csodák nincsnek, ha egy gép 250W-ot fogyaszt, annak a teljesíménye is ezzel lesz ekvivalens. A PS5-ben 16Gb ram van összesen! PC-n ennyi ma már csak a rendszernél alap, és még ott a VGA-n további 4-24Gb, kártyától függően. Az nem ugyanaz.
A másik probléma a konzolokkal, hogy számos műfaj nem játszható rajta, nálam pl. ezért is esik ki.
FPS (max auto aim-el), stratégiák (pl. Stellaris, stb.), komolyabb űrszimulátorok (ahol kb. 150db hotkey funkció van, ezt kontrollerrel esélytelen megoldani), városépítős játékok (pl. Cities Skylines) és még lehetne sorolni. Rá lehet ugyan aggatni egeret/billt, de onnantól kényelmetlenebb lesz, mint egy rendes monitor előtt egy rendes PC-s setup. Arcade gamingre viszont valóban jobb választás.

A tudomány a valóság költészete!

(#97) KaitouP válasza Vesa (#92) üzenetére


KaitouP
veterán

A példa olyan értelemben nem helytálló, hogy munkavállalóként azért más szempontokat is nézel akkor, amikor állást keresel, és nem elhanyagolhatóak az egyéni preferenciák sem. Nyilván a pénz a prioritáslistán elől szerepel, de ha magamból indulok ki, akkor az elvégzendő munka minősége, mennyisége, a heti munkaóraszám, és a légkör sem elhanyagolható tényező. De ez egy másik téma.

A többit is értem amit leírtál, de ezek azért többnyire evidens információk. A gyártók is részt vesznek viszont a piac alakításában, jelenleg is, csak nem a legjobb irányban. Nyilván ez szubjektív, mert itt is megvannak a nyertesek (például a említett gyártó), meg vannak vesztesek, például a PC gaming közösség azon tagjai, akik ahogy beszéltük, nem tehetik meg vagy már nem akarják megtenni, hogy ennyit áldozzanak a hobbijukra. Csúcskategória mindig volt és mindig drága volt, ez rendben is van, de most már arról van szó, hogy mind a belépőszint, mind a középkategória rengeteget drágult, és nem 2-3 százalékot. (A magyar fizetések se nőnek, de ez magyar szemmel megint csak szubjektív, pláne, hogy ez az ország elég kis piac.)

A kérdés avagy, hogy normalizálódnak-e az árak, nyilván eléggé sokakat foglalkoztat most, velem együtt, holott én szerencsére tavaly bevásároltam.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#98) Vesa válasza Kansas (#94) üzenetére


Vesa
veterán

Azt a játékot nem kellett volna kiadni prev.gen konzolokra. Mondjuk akkor meg a befektetők jajongtak volna, teljes joggal. Nem voltak könnyű helyzetben az az igazság. (konzol gen váltás, állami támogatás határideje, Covid, stb.).

A tudomány a valóság költészete!

(#99) Kansas válasza Vesa (#95) üzenetére


Kansas
addikt

"A PS5-ben 16Gb ram van összesen! PC-n ennyi ma már csak a rendszernél alap, és még ott a VGA-n további 4-24Gb, kártyától függően. Az nem ugyanaz"

Nem hát, meg lehet spórolni a RAM-VRAM másolásokat, és az egész GDDR6-ból van, ráadásul a gyors SSD-nek épp az a lényege, hogy nem kell annyi miondent betölteni a memóriába, mehet csak az ami épp kell, a buffer rész kimaradhat.
Azt meg remélem eddig se gondoltad, hogy a PC-n a VRAM meg a system RAM összeadódik... ugye, ugye?
Másrészt nem avul el a hardver olyan gyorsan, mivel egyrészt a fix hardver miatt sokkal durvábban lehet rá optimalizálni, másrészt a PC-n épp azért kell olyan gyorsan pörgetni a fejlesztést, mert belekalkulálják, hogy a kihasználtsága/optimalizáltsága botrányos, meg tele van bloatware-rel... neked vajon hány gigányi olyan program van a gépeden, ami csak azért van, hogy a hardvert lehessen állogatni vagy a játékokat futtatni? Nekem ott az AMD VGA driver konzol, a Creative X-fi konzol, a Logitech Gaming SW... ezek mellett ott vannak a launcherek, amiből mára túl sok van(Epic, GOG, Steam, Origin, Ubi, stb.).
Ehhez képest konzolon mi van? FW-ből megy az egész... tippem szerint kategóriákkal alacsonyabb RAM használattal...
Sokszor írtam már, leírom még egyszer, utoljára: a konzol nem PC. Elavulás szempontjából sem... ilyen fronton közelebb áll az okostévékhez, mint a PC-khez.

A műfajos fejtegetéseddel egyetértek. :R

#98Vesa Pontosan.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#100) Komplikato válasza Chaser (#82) üzenetére


Komplikato
veterán

"hasonlóan kompakt - 6 liter - az nincs, olyan van ami közelíti - legkisebb talán 8 literes itx házból -"
Skyreach 4 MINI - 199USD
5 liter, max. 400W-os konfig. Cserébe pont olyan mocskos drága, mint minden mini PC és vagy ITX cucc. Mondjuk több a luk rajta, mint anyag, így oldották meg a szellőzését.
Compact Gaming Madness - RTX 3060 Ti in 5L PC
Itt egy reális beleépített konfig. Mondjuk nem szeretem a csatornát, mert úgy beszál a manus, hogy harmadik mondatnál bealszom.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.