Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Nem lenne rossz teszt de elég nagy érvágás, hogy az 5800X grafokon nincs 3080 feltüntetve ami ellen megy a kártya és árak miatt is ezt a 2 kártyát kellett volna mindenképp feltüntetni nem a 3090-et mivel tapasztalat, hogy a 3080-hoz még inkább kell az erősebb proci hogy kilegyen hajtva... :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#2) Jacek válasza AsakuraDave (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Az hagyján de ilyen marketing grafikon van hogy lassabb ugyan mindenhol de a 3080-an felett van a grafikonokon. Nem értem a logikát, mért nem raktátok a 3090 felé is mert csak...

[ Szerkesztve ]

(#3) Yodafon


Yodafon
senior tag

jok ezek az irányárak. 700 dollár ehhez képest itthon ilyen 1200 dollárokért látok hardverapron kártyákat... :(( :(( :((

I'm gangsta!

(#4) siposz


siposz
aktív tag

Na végre! Amd vs. Nvidia flame úgy, hogy egyiket se lehet kapni.

(#5) AsakuraDave válasza Jacek (#2) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Igaz csak grafokat néztem egyből de már azt se értem miért OC a 6800XT és a 3080?
Out of box OC "edition" vagy még azon felűl?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#6) muxi-muxi válasza AsakuraDave (#1) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Csatlakozom, a teszt több szempontból vérzik. Nem értem például, hogy miért nem lehetett a Metro Exodust ray tracing-gel együtt tesztelni (oké, a sugárkövetéses táblázatban már szerepel, de FPS értékek nélkül), holott minden szereplő támogatja azt. Oké, hogy ULtra preset, de ott bizony még nincs bepipálva az RTX támogatás. Lehet hogy alaptalanul,de részrehajlással vádolom a cikket, mert azt akarja elhitetni az olvasóval, hogy ez bizony egy 3080 verő kártya - csak éppen PONT a 3080-ast vették ki az újabb processzorral való benchmarkokból. Kéretik ezen eredményeket pótolni. Nem hinném, h az olvasóktól nem lehetne beszerezni egy AIB 3080-ast némi tuninggal, ha már ott vigyorog a táblázatban az "OC" jelzés. Sem az RTSS, sem a ray tracing nem olyan fejlesztések, melyeket ennyire "nagyvonalúan" kellene kezelni. Értem én, hogy akkor drámaian visszaesik az FPS, azonban inkább a vevőre/olvasóra kellene bízni, hogy a fent említett fícsöröket bekapcsolja-e.

Árazás: a címben szereplő kártya beszerzési forrástól függően 1100-1200 euro körül mozog (a kezdeti hagymázas MSRP ígéretektől most nagyvonalúan tekintsünk el.) Éppen emiatt sérelmezem különösen a 3080/5800X táblázat elmaradását.

Üdvüzlettel: egy értetlen 3080 tulaj

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#7) AsakuraDave válasza muxi-muxi (#6) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Aprón pedig van ph-s modi aki nem egy 3080-on túladott szerintem így hát ciki ;]
6800XT mostani árak itthon BOLTBÓL 430.000,- alatt AIB nem láttam még.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#8) Yeffy válasza siposz (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

szokasos :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9) elder troll


elder troll
senior tag

Második oldal alján összecsúsztak a táblázatban a 2080 FTW adatai a 3080-nal.
Gears 5 a gyengébb processzorral 10 fps-sel jobban megy 4K-ban, tippre elcsúszott valami az excel-ben, vagy valami szoftveres anomália van.
Dologidőben felületes képnézegetéssel ezek tűntek fel.

(#10) Speed® válasza AsakuraDave (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt mondjuk szerintem te sem gondolod komolyan, hogy bármiféle kapcsolat van az említett moderátor, mint magánszemély aprós tevékenysége és az oldal üzemeltetői oldala között..ezt engedd el villámgyorsan inkább.

(#11) mihellers56


mihellers56
tag

Lassan nem olvasom el a PH teszteket mert nem akarom jellemezni.......
na cső....

(#12) Noukoum válasza Yeffy (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem is értem az embereket, pazarolják az idejüket ilyen felesleges vitákra mikor mára már mindenki számára egyértelművé vált hogy az AMD a jobb. ;]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) #72688384 válasza siposz (#4) üzenetére


#72688384
törölt tag

pl lehetne olyat hogy alapból törlik a hardveraprós scalper hirdetéseket hogy ezzel is akadályozzák a rohadékok bizniszét és rajtuk maradjon az összes.
dehát mit várjunk egy olyan országban ahol az aqua/ipon/etc dolgozók vásárolják fel a készletet kedvezményes áron aztán rakják fel őket felárral apróhirdetésként.

(#14) Wombath válasza AsakuraDave (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

out of the box OC

(#15) #06658560 válasza AsakuraDave (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

OoB OC, de jelezni kell, hogy nem a gyári referencia órajeleken jár.

(#16) Kansas válasza Jacek (#2) üzenetére


Kansas
addikt

Szóval nem csak engem zavar, hogy a grafikonokon a kártyák nincsenek eredmények szerint sorba rakva...
Az is fura, hogy Deus Ex-ben a 6800XT csak FHD-ben marad el a 3080-tól, holott mindenhol máshol épp az ellenkező tendencia figyelhető meg, és a felbontás csökkenésével jobban skálázódnak az AMD-k... különösen vicces, hogy az utolsó DeusEx grafikonon még a kistesó is megelőzi FHD-ben a 6800XT-t... nem lehet, hogy itt valami mérési hiba/anomália van?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) aradebil2


aradebil2
senior tag

"Az RX 6800 tehát egy jól sikerült processzor."

Legalább a grafikust írjuk már bele. :F

(#18) #06658560 válasza Kansas (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ott olyan, mintha CPU limit lenne és egy kb. öt fps sávban szórna a teszt/rendszer.
A Forza eredmények érdekesebbek szerintem. FHD-ban az összes NV VGA CPOU limitet mutat, az AMD-k viszont ellépnek. És NV oldalon is van, ahol a 3080 jobb a 3090-nél.

(#19) Chaser


Chaser
titán

Az AMD tavaly októberben bemutatkozott RDNA 2 architektúrája három szereplővel van jelen a piacon

elírtad, három darabbal
országonként, hetente
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Kansas válasza #06658560 (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Számold bele azt is, hogy az Ampere architektúra eleve nem skálázódik különösebben jól lefele az FP32-es feldolgozókkal való trükközés miatt, ami szinte minde független tesztben látszik is, hogy minél magasabba GPU terhelés(felbontás), annál jobban muzsikálnak az Ampere-ek, leginkább 4K-bankerülve az ellenük küldött RDNA2-k elé...
Az a FHD Forza eredmény valóban érdekes, hogy NV GPU-val CPU-limitesnek tűnik, AMD GPU-val meg nem... talán a SAM van bekapcsolva, és amiatt?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) devast


devast
addikt

Ez tényleg jól sikerül chip lett a régebbi AMD-s lapkákhoz képest. Ha eltekintünk az ártól, és feltételezzük hogy 3080 és 6800xt egy árban van (800 euro mindkettő vagy 1200 tökmind1) nálam még mindig a 3080 fele billenne a mérleg nyelve. Jobb RT és dlss és fullos membusz 10gb vrammal > gyengébb RT , no dlss, lassú membusz gyors cache-el 16gb vrammal. Az viszont tény, ha az RT-t és a hozzá kapcsolódó dolgokat ami miatt gyakorlatilag használható (dlss) nem nézzük akkor 6800xt > 3080.

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza Kansas (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért az, hogy semmi különbség ne legyen többszörös teljesítmények között akkor is furcsa lenne. Vagy amikor magasabb felbontáson ugyanannyit tud, mint alacsonyabbon. mindkét oldalon vannak érdekes eredmények. És az egyik CPU-val jó a skálázódás, vagyis én máshol keresném a gondot.

(#23) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

"A tesztben résztvevő fontosabb GPU-k jellemzői" rovatban az ampere videkártyáknál fel van tüntetve a "EVGA GeForce RTX 2080 FTW3 Ultra" ez nem 3090 akart lenni? plusz a feljebb említett "Az RX 6800 tehát egy jól sikerült processzor." sem stimmel teljesen

[ Szerkesztve ]

V6

(#24) Cáka


Cáka
csendes tag

Én ebből a tesztből a smart acces memoryt hiányolom az elvileg a Geforce DLLS-re lehetne válasz, kíváncsi vagyok mennyit dob hozzá a teljesítményhez?

[ Szerkesztve ]

(#25) exedoc válasza Noukoum (#12) üzenetére


exedoc
senior tag

Nem az AMD jobb, az nVidia rosszabb, különben is tök sokat fogyaszt. :P

Nekem egyébként tökmindegy, nem vagyok egyik oldal fan-ja sem, sőt rohadtul nem tudom eldönteni hónapok óta, hogy most 3080 legyen vagy 6800XT. (Ha majd egyszer lehet kapni persze.) AMD-n több a RAM, azért sokat jelent az a 16GB mert az Unreal motorral dolgozom, és egy GPU Lightmass-hoz minden létező erőforrás, és memória jól jön. NV-nél meg tetszik a DLSS, szerintem rohadt hasznos funkció, RT gyorsabb. Fingom sincs melyik legyen majd.

[ Szerkesztve ]

(#26) muxi-muxi válasza exedoc (#25) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Nagyon jó amúgy hogy van verseny. Egyetlen dolog van, ami aggasztó, az árak, azok emberfelettiek. Nem vagyok bányamérnök, így igazából csak annyit tudok a 6x00 szériáról, h rosszabbak kriptovalutában mint az NV, ennek folyományaként nálunk, fritzeknél mindig lehet kapni. (Mindfactory, Caseking).

Nem rossz kártya mégcsak véletlenül sem. Csak gyakorlatilag ugyanolyan mint a 3080-as, akkor meg kb egyéni szimpátia/elérhetőség dönt.

A többség meg szerintem már valami 6600XT-re vár, mert jelen helyzetben ezek a kártyák földi halandók számára nem megfizethetőek. Öt számjegy, forintban, csakhát azért a dolgok jelenlegi állása szerint használt 1070-est SEM kapunk...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#27) aradebil2 válasza Cáka (#24) üzenetére


aradebil2
senior tag

DLSS-re válasz nem a Super Resolution lesz? A SAM pedig ha minden jól megy egy hónap múlva már elérhető lesz Intel-Nvidia rendszereken is.

(#28) arnoldito válasza aradebil2 (#27) üzenetére


arnoldito
senior tag

Jól írod, Super Resolution lesz a válasz a DLSS-re. Azért lépett el FHD-ban mert az 5800X és RX6800XT együtt tolja a SAM-t. Ebből lép el bizonyos játékoknál FHD-ban az AMD. Hát majd várjuk ki azt az Intel-Nv féle "SAM" dolgot, mert ott nem minden lapnál, nem minden kártyával fog az menni, meg a lap gyártóknak kell biosba microkódként alkalmazni, ha jól emlékszem...

(#29) hadogabi1 válasza Cáka (#24) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Egyelore szinte semmit nem ad a SAM 1-2 játékban jó de a legtöbben kb semmi javulás. Írom ezt 5900x és 6800xt tulajként.

[ Szerkesztve ]

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#30) mihellers56


mihellers56
tag

Én meg már eldöntöttem 3080 lesz..... aztán ki tudja lehet belőle még 6800XT de nekem nagyon bejöna a DLLS és egyéb dolgok, főleg a nvidia broadcast :D AMDnél mi a körítés?

(#31) vazzav13 válasza hadogabi1 (#29) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Most irigykedem! :P
Hiába van 5900x-em de annyiért amennyi most a kártya nem cserélem még le az RX 5700xt-m. Startkor sikerült venned?

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#32) tixem válasza AsakuraDave (#7) üzenetére


tixem
addikt

Tessék, zsepi

Nem értem mi köze a kettőnek egymáshoz :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33) siposz válasza arnoldito (#28) üzenetére


siposz
aktív tag

Mondjuk az AMD elmehet a búsba ezekkel a nevekkel. Virtual Super Resolution nevű feature már most is van, csak az pont az ellentettjét csinálja: magas felbontáson renderel, aztán downscale.

(#35) Timer válasza #32839680 (#34) üzenetére


Timer
veterán

Bakker, nekem is az jutott eszembe, csak épp ezzel a kártyával kapcsolatban: a Sapphire vajon ezen a téren is hagyomány követő, és lesz itt is fekete ablak meg crash chrome böngészés alatt? :) Ha jól rémlik, az 5700XT Nitro-val elég sok hasonló gond volt (nem papíron és tesztekben, hanem a mindennapokban), míg például a Pulse nem volt problémás.

Hjjajj, pedig hogy porcosodott a répám arra a Nitro kártyára, már a kosárban volt, amikor elfogyott, de olvasva pár héttel később a kommenteket, talán jobb is volt így. Basszus, az már majdnem 1 éve volt, de akkor még 157 ezerért (bruttó) el lehetett vinni. Picit nagyot ugrottunk az árban mostanra...

[ Szerkesztve ]

(#36) KaitouP


KaitouP
veterán

Az egész szép, jó, és izgalmas, de amint elér az árhoz a kedves júzer, egyszerűen lelankad. (Kinek ez, kinek az, ne menjünk bele. ;]) Ez különösen érvényes a jelenlegi kártya genre, mindkét oldalon. Eszméletlen, lassan tényleg a kiváltságosoké lesz a PC gaming.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#37) biscuit válasza KaitouP (#36) üzenetére


biscuit
aktív tag

Továbbra sem értem azt, amikor a kiváltságról írsz! 2700x-el és rx 580al (mielőtt még belekötsz, igen, én is szeretném legalább egy 5600xt-re cserélni az öreget, de egyelőre ez nem megoldható) simán elvagyok. Nem eszem meg a 4k maszlagot (pedig van 4k 120hz-es kijelzőm), simán elvagyok 2560*1080-on. Tudod, van az a mondás, hogy: nem a zsemle kicsi...

(arról nem is beszélve, hogy túl sok új játék nincs, ami egy picit is megmozgatna) :K

ON:

A kártya jónak tűnik, csak a szokásos problémákkal szembesülünk.... :C

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#38) Derrewyn válasza KaitouP (#36) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Konzol oldalon sem rózsás a helyzet: bolti készlet nincs, scalpertől vehetsz dupla áron. Ha pedig túl jóhiszemű is vagy, akkor egy kamu webshop lehúz, és futhatsz a pénzed után.

(#39) BeZol


BeZol
őstag

Kis kiegészítés azoknak, akik finomhangolásra/tuningra adnák a fejüket:

- Gyári referencia 6800 XT kb. 2350MHz-en megy. Ez a Sapphire és kb összes többi custom kártya is 2435MHz környékén jár. Teszik mindezt olykor 1150mV-ot adva a kártyának és emiatt elérve a TDP limitet
- Finomhangolva ezek az értékek jóval-jóval kevesebb fogyasztásból is kihozhatóak kb. 900-950mV környékén (nvidia kártyáknál is hasonló az eset)
- A ref kártyákban hűtésügyileg nincs túl sok tartalék, de custom kártyákkal nyugodtan lehet adni a kártyáknak, és MorePowerTool-t használva ki lehet tolni a TDP limitet (de a feszültséget is itt érdemes beállítani, nem a Wattman-ban undervoltolás esetén), és így kb. az összes kártyát lehet legalább 2650MHz-re hangolni, aki szerencsésebb, az 2700-2750MHz-re is juthat. Emellé memóriatuning és jönnek a szép eredmények.

Nálam ezek a teljesen kimaxolt/kipréselt ill. értelmes tuning melletti eredmények, ezeket bárki könnyedén tudja reprodukálni a saját rendszerével is, tudja mekkora upgrade lehetne nála:

Konfig, amivel mértem:
Sapphire Nitro+ RX 6800 XT OC
i7-8700K @4.7GHz 1.245V
2x8GB G.Skill Flare X 3200MHz CL14 @3866MHz CL17 1.425V

Shadow of the Tomb Raider 4K Highest Preset:

Shadow of the Tomb Raider 1440p Highest Preset (itt procilimit miatt több lehetne az fps):

3DMark Time Spy Graphics Score (jelenleg world 2.):

Metro Exodus 1080p Extreme Preset kimaxolt kártyával:

Metro Exodus 1080p Extreme Preset finomhangolt kártyával:

Metro Exodus 1440p Ultra Preset kimaxolt kártyával (lehet van ebben cpu-limites rész):


Metro Exodus 1440p Ultra Preset finomhangolt kártyával (ebben is lehet van cpu limit):


Superposition 4k Optimized kimaxolva magas fogyasztással:


Superposition 4k Optimized finomhangolva normális fogyasztással:

(#40) -szabi-


-szabi-
őstag


:))

(#41) DonToni válasza Jacek (#2) üzenetére


DonToni
aktív tag

Pont ezen gondolkodtam én is.... több grafikonon is, minden értékben lassabb a 3080-nál mégis a felett van.... ezt hogy?! .... miért...?! :F

Valaki magyarázza már el, hogy ha csak az adott felbontást nézzük és ott még a minimum és az átlag is kevesebb, akkor hogyan kerülhet valami elé...?!

-Anti-

(#42) KaitouP válasza Derrewyn (#38) üzenetére


KaitouP
veterán

Akartam említeni ezt is a mondandómban, csak lemaradt. :DDD True amúgy.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#43) KaitouP válasza biscuit (#37) üzenetére


KaitouP
veterán

Az hogy te elvagy ezzel, az a te bajod. Még mielőtt belekötsz: azt felejted el, hogy a te igényed nem egyenlő az én igényemmel. Persze igaz, hogy vagy meg tudod fizetni az igényednek megfelelőt vagy lejjebb kell adni, csak hogy ezt az igényt mondjuk 5 évvel ezelőtt olcsóbban ki tudtam szolgálni mint most, úgy hogy az igény szintje nem lett magasabb, és ez a nem mindegy. Drágul a piac, de nagyon, ez még nem vélemény, hanem tény.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#44) Vesa válasza DonToni (#41) üzenetére


Vesa
veterán

Van "némi" részrehajlás AMD felé, évek óta nem olvasom ezeket a cikkeket a PH-n. Sajnos...

GhostPetya
VGA árakat most a piac lőtte fel, nem a gyártók. Amíg megy az idióta bányász biznisz, addig nem lesz jobb a helyzet. Láttunk már ilyet a 10xx generációnál is.
Engem egyébként jobban aggaszt, hogy megy a szöveg a környezetvédelemről, e-car folyik mindenhonnan, közben meg a semmire füstölik el a véges erőforrásokból kinyert lassan döbbenetes mennyiségű energiát a crypto minerek. Jó lenne már rendet vágni itt is, akkor talán lenne épeszű áron VGA is.

A tudomány a valóság költészete!

(#45) Aprósólyom válasza -szabi- (#40) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:DD Már ezért megérte bejönni olvasgatni a hozzászólásokat. :R

Én eldöntöttem, hogy RX580 4GB kártyával kihúzom, ameddig csak kell. Javaslom másnak is. Elmegy ezen minden is, csak le kell venni a teksztúra kvalitátot.... :DDD Aki ennél drágább kártyát vesz mostanság hosszú távra, az olyan bukóval fog kiszállni belőle, hogy nem igaz!

Jevons paradox

(#46) andy19770128 válasza Noukoum (#12) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hát jelenleg mivel egyik sem kapható...... Lényegtelen hogy melyik a jobb. De mégis. Szerintem a Radeon VII A KIRÁLY. FŐLEG AZÉRT MERT NEKEM AZ VAN.

(#47) Alaplapvevő válasza -szabi- (#40) üzenetére


Alaplapvevő
csendes tag

Ezen besírtam :DD

(#48) SteaMMouse válasza KaitouP (#36) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Pont ezen agyaltam én is egy pár napja. Hosszú idő után úgy döntöttem, hogy a konzolról végleg visszanyergelek a PC-re (szar HW struktúra, magas árak, be nem tartott ígéretek... bla-bla). De ,,vigaszdíj” gyanánt egy rendes gépet pattintok össze. A lassan 2 hete gariztatom az alaplapom (semmi hír... köszi AQUA...). K***va drága videókártya és még csak nem is top tier (RTX 3070).
Szóval azon agyaltam, hogy mennyit kellett volna beleforgassak, hogy tényleg jó gép legyen belőle? Illetve ki az, aki ezt megengedheti magának? Mikor lett luxus cikk a ,,géming” :F

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#49) biscuit válasza KaitouP (#43) üzenetére


biscuit
aktív tag

Áh.... :U

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#50) Vesa válasza SteaMMouse (#48) üzenetére


Vesa
veterán

VGA miatt nincs szerencséd most, de ez nem általános, a Crypto bánya miatt van. Szeptember végén még 150k-ért vettem használtan, de 2,5év Alza garival Strix 2070 Super-t aprón, most ugyanaz 210k. Az sajnos kiszámíthatatlan, mikor dől be ismét a crypto. Onnantól beesnek az árak (meg tele lesz széthajtott VGA-val a használtpiac ismét).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.