Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Hűűű, régóta vártam egy ilyen cikket, köszi. :R :DDD

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Remek lejátszó, jó kis ismertető.

A végén a plecsnit most már lehet használni? :U

(#3) bubi92
A végén találod.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) bubi92


bubi92
őstag

honnan szerezted be?

(#4) FireKeeper válasza fi:zi'k (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

levettem róla alulról a prohardver logót, elvileg átment az ellőrzésen, de majd megkérdezek egy modit.

bubi92: Slownz-tól a hardveraprón.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) fi:zi'k válasza FireKeeper (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pusztán jó szándék volt, mert emlékeim szerint korábban volt belőle probléma. :R
Nem tudom most mi a tényállás ezzel kapcsolatban.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) gzbotii


gzbotii
veterán

Egy ismerosomnek van Sansa Clip, tenyuleg jo minosegu, csak mar az aku nem birja es neha szetfagy..
En probalgattam, es vegul a Home+vol - gombokal ujra lehetett inditani

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) melburn


melburn
csendes tag

Köszi az írást, nekem a Clip+-ból van a 8 GB-os változat. Még nem raktam rá Rockboxot de mostmár megcsináltad a kedvet hozzá. :B
Igaz anynire nem hallgatok zenét, hogy lehet inkább elkéne adnom :DDD

Csak SMS - Amit ma megvehetsz ne halaszd holnapra.

(#8) FireKeeper válasza fi:zi'k (#5) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

moderátori kérésre cseréltem a "logót" :D

köszi hogy szóltál.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Van esetleg tapasztalata valakinek a két lejátszó közt.
Ez a Sansa vs. Cowon iAudio U5 közt hangminőség szempontjából?
Mert az a bajom, hogy amióta FLAC-et hallgatok elég kevés lett a 2GB memória, viszont a bővítés nem mehetne a hangminőség rovására

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#10) Bodor


Bodor
veterán

Gratulálok a nagyon jó stílusban megírt színvonalas cikkhez, nekem is egy hasonló hangzású Sanza Fuze van egy ideje, és teljesen meg vagyok elégedve vele.

(#11) gzbotii válasza FireKeeper (#8) üzenetére


gzbotii
veterán

Na ebbe kosseneke bele. Ha mernek :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Remek cikk. :R Ritkaság az ilyen, ez külön öröm volt.

Ez a Rckbox nevű firmware valami Linux alapú cucc?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#13) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jó cikk, jó kütyü. Én most Clip+-t használok és nagyon szeretem.

Egy kérdésem lenne, felmerült egy másik topicban, hogy a Rockbox vajon hogy alakítja a hangminőséget. Először váltig állítottam, hogy javítja, meg hoz plusz funkciókat is, így nagyon frankó, aztán többen letámadtak, hogy nem javítja, egyenesen rontja azt. Ezek után persze elkezdtem összehasonlítani, rövid hallgatózás után úgy vettem észre, mintha kicsit vágná a magasakat a Rockbox, illetve csökken a tér. Cserébe mintha mélyebbre menne le a hangkeltő. Na most koránt sem vagyok benne biztos, mert rendesen A/B-zni kéne, hogy ezt meg lehessen állapítani, arra meg még nem volt lehetőségem (majd készül egy ilyen teszt). Esetleg ha van kedved, próbáld meg összevetni a gyári firmwaret és a Rockboxot, kíváncsi lennék a véleményedre. :)

(#14) Polllen válasza kolosanyi (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Clip+n én is használtam rockbox-t, lényegi különbséget nem hallottam, bár akkor még csak egy AKG 514-m volt. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) kolosanyi válasza Polllen (#14) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sok különbség szerintem sincs. Én ezt betudom annak, hogy már késő volt és fáradt volt a fülem. Majd a későbbi A/B-zós teszt kideríti, hogy az agyam tréfált-e meg, vagy tényleg van-e hallható különbség. :)

(#16) fattyu válasza kolosanyi (#15) üzenetére


fattyu
veterán

Van különbség. Nekem kicsit mosottabb hangja van a rockboxnak. Viszont mivel a gyári szoft nem szerette jópár flacomat így nem opció. :S

Történeti hűség kedvéért eléggémindentmegmutató fejessel mondom ezt és elhallgatom róla. Mindenhogy jobb mint a laptop alaplapija...

( Mondjuk a headstreamer viszont sokkal jobb ez alá a füles alá, de nyilván más liga is )

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17) kolosanyi válasza fattyu (#16) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na ezt viszont nem vettem észre. Nem lehet, hogy csak azért tűnik részletesebbnek a gyári szoft, mert a Rockbox tényleg kicsit vágja a magasakat? Egyébként milyen füles, ha szabad kérdeznem? Én a Digitech Pro Monitorral próbálgatom, egyrészt mert ez a legjobb hangkeltőm, másrészt mert elég kényes az erősítésre.

Érdekes ez a FLAC téma is egyébként. Nálam egyre inkább bebizonyosodik, hogy vagy a fülem, vagy a hangkeltőm, vagy mindkettő kevés ahhoz, hogy egy értelmes minőségű 320-as MP3 és egy FLAC között különbséget tegyen... :)

(#18) fattyu válasza kolosanyi (#17) üzenetére


fattyu
veterán

T70.
Nem megyek bele mp3 vs flac vitába. Nem is ítélkezem.

Azt tudom hogy épített elég erős fejeserősítővel egy senn hd 650el meg egy beyer t70el ( meg még ami jött ment itt közben ) plusz tuningolt, fúdetápos külső daccal valahol azt gondoltam egyszer régen hogy legyen már veszteségmentes a zene. Aztán jött a mehetnék közbeni zeneigény és úgy döntöttem tárolja mp3 ban is meg flacban is ugyanazt akinek hét anyja van. Na innentől fontos hogy minden flac menjen a rohangálós lejátszón is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Egy-két kérdés:
Magyar ékezetek helyesen jelennek meg?
Rádió RDS képes?
Lejátszás annál a másodpercnél folytatódik ahol kikapcsoltuk a készüléket?
Elalvás funkció van? (hány perc után kapcsoljon ki)
Ha hangoskönyvet hallgatnék, akkor kb 1 órát mennyi idő alatt tudom gyors tekeréssel végigtekerni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20) PHM


PHM
addikt

Egy dolog bogarat ültetett a fülembe:
Tényleg csak 64x64-es a kijelző felbontása?
Csak mert a Transcend T.sonic 820-as lejátszóm kijelzőjének
felbontása ennek pont a duplája, közel azonos átló mellett. (1,5")
Szintén színes OLED és nem mai darab.
Amúgy mennyi lehet a Clip+ kijelzőjének felbontása?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#21) kolosanyi válasza fattyu (#18) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én se, de az tuti, hogy a Foobar vakteszt pluginjával végzett teszten megbuktam. :)
Egyébként régebben nekem is FLAC-ban volt mindenem, csak azóta elszállt a merevlemez a notiban. Elkezdtem pótolni az összes zeném (el fog tartani egy darabig, mire minden meglesz), de most tudatosan MP3-ban tárolom. Kevesebb helyet foglal és mivel a különbséget nem hallani az én belépő rendszeremen, ezért számomra több a hátránya a FLAC-nak, mint az előnye. Mindenesetre nekem az a véleményem, hogy veszteséges formátumban is találni jó hanganyagot, meg veszteségmentesben is borzasztót. (Nem mintha sok okosságot, újdonságot mondanék ezzel... :) )

(#22) fattyu válasza kolosanyi (#21) üzenetére


fattyu
veterán

Nyilván ez így van. Már a szar minden formában megesik. De valahol úgy vagyok vele legalább a tömörítéssel nem rontom az elvi maximumát a rendszernek. Hit kérdés ez. Hallásom már rég nincs :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23) vinibali


vinibali
őstag

imádom az ilyen opensource világmegváltásokat. amióta dd-wrt van a routeremen naponta 1x tuti felnézek rá :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Múltkor gondolkodtam el egy picit én is a Sansa családon, mert az okostelefonom sajnos nem hajtja ki rendesen az új fejhallgatómat, kevés benne a szufla hozzá.
Nekem is 32 Ohm-os és egy olyan érdeklődő kérdésem lenne, hogy lehet benne igen erős mély hangot állítani? Tehát nem az van, ha egy idő után erősíted a basszusát csak a hang tompul és egyre halkabb lesz az egész?
Amióta hangkártyával használom más eszköz a nyomába nem ért eddig a hangzásának, attól félek a lejátszó sem hozná azt amit elvárnék tőle...

(#25) kolosanyi válasza Th3Ac3 (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem igazán értem, mit akarsz a méllyel. Ha elkezded csesztetni az EQ-t és túlhúzod a mélyeket, akkor persze, hogy "tompább lesz". Rátelepszik mindenre az egekbe feltolt mélykiemelés... Elvileg ezt akarod elkerülni nem? Akkor ne piszkáld a hangszínszabályzót, úgyis csak ront az összképen.

Egyébként az Optimus 2X nem rossz forrás, simán bírnia kell a fejhallgatóval. Egyáltalán milyen hangkeltőről van szó? Az ellenállása tök mindegy, nem az határozza meg a minőségét...

(#26) vihor


vihor
csendes tag

Köszi a cikket. Örömmel látom, hogy vannak még, akik külön kütyüt használnak zenehallgatásra. Néha a buszon, a sok telefonos zenehallgató mellett elgondolkodtam, hogy tényleg ilyen őskövület lennék? :)
Nekem amúgy az ős clip van rockboxszal, a mai napig hibátlan.

(#27) tecsu


tecsu
addikt

Hol lehet ilyen "refurbished" peldanyhoz hozzajutni?
Es milyen a minosege a gyari fulhallgatonak?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Teréz Atya válasza Dluinet (#19) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Helló!
Nekem Clip Plusom van, tehát:
1 - Még a Belga-t is jól jeleníti meg
2 - Clip plus nem, clip zip talán + fícsör megállíthatod az élő adást majd folytathatod. :D
3 - Igen
4 - 10 percenként 120 percig
5 - Exponenciálisan gyorsul a tekerés - max 10 sec.

+1 Az audiókönyveknek, podcastoknak, mp3 fájloknak saját memóriája van arra, hogy mikor állítottad meg. Madonna után ott folytatod Rejtőt ahol akarod. Audiobookoknál minden chaptert különböző helyről folytathatsz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#29) Teréz Atya válasza tecsu (#27) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meglepően jó a füles, bár egy Creative 630 elveri :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30) Dluinet válasza Teréz Atya (#28) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kösz

Eddig ezeket csak a Samsung tudta 20k HUF alatt, csak már nem gyárt MP3 lejátszót, és már használtban sem léteznek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) Polllen válasza Teréz Atya (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

A lejátszó van annyira jó, hogy érdemes legyen költeni egy normálisabbra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) Slownz


Slownz
senior tag

Hú, hasznos cikk. ;)

Régóta hiányolom, hogy senki sem írt még róla PH-n, én is tervezetem, csak hát mindig elodázódott. :D

Különösen hasznos a részletes Rockbox leírás, ezentúl mindenkit ideirányítok, akinek problémája van vele. :C

(#33) FireKeeper válasza Slownz (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ohhó, köszöntsük a topikban a Mestert :)

én meg azt fogom hozzád irányítani a valami Sansa lejátszót venne ;)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) Th3Ac3 válasza kolosanyi (#25) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Amellett akarom hogy pontos legyen miközben erős is, de a jelenlegi fázisban még az EQ-val is túl halk. Sajnos valahogy ez a kettő egyedül csak gépen jött össze, más eszközhöz csatlakoztatva eléggé halk/ vagy szegényes a hangkép. Ha nem állítok rajta szinte nem is hallom a mélyeket, így a zene lényege veszik ki belőle amiért igazán szeretem. Igen az Optimusról van szó, elviekben a hangchip nem rossz, gyakorlatilag valahogy nem az igazi, közelében sincs attól amit szeretnék tőle.

(#35) kolosanyi válasza Th3Ac3 (#34) üzenetére


kolosanyi
veterán

Még mindig nem értem, milyen mélyeket akarsz. A mennyisége legyen sok, vagy menjen le nagyon mélyre, legyen pontos és csillapított, vagy mit? Egyszerre minden nem fog menni. Meg milyen fajhallgatód van? Ha sok mély kell, javaslom, valami bassline fejes beszerzését, ne a hangszínszabályzót piszkáld, csak belerondít az egészbe.

(#36) Teréz Atya válasza Th3Ac3 (#34) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ha a füles kihajtásával van gond akkor lehet egy hordozható erősítőre van szükséged.
Pl:http://fiio.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=16&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=1

Egy szlovák oldalon olvastam róla tesztet, az egekbe dícsérték.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#37) kolosanyi válasza Teréz Atya (#36) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez sem rossz ötlet, igen. :K

(#38) Plazmacucci válasza Th3Ac3 (#34) üzenetére


Plazmacucci
félisten

vegyél egy normális fülest? :) EGyébként gondol ez is olyan, hogy ha magyar nyelven indítod a hangerő maximuma kb a normálisnak a fele. Ez valami elbaszott eu szabvány. Usa régiós beállításokkal fasza hangos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39) Th3Ac3 válasza Plazmacucci (#38) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Sennheiser fejhallgató HD429-es van (nem füles ami gyengébb), ráadásul nem is volt olcsó, szerinted nem normális? :)

kolosanyi: mindegy, hiába magyarázom (annyira nem is vagyok rá képes) ezt te nem értheted, majd olyan telefont keresek ami jobban megszólaltatja mert ez így nekem gyenge. És ennyi :)

Fejhallgató erősítő mint ötlet nem rossz, na de ennyiért, akkor inkább maradok a mostaninál :U

[ Szerkesztve ]

(#40) fattyu válasza Th3Ac3 (#39) üzenetére


fattyu
veterán

pontos típus nélkül ez csak egy márkanév. Csakmondom hogy asennheiser termékeinek jó része túlárazott szemét. A maradék kis rész pedig csak túlárazott de legalább nem szar.

Azon meg nem kell meglepődni ha egy fejes nem megy jól ilyen kis szarokról. Nem mind alkalmas rá/tervezték arra hogy gyenge dolgokról is jól szóljon.

közbe leírtad. hd429: nem jó fejes, meg főleg nem basshead fejes. bár 32 ohmos zárt az se feltétlen hordozhatónak volt kitalálva ám. Nem lehet csodát várni a hordozható forrásoktól.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41) Th3Ac3 válasza fattyu (#40) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Csak mondom hogy nem kell azonnal fikázni mert amire nekem kell ahhoz tökéletes. És végigpróbálgattam a boltban egy rakás fejhallgatót mielőtt megvettem, ez szólt a legjobban. Attól hogy szerinted nem jó szerintem még lehet jó... Ohh és közben kiegészítettem a kommentet, szóval ott van leírva pontosan miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#42) fattyu válasza Th3Ac3 (#41) üzenetére


fattyu
veterán

Attól hogy neked ez tetszett a legjobban ( nem hallottál még normálisat ) nem lesz jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43) kolosanyi válasza Th3Ac3 (#39) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na akkor itt a probléma, fattyu igazat mond. Ez a fejes pont, hogy nem jó arra, ami neked kell. Ne vedd zokon egy a témában sokkal tapasztaltabb véleményét, ő pedig azok közé tartozik. Az általad használt fejhallgatónál jobbat is kaphatsz azonos áron, illetve olyat, aminek a karakterisztikája jobban passzol az igényeidhez.
Ha jobbat szeretné utcára, akkor szerintem látogasd meg a fülhallgatós topicot (nem igaz, hogy gyengébb, mint a fejhallgató), de ha mindenképp fejes kell, akkor nézelődj a hordozható fejesek között, kérdezz rá a fejes topicban.

(#44) Eltomi


Eltomi
tag

Köszi a tesztet! Érdekes volt egy ilyet megnézni a sok okostelefon mellett :) :R

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#45) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Pár apróság:

"a Clip és Clip+ 4 soros, sárga/kék kijelzőjét"

A Clip-et nem ismerem, de a Clip+ egy 32*128-as felbontású oled kijelzővel bír. A sorok száma a témától (betűmérettől) függ, nem előre elrendelt.

"A felbontása sajnos csak 64x64-es"

A Zip kijelzője 96x96-os.

"-Bővíthető memória (akár 40GB összkapacitás!)
-"Csak" 32GB-os kártyával bővíthető
"

A Rockbox támogatja a 64GB-os kártyákat is, és ha elterjed, valszeg a 128-ast is támogatni fogja.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) FireKeeper válasza TESCO-Zsömle (#45) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi a hibajelentést, ár is írom a cikket.

a memkártyás dolog pedig nekem is újdonság.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47) Dluinet válasza FireKeeper (#46) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mivel fat32-re kell formázni a kártyát, ezért max 32GB-ot tud kezelni egybe.
Tehát hiába vesz valaki 64GB kártyát, ha abból max 32GB-ra tudja formázni.
De később változhat.

Valahol olvastam, hogy a gyári szoftverrel a kezeli a 32GB-os kártyát, de max 16GB-ot tud belőle kezelni.

Mivel nekem max 8GB-os kártyám van, ezért nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48) melburn válasza fattyu (#42) üzenetére


melburn
csendes tag

Speciál nekem a Sansa Clip+ -al is hasonló bajaim voltak. AKG K550-nél kezdett igazán tetszeni a hangja de azért azzal mászkálni nem egyszerű :DD
Sajnos Sennheiser témában teljesen igazad van. önmagában meghallgatva némelyik nem rossz, de a ár/értékben sehol nincs a konkurrenciához képest.
Mondjuk nekem a sony X8hoz adtak egy kis fülhallgatót , egészen jó volt hozzá, de sansa-ba bedugva valami elbaszott szar lett, baszus eltünt és halk lett, gondolom impedancia eltérés volt.

Csak SMS - Amit ma megvehetsz ne halaszd holnapra.

(#49) TESCO-Zsömle válasza Th3Ac3 (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt van a fejemen egy nagyon öreg Technics RP-F800-as, épp ez szól rajta és van benne mély, pedig régen se került többe, mint amit te most használsz. Tudom, hogy fáj, de ki kell jelenteni: Rosszul választottál. Nem szégyen, senki se úgy születik, hogy egyből tudja a választ.

Viszont EQ-val sosem tudod elérni a kívánt eredményt. Nem véletlenül csinálják magukat a fejeseket ilyenre!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

jó kis lejátszók :)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.