Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Wazz, és akkor mit lehet enni? :F

Mióta nem anyuci főztjét eszem,
ezeknek a felét naponta fogyasztom.. asszem... :D

Nem Te voltál a producere véletlenül a Super Size Me-nek? ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) ttower


ttower
aktív tag

23-24 bekezdés között kimaradt egy tagolás

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Az eredeti szerző biztos nem végezte el a négy képzés egyikét sem:
1. Biomérnök - élelmiszermérnök szakirány
2. Élelmiszeripari fősuli
3. Vegyész/vegyészmérnök
4. Vegyipari

Ennek egyenes következménye, hogy semmi gőze nincs a témáról. Elolvasta néhány dolog összetételét, használta az írói tehetségét, beleszőtte a hiedelmeit és egy-két összehallott dolgot, de körülbelül ennyi.

Félreértés ne essék, nem teljesen hülyeségeket állít, de nem ártana valami szakmai ismeret is egy ilyen összeírásához.

Skynet is real. It's called Google.

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Különben meg, egyszer élünk, és ezen idő alatt szeretnék finomat enni (még ha egészségtelen is), mintsem "legelni".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Ősember válasza FehérHolló (#3) üzenetére


Ősember
őstag

akkor kiváncsian várjuk a javitott verziot :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#6) FehérHolló válasza Ősember (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én sem végeztem el egyiket sem, de a családban vannak egy páran, akik a mérnökik egyikét igen.

Egyébként kikérem az összes fan nevében, hogy Cypher (aki egyesek szerint i-vel írja a nevét) nem sonkát evett a Kovács társaságában, hanem beefsteaket. :)

Olyan apróságokon ne is akadjunk fel, hogy a chipset olajban készítik, nem zsírban, és sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7) azbest


azbest
félisten

ehhh, van benne némi igazságtartalom, de sok helyer sikít a hülyeség belőle bocs
cukor rossz mert töményen tartósít? :W

gondolom ez is egy bugyuta lánclevél volt... sok-sok E948 -az a kitalálónak, egészségére. :DDD

(#8) Thunderzolee válasza azbest (#7) üzenetére

Van itt köztük valami száraz teasütemény is (megvan, a 4-es pontnál), amiben lehet valami. Cukrászdában is dolgoztam régebben, a linzer az egyik legegyszerűbb süti, 1:2:3 arányban kell összegyúrni porcukrot:vajat:lisztet. És semmi más. Nyújtani, szaggatni, sütni, és fél évig eláll. Bármikor lehet lekvárral töltni, ragasztani, és másnapra felpuhulva eladható..
Ezt minden (nagy forgalmú) cukrászdában így készítik, ahol van hely tárolni, ott előre lesütik mikor ráérnek. Semmi extra tartósítót nem tartalmaz, kivéve persze ami a vajban esetleg előfordul.. Aki meg sütit nem cukrászdából vesz, az megérdemli, h E-vitaminnal dúsítottat kapjon. :K

A lekvár is borzasztó mennyiségű cukrot tartalmaz, Ti nem szoktatok segíteni befőzni? Naugye. :D

Viktor77:
Egyetértek, a párizsit, vagy a virslit pl. attól még ezután is imádni fogom.. :)
Eddig is tudtam, h maradékból készülnek.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Daweee


Daweee
őstag

Bennem már csak az a kérdés merül fel hogy az állati sorja és maradékok közül hová tűnik a tényleges hús :D
Mindenesetre kreatív lény ez az emberi faj, ennyi sz@rt kitalálni 10-15 selejt alapanyagból...

(#10) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Hehe. :) Nos, valóban van némi igazság alapja a dolognak, meg van benne némi marhaság is, de hát ne nekem harapjátok le a fejemet, nem én írtam. :F :DDD

Viktor77: 1et értek, de azért mégis csak más 1 életen keresztül csak chips-eken, gumicukron, gyors kajákon (nagyon nagyon gyors :DDD ), stb stb-in élni, mint inkább vmi kevésbé "gyorsabbon". :) Bár sajnos a legtöbb ember csak az íz miatt eszi a rosszabb kaját... :( Én úgy vagyok vele, h inkább eszek egészségesebbet, még ha "rosszabb" is az íze, mintsem 1 "jobb" ízű, kevésbé egészségeset. Na ezt most jó megmondtam. :DDD

És amúgy igen, ezek ellenére én se mondok le azokról a kajákról, amiket szeretek, és itt vannak az 50 között. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Eagle16


Eagle16
addikt

Én ezek közül csak 3 dolgot szoktam enni rendszeresen :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12) Sanci789


Sanci789
aktív tag

FehérHolló: Kösz, javítottam! :R

Ősember: Hát szerintem azt várhatod! ;]

Eagle16: És mik azok? :)

(#13) Eagle16 válasza Sanci789 (#12) üzenetére


Eagle16
addikt

1. Párizsi
2. Ropogós gabonapehely
3. "szinte" sajt. Bár ezt nem tudom pontosan. Amit én szoktam venni annak eléggé sajt ize van :D

A többit egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán (évente pár alkalommal) eszem.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#14) Lord Zero


Lord Zero
addikt

na ugye-ugye, h a sör nincs köztük?
;-))

nem, mindegy

(#15) nike_ válasza Lord Zero (#14) üzenetére


nike_
addikt

:DDD

(#16) twollah


twollah
nagyúr

Heti para rovat?

Ezeknek a felet imadom enni.
A kedvencem a nitritespacso, natrium glutamat es a mindenfele adalek anyagok.

Veszelyesen kell elni, hogy idoben meghaljunk.

(#17) g@bo


g@bo
nagyúr

ha nem is tudományos, van igazság benne.

nem a legegészségesebb étel a kakaós ital a 129 ft/kg teszkó virslivel. pl.

(#18) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ránézésre egyiket sem eszem az 50-ből, bármekkora igazságanyaga is van az írásnak. Na jó, két dolognál megakadtam, a fagyi és a rágó. Fagyi no comment, néha eszünk kecsketejből + fagyiporból készültet, de a rágó szerencsére csak viccnek van benne, hogy nehogy lenyeljük... :D

(#19) Rive


Rive
veterán

Jááááj.

Egyrészt direkt tartalmi aggályaim vannak. Az indoklások elég sokszor a nevetségesség határát súrolják, a hatásvadász körítés pedig eleve kiveri a hoaxjelző biztosítékát.

Másrészt, mint azt a gyakorlottabbak már rég tudják, minden a dózistól függ. Ahogy a legfinomabb bableves is halálos méreg hektó fölötti dózisban, úgy egy közepes minőségű feketeerdő-szelet is lehet életmentő jellegű egy gutaütésig felidegesített sütifüggő számára.

És akkor hol van a többi műanyagsüti a cukrászatok pultjaiból? Meg a konkrétan megnevezett ételek családfája úgy generalice?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) Crystalheart válasza Rive (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ahogy a legfinomabb bableves is halálos méreg hektó fölötti dózisban"

:DDD Háhá :DDD

(#21) dabadab


dabadab
titán

Igen, az indoklasok eleg viccesek, az elejen a cukor nekem is szemet szurt, viszont ahogy elnezem a legtobb etel osszetevoit a tescogazdasagos valtozatrol szedte ossze a t. lancleveliro. A virslivel pl. semmi baj nincs, ha az ember nem a legolcsobbat veszi meg (egyebkent a szoja miota lett egeszsegtelen? a multkor meg az volt az uberegeszseges vegetarianus kaja).

DRM is theft

(#22) Vladi


Vladi
nagyúr

1 db: naponta
2 db: heti 1-2 alkalommal
4 db: havonta 1-2 alkalom

Tökegészségesen étkezem. Jöhet a következő lista. Megyek szalonnát zabálni fehér kenyérrel. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) Crystalheart válasza dabadab (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"egyebkent a szoja miota lett egeszsegtelen? a multkor meg az volt az uberegeszseges vegetarianus kaja"

Valami okosok kitalálták, hogy ha valami már génkezelt, akkor az mindenáron rákokozó/salakképző/totálegészségtelen meg egy csomó minden, még akkor is, ha a genetikai módosítás esetleg csak egy kicsit dúsabb gyökérzetet eredményezett a szeginy növénynek. :) Márpedig a kapható szójabab és a belőle készült termékek ilyen genetikailag módosított növényről valóak... Szóval szerintem ezért. :D (Hmm, pedig a rántott szójalapocskák nagyon finomak tudnak ám lenni!)

(#24) Lord Zero válasza dabadab (#21) üzenetére


Lord Zero
addikt

mióta újra húsevők ülnek abban a bizottságban :-)))

az írásban vázolt algoritmus alapján nyugodtan kimondható, h ez csak egy demo az 5000 legegészségtelenebb étel eposzból (az épp készül)

nem, mindegy

(#25) kavicssli


kavicssli
addikt

Pedig a gumicukrot szeretem! :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#27) QuippeR


QuippeR
tag

Konkrétan az indoklások (miért ne együk) olvasása után mindig egy valami merült fel bennem, ez pedig a következő gondolat:
Na és?

(#28) kavicssli válasza QuippeR (#27) üzenetére


kavicssli
addikt

..és itt a pont! :K

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#29) rii


rii
nagyúr

The World's First Bionic Burger

" ... az vagy amit megeszel ... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) Cloud_s válasza dabadab (#21) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A sima, nem génkezelt szója is ösztrogén-szerű hormonokat tartalmaz, ezért újabban nem javasolt a fogyasztása annak, aki nem akar változtatni a hormonháztartásán.
Nagy mértékben fogyasztva épp ezért késleltethető vele a férfias típusú kopaszodás. Persze cserébe várható más téren is a nőiesedés... ;)

(#31) Thunderzolee válasza rii (#29) üzenetére

Hahh, ez a video ez cool!

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) rii válasza Viktor77 (#4) üzenetére


rii
nagyúr

van aki feláldozza a minőséget az élvezetek oltárán
de persze lehet minőségi is fogyasztani, ami nagyon finom, csak az meg felső ár-kat. általában

én meg pont fordítva vagyok ezzel
megnyugtat a tudat, hogy minőségi kaját zabálok, még ha nem is ízlik

ami szerintem nem megvetendő dolog, plána ha alapból van egy olyan egészségeten szokásom, hogy Budapesten élek, és lélegzem be ezt a jóóó közel sem trágya-szalmaillatú levegőt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) Sanci789 válasza rii (#29) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Heh, beteg 1 videó... :DDD

(#34) Crystalheart válasza Cloud_s (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én csak néha ettem, de attól még 20 évesen nincs igazán szakállam, csak az állam hegyin kicsit... :D Jó volna, ha így maradna, kevesebbet kellene véglegesen szőrteleníteni később. (Utálok borotválkozni.)

(#35) gézu


gézu
őstag

Úgy élni, hogy nem zabálok egy jót, azért elég ciki...mint ahogy egészségesen meghalni is :DDD

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#36) Crystalheart válasza gézu (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, a zabálás hogy van kizárva? Én egészségesen zabálok minden nap több kiló kaját, amikor tudok ;] (Legtöbb ember mondjuk ennyitől gurulna, én meg vagyok 62 kiló, legjobb esetben 67, ha már nagyon turbóeszek hetekig.)

(#37) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Direkt kiválogattam miket fogyasztok ezekből: 5; 8; 13; 16; 21; 30; 44; 50. 8/50-es arány. :D

Amúgy meg mind1 mit zabálsz, ha a külső környezet úgy is előbb "megöl".

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#38) Cloud_s válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Csöcsöket, széles csípőt akarsz-e? :D

(#39) glutamin


glutamin
őstag

Elég béna indoklás van a legtöbb kajához. pl ketchup. Az hogy bennmaradt pár bogár, attól az még nem egészségtelen. Az hopgy a ketcup is tele van cukorral, arról már nem szól a fáma. Szóval nem igazán alapos a dolog.

Meg a sok maradék téma. Attól hogy maradék meg enyesedék hús kerül valamibe, attól az még hús. A tescós májkrám, na az már mondjuk lehet h tényéleg csak nyomokban tartalmaz májat. Inkább ott van a baj.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#40) Crystalheart válasza Cloud_s (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD Na most figyelj!

A derekamnál már így is szélesebb a csípőm, bárt az inkább a derekam vékonysága miatt van. A húgom fűzői rám könnyebben följönnének, mint rá :P Hiába, valami nincs rendben a bélműködésemmel, mert nem tudok hízni, képtelenség. Ellenben a max. 67-ből 10-et alig 2 hét alatt leadok, ha nem zabálok mint állat.

A mellem már nagyobb sok nőénél, csak épp izomból. :U Fiatal fejjel azt reméltem, ha sokat fekvőtámaszozok, majd a karom is vastagabb lesz - hát nem, de legalább nem full egyenes a nyakamtól az ágyékomig :D Oszt úgymaradtam.

Mindenesetre a szójával szerintem nincs igazán összefüggésben az én dolgom, az inkább ott veszélyes, ahol szinte napi kaja rizs mellé.

(#41) glutamin válasza Crystalheart (#40) üzenetére


glutamin
őstag

Étkezési naplót csináltál már? Én most kezdtem el írni, mert sehogyan sem akartak lemenni akliók az "áldiétám" alatt, aztén sokérdekes dolog derült ki. Lehet, hogy noha sokat "zabálsz", kalóriában ez még mindig nem annyira sok. (mindemellett nyilván genetikai adottság is h nehezen szedsz fel súlyt)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#42) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A pacal sincs közte :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) Crystalheart válasza glutamin (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt eszem, ami van. Nyáron pl sok rántott tököt vegyes zöldséggel, vagy ordával (érdemes megnézni) töltött sajtos krumplit, télen sok rizst káposztával. (Bár ahogy elnézem az élelmiszerárak alakulását, rövidesen csak sok árpa lesz, rizs nem annyira.)

Most éppen lencsés árpát egy rahedli mindenféle zöldséggel. Étkezési naplóra nincs szükségem, mondasz egy dátumot, és megmondom, olyankor kb mit szoktunk enni. :D

Kalóriában nem hiszem, hogy olyan kevés volna, mert a tejtermékekben sok van, és a napi 10+ liter tejből eladni sem tudunk, mert elfogy és kevés. És gyakorlatilag rajtam kívül mindenki kilókkal küzd itthon, én meg fogyok. Most már ideje volna rájönni, hogy mi ez, de a háziorvos nem hajlandó elküldeni kivizsgálásra, mondván, hogy alkati dolog. Na de ennyire? :F

(#44) rii válasza kraftxld (#42) üzenetére


rii
nagyúr

gondolom az az 51.

(-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) Sanci789 válasza Crystalheart (#43) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Ilyenkor kéne magadba önteni 1 raklapnyi zsírban gazdag táplálék kiegészítőt. :DDD

(#46) Tüzi

Fasza...
Maradok a sushinál, abban legalább a rizs rizsből van, az alga mondjuk nem tudom miből (legalábbis itthon (lehet, hogy a budai szennyvízkiömlőnél vakarják össze :DDD )), a lazac az lazac (kérdés mit etetnek vele). De legalább nem guargumi, meg erjesztett-szintetizált bélflóra. :F

Jövőre nekiállok felszántani a kertünket, és bevetem minden finommal...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#47) Tüzi válasza Viktor77 (#4) üzenetére

Jaja.
Csak nem mindegy meddig, és hogyan halsz meg.
Nem mindegy, hogy a gyomorrák visz-e el 50 évesen, egy kiadós sugárban vérhányás után, vagy éppen 100-110 évesen egyik reggel nem kelsz el. Japán északi részén az utóbbi a divat.
Hal-rizs-alga-szaké foreva :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#48) Sanci789 válasza Tüzi (#47) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Ezzel 1et értek! :R

(#49) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Most őszintén: Amit boltban megvesz az ember, mi az, ami nem tartalmaz tartósítót, és egyéb dolgokat? (Ízfokozó stb) Talán csak a legalapabb dolgok, a cukor, só ilyen. A liszt miatt már nem tenném tűzbe a kezemet... Anyámék falusi nyugdíjasok, sokmindent megtermelnek a kertben, ami megy konyhára. Múltkor főzött finom frissen szedett borsóból, és zöldségből borsólevest, hú de finom volt.. Akkor ez egészséges volt? Nem, mert ételízesítőt rakott bele, anélkül ízetlennek éreznénk, mert megszoktuk. Régen disznó is volt, télen le lett vágva, aztán kolbász, hurka, husi bele a fagyasztóba. Ez egészséges ugye... De nézzük csak meg mit etettünk azzal a szerencsétlen cocával? Miből is vannak a tápok?
Szerintem a mai világban nem lehet kikerülni a mesterséges dolgokat.

(#50) rlazol


rlazol
addikt

mint az élelmiszerszakma felügyeletével hivatalból foglalkozó ere annyit tudok mondani, hogy annyi csúsztatás, annyi nevetséges, felfújt vagy félreértésen, hozzá nem értésen alapuló "magyarázat" van ebben az nagyszerű irományban, hogy teljesen felesleges foglalkozni vele.
Aki ez alapján megváltoztatja az étkezési szokásait, az legyen vele nagyon boldog.

szerk.: ja, az uccsó kérdésre a válasz:
bőrkepor-ízesítő
növényi antioxidáns - bizonyos befertőzések ellen, hmm, nem arról volt szó eddi,h ami növényi megh antioxidáns az jó?
tartósítószer - h ne romoljon meg,

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.