Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Samus válasza joey04 (#25) üzenetére


Samus
addikt

Tényleg, ez igaz, meg kellene keresni, Flickr-en vannak fent. És újra támadt az "ellen", most ipod00000 néven, írása megint kb 5 percig lehetett címlapon, pedig megnéztem volna. Miért nem szólnak a moderátorok nekem? :D Tuti, hogy megint valami Apple terméknévvel regel... ha valaki olvassa, ne regyen rest lementeni, és linkelni a .txt- egy hozzászólásban. köszönöm :-)
ABE

Hogy őszinte legyek, általános iskola felső tagozatában kettes környékén mozogtam mind irodalomból, mind nyelvtanból. Nem szerettem őket, és nem is érdekeltek. Középiskolában hármas voltam mindkét tárgyból (eltekintve az első osztály első félévi irodalom bukástól...), és hármasra érettségiztem az említett tárgyakból. A helyesírás soha nem érdekelt, nemtudom, hogy "tanultam" meg, lehet annak köszönhető, hogy 13 éves korom óta rendszeres GameStar olvasó vagyok, akkoriban sokat játszottam. Vélhetően ezért olyan "jó" az angol tudásom is (legalábbis én ennek tudom be). A nemek harcához annyit fűzök hozzá, hogy nekem van tapasztalatom mindkét oldalról. Általánosban nálunk is túlnyomó többségben a lányok vitték a pálmát jó tanulás szempontjából, de volt ellenpélda is, bukások személyében. Középiskolában nálunk a Gimi volt az a részleg, ahol a sok "okos" megtalálható volt (az átlag itt 4.35 volt...., míg nálunk (Infó osztály) 2.6 és 3.4 között). Foglalkozást nézve úgy vettem észre, hogy ahol szükség van a pontos kifejezésre, és a nyelvan mélyebb ismeretére (pl ügyvédek), ott nincs gond, de persze ellenpéldát innen is tudok említeni. Én azt vettem észre, hogy aki akarja, az ki tudja magát fejezni szépen, kultúráltan. De akit nem érekel a dolog (lásd kedvenc iphone/ipod barátunkat, kár hogy nem olvasod ezt...), csak fel akar tűnni, az pedig nagy ívben sz@rik rá (már bocsi...). Azt viszont észrevettem, hogy a hozzám hasonló beállítottságú emberekkel (itt leginkább lányokra gondolok) sokkal jobban megértetem magam, mint pl egy divatguru plázacicával (egy ellenpélda itt is akadt, MSN-en beszéltem egy "rózsaszín" lánnyal, és igaz, hogy a mondatok felét nem értettem, mert számomra idegen nyelvet használt, de a lényeget kihámoztam, és nagyon jól megvoltunk), viszont az eddigi legkedvesebb partnerem egy Dorottya nevű pécsi lány volt, aki stílusban annyira hasonlított rám, mintha én magam lennék, soha nem találkoztunk, kb egy éve(ig???) levelezünk(tünk...) IWIW-en, nagyon megkedveltem, úgy, mint azelőtt senki mást. Pedig soha nem bezséltünk élőben, csak olvastuk a "másikat", és ide nyugodtan beírhatnám azt is, hogy írj le egy mondatot, megmondom ki vagy. Mert velünk ez történt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.