Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexplo


nexplo
őstag

Ennyiért van a Qledes ugyanekkora TV-jük is. Szerintem bőven 300 alatt lenne ez best buy. De ez személyes vélemény csak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2) philoxenia válasza nexplo (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

BF-ben egy bizonyos országos cégnél alatta van. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4) nexplo válasza philoxenia (#2) üzenetére


nexplo
őstag

Ott kéne nyitnia szerintem árban, hogy versenyképes legyen amit linkeltél. 310-ért nem fogják elkapkodni. Nem rossz TV de semmi extra. Tucat termék. Az ilyen kategória árban tud versenyezni a konkurenciával :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#5) dabadab


dabadab
titán

"A 4K felbontású készülék képfeldolgozó processzora elméletileg tartalmaz egy felskálázási eljárást, amely egyébként nem kapcsolható ki vagy be, tehát mindig aktív. Viszont sok hasznát vagy értelmét nem láttuk"

Ha nem lenne benne felskálázó, akkor a full HD anyagok a képernyő negyedén, 1920x1080-as felbontásban látszódnának, szóval nyilván van értelme meg haszna.

DRM is theft

(#6) Egri75


Egri75
csendes tag

Jó teszt lett,de jó lenne kisebb méretű tévék tesztje, mert vannak akik csak kisebb és olcsóbb tévére lennének kíváncsiak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

tök jó lenne értelmes méretben (85"+) is ilyen tvket látni...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) atike


atike
nagyúr

Ez ennyi pénzért jónak számít...? Meglepődtem az árát látva - előzetesen 200 körülre saccoltam volna... Ezek szerint rosszul... :DDD

(#9) dabadab válasza atike (#8) üzenetére


dabadab
titán

65"

Az bazi nagy.

DRM is theft

(#10) darkarthur


darkarthur
senior tag

Januárban vásároltam egy 7-es szériást 55"-ban. Nem tudom, annak a 65"-os változata hol mozgott/mozog árban, de ezt a 300k-t én is kicsit agasnak tartom.
Gondolom a 7-es az elődje, én azzal tökéletesen meg vagyok elégedve, azóta lett egy másik is, szintén 55"-ban, amire mi hazsnáljuk (T-home tv, Youtube, HBOGo, külső eszközről fullhd, 4k filmek) arra tökéletes.

Samsung S23 Ultra 5G

(#11) philoxenia válasza darkarthur (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az 55"-os kétharmad árban van...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) Vikthor válasza dabadab (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

bő 3 méterről 8 megpixel 65"-en egyáltalán nem nagy.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) Stefko1988


Stefko1988
csendes tag

DivX, Xvid és társai ezeken a tévéken ki néz? Szerintem teljesen felesleges is lenne, ha le tudná játszani. Nem értem, hogy a tesztelőket ez miért érdekli...(kár, hogy nincs benne VHS magnó se :D )

[ Szerkesztve ]

(#14) nexplo válasza Stefko1988 (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Meglepődnél hányan használják még ezeket a formátumokat. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) atike válasza dabadab (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Ekkora méretűt akarok venni... :)

Számomra nem nagy kb 4 méterről fogjuk nézni...

És 200 körül már van Samsung és LG is ebben a méretben... :U Nem a legolcsóbbat keresem, de jó árút szeretnék kifogni... :)

(#16) adalbert1 válasza nexplo (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyesmi áron már lehet 55"-ös OLED-et is venni néha, mikor kiárusítják, ha már ennyit költenék TV-re, akkor inkább beáldoznék 10"-et a méretben a jobb képminőségért.

(#17) Cassi válasza atike (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Ugyan meg sincs említve a cikkben, de a TV-ben 120Hz-es panel van, ami miatt azért ez a belépő szintnél jobb alapokkal indul. Az LG és a Samsung legolcsóbb 65"-ös TV-i kerülnek 200e-be.

Szerintem sok hasonló TV-t szórnak majd ki a Black Friday során jóárasítva, mert a gyártókat meglepetésként érte a prémium LCD-kategória gyors értékvesztése.

(#18) nexplo válasza adalbert1 (#16) üzenetére


nexplo
őstag

Teljesen egyetértek és én is így látom. A használt piacot pedig nem is említem, ott is ki lehet fogni jó dolgokat :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) dabadab válasza Cassi (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Ugyan meg sincs említve a cikkben, de a TV-ben 120Hz-es panel van"

Pedig ez szerintem elég lényeges info.

DRM is theft

(#20) bozont


bozont
veterán

Bár csak átfutni volt időm a tesztet, de nem láttam a képfrissítést megemlítve. A 49"-os modellt leszámítva 120Hz-es, előbbi csak 60Hz.
Nekem a 49-es van, ahhoz ez az új távirányító járt, nem rossz de szvsz túlságosan le van egyszerűsítve.
Érdemes valami nagy akciózás környékén nézelődni, az 55-öst láttam már 210e Ft-ért is.

(#21) bozont válasza bozont (#20) üzenetére


bozont
veterán

Esetleg azt is érdemes lenne megjegyezni, hogy a 10bit itt 8bit+frc.

(#22) villamos


villamos
őstag

Egyszer azért jó lenne összehasonlítani egy ilyet, egy régebbi modellel, már csak azért is, hogy érdemes e lecserélni a korábbi készüléket, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23) Piftuka válasza villamos (#22) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a helyzet, hogy pusztán a technikai adatait illetően ez manapság egy nagyon korrekt készüléknek számít (remek kontraszt, 120 Hz-es VA panel, és ha szerencséd van, semmi bevilágítási probléma, és jó homogenitás)...

Csak éppen ez a pár évvel ezelőtti, legendásan jól sikerült 6xxx sorozatuknak megfelelő készülék.

Hacsak nem hiányzik minden áron a Bluetooth, és a 4K felbontás valakinek, én bizony egy 65 G/H6100, 6400, vagy pláne 7000 típusú Samsung 3D tévét nem cserélnék le erre.

Ha viszont valaki szeretné a 4K és HDR tartalmakat is élvezni, illetve szeretne méretben esetleg feljebb lépni 55, vagy kisebb képátlóról, akkor ez egy jó alternatíva azok leváltására.

Hozzátéve azt is, hogy jelenleg egy ~300.000 forinthoz közelebbi árra "leakciózott" SONY 65XF9005 jobb vétel lehet most.

Ám, ha ez lesz közelebb 200.000 forinthoz, akkor annyiért eléggé "Best Buy"-nak fog számítani ebben a méretben.

"Aquila non captat muscas."

(#24) Piftuka


Piftuka
veterán

A tesztet pedig köszönjük szépen! ;)

Én csak azt tudnám megérteni, hogy a gyártók, fillérb*szás okán miért felejtik el az olyan nagyszerű talpmegoldásokat, mint ami nem is olyan régen pl. a Panasonix EX780-on volt!?

Nem is beszélve a 4 féle képpen és pozícióba állítható "talpacskákról" a többi akkori Panasonic modellen...

Elegem van ezekből a készülék széleire kihelyezett talapzatokból! Az ilyen tévét csak és kizárólag széles szekrényen, vagy asztalon lehet elhelyezni.

Pedig tényleg nem kell semm innováció egy "középpontos", forgatható, állítható talapzathoz. Ezen a téren már mindent megvalósítottak korábban.

"Aquila non captat muscas."

(#25) JoeYi


JoeYi
őstag

az 55" változat most 207e Ft euronicsban. Tavaly ilyenkor tájt az előző modell 265e Ft volt legolcsóbban. Nem semmi áresés

(#26) junior11


junior11
veterán

Bűnronda azok a talpak, a korábbi NU8002 és annak elődje AZ MU8000 szebben néztek ki, bár ez egyéni ízlés kérdése. Valamint azokban még tudtommal volt local dimming is, az MU széria még a tükrőzőfésgátló bevonatot is megkapta, már a tavalyi nem. Évről évre csupaszítanak, QLEDnél is, de az árak maradnak magasan.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27) h65535 válasza junior11 (#26) üzenetére


h65535
tag

... és a hangja is csak 2.0... az előző évadban 2.1...

(#28) AxBattler válasza Cassi (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

+ a Freesync-et is támogatja, Dolby Vision-ért viszont tényleg kár!
Az 55"-os modellt néztem ki magamnak, csak onnét tudom.
QE55Q70R viszont most sok helyütt 300k alatt kapható, szóval...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ettől a távirányítótól van aki nem szalad sírva a sarokba?
Sötétben használni kész művészet.

(#30) akaido


akaido
addikt

Nem éppen kicsi albérletbe való képméretű, bár lehet ott egy egész falat elfoglalna...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31) MeszesKPT válasza Piftuka (#24) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"Pedig tényleg nem kell semm innováció egy "középpontos", forgatható, állítható talapzathoz. Ezen a téren már mindent megvalósítottak korábban."

Ezt én sem értem. Az első lapos tévénk egy forgatható Samsung volt, azóta is mindig visszasírom ezt az opciót. Legyen a talp ilyen, ha meg nincs erre szükség, akkor úgyis konzolra szerelem.

(#32) nyesix válasza villamos (#22) üzenetére


nyesix
senior tag

[link] te magad is össze tudod hasonlítani

(#33) Rojik válasza Stefko1988 (#13) üzenetére


Rojik
tag

Ismerősi körömben is vannak jó páran, akiket nem érdekel az éles kép, csak, hogy számára elfogadható minőségben meg tudja nézni az őt érdeklő dolgokat. Ha a tv nekik le tudja játszani a Divx, Xvid tartalmakat az nagy pluszt jelent a szemükben, mert nem kell +1 eszközt rákötni a tv-re, ami képes rá.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#34) #72042496 válasza Piftuka (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Talphoz. Nincs amúgy ezer féle változat ezekből, mindenféle talppal? Korábban mintha lett volna. (Annyira nem tudom, mert amióta vettem egy papíron normálisabb Samsungot, már a márka környékére se megyek.)

***

Nekem a régi KS8000-rel (6-7000:1 kontraszt, HDR1000) a lentiek a kifogásaim. Offba teszem, mert nem erre a tévére vonatkoznak. Viszont leírom őket, mert lehet, hogy ezek most is jellemzőek. Az első és harmadik pont biztosan érvényes a RU8xxx-re is.
(A RU8xxx legalább már olcsó. Ekkora KS8000-ért három-négyszer ennyit is elkértek anno.)

Szóval:
- A kontraszt élvilágított LCD-s. Nem rossz, de a világon semmi extrát nem láttam benne. Az ütős HDR ilyen tévén felejtős.
- Fekete snittnél magától lekapcsolja a háttérvilágítást, adott stáblistánál konkrétan villog a kép. Meg is kérdezték, hogy ez mitől ilyen. Nem user error.
- A hangkimenete értékelhetetlen - menüben kell állítgatni basszus, hogy Dolby vagy DTS a forrás, WTF. Az újabbakban ezt úgy oldották meg, hogy nem tudnak DTS-t.
- PC mód színei nagyon pontatlanok, kalibrálni nem lehet mert szürkék a beállítások. De legalább magától random átvált rá a tévé, ha PC-t érzékel a bemeneten.

[ Szerkesztve ]

(#35) gab1ka válasza #72042496 (#34) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A háttérvilágítás kikapcsolását a szervíz menüben tudod módosítani, illetve a fényerőt 45-ről 46-ra állítva kevésbé lesz agresszív.A tv-t nem PC, hanem játék módban érdemes használni PC-vel, így kényelmesen kalibrálható. Természetesen nem csak PC módban használható PC-vel összekötve hiába nem sikerül a prohardvernek annak ellenére sem hogy már csomószor le lett írva a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#36) #72042496 válasza gab1ka (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is kivettem PC-módból, de párnaponta, vagy párhetente visszaállt magától. :)
Ez volt a gondom. Hogy felülbírálja, amit beállítottam neki. (Erősítőn keresztül kötöttem rá a gépet, CEC és társai kikapcsolva.)

Engem a háttérvilágítás zavart a legjobban. Mintha találtam volna olyan beállítást amelyikkel nem csinálta, de az nagyon fényes volt. Nem tudtam, hogy szervizmenüből kapcsolható ez a viselkedés, neten pedig kerestem. Közben aztán úgyis eladtam a tévét, így csak utólagos érdekesség nekem, de köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#37) 19ati93


19ati93
senior tag

300k és kedvező ár? :DDD

(#38) MATEO6600 válasza 19ati93 (#37) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szerintem sem.
"hagyományos" LCD tévé megfizethető áron" ilyen címmel én pont az ár felére lőttem be.
De ezt a címet rá lehet húzni mindenre, mondjuk egy 80"os fél milliós TV-re is. :)

(#39) atike válasza MATEO6600 (#38) üzenetére


atike
nagyúr

...én meg - mint ahogy írtam is - 200-ra tippeltem... :DDD

(#40) AxBattler válasza atike (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, a 200k HUF kb. a lélektani határ.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) Keksz03


Keksz03
senior tag

Akinek ez szempont, nekem az volt, mivel Edge LED és a kialakitása miatt lentről kapja a fényt aki feliratos filmeket szokott nézni, annak annyira nem ajánlom, inkább LG Direct LED mert nagyon bezavar a legtöbb már picit sötétnek mondható jelenetnél a fényerő ingadozása.

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#42) Stefko1988 válasza Rojik (#33) üzenetére


Stefko1988
csendes tag

Ha nem érdekli őket az éles kép akkor valószínűleg nem 300 ezerért vesz TV-t.

(#43) Gibo válasza nyesix (#32) üzenetére


Gibo
senior tag

a Samsung UE40H6200-at pl nem ismeri már a rendzser, így bajos az összehasonlítás...Pedig szívesen megnéztem volna egy összahsonlító értékelést :))

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#44) bozont válasza Keksz03 (#41) üzenetére


bozont
veterán

Ennél a modellnél nincs local dimming, szóval nincs fényerő ingadozás sem.

(#45) #72042496 válasza bozont (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ún. CE dimming viszont ebben is jelen van:
CE Dimming on some Samsung TVs does dim the LEDs of the panel, but not locally. It dims the lighting for the whole panel during darker scenes. Some people do not like it, because you can sometimes notice the whole screen dimming, like during the end credits of a movie. It’s not as bad in ‘Movie’ mode, and ‘PC’ mode gets rid of it altogether. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) G_Sisco


G_Sisco
friss újonc

Sziasztok, a cikkben mutatott távirányító, szerintem a 7es szériához való. Nekem egy ilyen 49"-es Tv-n van és egy dízájn okos távirányítót adtak hozzá. Könnyű és jó használni. Mindent irányít amit HDMI kábellel rádugsz. Pl.xbox. Nincsenek nagy tapasztalatom ilyen TV-k téren, egy Sharp 32" full HD tv-ről váltottunk, de ég és föld a különbség! Az is smart TV , de ehez képest buta és roppant lassú. Az hogy egy 4K HDR youtube videót azonnal indít és akadás nélkül lejátsza, pedig csak egy Magentás Cég alapnetünk van , ez szerintem szintén magáért beszél. :) Egyébként magát az Appokat is rögtön, várakozás nélkül indítja. Nos csak pozitívan tudok beszélni e Tv-ről. Igaz bevezető akciós (Samsung 30 éves volt az idén) áron vettem (153.000 Ft) , viszont ezért megérte. Most egy 7102es 55" adnak ennyiért. A belépő QLED viszonz 43" és "csak" a 6os széria , de az 230eFt körül van. Minden nap élmény bekapcsolni és használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Rojik válasza Stefko1988 (#42) üzenetére


Rojik
tag

De, megveszi, X random indokkal (pl. "Szebb a színe/képe a boltban", "Majd néz rajta olyan tartalmat is." vagy "Nem veszem meg a legolcsóbbat ami tudná ami nekem kell, biztos gagyi, megveszem a drágábbat, tovább lesz jó", stb.). Közben sosem használja ki. :))

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#48) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

35 nm albérlet, 70" tévé nálam, el tudd férni ha kell.

Xvid - DivX: jó dolgok, rengeteget köszönhetünk nekik, de ők már az SD múlt, nem zavar ha valami nem játssza le

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#49) Rover623 válasza AxBattler (#28) üzenetére


Rover623
félisten

A 65 collos QLED meg csak egy tízessel drágább ennél!
A héten több helyen is láttam QE65Q60RA modellt bruttó 320-ért!

primus inter pares

(#50) dabadab válasza Rover623 (#49) üzenetére


dabadab
titán

Az is 120 Hz-es?

szerk: igen, az

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#51) bozont válasza #72042496 (#45) üzenetére


bozont
veterán

Tényleg. De itt legalább nem "zónásan" változik a dolog (videó róla). Nekem szerencsére nem feltűnő a dolog, pedig többnyire sötét környezetben használom. Igaz én pont a Movie és PC (Game) módokat használom.

(#49) Rover623
Igazából a kettő között nincs sok különbség képminőségben sem. Azt érdemes választani amelyik éppen olcsóbb azonos méret mellett.

[ Szerkesztve ]

(#52) Piftuka válasza MATEO6600 (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

"hagyományos" LCD tévé megfizethető áron" ilyen címmel én pont az ár felére lőttem be."

Egy 65 colos, 120 Hz-es panellel rendelkező tévé esetében sajnos manapság ez irreális elvárás!

Ha abban az ársávban keresel "épkézláb" készüléket, akkor ilyesmit kell venned.

Régen (a CRT korszakban) sem volt olcsó egy felső-közép, vagy prémium kategóriás televízió, de arányaiban sokkal olcsóbb volt, mint manapság.

Nem jó ez így, ám amíg ilyen kereslet van ezekre az eszközökre, és olyan sokan szinte évente csereberélik őket (nem a magyar piac a mérvadó, ezt ne tessék feledni), addig ez nem is fog megváltozni.

"Aquila non captat muscas."

(#53) Piftuka válasza bozont (#51) üzenetére


Piftuka
veterán

Van azért különbség bőven. (Főleg a homogenitásban.)

Ám az biztos, hogy a Samsung QLED szériából én még a 8-ast is csak fenntartásokkal venném meg. (A 9-est viszont minden további nélkül, mert pazar készülék.)

Egyébként, ha van valakinek ~300.000 forintja egy 65 colos televízióval, akkor ezzel jobban jár. Amíg lehet még kapni...

"Aquila non captat muscas."

(#54) MeszesKPT válasza Piftuka (#53) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Akinek ~300e forintja van erre az nem 450e-s tévét fog keresni.

(#55) junior11 válasza MeszesKPT (#54) üzenetére


junior11
veterán

Tegnap még 369.990Ft volt, igaz, az is több, mint 300e.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56) Piftuka válasza junior11 (#55) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, annyiért volt még, amikor belinkeltem. :K

Egyébként ugyebár ott tartottunk, hogy "csak 20.000 forinttal többért ott a Q6-os"...

Arra reflektáltam; ahhoz képest még kisebb a különbség.

De mindegy is. Aki 300.000 forintért vesz tévét, annak van + 60.000-70.000 forintja is rá.

Ha pedig nem tud ennyit hozzátenni, akkor ne vegyen tévét 300.000 forintért sem, mert eladósodik.

(Nagyon nagy probléma, hogy manapság sokan hiteleket vesznek fel arra, hogy sok százezer forintért műszaki cikkeket vásároljanak.

Én a hitelre is mindig azt mondom, hogy az vásároljon így, aki az adott termék árát egyébként egy összegben is, minden további nélkül ki tudja fizetni. Nem esszenciális szükségletekről beszélünk ugyebár...)

"Aquila non captat muscas."

(#57) #72042496 válasza Piftuka (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt a gondolatmenetet folytatva nincs is felső határ. Ilyen alapon miért ne tolja meg a 370 ezret is, ha már van rá annyija, stb.

Remélem, ebből érezni, hogy ha valaki X összeget képes és hajlandó valamiért kifizetni, akkor az 1,2X-be kerülő valami nem pálya már.

[ Szerkesztve ]

(#59) Piftuka válasza #72042496 (#57) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, alapvetően egyetértek Veled. :K

Mondjuk minél magasabb az adott termék ára, annál kevésbé jelent problémát az a pár 10.000 forint plusz.

Hidd el, annak, aki 120.000 forintért keres televíziót, nem ajánlok 200.000 forintosat.

Ettől függetlenül is viszont úgy gondolom, hogy - főleg ebben az árkategóriában - senki ne vásároljon úgy televíziót (akár egy összegben, akár hitelre), hogy az a vásárlás aztán hónapokra "megborítsa" és veszélyeztesse a háztartását.

Aki nem tud viszonylag problémamentesen kifizetni 300.000 forintot egy tévéért, az inkább ne vegyen. Gyűjtsön még, spóroljon. Vagy érje be olcsóbbal.

Még egyszer mondom... Nem esszenciális szükségletekről beszélünk.

"Aquila non captat muscas."

(#60) #72042496 válasza Piftuka (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

A túlköltekezésről/fogyasztási hitelekről nekem is megvan a véleményem, de szerintem ezeket fölösleges idekeverni. :)

Meg hát igen, ezek csak tévék. Nekem mondjuk éppen nagy hobbim, sok pénzt kiszórtam miattuk az ablakon. De nem bántam meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#61) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez is PWM-et használ szembasztatásra, vagy ennél a kategóriánál (tévé) ezt felesleges is kérdezni, mert mind az? Meg gondolom a 10 bitet is bruttóban kell érteni, valójában 8 bit + FRC?

[ Szerkesztve ]

(#62) adalbert1 válasza Piftuka (#59) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez amúgy érdekes kérdéskör, nekem egy 8 éves 42"-es Full HD LG-m van, ami akkor is inkább középkategória alja volt - viszont a gyerekünk születése óta kb. egyáltalán nem nézzük, így úgy kalkulálom, hogy majd 4-5 év múlva veszek valami jobbat (mikor már elég nagy lesz ahhoz a gyerkőc, hogy hétvégente családi mozidélutánt tartsunk), ennek ellenére egy-egy jobb akciónál azért komolyan le kell magamat beszélni, hogy ne vegyek valamit :D
Amikor azt a készüléket vettem, akkor kb. 1 havi jövedelmemet költöttem rá, és most arányaiban sokkal jobbat is megengedhetnék magamnak, viszont mivel nem lenne kihasználva még évekig, feleslegesnek tartom rákölteni a pénzt.

(#63) dabadab válasza adalbert1 (#62) üzenetére


dabadab
titán

Az első lapostévénk egy 40"-es, 1360x768-as, akkoriban felsőközép Samsung LCD volt, ami nominálértéken is többe került, mint a cikkben szereplő darab, reálértéken meg kb a kétszerese volt (és amúgy mind a mai napig gond nélkül ment, pedig a fórumokban már akkor is megmondták, hogy ezek a mai tévék csak a garancia végéig húzzák ki, aztán másnap már meg is döglenek, az ilyen mindentkispóroló koreai vackok meg főleg :DDD )

Ez ilyen :)

DRM is theft

(#64) kokobe


kokobe
senior tag

A vicc kateória! Nemrég 340k-ba lehetett pana 55fz800-at kapni most 55z950-et 405k-ba amik meg az oled kategória legjobbjai és alig kerülnek többe akkor miről is beszélünk? :W

<---AMD___ATi--->

(#65) bozont válasza kokobe (#64) üzenetére


bozont
veterán

Talán ne az akciós árat hasonlítsd a listaárhoz. Most éppen 208e-ért elérhető az 55-ös ebből, annyiért meg jó vétel szvsz.

(#66) Gibo válasza adalbert1 (#62) üzenetére


Gibo
senior tag

Pont ugyanebben a cipöben járok én is, annyi különbséggel, hogy nekünk egy talán közép kategóriás Samsung UE40H6200 figyel a falon... :R

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#67) kokobe válasza bozont (#65) üzenetére


kokobe
senior tag

190k-ért sokkal inkább sony 55xg8196 és még anyagminőséget is kapsz köré nem csak valami puritán szart...

<---AMD___ATi--->

(#68) Pug válasza kokobe (#67) üzenetére


Pug
veterán

Azt a Sony-t felhozni mint minosegi darab... aham, inkabb ne...

(#69) Piftuka válasza Dr. Akula (#61) üzenetére


Piftuka
veterán

Az RTings listája alapján nem mentes a PWM-től ez a modell sem.

És jól mondod; a panelja 8 bit + FRC. Viszont legalább 120 Hz-es. :)

"Aquila non captat muscas."

(#70) Piftuka válasza adalbert1 (#62) üzenetére


Piftuka
veterán

"viszont mivel nem lenne kihasználva még évekig, feleslegesnek tartom rákölteni a pénzt."

Teljes mértékben igazad van. :K

"Aquila non captat muscas."

(#71) Piftuka válasza kokobe (#64) üzenetére


Piftuka
veterán

Arról, hogy ez egy 65 colos televízió! Ha összehasonlítod egy másik gyártó termékével, akkor az 65 colos legyen.

Aki eldöntötte, hogy 65 colos képátlójú tévét vásárol, annak semmilyen szempontból nem alternatíva egy akármilyen jó 55 colos készülék.

Tudod, hiába ajánlasz egy kiváló, két ajtós sportkocsit a vásárlónak a "jobb vezetési élményre" hivatkozva, ha ő az adott árért egy 5 személyes kombit szeretne, amiben elfér a családja, és még jól meg is lehet pakolni azt.

"Aquila non captat muscas."

(#72) kokobe válasza Pug (#68) üzenetére


kokobe
senior tag

Mivel minden nap teszem össze és látom őket a Samsung sokkal szarabb anyagokat használ...

<---AMD___ATi--->

(#73) Pug válasza kokobe (#72) üzenetére


Pug
veterán

Nálam járt mindkét típus, a Sony összeszerelési minősége konkrétan szar volt... önmagában is, a Samuhoz viszonyítva is...

[ Szerkesztve ]

(#74) kokobe válasza Pug (#73) üzenetére


kokobe
senior tag

Oké rendben :DDD :Y

<---AMD___ATi--->

(#75) flash-


flash-
veterán

Mekkora a két oldali talpak kozotti távolság? Azert erdekel hogy tudjam mekkora szekrény aszztal stb. kell minimum amire felfér?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.