Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szab02


Szab02
aktív tag

A migrálásra kíváncsi vagyok! :K

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2) Male


Male
nagyúr

Ha már ennyire a témában kezdőknek szól a cikk, jó lett volna olyat is beleírni, hogy pl a notivinyó tetejét ne nagyon nyomkodjuk, mert korántsem olyan erős, mint egy asztali vinyóé... illetve az oldalán lévő szépen csillogó "fóliát" se nagyon vágjuk ki pl a kerettel, mert szintén nem tesz jót...

(#3) Daywalker válasza Male (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem az "óvatosan" szó mindent elárul ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Klemice


Klemice
senior tag

:|

(#5) Male válasza Daywalker (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor a következő cikk teljes szövege lehetne: "Óvatosan." ;]

(#6) MLaca


MLaca
őstag

basszus, nektek semmi sem jó, mindenbe beleköttök.. hihetetlen. :O

http://mlzphoto.hu/

(#7) Male válasza MLaca (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Ha rám célzol: egy javaslat volt, hogy esetleg ennek is szerepelnie kéne benne.

(#8) Daywalker válasza Male (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Rövidre zárva a témát: elég merev a fedél, mert bár tény, hogy hajlik, gyakorlatilag kézzel nehéz annyira összenyomni, hogy baja legyen, főleg akkor, ha nem direkt nyomkodod. Ja és egyiken sincs ezüst fólia (3 ilyen is van az asztalomon, most direkt megnéztem).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) Male válasza Daywalker (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Rá is van írva, pont ezért...

Azon a hármon akkor nincs, másikakon meg van.

(#10) Daywalker válasza Male (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Előkapartam az összeset, amit találtam: Toshiba, Fujitsu, WD, Samsung és Hitachi...egyiken sincs fólia. Persze nem cáfolom meg, mert láttam én is olyat, amin volt régebben, de szerintem az is csak garanciális okok miatt van ott. Minden esetre elég nehéz felsérteni azzal a bölcsővel, hacsak direkt nem kapargatja. Aki direkt kapargatja meg nyomkodja, azon az sem segít, ha leírom :(
Egyébként meg rá van írva az is, hogy ne ejtsd le, ne takard le a szellőzőnyílást. Esetleg még leírhattam volna, hogy ha előtte a tenyerébe tüsszentett, akkor se fogja meg, mert kicsúszhat belőle? :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) Male válasza Daywalker (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Samsung HM160HI, Samsung HM160HC... nekem ez a kettő van most, mindkettőn van.
Nem garancia miatt van, nem csavart takar, hanem nyílást a vinyó belsejébe.

Nekem mindegy mit írsz bele, több javaslatom nem lesz a cikkeidhez.

(#12) zazahoho


zazahoho
őstag

várjuk a folytatást :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13) Bogyó bá' válasza Daywalker (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A tenyérbe tüsszentéstől ráadásul vírusos is lehet a merevlemez!!! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Mikor nyit a veletech?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#15) Chaser válasza Daywalker (#10) üzenetére


Chaser
titán

Ez direkt egy adott samsung típusra vonatkozó leírás, vagy mindnél ilyen könnyen hozzáférhető a hdd? Többi gyártóból kiindulva kellemes meglepetés lenne.
Rambővítést hol részletezed? Lehet vakon vagyok, de én nem láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Bogyó bá' válasza Chaser (#15) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A netbookok nagy részénél (pl. Samsung N150) az egész gépet szét kell borítani egy merevlemez cseréhez. Levehető ajtócska csak a RAM-modulhoz van.
Így viszont garanciális idő alatt csak a szerviz végezheti, különben oda a gari....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17) Chaser válasza Bogyó bá' (#16) üzenetére


Chaser
titán

Erre vagyok kíváncsi, mert olyan egyszerűnek van feltüntetve a hdd csere, de sok notesszal találkoztam amit bontani kell hozzá. Persze ha valaki ügyes nem kell szerviz, látható nyom nélkül lehet cserélni. Konzumerből etalonnak mai napig a volt 1525 inspironomat tartom. HDD csere 1 csavar, kb fél perc mert kihúzható rackben van:) optika 1 csavar, ramok, cpu pár csavar egy szervizablak alatt..de a mostani gépek legtöbbje :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Balage76 válasza Chaser (#15) üzenetére


Balage76
senior tag

Mivel ez egy Samsung notebook blog, a leírás érthetően egy adott Samsung notebook bemutatásával készült... Egyébként meg fejre fordítod a notidat, ha találsz HDD vagy Memory feliratú ajtót az alján egy vagy több csavarral, akkor legyen az bármilyen gyártó notija, ugyanígy működik.

A memória bővítésről szóló részt az előző írásban találod.

(#19) student


student
őstag

nice

(#20) Chaser válasza Balage76 (#18) üzenetére


Chaser
titán

Ez a cikkből és a cikk címéből sajnos nem derül ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) kisza25 válasza Chaser (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem az ASUS notimon az egész alját le lehetett szedni és mindenhez hozzáfértél, a toshibámba(netbook) egy takarja a memóriát egy a HDD+mini pcie csatit, máshoz nem férsz hozzá, viszont pl régebbi acer-eknél kicsavarozás után is sokszor alig lehet leszedni a takaró műanyagokat, de mostanában szedtem szét új acer-t azon is már könnyen szerelhető volt, elég változók, de mostanában a memória/HDD bővítést támogatják és ez a rész könnyen hozzáférhető, ha érdekel egy adott széria, próbáld valahol élőben megnézni :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Írtatok itt a gariról...egy tapasztalat:a Samsunggal levelet váltottam,és még telefonon is beszéltem merevlemez csere ügyben garancia idő alatt,egy Samsung n210 netbookról van szó.Két egymásnak ellentmondó információm volt.Mivel az egész alját le kell bontani,nem kockáztattam,bementem személyesen a Samsung központi szervizbe,ott a szervizes a kérdésemre azt mondta,hogy ha nincs leplombálva a csavar szétszedhetem,és kicserélhetem a merevlemezt.Nos jött egy próba azért.Új telepítés után nem tettem rá a wifi drivert,és ártatlan arccal bevittem,hogy a wifim nem működik,és kértem gyorsan nézzék meg mert elutazom.Ez reggel volt,átvették dél körül telefonáltak,hogy kész a gép mehetek érte.Ott közölték hogy minden rendben csak nincs rajt wifi driver,és közölték,és ráírták a gari levélre,hogy a merevlemez,és a ram részegység továbbiakban nem garanciális csere miatt.Kérdeztem a többi?Természetesen igen,amennyiben be nem bizonyosodik,hogy a cserélt darab okozta a hibát....hmmm ennyi.

Wasabi...

(#23) Balage76 válasza Chaser (#20) üzenetére


Balage76
senior tag

:)
Nézzük csak mivel is kezdődik a szöveg az első kép után: "Első lépésben keressük meg a hátoldalon a "HDD" feliratot és a hozzá tartozó csavarnyílást, ugyanis az alatt lesz megtalálható a merevlemez."

Ha van ilyen HDD felirat és csavarhely a notebook alján érdemes tovább olvasnod, ha nincs vagy nem találod meg, nem érdemes. Ez elég egyértelmű.

(#24) Chaser válasza kisza25 (#21) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell élőben megnézni, én elboldogulok:) Dell-eket preferálom és ott lett divat, hogy már csak ram cserélhető. Optika szerencsésebb esetben 1 csavar, hdd-hez bontani kell. Viszont legalább van hozzájuk normális manual. Viszont vannak olyan gépek, ahol a cpu-t is könnyen lehet(ne) cserélni, pl fuji A530 széria. Eddig egy géppel találkoztam, ahol hozzá lehetett férni az alaplapi elemhez is, na ilyet még nem láttam, az egy PB -acer- gép volt.

szerk: Balage76: Ez laikusoknak szól, azoknak nem lesz 1értelmű.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Z86 válasza Kronos3000 (#22) üzenetére


Z86
őstag

Az hogy teszel bele egy új HDD-t és arra nem vállalnak garanciát az tiszta sor. De pl. a memória ami eredetileg is benne volt miért veszti el a garanciáját :F

(#24) Chaser:
Pl. az enyémben is elég könnyű az elemet cserélni, ott van a memóriamodulok mellett, azt hiszem összesen 2 csavart kell eltávolítani. De pl. a proci cseréhez ahogy néztem szét kell kapni a teljes hűtést, ahhoz meg az egész gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#26) kisza25 válasza Chaser (#24) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én már cseréltem procit is notiban :P az ASUS ban és mivel ott úgy lejött az egész alja egyben, hogy mindenhez hozzáfértem nem volt nehéz dolgom :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Jo ez! Aki nem ért hozzá annak biztos segitség!

A folytatása a cikknek lehetne az,hogy - Hogyan szereljünk meghibásodott féregjáratot Baumaxos csillag csavarhuzóval,persze óvatosan! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Daywalker válasza Chaser (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Az első mondatban a leírtuk szóra rá van linkelve az első rész, vagy a cikk alján az "Előzmények" résznél, vagy fent a blogok/samsung blog alatt.

Egyébként csak úgy zárójelben jegyzem meg, az Ac.r-nél is tök ugyanez a csere módszere.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30) Chaser válasza Z86 (#25) üzenetére


Chaser
titán

De neked elitebookod van ha jól emlékszem, vagy valami workstation:)

kisza25: Detto. Többen is. Oszt'?:D :P

Daywalker: Bocs, nem klattyintottam sehová. Ettől függetlenül beraknám a címbe, hogy xy típus: Bővítsünk...
Tudtok valamit a sandy bridges gépek adatátviteli hibáiról? valami széria hiba lenne vagy urban legend?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) geezer


geezer
aktív tag

Érdekes, hasznos írás! Bár az is igaz, hogy ezek a dolgok nagyrészt megtalálhatóak YT-on.
De a lényeg, hogy ez itt magyarul van leírva, szájbarágósan. Helyes!

Én a Samsung NC210-es netbookomban bővítettem RAM-ot (vagyis cseréltem az 1 gigás modult 2 gigásra, mivel csak egy hely van az alaplapon), és beletoltam egy Corsai Nova 64 GB-os SSD-t is kb 2 hónapja.
Tapasztalatok: az üzemidő minimálisan csökkent, így már csak bő 10 óra... ;] A gép fantasztikusan gyorsan bootol és jön vissza hibernálásból, egy öröm az egész. A programok is jobban mennek, érzésre sokkal jobb lett a rendszer. :K Hűtés ki is van kapcsolva, és így sem melegszik a rendszer.
Megérte. :K

(#32) Daywalker válasza Chaser (#30) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kamu, de azóta már javították. Szóval amit most veszel, vagy venni tudsz, az mind javított, B3-as változat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#33) Chaser válasza Daywalker (#32) üzenetére


Chaser
titán

Nem az ismert sata problémára gondolok. Került hozzám egy dell gép, aminél akadt a flac lejátszás, sentinel szerint állandó adatátviteli hibák voltak. Kiment a szerviz a tulajhoz, mikor megnézte a gépet azt mondta nem is cserél hdd-t, ez chipset hiba. Kicserélték a gépet, de az is ugyanazt produkálta. Pár HP-nál is láttam ilyet kinti fórumokon, ez egy e5520 gép, pár hete adták ki, csak új verzió lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) capulet75


capulet75
addikt

Cikk: Ki tudod cserélni? Akkor jó. Ha nem, akkor kérd meg valamelyik ismerősödet aki ért hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#35) MrTwister válasza Chaser (#33) üzenetére


MrTwister
őstag

De durva! Akkor lehet nem sokára jönnek a B4-es alaplapok!? Én egyelőre ennyi hibáról tudok, ami noti vinyókat is érinthet:[link] WD blue szériájával is előjön a dolog állítólag, aztán Samsung is sáros: [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#36) Chaser válasza MrTwister (#35) üzenetére


Chaser
titán

Ezekről is tudok, de nem WD és nem is samsung vinyó volt a gépben, hanem toshiba. Minthogy már több helyről hallottam, ezért gyanús a dolog. Amit láttam saját szememmel is, hogy flac lejátszás akadt, miközben a sentinel dobálta az adatátviteli hibákat, hdd meg elvileg hibamentes volt. De hibából annyi volt, hogy fél óra alatt el is érte a ciklus szintet és lenullázva magát kezdte újra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) MrTwister válasza Chaser (#33) üzenetére


MrTwister
őstag

"sentinel szerint állandó adatátviteli hibák voltak." ez a SMART-ban a Raw Read Error Rate? csak azért kérdem, mert ma kaptam egy ilyen hibát a Samu vinyómra(eddig 0-án volt az értéke! :Y ), pedig már lassan 4 éves, akkor ez most az SB hibája?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#38) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ilyenkor örülök, csak igazán, hogy nem sandym van ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) Male válasza MrTwister (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Az Ultra ATA CRC Error Rate az átviteli hiba.

Ha nem nő nagyon gyorsan, akkor ne aggódj egy pár Raw Read Error Rate-en... elő szokott fordulni.

(#40) MrTwister válasza Male (#39) üzenetére


MrTwister
őstag

Megnéztem az mindenhol nulla hála az égnek! Akkor megnyugodtam :) Köszi a megnyugtató választ! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#41) Chaser válasza MrTwister (#37) üzenetére


Chaser
titán

Ez folyamatos hiba volt, nem egy:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) banhammer


banhammer
veterán

Jó a cikksorozat.
Mikor jön a következő rész?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Male válasza MrTwister (#40) üzenetére


Male
nagyúr

:) Nincsmit :)

(#44) zsúrficsúr


zsúrficsúr
tag

Pont én is hasonlóban gondolkozom, nagyon jókor jött a cikk. Merthogy felmerült bennem a kérdés, hogy ha kis is cserélem fizikailag a merevlemezt, a pre-installed Windows hogyan marad meg? Nem kaptam a laptophoz telepítő CD-t, DVD-t, csak recovery partíció van.

(#45) Boxi88 válasza zsúrficsúr (#44) üzenetére


Boxi88
őstag

Na ez egy jó kérdés! Én is kíváncsi lennék erre?! :K

(#46) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én olyan lapossal talákozok kevesebbet, amin macerás a winyócsere.
A legtönnön 1-5 csavar, fedél, kihúzod, másik be, és hajrá.
A régebbiekre volt inkább jellemző, hogy le kellett bontani a fél gépet, meg pár ultra durván összerakottra.

A cikkhez; szerintem a legtöbb laptopon egy átlagos műszaki műveltséggel rendelkező férfiember ki tudja cserélni a winyót. Akinek ennyi problémamegoldó képessége nincs...
Amúgy hasznos írás, én is mindig utánanézek, ha valami olyasmit kell szétborítanom, amit előtte nem csináltam. mégiscsak biztonságosabb :) Okos ember, ha lehet, nem vaktában megy neki a cuccoknak.

@Zsúrficsúr : Norton Ghost, vagy Acronis True Image, Disk-to-disk clone... Az átvisz mindent.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) nagash válasza Chaser (#17) üzenetére


nagash
senior tag

Asszonynak Inspiron 1501 van és ilyen jól szerelhető notit még nem láttam.

Knoblauch macht einsam.

(#48) nagash válasza kisza25 (#26) üzenetére


nagash
senior tag

Én Dell-ben váltottam Sempron-ról TL-60-ra és hát bőven megérte. Az én Asus-om (F9E) esetében is le kell venni az alját, de onnantól minden szerelhető, kivéve a Wifi kártya, de azt már megejtettük korábban.

Knoblauch macht einsam.

(#49) JoeYi válasza Szab02 (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

én is, pl hogy migrálnátok egy 500 gigás teli partíciót egy 64 gigás SSD-re :D

De komolyra fordítva én linuxxal szoktam imaget csinálni és azt visszatölteni. Még egyszerűbb lehet windows telepítő lemezzel létrehozni a partíciókat az SSD-n, majd mindent átmásolni a vinyóról az SSD-re

[ Szerkesztve ]

(#50) hcl válasza JoeYi (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nincs rajta sok adat, akkor a Ghost pl. képes arányítani a partíciók méreteit.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.