Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) leslieke válasza HaZse (#850) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Amennyibe az kerül, jobb ha megveszi a vodánál.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#852) sheep válasza tragabi (#848) üzenetére


sheep
addikt

de ennyi erővel nem lenne jobb venni egy bolti garisat?
-olcsóbb
-van gari
-független

Vagy mindenképpen drágát és gari nélkülit akarsz? :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#853) leslieke válasza sheep (#852) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A szolgáltatói telefonhoz mióta nincs gari?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#854) tragabi


tragabi
tag

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

A vacila azért megy, mert vodás vagyok, az maradok flotta miatt!
ha az áfát vissza igénylem akkor 78 ezer a telefon 2 év garival!
ha t nél veszem 65 ezer 2 év garival.
és nem 82 1 év bolti garanciával.

van különbség nem. ( van egy barátom akinek a cégére meg lehetne venni )

(#855) sheep válasza leslieke (#853) üzenetére


sheep
addikt

a kifüggetlenített t-s telefonra mióta van?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#856) kenwood válasza tragabi (#854) üzenetére


kenwood
veterán

ketlem,h tul sokan kivancsiak lennenk a "kiutos",afa visszaigenylos okossagaidra.
vedd meg ott,ahol a legjobbnak tunnek szamodra az anyagi feltetelek.
a t-nel 69 a webshop ara mozaik s csomag,2 ev huseg mellett.
ami 120 ezer forintot jelent pluszbn az 5k-s havidijjal szamolva.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#857) tragabi válasza kenwood (#856) üzenetére


tragabi
tag

ha nem vagy kíváncsi rá ne válaszolj, ha az érdekeid sértem sorry ( esetleg telefonos vagy ?! )
csak válaszoltam miért akarok szolgáltatónál venni és miért kell a gyári gari.
Leslieke-nek válaszoltam, mert normálisan állt as történethez!

nem hiszem, hogy azért vagyunk itt, hogy kötekedjünk, inkább azért, hogy segítsük egymást!

ha nem megy a bolt ne én legyek a hibás!

(#858) tragabi válasza sheep (#852) üzenetére


tragabi
tag

köszönöm, neked szántam a következő hozzászólásomat, csak JVC belekukorékolt!

de világos nem, hogy jobban járok így mint a bolti garival!

(#859) leslieke válasza sheep (#855) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

ha a szolgáltató csinálja, akkor van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#860) kenwood válasza tragabi (#857) üzenetére


kenwood
veterán

egyertelmuen illegalis dolgokra utalgatsz,mivel voda elofizetokent legalisan uton meg az afa visszaigenylessel egyutt is sokkal-sokkal tobbe kerulne,mint a fuggetlen/vodas es meg neked all feljebb.
hihetetlen vagy,komolyan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#861) Shyciii válasza kenwood (#860) üzenetére


Shyciii
veterán

Miért illegális az, ha valaki cégként visszaigényli az áfát, vagy az a cég ahol dolgozik megveszi neki, és áfa nélkül kéri el az árát a dolgozótol? Ez miért is illegális?
És miért illegális, ha a szolgáltatót kéri meg, hogy függetlenítse a telefonját?

(#862) kenwood válasza Shyciii (#861) üzenetére


kenwood
veterán

mert 20k korul van a fuggetlenites a szolgaltatonal es ennyi difi nincs a vodas es a t-s kozott.
plusz irta,h marad a vodanal,igy a nyakan marad meg egy T-s elofizetes is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#863) tragabi válasza kenwood (#862) üzenetére


tragabi
tag

nem figyelsz!
dominoval venném a t-nél 65 ezerért
a vodánál meg 78 ezer a vitamaxal!

boltban 1 év bolti garival 82 ezer

melyik a jobb vétel?

csak nem vagyok a pénzem ellensége és keresem a legjobb megoldást!
ezért kérem a véleményeket!

(#864) tragabi válasza kenwood (#860) üzenetére


tragabi
tag

bocs azt nem írtam, hogy a t-nél is kártyásat vennék, csak nekem volt egyértelmű!

(#865) Shyciii válasza kenwood (#862) üzenetére


Shyciii
veterán

És? Akármennyibe kerül a függetlenítás a szolgáltatónál, az legális. És ha vodás és vesz T-s telót, majd függetleníti a T-nél, és vodásként használja, az miért illegális?

(#866) tragabi


tragabi
tag

ebben az országban mi legális????

amit a boltban árulnak az legálisan érkezik az országba???
perszeeeeee

legálisan veszel levegőt! most illegálisan netezel a munkahelyeden!

(#867) kenwood válasza tragabi (#866) üzenetére


kenwood
veterán

ami 10-20 ezerrel a nagyker ar alatt arulnak es vadiuj letere se gyari garancia,se afas szamla nincs hozza,az nyilvan nem teljesen legalis.

a legtisztabb modja az altalad leirt kondiciok mellett a telefon beszerezesenek :
bemesz egy normalis boltba,megveszed a hivatalos forrasbol beszerzett telefont 90-100 ezer forint korul 2 ev gyari garanciaval,afas szamlaval.
megkapod a baratodtol az afa osszeget es meg van oldva minden problemad.

aki meg szombat vasarnap dolgozik es pentek a szabadnapja,semmikepp ne mereszeljen forumozni :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#868) tragabi válasza kenwood (#867) üzenetére


tragabi
tag

na látod erre gondoltam én is, kérdésem erre alapult, hogy a trénél olcsóbb, de megéri-e.

de nem éri meg, így marad a vitamax
köszönöm, és akkor minden ok, na dolgozok egy kicsit :R

(#869) HaZse válasza kenwood (#862) üzenetére


HaZse
őstag

Tudtommal 10k a függetlenítés hozzá és számlával, aminek az ÁFA tartalma visszaigényelhető.

Tehát durván 73k-ban lenne fórumtársunknak egy független 2 év gyári garis teló. No meg tudtommal még nem is kapható a Samsung-nál telefon.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#870) tragabi válasza HaZse (#869) üzenetére


tragabi
tag

HaZse!

nagyon köszönöm ez a lényeg!

(#871) Gabócza válasza tragabi (#870) üzenetére


Gabócza
senior tag

Azért ennyire még ne éld bele magad. T-Mobile-nál tényleg 10.160 Ft a feloldás, ha már lejárt a hűség az előfizetéses telefonodra. Különben minden kedvezményt vissza kell fizetned pluszba.

Dominó csomag esetén pedig 21.132 Ft a SIM Lock feloldása. Keress rá a hálózati korlátozás feloldása szövegre ebben a pdf-ben...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#872) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Többen használjátok ezt a telefont van rálátásotok a gyengéire is sok ilyen van?

(#873) tragabi válasza Gabócza (#871) üzenetére


tragabi
tag

köszönöm, most jártam bent. T-nél

92 ezer ha ott veszem meg 84 ha webshopon.
a függetlenítés 20.160 Ft és marad a 2 év garancia!

(#874) dobolson


dobolson
senior tag

A futó alkalmazások widget eddig nem működött nálam, nem értettem, hogy miért. Mindig 0-át mutatott, hiába voltak futó alkalmazások. Belépve a widgetbe már láttam őket, de a számlálón 0 volt. Na most valamiért kipróbáltam a TW-t, mert egyébként ADW-t használok, és TW alatt rendesen működik a widget. Szóval ezt akkor kivesszük a problémák sorából, így az már szinte zéróra redukálódott. :)

Gedeon
Nagyon nem tudnék mondani eszeveszett nagy kellemetlenségeket, amiket produkál a gép. Ez egy furcsa dolog volt pl, amit fent írtam, de ha TW-t használ az ember, akkor ez sem jelentkezik. Egyszer volt, hogy eldobta a hálózatot, amit nem jelzett sehogy, csak nem értek el és én sem tudtam hívni, de egy reboot megoldotta, azóta semmi. Ez kb másfél-két hete volt. Egyébként patent a vas.

(#875) Wendelke válasza dobolson (#874) üzenetére


Wendelke
senior tag

Mi az a TW meg az ADW? :F Ha nem terhellek egy ilyen kérdéssel.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#876) sheep válasza Wendelke (#875) üzenetére


sheep
addikt

Touchwiz a samu gyári felülete, adw egy másik launcher amit play-ből tudsz telepíteni

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#877) tragabi válasza sheep (#876) üzenetére


tragabi
tag

alapból nem a tw-t használja?

(#878) Cola111


Cola111
aktív tag

Ha valaki érdekel, akkor 2430mAh-s akkumlátort lehet venni free shippingel ebayről potom pénzért. Én már beruháztam egyre. US $8.99

[ Szerkesztve ]

(#879) sheep válasza Cola111 (#878) üzenetére


sheep
addikt

felesleges, sztem kínai gagyik amik még az alap kapacitást sem érik el.
Majd azért számolj be a fejleményekről. De évek óta az a tapasztalat hogy nem érdemes ilyen akkukat venni, még egyik sem teljesített jobban mint a gyári.

@tragabi:
de, alapból azt használja, már ha az jó neked. Én még sosem használtam egy telefonon sem gyári felületet, mert mindegyik akad. Első dolgom mindig hogy felrakok egy normális launchert (go launcher ex van nálam)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#880) Shyciii válasza Gedeon31 (#872) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez egy érdekes pont, mert kinek mi a gyengepont, és előny.
Nekem egyetlen hátránya van ennek a készüléknek, hogy nincs állapotjelző LED.
A többi tulajdonságával és meg vagyok elégedve :)

(#881) Cola111 válasza sheep (#879) üzenetére


Cola111
aktív tag

Hmm, érdemes, azért megfizetem érte a tanulópénzt, majd beszámolok, hogy milyen :) Vagy bejön vagy nem. :)

(#882) Shyciii


Shyciii
veterán

Aki használ nem-gyári camera alkalmazást attól kérdezném, hogy csak a gyári fókuszál ilyen lassan, vagy a többi camera alkalmazás is?

(#883) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Köszi a válaszokat :)

Kinézetre egész korrekt készülék.

(#884) gyulagy


gyulagy
tag

Optimus Lg és E72 Nokiát használtam idáig párhuzamosan, erre váltottam.
Szerintem szuper, azért néhány funkcióban az e72 verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#885) dobolson válasza Shyciii (#882) üzenetére


dobolson
senior tag

Én a camera 360-at is használom és ott is ilyen lassú a fókusz. Többek között egyébként ezért sem lenne rossz az ICS, mert ha jól tudom, ott folyamatosan fókuszál a kamera így jóval gyorsabb a kép elkészítése. Vagy rosszul tudom? :U

(#886) Shyciii válasza dobolson (#885) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen, van az ICS-ben van olyan funkció is, meg elvben fókuszt is gyorsították, úgyhogy egyre jobban várom azt az ICS-t. Defy se focusált hű de gyorsan, de ehhez képest szélvész volt.

(#887) dobolson válasza Shyciii (#886) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, ez tényleg lassú, az én régi ace-em is gyorsabb volt e téren.:)

(#888) babosf válasza Wendelke (#778) üzenetére


babosf
aktív tag

mit melózol Wendelke? Hentes-mészáros? :D

Galaxy S23 Ultra

(#889) Wendelke válasza babosf (#888) üzenetére


Wendelke
senior tag

Néha azt is, de az ember keze nem marad tiszta, ha dolgozik :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#890) Wendelke válasza sheep (#876) üzenetére


Wendelke
senior tag

Kösz az infót. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#891) stfx


stfx
aktív tag

Azoktol kerdeznem akik tudtak OTA-n frissiteni ICS-re, hogy a kernel verziojuk hanyas lett? A SUS, meg a PCC-is tudja a kernelt frissiteni? Flashtoolal a szolgaltatok fuggoke a zart bootlaoader miatt, biztos marad a 2.6-os kernel.

(#892) sheep válasza stfx (#891) üzenetére


sheep
addikt

erre a telefonra még nincs ics

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#893) stfx válasza sheep (#892) üzenetére


stfx
aktív tag

O beneztem, a xperia p topicba akartam kuldeni. Ez a 2 telo kozott gondolkodok(mar igy is a Moto Atrix/Samu Ace2/advance es xperia 4-esbol faragtam le a 2 befutot), egyelore az xperia all nyeresre, de ha megtudtok gyozni, lehet hogy az advance lesz. Jovo heten megszeretnem venni, mert evek ota csak halogatom a telovasarlast, de rajottem hogy tokeletes telefon sose lesz.

(#894) sheep válasza stfx (#893) üzenetére


sheep
addikt

Az utolsó mondatoddal abszolút egyetértek, tökéletes telefon nincs és nem is lesz. Neked kell eldöntened hogy mire használod és milyen képességek a legfontosabbak. Csak egy példa, az egekbe magasztalt sgs2 nekem nem jött be, ez a telefon sokkal jobban megfelel nekem. Az xperiák sem rosszak, és azokra van ics is. Nekem viszont egyik idei xperia sem tetszik, az advance sokkal elegánsabb sztem. Én úgy vagyok vele hogy gyakorlatilag az összes okostelefon ugyanazt tudja, apróbb eltérésekkel, szóval nálam a kinézet döntött.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#895) Shyciii válasza stfx (#893) üzenetére


Shyciii
veterán

Én is vaciláltam a Sony Xperia P-n. Az alábbi dolgok miatt nem az lett a befutó:

- Bár alapvetően tetszik külsőre, de alul a szürke túlnyúlás nagyon nem jön be
- microsim-et használ (nincs kedvem még váltani...főleg ha váltás telefon kell akkor szopás)
- Kamerája gyengébb minőséget produkál
- Jóval drágább, mint a Galaxy S Advance

(#896) manokaki válasza Shyciii (#895) üzenetére


manokaki
őstag

Én a kijelzőt emelném ki az Advance kijelzője szebb mint bármelyik Sony Xperia-nak !

Attila

[ Szerkesztve ]

(#897) madrac válasza sheep (#894) üzenetére


madrac
őstag

Mert nem véletlenül ajánlják ph-n mindig az sgs2-t ebben a kategóriában. Mindenben többet nyújt mint az advance, és ezek nem apró eltérések. Persze, ha valakinek az már túl nagy, és/vagy az olcsóbb árért megfelel neki egy kisebb tudású készülék is, akkor nyilván az advance ajánlható. Kamerája is sokkal gyengébb, és itt nem csak a megapixelekről van szó.

(#898) sheep válasza madrac (#897) üzenetére


sheep
addikt

Nyilván hogy többet nyújt mint az advance, csakhogy nem is egy kategória a kettő. Az eltérések számomra nem nagyok, én nem használom ki a sgs2 többlet tudását. Emiatt hiába jobb telefon, nekem nem ér meg egy forinttal sem többet. Az advance kamerájára amúgy nem mondanám hogy sokkal gyengébb mint az sgs2-é.
Rengeteg fotót lőttem mindkét telefonnal, és nem látok nagy eltérést, hd monitoron nagyítva sem. És engem rohadtul nem is érdekel ha valaki lát! Számomra bőven jó az advance is. Zenei téren meg az sgs2 a béka segge alatt van azzal a yamaha chippel. Irtózatosan gyengén szól fülesen keresztül, ez volt a legnagyobb hibája számomra, Az advance ilyen téren jobb.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#899) Shyciii válasza madrac (#897) üzenetére


Shyciii
veterán

madrac

Ez így van. Nálam azért esett ki rögtön az elején az S2, mert a mérete már nekem tepsi. Azért a kamerája nem sokkal jobb, mint az Advance, csak jobb 1-2 fokkal.

manokaki

Hááát. Az Xperia P kijelzője is nagyon szép. Lehet, hogy nem tud olyan szép feketét, mint az Amoled, viszont sokkal szebb fehéret tud, és nagyobb a felbontása is, finomabb a képe. Érdekes, hogy ezt a WhiteMagic technológiát az XPeria S nem kapta meg pl...Fene sem érti.

sheep

Van arról infó, hogy melyik cég chip-je van az Advance-ban? Mert tényleg nagyon jól szól az általánosságban a többi mobilhoz képest...Én pl eddig nem is hallgattam mobilon zenét, mert elég gyenge volt, ahhoz képest, ami nekem már megüti a megfelelő mércét.

[ Szerkesztve ]

(#900) sheep válasza Shyciii (#899) üzenetére


sheep
addikt

sajnos nem találtam róla infót eddig, ahogy nézem az xda-n már feltették mások is ezt a kérdést. Én akkor sem lenék meglepve ha kiderülne hogy ebben is wolfson van mint az sgs-ben. De mármilyen DAC is van benne, nagyon szépen szól :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.