Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Gery15


Gery15
addikt

Aki ért angolul az ebből valamit leszűrhetne nekünk. :D 2:10-től ICS-ről beszél

HyperX

(#452) sdd2 válasza dobolson (#450) üzenetére


sdd2
veterán

Hát az illő de JB is lesz?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#453) Nyusziikaaa


Nyusziikaaa
csendes tag

amugy csalókák a képek én sokkal tömzsibbnek és nehezebbnek hittem, ehhez képest tök csini és kényelmes. valahol olvastam, hogy valakinek nem tetszett a 120 gramm de szerintem pont jó

"3 words, 8 letters, say it and I'm yours."

(#454) dobolson válasza sdd2 (#452) üzenetére


dobolson
senior tag

Arra már nem esküdnék meg, de nem tartom elképzelhetetlennek.

(#455) sdd2 válasza dobolson (#454) üzenetére


sdd2
veterán

Egy JB-t ha kihoznának akkor azt mondom oké, de ha nem akkor az elég gáz... Ezért vacillálok a sony és e között. Még azt volna jó tudni, hogy lesz-e főzőcske...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#456) stfx válasza Gery15 (#451) üzenetére


stfx
aktív tag

Azt mondja, hogy egyelore szo sincs az ics-rol a samsungtol.

[ Szerkesztve ]

(#457) leslieke válasza stfx (#456) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van egy másik videó is, amiben ICS-ről esik szó: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#458) stfx válasza leslieke (#457) üzenetére


stfx
aktív tag

Olaszul nem tudok csak sort kerni, de fordito szerint bovitheto lesz ics-re.

(#459) leslieke válasza stfx (#458) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fordító nekem is ezt mondta. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#460) manokaki


manokaki
őstag

tud esetleg valaki segiteni abban ., itt a Forumnál mindig átvált mobil internet megjelenitésre a telefon , nem lehet ezt valahogy kikapcsolni ( hiába nyomom alul a teljes verzio-t ujra letölti mobilformátumban ) ??

Attila

(#461) sdd2 válasza manokaki (#460) üzenetére


sdd2
veterán

Esetleg másik böngésző? Opera Mobile, Dolphin HD, stb.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#462) manokaki válasza sdd2 (#461) üzenetére


manokaki
őstag

azt nem probáltam , nekem egyébként megfelel a gyári , ettől eltekintve nekem nagyon bevált !

Attila

(#463) sheep


sheep
addikt

Én Boat browsert használok, a gyári nem jött be

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#464) manokaki válasza sheep (#463) üzenetére


manokaki
őstag

ugyan olyan gyors és a flash-eket is kezeli ?

Attila

(#465) sheep válasza manokaki (#464) üzenetére


sheep
addikt

igen, gyors és kezeli a flash-t is
a gyári browserben az nem tetszett hogy pl itt a ph-n ha beírtam valamit volta mikor nem engedte görgetni az oldalt, olyan volt mintha lefagyott volna és nem láttad mit írtál

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#466) Tomakyn


Tomakyn
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy tv-re ráköthető a "cucc" :) Előre is köszi. :R

(#467) sdd2 válasza Tomakyn (#466) üzenetére


sdd2
veterán

Ha USB-s a TV-d akkor szerintem megy vele... De ezt vedd erős feltételezésnek!

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#468) Tomakyn


Tomakyn
csendes tag

De ha usb-n rá is kötöm akkor csak tárolónak látja vagy....? Lehet, hogy naív a kérdés de lehet olyat csinálni, hogy a telefon képe megjelenik a tv-n?

(#469) sdd2 válasza Tomakyn (#468) üzenetére


sdd2
veterán

Elvileg lehet, ha a TV is képes rá...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#470) Gery15 válasza Tomakyn (#468) üzenetére


Gery15
addikt

Igen, csak tárolónak fogja látni.

HyperX

(#471) dobolson


dobolson
senior tag

Na végre meg van nekem is a vas! :) Három voda boltba kellett elmennem, hogy végre vehessek egyet... És egyébként nfc-s, p-s verziót kaptam.
Egyelőre nagyon tetszik, az ace után durván nagy előre lépés.
A csávó a boltban elmondta, hogy merítés után töltsem 16 órát, azaz süssem ki, de ha jók az értesüléseim, ez ezeknél az aksiknál már totál felesleges. Jól gondolom, ugye?

(#472) Gery15 válasza dobolson (#471) üzenetére


Gery15
addikt

Használd egészséggel! Írj majd véleményt mindenféleképpen, sokan várjuk és kíváncsiak vagyunk rá. Én is úgy tudom, hogy nem kell kisütni már ezeket az aksikat... :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#473) dobolson válasza Gery15 (#472) üzenetére


dobolson
senior tag

Persze, írok majd beszámolót!:) Ami eddig feltűnt, természetesen a gyorsasága. És ez nem csak az ace-hez képest észrevehető, de bátyám s2-éhez képest sem nagyon mondanám lassabbnak. A kijelző "szőrösségét" szerintem csak azért látom, mert olvastam, hogy lehet valamit látni, de használat közben - ha nem 3 cm-ről nézem a telót - csak a gyönyörű kijelzőt látom, a szőröket nem. Nekem mindig is tetszett az samoled túlszaturáltsága, többek között ezért is döntöttem ez mellett a telefon mellett. Egyelőre ennyit tudok írni, majd még folytatom. :)

(#474) Gery15 válasza dobolson (#473) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben van, várjuk. Én most hétvégén fogom rá szánni magam, hogy bemegyek és megnézem valahol. :D

HyperX

(#475) stfx


stfx
aktív tag

Valaki tulaj egy tesztvideot feltudna tolteni? Mondjuk a data.hu-ra vagy vmi filemegosztora.
Ha nem tul nagy keres egy kulteri meg egy belteri video erdekelne amibe van 1 pasztazas. Kivancsi vagyok, hogy milyen minosegben vesz fel, meg mekkora bitrate-tel.

(#476) MGS84


MGS84
csendes tag

Sziasztok! Én is egy boldog készüléktulaj lettem! Csak annyit szeretnék kérdezni hogy net-en hol érdemes tokot és kijelzővédő fóliát venni a készülékre? Előre is köszi! Sziasztok!

(#477) dobolson válasza MGS84 (#476) üzenetére


dobolson
senior tag

http://emobi.hu/tpu-fekete-tok-samsung-galaxy-s-advance-i9070-telefonhoz-p-1072.html
Ez egy műanyag, fekete tok, amit rá kell pattintani.

(B)stfx(/B)

Holnap, ha lesz időm, megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

(#478) manokaki


manokaki
őstag

az aksi üzemidejével kapcsolatban ( 1500mA ) most már a 3-4. feltöltés után :

reggel 6-kor veszem le a töltöről !

- de-t : 3-4 wifi netezéssel egybekötve , 15 perc telefon,
-du-n : 1 ora wifi netezéssel, + 1 ora netezés 2G-n , 10 perc telefonálás !

igy este 7 orára kb. 55-60%-on van az akkú , ez kb megegyezik az SIII ( 2100mA ) aksiidejével , elötte 6 hétig azt nyuztam ugyanezzel a használattal !

Én ezt jónak mondanám a mai aksiidők között ! :)

Attila

(#479) MGS84


MGS84
csendes tag

Nekem eddig csak 1 negatívumom van a telefonnal kapcsolatban, hogy amikor beszélgetek valakivel, a beszélő hangját olyan tompának hallom kevés a magas hangtartomány! Szerintetek ezt lehet vmilyen programmal, alkalmazással változtatni?

(#480) dobolson válasza MGS84 (#479) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát nem hiszem, de aztán kitudja... Én egyébként nem tartom rossznak a hangzását, legalábbis ace-hez képest ez is klasszisokkal jobb.

manokaki

Ez tényleg egész jól hangzik! :) És a netet, mikor nincs wifi, mindig 2g-n használod, illetve ha nem netezel, ki van kapcsolva a mobilnet, vagy fut folyamatosan?

Egyébként root-ról tud valaki valamit? Nem kifejezetten kívánnék máris élni a lehetőséggel, lehet, hogy full gyári állapotában is kifogástalanul működik majd minden, de lehet, hogy pl az aksi időn is lehetne még javítani majd a sok "felesleges" dolog kiszórásával. Megint csak az ace-hez térnék vissza, mert ott aztán jól ki volt herélve a rendszer, csak úgy volt használható a készülék.

(#481) manokaki válasza dobolson (#480) üzenetére


manokaki
őstag

ha nincs wifi akkor remdszerint 2G-n mondjuk itt a forumon 2G , de a Facebookot azt 3G-n !
Mindig van adat kapcsolatom valamilyen !

Attila

(#482) dobolson válasza manokaki (#481) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez jó hír, mert nekem is mindig be van kapcsolva, bár nekem főleg a 3g.

(#483) sheep válasza dobolson (#480) üzenetére


sheep
addikt

root már régóta van hozzá, xda-n megtalálod
most sajnos nincs időm előkeresni a linket

stfx:
a youtube-on van egy videó amit én lőttem próbaképp, de nem tudom hogy a yt mennyire szerkeszti át a minőséget. Ha érdekel itt van, amúgy kb 160 mega, most sajna nincs időm feltölteni eredetiben máshova:
[link]
(amúgy 720p-s, 5.1 hanggal, legalábbis így volt beállítva)

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#484) sdd2 válasza sheep (#483) üzenetére


sdd2
veterán

5.1-es hango nem hiszem hogy fel tud venni sztereó mikrofonnal...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#485) sheep válasza sdd2 (#484) üzenetére


sheep
addikt

persze, de amikor veszel fel ezt írja a képernyőn

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#486) sdd2 válasza sheep (#485) üzenetére


sdd2
veterán

Én ezt értem, lehet szoftveresen próbál valamit ügyködni, fene se tudja :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#487) stfx válasza sheep (#483) üzenetére


stfx
aktív tag

Koszi youtubeon en is talaltam, de az semmit nem er, mert ujratomoriti 2-3Mbps-en (az eredeti 12Mbps), es koze nem lesz az eredeti videohoz minosegben. Hangot egyebkent monoban vesz fel, ugyhogy az az 5.1 csak vakitas. Ha egyszer lenne idod feltolteni a videot a data.hu-ra, megkoszonnem. Foleg ha van valakinek valami belterben felvett videoja, annak nagyon orulnek, mert a youtubeon amiket lattam belso videokat, azok mind 'vibraltak'.

(#488) sheep válasza stfx (#487) üzenetére


sheep
addikt

majd megpróbálok csinálni ma délután és feltöltöm
én egyébként meg vagyok a videó képességeivel elégedve, persze attól függ mihez viszonyítod...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#489) sheep válasza stfx (#487) üzenetére


sheep
addikt

hirtelen ennyit tudtam összehozni:
[link]
remélem nagyjából jó lesz

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#490) dobolson válasza sheep (#483) üzenetére


dobolson
senior tag

Na megtaláltam az xda-s root-ot. Annyi csak a problémám, hogy nekem XXLE1-es a rom verzióm, az oldalon meg persze annak nem tudom letölteni a root kernelét.
No meg annyi még, hogy azt nem tudom, hogy ezek a kernelek I9070-es készülékre vannak, vagy I9070P-re? Nem tudom, hogy ez mindegy-e... Mert elvileg tudtommal annyi a különbség a két teló között, hogy a P-s NFC-t is tud. Csak pl ace-en is a későbbi kiadások GT-5830i-sek, és sem a root, sem a főzött romok nem voltak jók az i-s készülékekre, csak a simákra.
Mit gondolsz, gondoltok?
Root-olta már egyébként valaki itt a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#491) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nekem az a legfurcsább, hogy a Samsung, aki az Android referenciamodell gyártója, még mindig a Gingerbread + TouchWizzel adja ki a telefonokat. Ez vadiúj modell, ugye? Egyébként szerintem nagyon jól eltalált telefon, jól összeválogatott hardverkomponensekkel.

x gon' give it to ya

(#492) dobolson válasza fordfairlane (#491) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, tényleg furcsa ez, de nekem inkább csak az, hogy nem ICS-csel jött, mert a TW engem személy szerint nem zavar a képletben - mondjuk azért sem, mert nem azt használom.
Pontosan nem tudom, mikor jelent meg, lehet, hogy talán február, március környékén mutatták be.
Egyébként tényleg jó telefon, legalábbis 3 nap használat után ezt gondolom. Aksija is nagyon jól bírja, a 24 óra már most simán megvan, úgy, hogy játszom is rajta, folyamatosan wifin vagy 3g-n van, zenét hallgatok, egyszóval kihasználom, ahogy kell. Nem is igazán tudok egyelőre negatívumot írni róla.

[ Szerkesztve ]

(#493) sheep válasza dobolson (#490) üzenetére


sheep
addikt

sajnos nem tudom én sem hogy működik a root, nem próbáltam. Igazából nem is akarom rootolni, mert nem tudok semmi olyat ami hiányozna gyárilag és jobbá tudnám tenni.
Főzött romnak sincs sok értelme, nekem teljesen jó ez a telefon így ahogy van...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#494) dobolson válasza sheep (#493) üzenetére


dobolson
senior tag

Az alap rendszer nekem is tökéletes, az miatt nem rootolnám én sem. Csak van egy pár alkalmazás, amit megvettem, de csak roottal működnek és hasznosak is. Pl a Titanium Backup, akármi adódik, jól jönne egy mentés. Nem beszélve arról, hogy akár egy-két dolgot lehet jegelnék, mert nem kell és csak eszi a ramot, ezáltal meg még az aksi időbe is beleszólhat. Vagy ilyen még a BLN Control, ami villogtatja a két érintőgombot nem fogadott híváskor és minden eseménynél. Ezt nagyon szerettem az ace-en pl, mert ezt az a teló már egy cf-roottal tudta. Főzött romot én sem tennék fel rá, teljesen jó így minden, csak az a pár megszokott dolog, ami hiányzik...

Apropó, két dolog van, amit nem értek, illetve nem annyira tetszik, de megbarátkozom vele:

az első, hogy ha be van állítva, hogy mindig rezegjen (híváskor, sms-nél, stb...) akkor a kis rezgős ikon is ott van az állapotsorban mindig. Lehet, hogy ennél a telefonnál ez így van, de ace-nél nem volt állandóan kint, csak akkor, ha csak rezgőn, "halk" üzemben volt a teló. Ez nálatok is így van?

a másik pedig, hogy az üzenetek menüben valamiért nem a google-s kontaktokat teszi be, hanem a sim-en lévő neveket. Ezáltal nincsenek képek sem az emberkék mellett, meg a nevek is a sim-ről vannak benne. Pedig a névjegyzékben csak a google-s kontaktok láthatóak, az is van csak bepipálva. Erre valaki?

Ja meg valaki mintha írta volna, hogy nem tudott átváltani a böngészőben mobil nézetről teljes verzióra. Ez nálam is megtörtént ma az origo oldalán... Szóval lehet, hogy a gyári böngésző hibája ez a dolog.

(#495) sheep válasza dobolson (#494) üzenetére


sheep
addikt

a rezgő ikon nálam is megvan és zavar.
a böngészőt én le is cseréltem a fagyás miatt a Boat browserre, sztem sokkal jobb mint a gyári

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#496) dobolson válasza sheep (#495) üzenetére


dobolson
senior tag

Hmm, ezt nem értem, miért kell így kijeleztetni, hogy rezgőn van... Remélem, egy frissítés megoldja majd. Mondjuk az ICS! :))
Én sem a gyári böngészőt használtam ace-en, itt még azt, de ha továbbra is lesznek ilyen hülyeségei, lecserélem én is. Egyelőre ez nem annyira zavart.

(#497) manokaki válasza dobolson (#494) üzenetére


manokaki
őstag

azota nem vált át automatikusan , töröltem az elözményeket a ccokikat , stb, illetve bezártam mindent , azota nem mobilnézetben jeleniti meg a forumot !

Attila

(#498) stfx válasza sheep (#489) üzenetére


stfx
aktív tag

Koszi a videot. Sajnos elegge droppolja a frameket. Meg egy advance-s videom van a gsmarena tesztjebol, az egy kicsit folyamatosabb. Mas tulajtol is szivesen varnek videot, foleg belterben keszultet. Kivancsi lennek, hogy annyira vibral-e mint a #487-be linkelt video.

(#499) BrTH


BrTH
tag

Sziasztok, akadt egy (kis) problémám.
Nagyjából naponta egyszer kapok egy értesítést a telefonra: nyerhetek egy iPad-et, ha kitöltöm ezt meg azt. Melyik app okozhatja ezt?
Az Addons Detector nem igazán segített.

[ Szerkesztve ]

By BrTH

(#500) dobolson válasza BrTH (#499) üzenetére


dobolson
senior tag

Az Airpush Detector majd megmondja. :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5icm9zbWlrZS5haXJwdXNoZGV0ZWN0b3IiXQ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.