Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) haly


haly
őstag

No, mivel nagyon pang a topik, gondoltam írok egy rövid véleményt.

Éppen telefoncsere zajlik nálam és amíg nincs meg az új és már nincs meg a régi, addig egy J6 került hozzám.
Még csak két napja van nálam, de egyszerűen rosszat alig tudok róla írni.

Egy Xperia XZ-ről jövök (7.1 android). Nagyon nem egy kategória a két készülék, de szinte alig történt visszalépés.
A telefon gyors, teszi a dolgát, amoled életemben először van a kezemben, de nagyon tetszik. Az akku és az üzemidő az valami észbontóan jó. Az Xperia XZ-t szanaszét alázza ilyen téren. Egész nap Wifi + GPS és folyamatos nyomkodással sem tudtam a nap végére lemeríteni. 6.5 óra screen-on-time-nál és 25%-nál tettem újra töltőre. Elképesztő.

Az arcfelismerés működik, nem túl gyorsan, de működik. Az ujjlenyomatolvasója fényévekkel jobb, mint az XZ megbízhatóság terén, azonban nem olyan gyors. Döntse el mindenki saját maga, hogy neki mi számít ilyen téren...
Sony UI kifejezetten kellemes, elsőre azt hittem, hogy a Samsungétól hányingerem lesz, de ez egyáltalán nem igaz. Kifejezetten használható a UI és jól néz ki. Annyit mondjuk megjegyeznék, hogy a testreszabhatóság az sehol sincs mondjuk egy Sonyhoz képest.

Sebességgel nincs baj, főleg ha az árat és a készülék kategóriáját is észben tartjuk. A RAM management viszont szerintem nagyon agresszív. Spotifyt pl. megnyitom, számítógépre csatlakoztatom (gépen játssza le a számokat és telón váltok), nekiállok olvasgatni, közben megy a messenger. Pár perc után viszont azt veszem észre, hogy az állapotsávról eltűnik a spotify logo. Így a számváltáshoz újra meg kell nyitni és csak úgy tudom elintézni. Idegesítő és szerintem a RAM kezelés az oka, ugyanis bezárja a háttérben futó alkalmazásokat.

LED vaku 100x erősebb, mint a Sonyn volt (mondjuk az XZ ebben kifejezetten gyenge volt), és elöl is van egy, amivel tök jól el tudja magát vakítani az ember egy gyengén megvilágított helyen készülő szelfivel. :DDD

A kijelző szerintem a legesleggyengébb pontja a telefonnak, majdhogynem deal-breaker lehet, főleg olyannak, aki mondjuk egy régebbi, de felső kategóriás telefonról váltana.
Pixeles és gyenge felbontás, valamint a színek is iszonyat pontatlanok. Akármilyen kijelzőhöz viszonyítom (ASUS IPS monitor, Xperia XZ, Huawei P10 Lite) mindegyik sokkal-sokkal szebb képet ad.

Ezen kívül 1-2x volt már megröccenés, várakozás alkalmazásokra, de hozzá kell tegyem, hogy kicsit sem kímélem a telefont és nagyon kényes vagyok a folytonosságra és gyorsaságra.

Esztétikailag igen jól néz ki a telefon szerintem. Anyaghasználaton érződik, hogy nem prémium telefon, de egyáltalán nem nevezném olcsó hatásúnak sem.
A képernyő arány és a design teljesen modern, mai telefonokhoz illő.

A microUSB mondjuk 2018-ban szerintem igen gáz és én úgy tudom a költsége sem nagyobb egy USB-C aljzatnak, de ez legyen a legkevesebb.

Hangszóró hangos, de csak egy van belőle és az is oldalt van, ahol nagyon könnyű véletlenül letakarni főleg videónézés közben. :U

Zárásként (bocs a regényért):
- Összességében nagyon pozitív csalódás volt ez a telefon. Hozzáteszem zéró elvárással vettem a kezembe.
- A kijelző gyenge nagyon. Igazából ez lehet szerintem az egyetlen megfontolandó negatívum.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.