Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) DarkByte


DarkByte
addikt

A zongoralakk fekete keret képernyő felöli belső peremének tükröződése a BenQ -nál is jelen van de szerintem nem zavaró különösebben. Sokkal jobban herótom van a fényes felületű panelektől (szerencsére sem a BenQ sem az LG nem ilyen). Gondolkodom egy notin, eléggé gondban is vagyok e miatt, mert nem nagyon van olyan ami nem ilyen. :(
Mind a BenQ -nak, mind az LG -nek 1920x1080 a natívja, ami egy 16:9 -es felbontás, szóval nem értem a mondatot hogy a 16:10 jelent meg teljesen kitöltve a képet a 16:9 meg alul felül sávokkal. Pont fordítva kellene lennie, vagyishogy egész pontosan a 16:10 két oldalt valamennyi kerettel és a 16:9 jelenik meg rajta natívban (sorozatoknál külön öröm ez). A 4:3 meg ugye a kép közepén sokkal nagyobb bal és jobb keretben. Amit te néztél filmet az valószínűleg még a 16:9 -nél is szélesvásznúbb, pl. 2,75:1 arányú (Ultra panavision talán).
Én is 19" -os CRT után váltottam, fogyasztást nem mértem, viszont pozitív hogy a BenQ a 22" -jával (valójában csak 21,5" a látható) minimális eltéréssel pont akkora betekintési magasságal rendelkezik mint a CRT, csakhát vízszintesen sokkal több minden elfér amihez nagyon gyorsan hozzá lehet szokni :)
BenQ tulajként csak pozitívan tudok nyilatkozni a monitorról, szerintem TN -hez képest nagyon szép képe van, betekintési szögek is megfelelnek az igényeimnek (azért nem egy S-IPS Dell Ultrasharp de ahogyan írták már mások monitort nem mellé ülve nézek :) ) Sajna ezt már nem nagyon lehet kapni tudtommal vagy ha igen akkor is jó 10k val drágábban mint tavaj decemberben (örülök is hogy végre valamivel jól döntöttem így a válságban :D). Az LG -nél szerintem közel sem annyira idegesítő a bevilágítás, tesómnak ilyenje van és szép képe van, ami idegesítőbb az talán a dinamikus kontraszt kikapcsolhatatlansága (vagyis inkább az hogy lehet nem tudjuk hogyan kell :B) de egyébként közel sem annyira drasztikusan nyúl bele a dolgokba mint pl. a BenQ -nál ha aktív, sőt végülis mivel egyfajta grádiens átmenettel csinálja teljesen elfogadható (legalább is szvsz). Az LG -s TFT -kre jellemző kék fátyol sem jellemzi aminek nagyon örültem is. :)
Szerintem a BenQ és az LG is nagyon jó vétel, csakhát a válság miatt kicsit elmentek a bestbuy kategóriából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.