Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) No-kia


No-kia
őstag

jó írás, szép monitor, én is gondolkozok a filmnézés miatt egy nagyobb monitoron, csak a fránya anyagiak :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2) tibz03


tibz03
őstag

Köszi az írást. Bár lehetett volna kicsit részletesebb is, de a lényeg benne van. :K Én is gondolkozom egy monitoron, 22-24"-os kellene (már "csak" pénz kell hozzá :D ), úgyhogy jól jött, hogy leírtad róla a véleményed! :R

(#3) snpetit


snpetit
aktív tag

Szia!

Most én nem értek valamit... Egy 19"-os TFT-ét cseréltetek le egy 23"-os TFT-re fogyasztáscsökkentést remélve?

(#4) No-kia válasza snpetit (#3) üzenetére


No-kia
őstag

egy 19" -es CRT-t

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó teszt lett, most én is TFT keresgélésben vagyok; csak a használt piacot vettem célba, és a 19"-os kategóriát :)

(#6) snpetit válasza No-kia (#4) üzenetére


snpetit
aktív tag

A másik dolog, hogy a kb 1 éves monitorunk egy SyncMaster 931BF

ez kavart meg, de lehet a sonka ment az agyamra :)

(#7) tibz03 válasza ^Clown (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Nekem van egy 19"-os TFT-m, csak nem tudom még, hogy eladjam-e. :DDD (Vagyis eladnám, mert nagyobbra szeretnék váltani, csak nem igazán van rá keret. :( )

(#8) DarkByte


DarkByte
addikt

A zongoralakk fekete keret képernyő felöli belső peremének tükröződése a BenQ -nál is jelen van de szerintem nem zavaró különösebben. Sokkal jobban herótom van a fényes felületű panelektől (szerencsére sem a BenQ sem az LG nem ilyen). Gondolkodom egy notin, eléggé gondban is vagyok e miatt, mert nem nagyon van olyan ami nem ilyen. :(
Mind a BenQ -nak, mind az LG -nek 1920x1080 a natívja, ami egy 16:9 -es felbontás, szóval nem értem a mondatot hogy a 16:10 jelent meg teljesen kitöltve a képet a 16:9 meg alul felül sávokkal. Pont fordítva kellene lennie, vagyishogy egész pontosan a 16:10 két oldalt valamennyi kerettel és a 16:9 jelenik meg rajta natívban (sorozatoknál külön öröm ez). A 4:3 meg ugye a kép közepén sokkal nagyobb bal és jobb keretben. Amit te néztél filmet az valószínűleg még a 16:9 -nél is szélesvásznúbb, pl. 2,75:1 arányú (Ultra panavision talán).
Én is 19" -os CRT után váltottam, fogyasztást nem mértem, viszont pozitív hogy a BenQ a 22" -jával (valójában csak 21,5" a látható) minimális eltéréssel pont akkora betekintési magasságal rendelkezik mint a CRT, csakhát vízszintesen sokkal több minden elfér amihez nagyon gyorsan hozzá lehet szokni :)
BenQ tulajként csak pozitívan tudok nyilatkozni a monitorról, szerintem TN -hez képest nagyon szép képe van, betekintési szögek is megfelelnek az igényeimnek (azért nem egy S-IPS Dell Ultrasharp de ahogyan írták már mások monitort nem mellé ülve nézek :) ) Sajna ezt már nem nagyon lehet kapni tudtommal vagy ha igen akkor is jó 10k val drágábban mint tavaj decemberben (örülök is hogy végre valamivel jól döntöttem így a válságban :D). Az LG -nél szerintem közel sem annyira idegesítő a bevilágítás, tesómnak ilyenje van és szép képe van, ami idegesítőbb az talán a dinamikus kontraszt kikapcsolhatatlansága (vagyis inkább az hogy lehet nem tudjuk hogyan kell :B) de egyébként közel sem annyira drasztikusan nyúl bele a dolgokba mint pl. a BenQ -nál ha aktív, sőt végülis mivel egyfajta grádiens átmenettel csinálja teljesen elfogadható (legalább is szvsz). Az LG -s TFT -kre jellemző kék fátyol sem jellemzi aminek nagyon örültem is. :)
Szerintem a BenQ és az LG is nagyon jó vétel, csakhát a válság miatt kicsit elmentek a bestbuy kategóriából.

[ Szerkesztve ]

(#9) #19617792


#19617792
törölt tag

Jó kis írás, én azért kíváncsi lennék a képekre, fotókra. ;)

DarkByte: A 16:10 nagyobb a 16:9 magasságban, tehát 16:10-es felületen a 16:9 teljes egészében megjelenik, csak nem tölti ki teljesen, ezért alul-felül marad egy-egy fekete sáv.

[ Szerkesztve ]

(#10) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én tavaly év végén vettem egy Samsung T200-at az ugye "csak" 20"-os, de egy 17"-os crt után :Y

Gratula a moncsihoz :C

https://vertigostore.eu

(#11) glutamin válasza tibz03 (#7) üzenetére


glutamin
őstag

Ha nincs rá keret, akkor még várhatsz a cserével. Nekem lassan 3 éve van meg a 19-es Samsungom és elégedett vagyok vele egyelőre. Bár már egy éve is felmerült eegy csere egy22-es Wide-ra, de aztán inkább kivittem a TV-re a képet filmnézéshez. A többihez meg még nem kell nekem több.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#12) snpetit válasza tibz03 (#7) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ezt mindenképpen nézd meg:
[link]

az oké hogy szélesebb, de a magassága... 20"-osom van, de hogy előrébb legyek 24"-osat kellene vennem.

(#13) ádyz válasza kelzsoca (#10) üzenetére


ádyz
addikt

Én meg egy ősrégi 15"-osról váltottam 19" Wide-ra...

Gondolhatod... :D

A cikkírónak meg grat a monitorhoz.

(#14) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Azt az ovális talpat én gyártom hozzá :) Jász-Plasztik Nyíregyháza :)
Jó kis írás gratula.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) Vapor


Vapor
aktív tag

Grat a monitorhoz ;), ha teheted 1-2 képet szúrj majd be.
Sokáig én is gondolkoztam ezen a monitoron, de végül LG W2261V-PF lett.
Rettegtem a bevilágítástól, de szerencsére csak film nézésnél látható, az alul-felül lévő fekete csíkoknál, filmet meg nem nézek rajta, így nekem tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#17) kelzsoca válasza ádyz (#13) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az se kis váltás volt ;]

https://vertigostore.eu

(#18) Dany007


Dany007
veterán

Ha már témánál vagyunk, nagyobb monitorok, fullHD monitorok akkor tennék egy kérdést.
Most tervezem egy 28'-os HannsG monitor vásárlását. 87+áfa, durván 104 ezer HUF-ért.
erről van szó
Van valakinek némi tapasztalata? Megéri?
Tudom, már kérdeztem a saját topicjában, de az totál halott.

(#19) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

nem rossz monitor, grat!
nekem 2233BW-m van, és nagyon meg vagyok vele elégedve
én 17"ról váltottam, gondolhatjátok mekkora királyság volt a Crysist játszani 55cmen:)

[ Szerkesztve ]

(#20) gabor85 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


gabor85
őstag

Szintén! Nekem is első volt krájziszolni; hát nem volt olyan gyors mint amilyen szép :C

(#21) DarkByte válasza #19617792 (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Viszont épp ezaz hogy a cikk tárgyát képező monitor 16:9 -es nem 16:10 -es.

(#22) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Én karácsonyra kaptam egy 22" Samu 2243LNX-et hát bekapcsolás után eléggé durva volt főleg hogy előtte egy 17" Compaq-n toltam.
Első az naná hogy a CoD4 és a krájzisz volt.Na akkor kb tíz percig szótlan voltam. :DD :DDD

On:Grt a monitorodhoz.Amugy a Dynamic Contrast engem csak CoD-nál zavart egy picit, de nem volt vészes.

[ Szerkesztve ]

Loxone and Loxberry superuser

(#23) JColee


JColee
őstag

alig van olyan monitor, ami nekem megfelelő lenne, 19, vagy nagyobb átmérőjű

apró hiba, a monitoroknak átlója van :B
grat a moncsihoz :K
nálam a szempont az volt, hogy sok fül férjen el firefoxban :DDD

(#24) tibz03 válasza glutamin (#11) üzenetére


tibz03
őstag

"Ha nincs rá keret, akkor még várhatsz a cserével."

Hát... kénytelen leszek. :D

(#12) snpetit: Köszi a képet, láttam már régebben. :K Nos, akárhogy is nézzük, azért a 19"-osom megérett a cserére. Pedig emlékszem, amikor vettem, leesett az állam, hogy mekkora a kép, pedig 17"-osról váltottam. :D

(#25) Brumi


Brumi
senior tag

Szia!

És milyen volt a régi CRT? Mekkora volt a fogyasztása? Mennyit spórolsz a cserével?

Üdv,

B.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#26) gábbor


gábbor
tag

Nem tetszik ez az iromány, több szempontból sem. Egyrészt, a CTR monitor nem fogyaszt többet mint a TFT, másrészt nem mindenre alkalmas jelen pillanatban a TFT technológia. Mindkettő mellett vannak érvek, és ellenérvek. Egy 16:9-es, vagy 16:10-es tv-ken be lehet kapcsolni a 4:3 dolgot, és akkor kocka lesz, csak éppen a plázákban nem foglalkoznak ezzel, azért van "széthuzva" a kép, de mindegy. Az számomra pedig egyszerűen érthetetlen, hogy miért akar valaki egy makacsul elavult, 4:3 monitort venni 2009-ben... munka egyszerübb nagyobb felületen, játék egyértelmű, filmek is... rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#27) evone válasza gábbor (#26) üzenetére


evone
őstag

En ezen akadtam fent:

A monitor kiválasztásánál elsődleges szempont az volt, hogy nem lehet wide. A wide szó maga is idegen, ha meg a "szélesvásznú" szót használom, akkor idiótának érzem magam. A wide cuccal gondolom a régi egyszerűbb monitorok miatt van bajom, mert pár ismerősnél, ügyfélnél láttam, hogy a 4:3-as alkalmazásokat szépen nyújtotta. (Meg a hipermarketekbe a tv adások ugye, hülyén néznek ki a plazmákon, lcdken.)

Azert olyan kerlek szepen, mert egyszeruen az LCD/TFT monitorok nativ felbontasuak, es ahol latod hogy "nyúúúúúúúúújtja" a kepet, ott bekene allitani rendesen a felbontast, es nem egy 10 evvel ezelőtt menonek szamito felbontason hasznalni (1024x768) egy 2009 wide monitort ami mondjuk legyen 1440x900 felbontasu... Nagyon erdekes hogy nekem nyujt semmit szejjel, csak nativ felbontason kell hasznalni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#28) Brumi válasza gábbor (#26) üzenetére


Brumi
senior tag

Én is azért kérdeztem az adatokat, mert kissé kételkedve olvastam, hogy ezzel olyan sokat lehetne spórolni. Sokan azzal a felkiáltással cserélik le az "ósdi" CRT TV-t mert az milyen sokat fogyaszt, közben a plazma szörnyetegek között nem ritka a 4-500W fogyasztású sem. Az én 19-es CRT-m maximum 88W-ot fogyaszt, ami nem olyan vészes, és csodálatos képe van.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#29) gábbor


gábbor
tag

"Akinek csak játékra kell, vegyen ne fullhd kijelzőt, mert a 1920x1080-as felbontást kihajtani erőmű szükséges..."

Ezt sem értem... a cikkiró hallott már Xbox360, vagy PS3 konzolokról, és arról, hogy azok mit birnak? :F

(#30) JColee válasza gábbor (#29) üzenetére


JColee
őstag

feltételezte, hogy számítógéphez kötjük...
egyébként a konzolokon sem futnak full hdben a játékok :N

[ Szerkesztve ]

(#31) ThunderBoy válasza Brumi (#25) üzenetére


ThunderBoy
tag

*update* képek, és a szöveg alján még kiegészítés.

A régi monitor egy FS C996F volt.

Az méréseim szerint 90W körül evett. Ez meg (2333SW) max 45W-ot.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#32) qky válasza Brumi (#28) üzenetére


qky
tag

88W :Y
Az nagyon sok.
Nem ismerem az összes gyártó monitorjainak fogyasztását, de pl. én egy Dell-el szemezgetek. A 24 collos is beéri max. 42W-at.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#33) ThunderBoy válasza snpetit (#3) üzenetére


ThunderBoy
tag

Nem, egy 19-es tft (931BF), meg egy 19-es crt (FS C996F) volt egymás mellett az asztalon. A crt lett lecserélve.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#34) JColee válasza qky (#32) üzenetére


JColee
őstag

az enyém 80wot fogyaszt :DDD
bár szerintem ezt max fényerőn, én meg 20%on használom...

(#35) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A 16:10-es filmek full képernyőn minden keret nélkül, a 16:9-es filmek pedig vékony kerettel alul és felül látszanak.

Inkább pont fordítva, lévén hogy a monitor 16:9 ;)

Amúgy nekem ugyan ilyenem van :) Kb 3 hete van meg, és meg vagyok elégedve vele.
Az igaz, hogy gyűjti a lakk felület a port meg az ujjlenyomatot rendesen, de engem az pl nem zavar, hogy a belső élen tükröződik, sőt észre sem igen veszem. A nyaka valóban lehetne magassabb, de azt meg meg lehet oldani. A fényerő is tény hogy hatalmas, bőven elegendő nappal is.
A filmeket meg ha megfelelő távolságról nézed, akkor elviselhető egy divx is. Persze egy HD film mindent visz :K
Játszani én sem sokat játszottam még(sajna mostanság nincs időm :( ), de HD-ban frankók, csak a 7600gst-m kevés hozzá :DDD De ha alacsony felbontás akkor egy 1280x1024el kompromisszumot lehet kötni, és azon a kép sem homályos. Bár személy szerint engem zavar a két fekete sáv oldalt.

Fogyasztást én nem mértem, de nálam mindenképp spórolás eredményezett a vásárlása, ugyan is egy 17" crt és egy tv helyett lett.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36) Brumi válasza qky (#32) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez maximum fogyasztás gyári adat szerint, én 50%-os fényerőn használom. Tegyük fel, hogy mindennel együtt kb 30-40W az előnye a TFT-nek óránként. Ezt simán el lehet pazarolni egyéb dolgokkal. Pl égve felejtett lámpa a budiban, parallel hajtott TV, miközben gépezik az ember, nyáron ész nélkül hajtott légkondi stb. Az én esetemben azzal van kompenzálva a monitor relatív magas fogyasztása, hogy egy 90% körüli hatásfokú 200W-os passzív táp hajtja a gépemet, és nem egy borzalmas 500W-os kazán.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#37) ThunderBoy válasza evone (#27) üzenetére


ThunderBoy
tag

A dos-os alkalmazasok meg mindig koztunk jarnak. Van olyan ceg, ahol a "Micike" nevu ipari gyorsiro es titkarno !meg mindig! dos-os nyilvantarto programot hasznal. Neki magyarazd el, hogy mit kell megnyomni hogy atvaltson 4:3-ra.

Sot. A masik kirivo eset. A ceg ugydont hogy lecsereli a monitorjait az egesz cegnel. Minden CRT-t. Viszont van olyan gep, amin win98+dos alkalmazas van. Az optimalis felbontast megmagyarazod a 98-nak, vagy a dosnak, vagy hagyod ugy, ahogy van? :D

Az irodai alkalmazasokhoz meg szerintem meg 2009-ben sem kell 16:9.

jah, en is hasznalok meg dosos programot, mert van amit az alatt lehet csak felprogramozni.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#38) Davidof92 válasza gábbor (#26) üzenetére


Davidof92
senior tag

én is a 4:3 / 5:4 híve vagyok, számomra felfoghatatlan hogy lehet wide monitoron játszani, még a netezés haggyán, de játék meg film, na az kikészít ilyen lapos nyújtott cuccokon jelenleg egy 17" tft hajtok 1280x1024-be, nekem a következő monitorom is hasonló képarányú lessz , a nagyobb felületet megértem de ezt mér csak oldalra kell kitolni?

Grat a monitorhoz, használd egészséggel

(#39) momo2828


momo2828
tag

Jó írás lett, :) Én is így voltam a 17" crt után a 24" lcd-vel :D
Találtam egy hibát: "Ez ugyan csak azért tetszett, mert olcsó, és FullHD, valamint mert olcsó." 2X van benne, hogy olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#40) #19617792 válasza DarkByte (#21) üzenetére


#19617792
törölt tag

Akkor ez esetben a magasság lecsökken a 16:9-es magasságára, ezzel együtt arányosan a szélesség is, így oldalt lesz egy-egy fekete sáv.

(#41) Reac^


Reac^
őstag

Szasztok!

Én is nagyon sokat tanakodtam és végül én is ennél a monitornál kötöttem ki.

A kezdetektől wide rajongó voltam, így már volt pár előtte. Szóval nem féltem a 16:9-esektől, sőt a nagykerbe érkező első magyarországi szállítmányból vettem azonnal.

Ugyanezeket tudom elmondani róla, HD-re pedig legjobb választás! :C

A cikkírónak pedig üzenem, hogy nemsokkal drágábban van olyan ami "professzionális" 23"-os. Pivotolható, emelhető, kocka káva nem lakk ja és 2048x1152-es felbontása van! :Y Ez a 2343BW :C

Előszőr persze azt akartam, de neten lehúzták, azért mert túl nagy a felbontása a 23"-os képátmérőre. Miután megvettem a 2333SW-t rögtön megértettem, hogy miért húzták le. De így több hónap nyúzás után, már kipróbálnám.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#42) Barthezz2 válasza Davidof92 (#38) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na áruld már el nekem, hogy filmek alatt pl mért jobb neked a 4:3? Mert akkor a legtöbb filmnél a rendelkezésre álló képméret fele csak fekete sáv :F A mai filmek legnagyobb része még 16:9-nél is szélesebb, ha neked azt jobb nézni egy 4:3-as cuccon.. hát te tudod..

Egyébként meg azért oldalra tologatják a nagyobb területet, mert az emberi szem horizontális látása nagyobb, mint a vertikális.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#43) ThunderBoy válasza Reac^ (#41) üzenetére


ThunderBoy
tag

nahát igen. nézem az is, de végül ennél maradtam. így is sokba került, a tervezetthez képest :)
de viszont már legyőztem minden ellenvetésem a nagy wide monitorokkal szemben, viszont a kicsi olcsó wide monitorokat senkinek nem ajánlom. szerintem az 1440*900 kevés, és mint írtam már, nem irodába való. (otthonra meg kevés)

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#44) #19617792 válasza Barthezz2 (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

Plusz adott képátló mellett a szélesebb kivitel kisebb felületet jelent, kevesebb elhelyezkedő pixelt, így olcsóbb a gyártása is.

[ Szerkesztve ]

(#46) Davidof92 válasza Barthezz2 (#42) üzenetére


Davidof92
senior tag

mert pl azért mert a 16:9-esen is ottvan a sáv, néztél te már pl halálos iramot tojás kerekekkel? na az odavág, minden elvan nyomorodva, ismerősömnél néztük az eredeti verziót a monitorán, nemvolt valami szép látvány, bár lehet hogy ez nem mind1iknél van így, de sztem akkor is értelmesebben néz ki 1 négyzetre hasonlító valami, mint egy széles de alacsony téglalap.
konkrétan én ritkán nézek filmet azt is 700mb avi-sat és általába 1x,a minőség se érdekel annyira, jó pixelháborút azért nem nézek meg.

(#47) 7


7
addikt

16:9 kontra 4:3 vita: Mostanában morfondírozom azon, hogy le kellene cserélni a 21"-os CRT monstrumomat valami kellemesebb TFT-re. Semmi különösre nem használom a masinát, scripteket írok, böngészgetek, bütykölöm a rendszert, néha leveszek egy-két filmet a polcról, megnézem, de ez nem olyan gyakori. Ennek ellenére úgy érzem, hogy szélesvásznú monitor kellene nekem, holott látszólag a semmi sem indokolná ezt a filmen kívül.

Hogy miért? Az indok egyszerű: Szükségem van vertikális helyre, pivot módban pedig rendesen ki tudnám használni a szélesvásznú monitorokat. Lévén egy átlagos honlap továbbra is ritkán szélesebb 1024 pixelnél, ellenben elég sokon kell görgetni lefele, egy 1080x1920-as felbontás ideális volna ilyesmire, sőt, a parancssorban való turkálásnál is jobban jöhetne, hiszen ott sem használom ki teljes széltében a képernyőt, ellenben amikor az outputokat csekkolom, akkor néha bizony vissza kell tekercselnem.

Arra akarok rámutatni csupán, hogy ha valaki ki tudja használni, akkor a szélesvásznú monitorral sincs semmi baj, és nem csak filmnézés miatt lehet érdemes beruházni egyre.

(#48) Barthezz2 válasza #19617792 (#44) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ebben is van valami, de azzal együtt hogy megjelent a 16:10 és most már a 16:9 képarány monitoroknál, a képméret/felbontás is szépen felfele kúszik, szóval ezzel lehet nem spórolnak olyan sokat..

Davidof92 hát akkor mond meg a haverodnak hogy valamit nagyon elb**ot.. A halálos iramban most fejből nemtudom hogy milyen képarányú, de egy 16:9-es monioron neked nem fog tojás alakú lenni. Ha meg szélesebb is, akkor itt van mondjuk 2cm fekete sáv, addig a te 4:3as monitorodon a fekete sávok nagyobb teret tesznek ki, mint maga a film. Javaslom olvass utána dolgoknak, mert szerintem te sem vagy tisztában azzal amiket írkálsz.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#49) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jó cikk, köszönjük. Kicsit üres volt képek nélkül, de látom, pótoltad! :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Jhonny06 válasza Kalandor (#45) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az azért érdekelne, hogy mi volt a probléma a fent említett monitorral? ("kifolyik a szemed")

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.