Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Raspi jó cucc, de ehhez elég lett volna egy USB-RS232/TTL illesztő, és akkor a gépedről egy bármilyen terminálemulátorral tudnál csatlakozni a router soros portjára.
Ha van régi kábeled telefonhoz, azok nagy része is USB-TTL soros kábel,abból is lehet csinálni.

A Minicom setupja sem mindegy mondjuk, de azt még nem láttam terminálon. Ha a Raspberry-ről mész át, akkor első körben egy cat /dev/ttyS0 (vagy tail -f /dev/ttyS0), és látni fogod, mit köp ki a router boot közben. Viszont a direkt soros kommunikációhoz néha kell állítgatni a terminált is, nekem pl. kellett egy
stty 9600 -F /dev/ttyUSB0 raw -echo
stty -F /dev/ttyUSB0 -hupcl
a home szerveremen, hogy a rákötött Arduino-val soroson kommunikáljon (azaz tudjak olvasni róla).
Meg mindenesetre próbáld meg felcserélni az RX-TX-et. Nem az első eset lenne, hogy a fecseréléssel megy rossz irányba :D
Illetve a baud rate jó?

(Egy hasonló soros bejelentkezés TP-Linkre ilyen)

" beállítottam a serialt, hogy a serial login ne legyen engedélyezve."
Ez jelen esetben nem tudom, mit takar (nem ismerem annyira a Minicom-ot), de a routerre nem kell soroson login-olni. Általában boot közben írja a sorosra a debug kimenetet, és valamilyen módon (pl. megfelelő időben adatot küldesz rá) ad egy prompt-ot a soros terminálon. Ide aztán lehet neki parancsokat gépelni.

Ez is hasznos lehet

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.