Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iday


iday
aktív tag

Nekem egy hasonló teljesít szolgálatot.
Az AMD szerencsésebb felfogatása miatt, nincs ami törik.
Socket939, AM2, FM2, AM4 foglalatos lapokon volt eddig, jelenleg is használatban.
2008-2010 körül vehettem.

[ Szerkesztve ]

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#2) PSti


PSti
tag

Szép munka! Kifejezetten jó volt olvasni ilyen régi gépről, hogy nem mindenki rögtön kidobja a régit és vesz egy újat. :K

(#3) Syl


Syl
nagyúr

:C Imádom az ilyen házi barkács kókány megoldásokat! :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Rowon válasza Syl (#3) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD :DDD :DDD

Megvan a maga varázsa! Nekem anno a suliban ezt szajkózta a tanár. A hatékonyság azt jelenti, hogy minél kisebb ráfordítással érünk el minél nagyobb eredményt. Szóval jöhet a kötegelő, a szigszalag, a pillanatragasztó, minden játszik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#5) Rowon válasza iday (#1) üzenetére


Rowon
veterán

AM4-re hogy varázsoltad rá? Arra kíváncsi lennék. :D

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#6) Rowon válasza PSti (#2) üzenetére


Rowon
veterán

A DDR3 még azért sokáig elég lesz szerintem. Sok népszerű játékcímet úgy írnak meg, hogy egy öreg gépen is fusson, na meg igazából a klasszikus, nagy játéknevek bármikor elmennek egy DDR3 configon. Kár őket még kukázni. Ha a Win10 támogatása lejár, akkor valószínűleg kapni fog egy Debian Linuxot és menni fog tovább. Valamire majd jó lesz még.

Szerk.: szerintem ami az ilyen gépek ellen szólhat az a kevésbé jó energiahatékonyság. Ma már egy laptop elmegy 10-15 wattal és tudsz rajta böngészni, míg egy asztali gép azért kéri a 60-70 wattot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#7) Syl válasza Rowon (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Bármi, ami van itthon, amivel minimális erőráfordítással orvosolható a probléma! A gyorskötöző nekem is nagy barátom :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) iday válasza Rowon (#5) üzenetére


iday
aktív tag

Nem vagy képben.

A hűtőnek vannak fém fülei.
Az alaplapon meg két fél keret.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#9) Rowon válasza iday (#8) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem az Inteles hűtő van, tényleg nem vagyok képben. 2021-ben vettem életem első AMD-s prociját. Előtte azt sem tudtam van-e AMD, inkább mentem a csorda után.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10) Pista0001


Pista0001
addikt

Azt tudtad, hogy az intel féle push-pin rögzítést szét lehet szedni roncsolásmentesen? Most lenne 2 tartalék rögzítőd, ha egy másik intel hűtődben is eltörne 2... ;]

(#11) Rowon válasza Pista0001 (#10) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudtam! :Y Na ezért jó a fórum, mindig lehet valami újat tanulni. :R Egyébként soha többet hátlap nélküli Intel hűtő... Borzalmas egy találmány.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#12) Pista0001


Pista0001
addikt

A Scythe Ninja ismerős? Nem kis darab, de még azt is azokkal a műanyag pöckökkel kell felszerelni. Legalábbis az első 2 generációt biztosan. Az elsőből full réz változat is volt... ;]

(#13) Rowon válasza Pista0001 (#12) üzenetére


Rowon
veterán

Igen, néztem is mostanában Haprón van egy eladó, de már nem akartam megvenni, mert tuti nem használom ki. :) Azt is meg lehetne bütykölni, hogy csavarral lehessen felrögzíteni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#14) Soderes


Soderes
aktív tag

Az öreg Xigmatek Gaia végigkövetett AM2 platformtól egészen a mostani AM4 platformig és valószínűleg jön velem az 5-re is.

Anno mondták nem fog rámenni az AM4 slotra. "No, shit. Fogd meg a söröm, bátya.":D

Ugyan úgy végig jön vele, mint az SB Audigy.

[ Szerkesztve ]

(#15) Pista0001 válasza Soderes (#14) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerencsére az AMD nem variált sokat. Azok a hűtők, amik a gyári rögzítési rendszert használják, 754-től jók mindenre.

Nálam egy Scythe Mini Ninja van talonban, kb mindenre is jó. Intel vonalon 478, 775, 115x, 1366, úgy rémlik, 2011-hez való is létezik hozzá, úgy tudom, AMD vonalon 754, 939, AM2, AM3,... :)

(#16) Rowon


Rowon
veterán

Egyébként felmerült bennem, hogy AM4-re fel tudnám-e az Inteles rögzítővel varázsolni valahogy. Akkor tényleg kipróbálnám ezzel a két szerver ventilátorral push-pullban, hogy mit tud a 3 hőcsövével az öreg harcos.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#17) Soderes


Soderes
aktív tag

Ott már azért keményen fúrni-faragni kell. Meg szerintem kellenek távtartók is.
Nem mondom, hogy lehetetlen a dolog, mert nem az.

Vagy ha van Inteles kérésztartód az alaplap aljára, akkor letudod cserélni az AM4-est, de mokkolni kell ott is.

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A lefogató egy az egyben azonos emlékeim szerint az Intel megoldásával, így simán kicserélhető arra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Rowon válasza Graphics (#18) üzenetére


Rowon
veterán

Mármint?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#20) Graphics válasza Rowon (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A letört pöckök.

Ja ,de ezt írtad is a szövegben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Rowon válasza Graphics (#20) üzenetére


Rowon
veterán

Jaah. :DD Sz*r az úgy, ahogy van... Láttam Alin ilyen utángyártott lábakat, hát... valószínűleg annyit is érnek, mint a gyári. Ez a csavaros megoldás most jóval stabilabb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#22) Rowon


Rowon
veterán

Hátlapos hűtőn kívül semmit nem vennék, még, ha drágább, akkor sem. Ebből a szempontból az AMD jól megoldotta a kérdést. Egyszerűen kell a hűtőnek is, hogy nagyobb erővel feszüljön a proci kupakjához, amit a gyári Intel hűtő és az annak a sémájára készített utángyártott hűtők csinálnak, az egy gyenge tenzió.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.