Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Van benne valami , mert nem sokan szeretnek vaktában venni valamit.

Pl: megveszel egy játékot amit előtte videón , képeken láttál, teszteket is olvastál róla de mégsem jön be , vagy nem azt hozza amit elvártál tőle, vagy esetleg olyan nyulkfarknyi hosszúságú az egész játék hogy az már tragédia.

Sokan ezt nem kockáztatják meg(vagy alapból meg sem akarják venni) , hanem inkább lewarezolják és utána eldöntik , hogy meg akarják-e venni. A kiadó nem tud mit csinálni mert,ígyis-úgyis lewarezolja a játékot, de ha az a játék tetszik neki akkor hajlandó megvenni az adott illető.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Tessék megnézni a Windowst. Ezzel lett gyakorlatilag egyeduralkodó a desktopon....

(#3) Youri


Youri
veterán

Kíváncsi lennék honnan jött a kalózkodás kifejezés

RTX ON

(#4) Jeanne d'Arc válasza Gergosz2 (#1) üzenetére

Voltam már egy így egy párszor, főleg amikor a szaklapok egyike úgy értékelte hogy jó ajáték a másik meg nem. Leszedtem, aztán megvettem az eredeti verzsönt.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Igen , erre jó példa volt amikor megrendeltem a The Legendary című játékot, nem bírtam kivárni a hétvégét, letöltöttem, kipróbáltam, majd kemény egy-két óra után , töröltem a rendelésemet, mert még azt is megbántam hogy a sávszélt pocsékoltam rá.

(#6) velizare válasza osztraksajt (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

mert fizetni kell érte? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) osztraksajt válasza velizare (#6) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem, hanem mert hagyták hogy az emberek tőlük lopjanak és különösebben nem izmoztak a legalitáson amíg el nem terjedt. Lásd a híres Gates mondást, "hogyha lopják legalább a miénket lopják"

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Anno szinte az osszes NFS jatekot letoltottem, most meg akciosan megveszem azokat eredetiben a TESCO-ban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) FefeeX


FefeeX
veterán

Kisebb koromban használt tényleg jó minőségű, neves játékokat, amiket akkor nem tudtam megvenni, meg nem is tartozott a szoftvervásárlás a kultúrához - azok most mind a polcomon vannak, amit tudtam, ráadásul díszdobozban vettem meg. Ez egy befektetés.
Ráadásul a kalózkodásba beleszámítják az összes szirszar cucc összes letöltését. Namost, volt egy időszakom mikor minden szemetet letöltöttem, ki is írtam, aztán 5 évre rá használatlanul kidobtam a lemezeket, kettétörve... Kinek volt jó? A CD/DVD író gyártójának, a lemezgyáraknak, meg az Artisjus-nak, akik jogtalanul szedik a rengeteg lóvét, amit benyelnek, aztán aki megérdemelné ahhoz meg egy cent se jut el.
Megkárosítottam az ipart? Végülis, ha azt nézzük, hogy akkor épp tuti nem volt pénzem szoftverre, főleg nem olyan szarokra, amiket végülis leszedtem, kíváncsiságból, de sosem telepítettem... Hát, igen, a statisztikában szépen mutat, hogy bedöntöttem kb a kiadót... :)

(#10) WayneGace


WayneGace
őstag

Az ilyen cikkek mindig olyan népszerűek. Jó is egy kis önigazolás, megyek is megnézem torrenten kijött-e már valami jó játék.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11) FefeeX válasza WayneGace (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

Ebben az a vicc, hogy torrenten nem töltöttem játékot vagy 2 éve. Akkor is csak azért, mert nálunk 3 nappal később jelent meg mint a kiadási dátum, én meg ezt negatívan éltem meg, és míg meg nem jött, addig svarcban toltam. Persze, lehet általánosítani, de azzal a legnagyobb bélyeget az általánosító nyomja magára...

(#12) wikings2 válasza FefeeX (#11) üzenetére


wikings2
őstag

Én torrentet általában akkor használok, ha egy játékról az előzetesek alapján és videók alapján sem sikerült eldöntenem hogy megéri-e megvásárolnom.
Lásd CoD 7. Megnéztem. elég is volt belőle, de kb még az nap le is töröltem és spóroltam 13 ezret :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#13) maszi99


maszi99
őstag

Gondolom kapott ezért hideget, meleget 1aránt :DD
(nem semmi kijelentés)

[ Szerkesztve ]

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#14) Youri válasza maszi99 (#13) üzenetére


Youri
veterán

Bill Gates is megmondta már, "ha lopnak, akkor a miénket lopják."

RTX ON

(#15) maszi99 válasza Youri (#14) üzenetére


maszi99
őstag

Igaz ;)

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

A kalózkodásnak van jó oldala is.
Leszedtem a Serious Sam 3-at, amit eredetileg nem is terveztem megvenni. Annyira megtetszett, hogy a karácsonyi Steam akció óta fenn van az accountomon...
És még jópár játékkal így voltam. Anno mikor kijött a CS : Source beta természetesen nem "hivatalos" helyről, azzal is játszottam, aztán elő is rendeltem. Nov. 16-án jelent meg, 17.én csöngetett vele a postás.
A DRM-ek meg csak a vevőket szopatják, meg több kihívást jelentenek a feltörőknek. Lásd Assassins Creed 2. Behaltak a szerverek, az Ubisoft meg adhatott ingyen játékokat bocsánatkérésként, amiért a vevők nem játszhattak a saját megvett játékukkal a nyomorult DRM miatt...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#17) WayneGace válasza SQX_Barto (#16) üzenetére


WayneGace
őstag

Van ilyen is meg olyan is. Itt egy ellenpélda. Mass Effect. Nagyon tetszett, hogy végre egy jó sci-fi játék jelenik meg. Megvettem a dobozost, teljes áron. Elégedett voltam a játékkal, tetszett. Terveztem, ha lesz második rész, akkor megveszem. Nem figyeltem a megjelenést vagy nem volt rá pénzem, már nem emlékszem. Kijött a ME2. Láttam fent van torrenten. Leszedtem, játszottam vele. DLC-k is fent voltak a neten, minden. Mai napig nem vettem meg, pedig jó játéknak tartom és már olcsóbb. Ott például, a leírtak miatt, veszítettek egy vásárlót. Szóval ez az egész kétélű dolog. Warez lesz, volt is. Hogy mennyi a tényleges kár illetve esetleges haszon, azt senki nem fogja tudni megmondani. Ugye vannak olyan emberek is, akik soha nem fognak megvenni bizonyos játékot, hiába letöltik minden évben a folytatást. Tehát az nem tekinthető tényleges veszteségnek, mert nem vevőt veszítettek.

BestSecret invitációt privátban adok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.