Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na csak így tovább reméljük hamar elterjed:)
más: gyártásban lévő termékekben amiben mondjuk csak lpddr2 van azoknál van lehetőség lpdd3-ra való váltásra ha ezt a soc megengedi?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Enton


Enton
addikt

Namármost az sem megvetendő ha rendes ramokba is kijönne ott is számíthat a fogyasztás.
Főleg ilyen mItx-es konfigoknál. Na most nem pont a kisebb áramszámla miat hanem tápválasztás kérdése végett. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) @tco@


@tco@
aktív tag

mely 2, 4 és 8 gigabites kapacitás mellett érhetők el

Szerintem gigabájt lesz az, csak szólok mielőtt valaki beleköt :))

(#4) azbest


azbest
félisten

"A Hynix elmondása szerint a mai memóriák nem elég energiatakarékosak terhelés nélküli környezetben. Ez abból a szempontból gond, hogy a legtöbb gépet a felhasználó nem terheli túlzottan, de a memóriák frissítési paramétere ekkor is változatlan. "

Hát, tapintásra elég nagy különbséget érzek a memóriák hőmérsékletében az üresjárati és terhelt állapot között. Persze a hírbeli chipek mobil cuccokban használatosak, ahol minden watt megtakarítás növeli az üzemidőt. :)

(#2) Enton:
a régebbi am2-es prociknál még a memória sebességét is állította az alaplap, amikor üresjáratban ment, ha jól tudom későbbi változatokban már ezt máshogy csinálják, talán a stabilitás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5) MasterDeeJay válasza @tco@ (#3) üzenetére

Maga a lapka gigabites kapacitású, ebből kerül több egy modulra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) FRENK1988 válasza @tco@ (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem nem elírás

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) @tco@ válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


@tco@
aktív tag

Akkor én kérek elnézést :B

(#8) Mr President


Mr President
senior tag

Ha már az akkukat nem éri forradalmi változás, legalább a beépített termékek fogyasztása csökken. Tetszetős darab.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#9) icons válasza Enton (#2) üzenetére


icons
addikt

A tápot a maximális teljesítményfelvételhez kell méretezni. Úgyhogy emiatt nem lehet "spórolni" a tápon. Ez pont a minimális teljesítményfelvételen javít!

A kisebb fogyasztás pedig mindenképpen fontos tényező. Az csak egy előny, hogy csökken az villanyszámla.
1) a készülék több ideig bírja akksiról, ami manapság pl a tableteknél és a mobiloknál elég szűk keresztmetszet
2) mivel kevesebbet fogyaszt, nyilván kevesebb hőt is termel, annak minden előnyével együtt (nyilván nem a memóriák hűtése a legnagyobb probléma, és nem is terhelnek túl sok hőt, de csökkenteni a melegedést mindig van értelme ,legyen az akár 1%is, amennyivel sikerül!)

(#10) Vladi válasza icons (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

3. nő az élettartam, nincs akkora hőingadozásnak kitéve.

Sajnálom, hogy asztaliba nem jön. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) Z10N válasza @tco@ (#3) üzenetére


Z10N
veterán

"Szerintem" meg jol van leirva, "csak szolok" ;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#12) FRENK1988 válasza @tco@ (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

[link] 1Gbit = 128MB

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) noisia


noisia
aktív tag

Az rendben van, hogy van már keveset fogyasztó memóriánk, kijelzőnk, háttértárunk, procink/SoC-unk, GPU/IGP-nk.

De valaki nem akar már végre akksit is fejleszteni? :(

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#14) FRENK1988 válasza noisia (#13) üzenetére


FRENK1988
veterán

abba még nincs pénz míg olaj van...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) Z10N válasza FRENK1988 (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Sajnos ez igy van. Amig ez fenn all, nem lesz szeleskoruen elerheto, publikus nagyenergiasurusegu micro-cella, max katonai fejlesztesek. Az eddigi civil fejlesztesek is inkabb az energia elnyelo, majd visszaforgato zold megoldasokat preferaljak.

ui: Szoval amig fustolunk addig ezek a fiokban maradnak :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) Vladi válasza Z10N (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért annyira nem mondanám, mostmár egyre inkább arra halad a dolog. Igaz, hogy negyedgőzzel de jönnek az új takarékos gépek, döntéshozói oldalról is egyre jobban figyelnek rá.

Nem annyira fekete a helyzet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) icons válasza Vladi (#16) üzenetére


icons
addikt

De ő nem a takarékos gépekről beszélt, hanem arról, hogy nem tudunk "rendesen" nagy menyiségű energiát elraktározni. Szerintem is vicc, hogy az űrbe megyünk, és mégis a telefon egy napig bírja akksival:D

(#18) Vladi válasza icons (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az a telefontól is függ. A sok okos gép, az ami fogyaszt. Ha az engribördzre pazarlod, akkor igen, csak 1 napot bír.

Az enyém bír 4-5 napot is. Igaz, hogy buta. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) icons válasza Vladi (#18) üzenetére


icons
addikt

Az én okosom is 4napot bír, mert nem nyúzom :)

De a lényeg még mindig nem az, hogy 1 nap, vagy 4, hanem hogy az akksik rettenetesen keveset bírnak. A többiek is erre gondoltak! A gond az, hogy nem tudtak együtt fejlődni a többi alkatrésszel. Egy jobb régi telefon egy hetet is akár kibírt. Aktív használat mellett 3-4napot. Manapság nagyon kímélve bírnak ki ennyit, aktív használat mellett pedig 1napot.

Nyilvánvalóan azért, mert a proci 5MHz helyett 600as, esetleg 1,2GHz-es és 4magos, a kijelző sokkal többet eszik, elég keményen kommunikál a hálózattal, stb. Tehát minden fejlődött (elképesztő mértékben), az akksik teljesítménye pedig alig tudott ehhez képest fejlődni. Szerintem akkor sokat mondok, ha azt mondom, kétszer olyan erősek, mint voltak (lehet, hogy ennél több, de nézzük meg mondjuk a Mhzeket, a pixeleket a képernyőn, stb, ahhoz képest semmi. Konkrétan semmi :) )

(#20) agressiv válasza Enton (#2) üzenetére


agressiv
addikt

Tápválasztás egy ramhoz? Túlzásokba ne essünk már.

Hát még a borz.....

(#21) Z10N válasza Vladi (#16) üzenetére


Z10N
veterán

Viszont en nem az egyre alacsonyabb energia fogyaztasrol, hanem az egyre nagyobb energia kapacitasrol beszeltem ;)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.