Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Az elsö oldalnál lenéztem az árára, és sejthetö volt, hogy ez egy relatíve jó gép lesz. Nem túl sok csicsa, és megfelelöen összeválogatott alkatrészek. Ez így teljesen rendben van...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#2) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Pont a tesztben szereplő felszereltséggel (csak KeyStone nélkül) vettem idén júliusban egy ilyen gépet, baromi jó döntés volt, azóta se bántam meg. GTX 960M-ről elég nagy ugrás volt, játékokban a többszörösét hozza. :R

Ami kellemes meglepetés volt még és a tesztben nem írták: szerintem baromi kényelmes és jól használható touchpad került a gépbe, persze nem MacBook Pro kategória, de az összes eddigi gamer laptopra köröket ver, amivel eddig dolgom volt. Mivel néha dolgozni is szoktam a gépen az ölemből, ez nekem nagyon jól jött. :)

Tényleg nagyon versenyképes gépet rakott most le az Asus, egyedül azt sajnálom a Dellhez képest, hogy ehhez csak 2 év gyártói garancia jár. Szerintem egy 400.000-es gépre illene már 3 évet vállalni, igazából bármilyen műszaki cikkre ilyen áron. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Mustaros válasza Sidorovich (#2) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Az 1 év garanciával rendelkező 1 millas MacBook pro kilépett a beszélgetésből ;] ;]

Ha érted mire célzok. :))

(#4) Sidorovich válasza Mustaros (#3) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Értem. És ha én lennék hatalmon és hozhatnék fogyasztóvédelmi törvényeket, nem engednék forgalomba hozni olyan 300.000 feletti műszaki cikket, amire nincs 3 év garancia. 100.000 felett meg 2 év, alatta elég az 1 év. :R

De lehet, hogy minden márka kivonulna az országomból. :D
De aki ilyen árakon nem tud minőséget gyártani, az jobb is ha megy. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Noukoum válasza Mustaros (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Igazából van rá több garancia, csak meg kell venni. De ugye a fanok szerint ha telik ilyen drága gépre akkor teljen másra is. Aztán végül az 1 milliós gépből lesz 2 milliós:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) atike


atike
nagyúr

Egészen meglepő módon - számomra legalábbis :DDD - teljesen rendben van az ára... Többnek tippeltem volna, ennyiért ez tényleg jó vétel.

(#7) xTREem


xTREem
tag

Mint tulaja egy ilyen gépnek, annyit fűznék hozzá, hogy a szoftveres támogatás egy nagy nulla. Béta verziójú UWP szoftverek, .bat-os illesztőprogram telepítés zéró visszajelzéssel, sorolhatnám napestig. Ezen felül alvásból ébresztéskor néha random fényeffekt a beállított helyett, alkalmanként 48Hz-re állítódott képfrissítés, kikapcsolódott alsó fénycsík (én meg tudtam oldani, egyébként szerviz javítja). A többi nem fér ide, más bajom nincs vele :)

(#8) siposz válasza Sidorovich (#4) üzenetére


siposz
aktív tag

Ha a hatalmon lévők komolyan gondolnák ezt az egész környezetvédelmi baszakodást, akkor azzal nyitnának, hogy az alapértelmezett garancia 5 év, és külön felsorolni, hogy mire lehet 3 év garit adni.

Második lépésként 10 év gari, vagy +100% környezeterhelési adó. És szépen végiggondolni mindenre, nem csak műszaki cikkekre. Rögtön elkezdenének javítható dolgokat gyártani.

(#9) Noukoum válasza atike (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért annyira nem olcsó sajnos. Inkább a "rog*-hoz képest az.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) atike válasza Noukoum (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Nem olcsó, de drágábbra számítottam. Ilyen hardware-el azért ez nem rossz ár. A többiek is itt körül mozognak, de nem egy drágább vetélytárs is ott figyel... :)

(#11) lypen99


lypen99
aktív tag

Láttam már szép MSI-t is, de azt hiszem szerelmes vagyok. :C

(#12) Myair


Myair
tag

Két hete újítottam be én is egy rog strix g731gv lapost. Nagyon megvagyok vele elégedve! Egy újrapasztázás azért ráfér. Nélküle nekem karcolja a 90 fokot a proci turbó módban!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) Noukoum válasza Myair (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Hűtés az másodlagos a gyártóknál:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) zack


zack
nagyúr

1 éve használok Scar 2-öt. Jó cucc. Mondjuk akkor 480k volt, de I7 8750 + 32GB RAM + GTX 1060 + PCIE SSD, SSD konfigban hoztam el.
Ami nagyon látványos, az a megjelenítés minősége. A mai napig akár hányszor bekapcsolom, eltűnődök ezen, pedig 10 éve legalább IPS-t használok (DELL) asztali géphez, ami azért nem belépő szint.

Egyébként a Scar-ok hűtés szempontból a legjobbak közé tartoznak. Nyilván egy jobb GPU-t terhelve nehéz lehűteni, de egy usb-s laptop hűtő sokat segít ezen, de vigyázni kell, mert nem biztos, hogy a 10-15k hűtő lesz az, ami a legjobb hűtést fogja produkálni. Nekem pl egy 5k hűtő lett a befutó, ez tudta azt hőfokokban, amit a 10k+ hűtők nem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15) thomasa válasza xTREem (#7) üzenetére


thomasa
senior tag

Ott a pont, baromira gáz az ASUS szoftveres támogatása. Kövi gamer gépem biztos, hogy másik márka lesz.

(#16) Dax27


Dax27
csendes tag

Pont ebbe a kategoriaban semmi ertelme nincs intelt rakni egy gepbe, meg is az kerult bele. Miert?

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért valamilyen VRR támogatást igazán megoldhattak volna, azt hittem 2019 vége felé ez már alap egy gamer laptop esetén.

(#18) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na. Ez. Tetszik.

A hűtésen kéne még variálni. Csak az áron nem, max. lefele.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Júliusban vettem ey 15 colost. A feleségemnek egy TUF szériát. Mndkettő 1660ti vel. A cpu más képernyő 120 hrz. Hát a tuf 100 ezressel volt olcsóbb. Amd r7 ryzennel. 4/8 magos. Allig melegszik 5-10% kal megy kevesebbet miközben játszunk rajta. Akkor megy 80 fok alatt az i,7 ha letiltom a turbot

(#20) blue_23 válasza andy19770128 (#19) üzenetére


blue_23
senior tag

Ha be se kapcsolod 23 fokos szobahőmérsékletű lesz a TUF.... :U

Szkeptikus vagyok, hogy a TUF jobban teljesít a G sorozatnál (FPS, hőmérséklet), mivel eleve gyengébb grafikus kártyát pakolnak bele és rosszabb a hűtése. Ha ellenkezőt tapasztalsz, valószínűleg hibás G laptopod van, vagy rossz hűtőpasztával, avagy single channelben van a memória.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#21) andy19770128 válasza blue_23 (#20) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Félreérted. Azt tudom hogy tuf szarabb a rognál. Pusztán azt írtam hogy a 10% kkal gyorsabb i7 ami 6/12 és. Lekapcsolt turbóval megy még a az 4/8 as R7 hűvösebb. De ugyan úgy kihajtja a 1660tit

(#22) putti válasza siposz (#8) üzenetére


putti
aktív tag

Ezt én is támogatnám, de van egy olyan érzésem hogy ha ez így lenne,akkor az ezzel járó többletköltséget simán áthárítanák a fogyasztóra és ennél csak sokkal többért adnák.

(#23) Rojik


Rojik
tag

Én látom rosszul vagy tényleg vissza kell vegye a proci az órajelet a hőtermelés miatt? Forza 4 alatt is 4x esett vissza az órajel, ahogy nézem 750-800mhz környékére.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#24) andy19770128 válasza Rojik (#23) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Jól látod... Erről írtam feljebb

(#25) Rojik válasza andy19770128 (#24) üzenetére


Rojik
tag

Akkor viszont nem értem, hogy egy túlmelegedő notebook, hogyan kaphat ajánlott minősítést. :))

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#26) Acélfarkas válasza Rojik (#25) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A reklám mellet külön fizettek érte. :P

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#27) blue_23 válasza Rojik (#25) üzenetére


blue_23
senior tag

Minden gamer laptop túlmelegszik teljes terhelés alatt, nincs kivétel. Úgy szabályozzák élhető hőmérsékletre, hogy folyamatosan vissza veszik az órájelet (kb 60 fok felett), majd ha elér egy kritikus hőfokot, akkor drasztikusan csökkentik (80 vagy 90+). Ezért ügyeskednek sokan UV, új paszta és hűtőpaddal, hogy minél inkább ki lehessen használni a notebookban lévő teljesítményt.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#28) andy19770128 válasza Rojik (#25) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A vékony gémer laposok mindegyike melegszik.... A turbó kikapcsolása valamelyest segít. Persze egy 5 cm vastag mega laptop is tud melegedni amibe 65 wattos asztali CPU megy. Clevo./Intel 8700 vagy asus/AMD ryzen 1700. Saját nézetem szerint 35 Watt OS cpuk kihuthetőek naggyá öl. 45 és ezek felett már kompromisszumok vannak. Egyébként az clevo esetében az i7 et i5 recseréltem és kész. A asus esetében az 1700 ast 3600 rá cseréltem....

[ Szerkesztve ]

(#29) darkarthur


darkarthur
senior tag

1,5 hónapja használom a 17"-os keystone nélküli, RTX2060-as változatot. Kifejezetten játékra vettem, már nem zavar a nagy hangja, bár először szokatlan volt. (Fülesben nem hallani. :D)

Valójában először a dizájn fogott meg, illetve za árazás, a hardverelemeket tekinte. A kijelző pazar, imádom!
Gondolkoztam, hogy 15" vagy 17, de nem bántam meg a nagyobbat, így abszolút nem kívánom külső kijelzőre tenni.

Hőtermelés sem zavaró játék közben, több óra után is stabil 80 fokon tartja a chipeket a hűtés.

Egyetlen bosszantó dolog volt vele kapcsoaltban, mely miután utána olvastam, valójában minden Asus notit érint, ez pedig a szoftverezés. Eléggé utána kellett menni, hogy mit, milyen sorrendben tegyek fel, hogy minden működjön.

Innentől viszont tiszta élvezet, így nem bántam meg, hogy kicsengettem az árát!

Köszi a tesztet! :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#30) blue_23 válasza darkarthur (#29) üzenetére


blue_23
senior tag

Megosztod velünk a pontos sorrendet, mire érdemes figyelni? :)

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#31) Rojik válasza blue_23 (#27) üzenetére


Rojik
tag

Forza 4 demo teljes terhelést takar? Túlmelegedés esetén természetes, hogy visszavesz a gép. De minek annyira elengedni, hogy annyira vissza kelljen vennie magát, hogy már vélhetően akad a játék? A képen látható a 4 alkalommal 800mhz környékére visszaeset proci órajel nem hiszem, hogy nem okozott akadást. És így még ajánlottat kap?

#(#28) andy19770128

Érthető, hogy melegszik. Lehet rá számítani, hogy annyira összezsúfolt és relatíve rosszul szellőző helyre berakott alkatrészek melegebbek lesznek, mint egy jól szellőző asztali környezetben. De azért ne engedjük már, hogy túlmelegedjen. Vagy, ha már a gyártó engedi, ne adjanak rá ajánlottat. Évekkel ezelőtt nekem is volt gamer notebookom. Melegedett is, hangosabb is volt terhelés alatt jóval, de sosem volt túlmelegedés közelében és stabilan futtatott mindent.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#32) blue_23 válasza Rojik (#31) üzenetére


blue_23
senior tag

Milyen hűtőpasztát használsz és mennyi UV-vel?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#33) demerion


demerion
tag

Ha valakit érintene:
i5-el gyári pasztával UV nélkül 85-86 fok és 3,6GHz-re droppol
gyári pasztával, -131.8mV core és cache offsettel és -30mV IGPU offsettel tartja az allcore turbot (4GHz) és 76 fok körül van.
GPU Heaven alatt végig 2100MHz

(#34) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Aki szerint ez korrekt vétel ennyi pénzért, annak nem hiányzik a G-Sync?

(#35) blue_23 válasza Dɨngodilɇ (#34) üzenetére


blue_23
senior tag

Mutass G-synces laptopot 500k alatt hasonló konfigurációval.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#36) Rojik válasza blue_23 (#32) üzenetére


Rojik
tag

Valamit félreolvashattál. Én a tesztben szereplő Notebookról beszélek a grafikonok alapján.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#37) lypen99 válasza Rojik (#36) üzenetére


lypen99
aktív tag

Arra gondolt, ha stock dolgok vannak a gépeden (paszta pl) már ront a teljesítményen, így bezuhanhat a teljesítmény.

(#38) Angel


Angel
újonc

Jó kis cucc, köszi a tesztet.

(#39) dangerzone


dangerzone
addikt

Jó gépnek tűnik. Tetszetős ár/értékben.

(#40) andy19770128 válasza dangerzone (#39) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Az is..... csak intel cpu szeret forrófejű leni benne. Throttlestoppal lelövöd a turbót és elmegy a világ végéig. vagy amit én is megtettem: thermal grizly folyékony fém...... ez a legjobb mindenre. csak a gari ugrik...

(#41) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Én tervezői munkára vettem még egy előző ScarII-t . Eleinte nem volt zavaró a hangja, de idővel, ahogy belaktam brutálisan felerősödött. Már pár pár perc után közel maxon ment a hűtés, pedig még alig indítottam néhány alap irodai programot. Amíg egy openoffice irodában dolgoztam folyamatosan beszóltak, h mindjárt felszáll az asztalom. 3D modellezésere használtam, de elég alapszintű render mellett. Egy IGPU is elboldogul vele.
Később már csak itthonról dolgoztam volna vele, de pár hónap után becsavarodtam a hangjától. Párszor újra raktam a rendszert, de egy idő után visszatért ugyanoda. Már alulfeszeltem a procit, kilőttem a turbót, a VGA sebességét is minimumra raktam...de még mindig túl zajos volt. Ekkor már nem üvöltött, csak süvített úgyhogy vettem mellé egy fasza zajszűrős fejhallgatót. :D De ez sem volt elég, ráadásul az underclock-nak köszönhetően a teljesítmény is érezhetően visszaesett. És végül inkább a laptop árának feléből összeraktam egy jóval erősebb silent asztali gépet. És azóta ki se nyitottam azt a vackot, max utazáskor. Így én rendszeres, hosszútávú használatra, főleg munkára nem tudom ajánlani. (tudom, ez gamer, vegyek thinkpad-et, stb,stb...)

Üdv, Balázs

(#42) Edge


Edge
veterán

Többen kérdeztétek a szoftver sorrendet(amit 1x kell jól feltenni és minden ok vele, nem kér enni.):
Driver letöltésnél Expand all opció csak így mutat meg mindent ami kell:

Elsőnek fel kell tenni a szervizeket amik kellenek a My Asus és az Armoury Crate-hez, telepítési sorrend(mindegyiket run as adminnal kell feltenni):
1. ASUS System Control Interface V2
2. ROGLiveService

Progik:
my asus - microsoft store-ból(profilok az akku használati szokásokhoz, illetve az armory crate-nek is kell mert olyan komponense is van amire szüksége van)
Armoury Crate - szintén microsoft storeból, de ehhez van közvetlen link is a driver oldalon, mert pl jellemzően előfordul, hogy a store keresője nem találja.

Extra csak akkor ha 60hznél jobb képfrissítést tud a kijelző:
Refreshrate Service

és ennyi :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#43) Dɨngodilɇ válasza blue_23 (#35) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Mondjuk ott vannak a clevo gépek, pl 1450 eurotól, választható gsync panellal. A kedvenc brandekből nehéz mondani, mert Turing óta nagyon hanyagolják a gyártók. Holott semmi sem indokolja, hogy legalább válaszható panel opcióval elérhető legyen... nincs se Optimus, se Max Q ennél és az Asus Strix G-nél sem, ami indokolná, hogy ne legyen használható a Gsync. De cserébe kapunk 240Hz-es kijelzőt amit majd biztosan kiszolgál halláskárosodás nékül :U és egy semmire való kulcstartót. Ellenben vehetek 700k pénzért (induló ár) zephyrust amibe már bele tudták ezt tenni, 2kg súllyal örülhet az ember, ha egy szemplillantás után még tartja az alapórajelet. Látszik, hogy terelik az embereket a horror árú gépeik felé, de ne mondja nekem senki, hogyha választhatna a gsync és a vicces kulcstartó közül akkor nem a gsync-re voksolna.

Bezzeg 2012 körül még vehettél tőlük 3D Vision paneles laptopot beépített infrával :F hasonló kezdőárral mint a Strixeket, gtx 460m-től kezdve. Ez inkább rétegigény mint a gsync amihez laptopba sose kellett egy extra fpga.

(#44) blue_23 válasza Dɨngodilɇ (#43) üzenetére


blue_23
senior tag

Vásárlás előtt a következő paraméterek miatt nem választottam a Vortex IX:
- hányadék külső
- problémásabb, hosszabb garancia ügyintézés
- teljesen műanyag
- hangosabb

Illetve mint utólag kiderült, a 240 Hz panel sokkal szebb, mint az eddig látott 144 Hz panelek képminőségben, és sokkal dinamikusabban állítható a fényerő. G-sync esetén +100kt rá szoktak pakolni az árra, szerintem részben ezért nem lépi meg sok gyártó. Személy szerint megvagyok g-sync nélkül, annyit nem ér, ha valakinek annyira fontos, akkor olyan laptopot kell választani.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#45) Dɨngodilɇ válasza blue_23 (#44) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Hát kinek milyen az ízlése, szerintem sokan vennék, ha lenne a hátán egy asus vagy alienware logo + nagyobb szerviz háttér. Hűtésre ez a típus tényleg gyengébb, látszik képek alapján. Az én Asusom is műanyag, a garanciáról nem tudok nyilatkozni, fene tudja, hogy eljátszanák-e azt mint az egyik ph tag az asus laptopjával. Szinte pár röplabdázott a FixDirecttel. :D

Ahogy én nézem alkatrészre a Scar III és a Zephyrusé is 250 euró, 3ms 72% NTSC IPS panel. Annyi, hogy utóbbinak van Pantone licensze ami ki tudja mennyibe fáj, de biztos nem 100k-ba. Maga a FreeSync és a Gsync hitelesítéshez is meg kell felelni jópár teszten, gamer laptopoknál nem valami jellemző ez Pantone hitelesítés, csak a 4db Zephyrusnak van. A korábbi gsynces laptopok is megvoltak nélküle, nem mindenkinek kell gamer és grafikus laptop egyben.

(#46) blue_23


blue_23
senior tag

Jöjjön ide is: [link]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#47) Myair válasza blue_23 (#46) üzenetére


Myair
tag

Szép! :K
Hogy éred el, hogy a Turbo clock Core közel 4,4Ghz? Nálam Max 4- 4,1Ghz-ig mászik fel teszt alatt csak.. Nem vágom miért! :F

(#48) blue_23 válasza Myair (#47) üzenetére


blue_23
senior tag

Valószínűleg ez egy jobban sikerült CPU, mint az átlag, illetve ha önmagában megy, akkor hőfokok 75 alatt vannak, ezért engedhette, hogy jobban pörögjön.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#49) Zsolt619


Zsolt619
újonc

Ár érték arányban a legjobb. Valószínű, hogy ezt úgy érték el, hogy HDD-t "ki spórolták" és a Ram-ból is a minimális 8 Gb-ot rakták a gépbe.
Viszont az anyagon nem spóroltak, masszív a váz és Design-os.

(#50) tmate89


tmate89
csendes tag

Sziasztok .
Egy kérdéssel fordulok hozzátok amire valószínűleg könnyedén választ tudtok nekem adni,
ASUS G531GW-AZ022 laptopról lenne szó, a kérdésem az lenne,hogy ehhez a típushoz a KEYSTONE a gép rész vagy pedig nem , mivel arukeresőn az egyik oldalon olyan képek vannak ahol része a másikon pedig olyan ahol egyátalán maga a foglalat sincs ott :F


https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-rog-strix-scar-iii-g531gw-az022-gamer-laptop-15-6-fhd-core-i7-16gb-512-gb-ssd-rtx-2070-8gb-noos-1298788.html?rbtc=aru%7cpf%7c1298788%7c%7cp%7c%7c

innen rendelném !
Köszi előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.