Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Menslee


Menslee
tag

Már ez a gép is a folyékony fémes hűtésükkel jön?
Ha igen akkor azért elég kemény a 100°C :Y
Ettől függetlenül kéne egy ilyen, de lehet megelégednék egy 3070-el és FHD kijelzővel.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#2) Wombath


Wombath
HÁZIGAZDA

Igen, idén minden ilyen gép folyékony fémes.

(#3) Menslee válasza Wombath (#2) üzenetére


Menslee
tag

Érdekelne hogy oldják meg annyira bombabiztosra hogy azt odaadják bármilyen júzernek.
Én még sose mertem laptopon megcsinálni mert félő hogy kifolyik.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#4) Menslee válasza Menslee (#3) üzenetére


Menslee
tag

Nem szóltam :P

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#5) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Itt van egy kis tévedés mivel nem GSync képes a kijelzo, hanem Freesync . Mondjuk laptop téren majdnem ugyanaz a kettő.
AMD driverben megnézhetnetek mennyi a Freesync felső és alsó határ. Kijelző tulajdonságainal (ahol a freesync kapcsoló van) írja az amd driver. Elvileg 48+165 hz, de jó lenne megerősítés.

(#6) tegbashar


tegbashar
tag

Mi annak az oka, hogy 2x32Gb RAM-al szerelik? Mi igényel ennyi memóriát?

(#7) shteer


shteer
titán

egy ethash tesztet is tolhattatok volna ;] az lesz úgyis a legelterjedtebb felhasználása :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8) tovgab válasza tegbashar (#6) üzenetére


tovgab
aktív tag

Szerintem egy olyan gépet akartak, amivel a tartalomgyártók igényeit is le tudják fedni.
DCI-P3:100%, Raid 0 SSD, 64 Gb ram...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#9) dokanin válasza tegbashar (#6) üzenetére


dokanin
aktív tag

Nekem fejlesztéshez van egy predator helios 500 64gb rammal. Most épp 75% memória foglalt. 7 virtuális gép fut. És nem is ez a max. Bizonyos tesztekhez még többet használok.

(#10) waverider


waverider
senior tag

lol műanyag burkolat egy hőerőműhöz. a csillió talléros árába már egy alloy/magnézium ház sem fért bele? :W

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11) KillHates válasza Menslee (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sehogyan. :N

Gyakorlatban meg így néz ki egy 2 milliós mothershipen:


Ez pedig egy i9-es Chimera gyári folyékony fém pasztázása:

Az a fő probléma, hogy a tervezésért felelős mérnökök az Asus-nél nincsenek tisztában a Gallium/Indium metalurgiai hatásmechanizmusával a thermodinamika szemszögéből.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) Mustaros válasza KillHates (#11) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Ps5-nél egész jól megoldották ezt a folyékony fémes hűtést (szerintem).
Emlékszem mikor mondtad, hogy el kell engedni ezeket az Asus gépeket és Alienwaret venni :DD

(#13) tegbashar válasza dokanin (#9) üzenetére


tegbashar
tag

Ojve, akkor keresek egy több ram slotos alaplapot. Nem tiszta még, mennyi virtuális gép kell majd; IT testernek tanulok.
Köszönöm az infókat!

(#14) Jagon


Jagon
tag

Végre, a gyártók is kezdik már érezni, hogy gémer fronton is az áemdé - CPU - a király... :C

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#15) KillHates válasza Mustaros (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerencsére a PS5-t nem az Asus gyártja. Nincsen gond a "tégécézéssel" mert baromi jó technológia, hanem az a gáz, ahogy az Asus alkalmazza :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A G-Sync elírás már korrigálásra került, esetleg várjak arra, hogy a FreeSync VRR is hozzá lesz adva vagy már nincs nálatok a gép és fogalmatok sincs?
Azt esetleg megmondanátok, hogy FUllHD felbontás mellett milyen volt a kijelző? Ugyanolyan tűéles mint a natív felbontáson vagy picit homályos volt ?

Nem tudom ezeknél a paneleknél hogyan működik bennem még az van, hogy régen fullhd felbontásnál ha alacsonyabbra vettem akkor homályos lett a kép :DDD

(#17) Menslee válasza KillHates (#11) üzenetére


Menslee
tag

Na b@szki :Y

Viszont ahogy nézem, a screenshotolt megoldás már annyiban másabb hogy közvetlenül a die körül van.
Hátha így jobban beválik :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#18) tegbashar válasza Darth_Revan (#16) üzenetére


tegbashar
tag

Tegye már fel a kezét, akit érdekel, mit tud FHDben ez a lap. Szerintem nagyjából senkit.
Nem mellesleg, most parancsolsz vagy kérsz?
Alienware-nek is írogatod, hogy a honlapjukon nincs kinn a lapok teljesítménye 180p ben is?
:))

(#19) Darth_Revan válasza tegbashar (#18) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nagyon sok játék esetében túlzás a QHD laptopok esetében, nagyon sokan (köztük én is) inkább az FHD-t választják.

(#20) keIdor


keIdor
titán

Nekem az RTX-3070 és 5800 változat van és egy nagyon jó gép lett szerintem.
Asztaliról váltottam, mert ott nem volt hova VGA-t fejleszteni a katasztrófális állapotok miatt.
Tetszett, hogy ezt megrendeltem és 2 nap múlva itt volt.
Kifejezetten jó áron mennek, asztali vonalon egy 3080 ennyi most kb. amennyibe ez kerül... picit gyengébb, de ez egy komplett gép. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) XuChi válasza keIdor (#20) üzenetére


XuChi
addikt

100 fokig melegedő CPU ??? :C

Gratulálok! :W

(#22) keIdor válasza XuChi (#21) üzenetére


keIdor
titán

70 körül van játékok alatt, 80-ig felmegy ha kifejezetten CPU benchmark megy. Ez 5800 nem az 5900.
Nekem hiába gratulálsz. Tahó. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) sb


sb
veterán

5000 pont CB20-ban.
Keresztbe lenyeli az asztali gépem. Félelmetes hova jutottunk el 3 év alatt.
És ha nem is 5000 pontot, de 4000-et biztos tud 25W körül is.

Érzékeltetésképpen, kb. 3 évvel ezelőtt a 4/8 volt a csúcs desktop Zen nélkül. Az átlag (vagy inkább felső középkategória) pedig a 4/4. Kb. 1000 ponttal.
De igazából a másik oldal ma sem tud nagyon elrugaszkodni. A tesztben 35W-on 3.1GHz-et tud 8 mag. Ezt tudja a viszonylag friss, céges, gen10-es Intel noti is... meg a 4 évvel ezelőtti gen6 Intel is... csak 4 maggal.

Várom a 15-25W-os ultrabookokat. Remélem lesz elérhető értelmes modell végre.

@XuChi
Kicsit tovább engedték mint kéne. Ettől függetlenül nézzük meg mi ketyeg benne.

[ Szerkesztve ]

(#24) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Durva hogy egy laptop teszt komment szekciója se ússza meg a személyeskedéseket.

On: Kíváncsi leszek, hogy idővel az újabb amd-s asus gépekről is lesznek-e olyan panaszok hogy a gyártó lezárja a venti alatt a szellőző lyukakat.

(#25) Gergello válasza keIdor (#22) üzenetére


Gergello
addikt

Hangját hogy bírod ? Windows módban is küldi a ventiknek rendesen gondolom.

(#26) keIdor válasza Gergello (#25) üzenetére


keIdor
titán

Egyszerűbb, ha nézel videót... ha a Windows mód alatt 2D-re gondolsz, akkor halk.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) tegbashar válasza Darth_Revan (#19) üzenetére


tegbashar
tag

Számomra semmi életszerű nincs abban, hogy 3080rtx+5900HX kombót vesz valaki, majd FHDra akarja fogni. :F

(#28) XuChi válasza keIdor (#22) üzenetére


XuChi
addikt

Bocsi, nem neked akart válasz lenni! Valamiért arra nyomtam. A cikkhez fűztem a megjegyzésem ;)

És nem vagyok tahó!!!

(#29) Gergello válasza keIdor (#26) üzenetére


Gergello
addikt

Armoury crate-ben lévő windows módra gondoltam.

(#30) Darth_Revan válasza tegbashar (#27) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az ugye megvan hogy laptop 3080 közel se éri el az asztali 3080-at? Asztali 3080 az amire azt mondanam hogy megéri a qhd, viszont sok esetben a 4k-hoz az is csak éppen elég.
Laptop 3080 inkább asztali 3070 szint, ebben az asus-ban lévő 115W 3080 viszont inkább egy tulhajtott asztali 2080 Super teljesitmenyt hozza.
A pici laptop kijelzőn nem látni jelentős különbséget qhd és fhd között a kevesebb fps számon kívül, így én inkább játszok 100 fps fhd mellett minthogy 60 fps mellett zsonglorkodjek qhd felbontáson.

(#31) keIdor válasza Darth_Revan (#30) üzenetére


keIdor
titán

Én megtartottam a régi 1440p@144 monitorom, arra is ki lehet küldeni a jelet ha akarja az ember, ez a legegyszerűbb.
Ha meg nem elég az erő, akkor visszamegy az ember a 17" 1080p-re. Én is direkt 1080p-st kerestem, 17"-re bőven elég.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) glugi válasza tegbashar (#6) üzenetére


glugi
aktív tag

Több gép is ketyeg mellettem, amelyek között akad 128 GB RAM-mal és 192 GB RAM-mal szerelt is. Van olyan feladat, amit a 64-es gépen meg sem próbálok már és sokszor a 128 is simán lehet kevés. A munka nem IT fejlesztés, még csak nem is határterület.

(#33) gthomma válasza glugi (#32) üzenetére


gthomma
senior tag

Az a helyzet hogy eléggé igényes vagyok memória téren, 512 GB RAM alatt nem kapcsolok be gépet. Egyszerűen nem vagyok hajlandó megalázni magam.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#34) XuChi válasza gthomma (#33) üzenetére


XuChi
addikt

A nap komment-je :D :C :C

[ Szerkesztve ]

(#35) #65537792 válasza gthomma (#33) üzenetére


#65537792
törölt tag

:C :C :C

(#36) bteebi válasza shteer (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Milyen igaz... ;]

#33: És ez is... :R

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Tutti Georg


Tutti Georg
csendes tag

:DD :C :C :Y

(#38) pepeno1


pepeno1
tag

Vajon az ilyen 1,2M-ás gépeket megéri leküldeni a bányába?

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#39) Mumukuki válasza waverider (#10) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Marmint magnezium otvozetre gondoltal? Az alloy mint szo otvozetet jelent, tiszta magneziumot meg nem hasznalnak ilyen celokra. Lehet persze rengeteg fele fem otvozet magneziumtol fuggetlenul.

(#40) Yeffy válasza gthomma (#33) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#41) -Alvin- válasza gthomma (#33) üzenetére


-Alvin-
tag

És ezt gondolom proci magonként értetted, csak a teljesség kedvéért :))

(#42) Antibazsi válasza pepeno1 (#38) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

A bányában meleg van. Nem ilyen hipsztereknek való terület az. :) Bár tény, h kínában előszeretettel dolgoztatják őket.

Üdv, Balázs

(#43) Malák


Malák
aktív tag

Nagyon finom kis gép lett ez, mit ne mondjak :B
Kifejezetten nehéz belekötni

(#44) XuChi válasza Malák (#43) üzenetére


XuChi
addikt

Nehéz volna ??

"ezt próbálják meg 100 °C alatt tartani, és mivel önmagukban erre nem lennének képesek, színre lép a throttling, mely 3,3 GHz és 4,2 GHz között mozgó órajelet és hasonlóan ugráló TDP-t eredményez."

1 milla fölötti árért ezt tudja ???? :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#45) Malák válasza XuChi (#44) üzenetére


Malák
aktív tag

Sajnos annyira általános, hogy már az a különleges, ha valami nem csinálja és nem az a rossz, ami igen.

(#46) Mumukuki válasza Malák (#43) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Egy rohadt webcam nem fért bele ennyi pénzért ?
Illetve ahogy írták némi plusz port

(#47) XuChi válasza Malák (#45) üzenetére


XuChi
addikt

Elég szánalom, hogy egy gép Throtling-ol!!! Én büntetném! A vevők hülyének nézése, és egyben ipari hulladéknak sem jók ezek a gépek. Kuka az összes ami th-zik!

(#48) Malák válasza XuChi (#47) üzenetére


Malák
aktív tag

Hivatalosan egy 3.3-4.6-os procinál ha a 3.3-at tudja tartani, akkor nem beszélünk throttlingról. Szerintem is hülyeség, de pontosan ezért kell megadni a "base" órajelet, amit ha törik ha szakad, tartania kell egy gépnek szobahőmérsékleten. Ilyen szempontból megfelel a specifikációnak és azért túlzás azt mondani, hogy büntetendő, ha nem tud minimum 3.5-4GHz-es turbótartományban maradni a végtelenségig.

Pláne hogy ezek 100%-os terhelések hosszan tartva, ami a valós életben előfordul ugyan, de van, akinél kb. soha.

Ezért is mertem olyat írni, hogy nekem tetszik a gép :D

(#49) keIdor válasza Malák (#48) üzenetére


keIdor
titán

Ez egyedül amúgy csak a turbo módra vonatkozik, az is csak az 5900-nál ilyen. Túl agresszív TDP-t adtak meg neki, viszont quiet és perf profillal már az 5900 sem csinálja.

Kicsit túl van lihegve, ott a perf. profil, semmi értelme még afölé menni. Ez egy notebook, vegyen asztalit, akinek 4+GHz kell.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

Már vannak akik laptopokkal is bányásznak, a vga hiány miatt.
Vége lehetne már ennek.. :(

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.