Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Lehangoló ez az ár...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) laszlohu


laszlohu
addikt

Ha OS nélkül olyan 200 000 Ft - ra lemegy az ára, akkor biztos beruháznék egyre.

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

AMD vs noti? Kizárt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) velizare válasza laszlohu (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

:N jelenleg az r7 1700 és az 580 kerül együtt ennyibe.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) villamos


villamos
őstag

Gyors számolás és egy kis google után egy asztali gép hasonló alkatrészekből nagyon durván 450eFt -ba kerülne. Az ismertekhez kerestem egy asztali megfelelőt, a nem ismert komponenseket (pl. monitor,alaplap) saccoltam.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6) Riddick77


Riddick77
tag

Az ár-ig olvastam a cikket... :B

KL

(#7) wsanyi válasza velizare (#4) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Sőt, még többe is. ;)

Ez egyébként egy grafikus munkaállomás, tehát olyanoknak való, akik elutaznak valahová, de szeretnének közben dolgozni is. ;) És mindezt még valamelyest hordozható notebook-kal. ;) Játékra tényleg jobb lenne nvidia, csak ott meg nem működik a Freesync. :( Inkább talán vega 56 alacsonyabb órajelen?

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#8) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát szerintem ahhoz képest, hogy mekkora "batár" a ház, ahhoz képest nem erőltették meg magukat a csatlakozók számában... :N

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mondom én, hogy nem lett rossz ez a Ryzen! Viszont amit nagyon sajnálok, hogy a vega olyan lett amilyen lett. Kár, hogy ott ezt a bravúrt nem tudta megismételni a amd.
Most olvastam, (nem itt), hogy az nv a 1070 reviziójára készül magasabb mag/mem órajellel és több aktív résszel a gpu-ban (kb. a notikban használt 1070 várható asztaliba is 1920 vs 2048 cuda mag).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Eléggé brutális , 8 mag 16 szállal throttling nélkül egy notebookban. Ez igen! Hordozható munkaállomás.
Ez a mondat is durva kicsit: "Ami AMD-fanoknak egyben kötelező választássá is teszi" ;]

De azt továbbra sem értem, miért kell így tesztelni. Az abszolút csúcs asztali gépeknél/ vga kariknál még megérteném miért raktok mindent maximumra, super sampling aa-val egyetemben stb. Miért nem lehet úgy tesztelni, ahogy azt a józan ész diktálná? Pl egy igp-t lowon 720p-ben egy gamer notit fhd-ben aa nélkül max részletességgel stb stb. :F

(#11) b. válasza ->Raizen<- (#10) üzenetére


b.
félisten

valószínűleg azért mert a konkurenciában nem okoz akkora problémát az 1070-1080 nak ez a dolog.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) ->Raizen<- válasza b. (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De így a mezei usernek az jön le pl ez a gép sem játékra való mert nagyon alacsony pár helyen az fps szám érted? A többség azt se tudja mi az AA és defaulton játszik mindennel állítgatás nélkül.

(#13) Zeratul válasza tibaimp (#9) üzenetére


Zeratul
addikt

128 Kula magtól nem fog megtáltosodni a 1070.

(#14) b. válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


b.
félisten

Hát azért aki Asus Rog gépet vesz 600 K ért annak illene tudnia. egyébként a ROG sorozat egyértelműen játékra van szánva,( mint ezt a ROG jelentése is mutatja ugye) ez a grafikai munkaállomás duma inkább csak belemagyarázás vagy megmagyarázás, ilyesmi, bár arra kétségtelenül megteszi.
jelenleg ez mellé a proci mellé egy 1070 kellene és helyreállna a státusza . RX 580 65 wattal kb a mobil GTX 1050 ellen elég.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Wombath válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Egyelőre a korábbi tesztekkel való összevethetőség miatt vannak ezek a beállítások, de már dolgozom azon, hogy egy vagy két kisebb erőforrás-igényű standard mérési sor is legyen, főleg mert készülünk olcsóbb gamer notikkal is ;)

(#16) ->Raizen<- válasza Wombath (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nagyon jó lesz! :R
(#13) Zeratul
Akarod mondani : CUDA mag.

[ Szerkesztve ]

(#17) Rover623


Rover623
félisten

A háttértárak esetében kicsit sajnáljuk, hogy kizárólag SATA3-as SSD-k állnak terítéken (512 GB-ig), egy NVMe csatolós példány biztos, hogy tudna gyorsítani a gépen.
:F

primus inter pares

(#18) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Köszönöm a tesztet. Instabuy! Kár, hogy októberig várni kell rá. (Illetve kár, hogy 1*16 GB RAM-mal adják 2*8 helyett. Bosszantó, hogy a kétsávos memóriához még 45 ropiért vennem kell még egy modult, ami csak szerencsés esetben fog patentul együttműködni a gyári Samu RAM-mal. Tudja valaki, hogyan lehet biztosra menni?)

Amúgy én is munkára/otthonra veszem. triSYCL fejlesztés, ComputeCpp-s sugárvetés, ritka mátrix szorzás, numerikus integrálás orrvérzésig, végre tudnám tesztelni a Rocm OpenCL runtime-ot... otthon pedig XCOM2, HotS, filmek... jó kis gép ez.

(#19) pengwin válasza Rover623 (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Mit nem értesz?
A szintetikus mérések biztos gyorsulnának tőle...

Üdv, pengwin

(#20) .mf válasza laszlohu (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Ha OS nélkül olyan 200 000 Ft - ra lemegy az ára, akkor biztos beruháznék egyre."

Miért nem egyből ingyé'? ;]
Az eszem megáll néhány emberen...

Hordozható workstation 8 mag / 16 szállal, durva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) b. válasza .mf (#20) üzenetére


b.
félisten

Még mindig Republic Of Gamers ...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) AusWolf


AusWolf
őstag

Érdekes, hogy asztali Ryzennel nem melegszik (nagyon). Már a cím elolvasása után durva throttlingra számítottam, de ez így nem rossz. :) Csak a zajszint, meg az ár ne lenne olyan magas! Ennyiért már Core i7-es, GTX 1060-as laptopot is lehet kapni, ami szerintem sokkal jobb választás. Ez a gép kicsit ilyen fanboy editionnek tűnik nekem.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#23) TBMC válasza wsanyi (#7) üzenetére


TBMC
addikt

grafikus munkaállomás?
háát nem túl kényelmes azért egy 3+kgos gépet cipelgetni.

illetve azért az fhd is kevéske.

nem tudom itt igazából ki a célcsoport. :U

markbellus.hu 

(#24) pengwin válasza b. (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Az a marketing része.
A valóság meg az, hogy sok embernek csorog a nyála erre, mint munkagépre.
Persze, hogy gélymörnek akarják eladni, mikor az kezd lenni a húzószegmens a PC piacon... de attól még nem kizárt a munkás felhasználása.

Mondjuk szerintem ezt ilyen kicsit AsRock-féle "polgárpukkasztásnak" szánta az ASUS, meg kicsit erődemonstrációnak is, meg tényleg benne van a fanbyo edition feeling is, amit már alőttem írtak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#25) AusWolf válasza TBMC (#23) üzenetére


AusWolf
őstag

Az AMD fanboyok. :P Bár szerintem ők is jobban járnak, ha várnak a mobil Ryzenek megjelenéséig.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#26) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egy gamer notiba miért van még merevlemez?

(#23) TBMC Állandóan ez a téma, mert nagy minek ez, 3kg-os. Te cipelsz egy 25 kilós komoly gépet? Nem veszel egy ilyesmit és ha kell akkor el tudod magaddal vinni. A géphez monitor is kell, egér bill, hangszoró stb.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

17col azt még hetente cipelni a vonaton/buszon is jó móka lehet. Sosem értettem minek egy ekkora noti.

(#28) Sanchez638 válasza hemaka (#27) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem te vagy az a réteg akinek szól, ezekszerint. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) tibaimp válasza Zeratul (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Plusz még az órajel emelések. Simán meg fogja közelíteni 10-15%-ra a 1080-ast, majd meglátod!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) Legyes


Legyes
tag

Szerintem ez inkább egy nagyon jó ár-érték arányú workstation (hisz' kb. minden megvan hozzá benne), nem annyira gamer cucc. A gamingnek még mindig a 4 erős mag kell, erős GPU-val. A wokstation kategória viszont inkább CPU/thread intenzív (virtualizáció, development, adatbázisok, ...)

-=LeGyEs=-

(#31) TaS1kaaa válasza AusWolf (#22) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Én szívesen becserélném a i7 6700hq + Gtx1060-as alienwaret erre.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lacok


Lacok
őstag

Az Asusnak ezt a gépet nem a ROG sorozaton belül kellett volna kiadni és nem ennyiért. Mert játékra még mindíg jobb választás egy Intel + Nvidia kombó házon belül hasonló áron.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) b. válasza Lacok (#32) üzenetére


b.
félisten

Pontosan ez az igazság.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) pomorski válasza Riddick77 (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Kb. én is. Igaz a családban van AMD-s laptop, de az nem Ryzen-es. Persze az ára sem volt Ryzen-es.

(#35) acura13


acura13
aktív tag

Sziasztok

volna egy ROG GL553 gépem..WIN10 oprendszerrel
két napja kezdte el, hogy a fedél lecsukása után, nem indul el, teljesen kikapcsol...A bongészö kérdi hogy visszaállitsa-e az oldalakat, a megnyitott Word dokumentum hibás lett...
Eddig normélisan alvo állapotba került..Beállitásoknál is az van megadva neki..
2 napja viszont fullra ki is kapcsol.
Mi lehet a gondja??

koszi

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#36) Armagedown


Armagedown
őstag

Pocsék a teljesítménye a GTA 5ben, emiatt inkább nem fogom megvenni :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37) Vesa válasza wsanyi (#7) üzenetére


Vesa
veterán

Grafikus munkaállomás? Huhh... :W
Eleve Republic Of Gamers Ez tehát determinálja a célcsoportot, ami nem a művészek.
Továbbá, laptop-on kizárólag mazochisták grafikáznak. Maximum arra jó, hogy terepen bemutassunk egy kész anyagot, de ezen dolgozni nem lehet. Arra ott vannak a rendes desktop workstationok!

A tudomány a valóság költészete!

(#38) knajf


knajf
senior tag

vajon mit tol majd zec ben meg eth ben? :D

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#39) satz18 válasza knajf (#38) üzenetére


satz18
őstag

A konkluzióval teljesen egyet értek. A 1070es variáns is ennyibe kerül, így akkor ezt hogy gondolták? Érthetetlen az árazás.... Ráadásul a VS rég a piacon van, használtan jóval olcsóbb is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) matteo_szg válasza Vesa (#37) üzenetére


matteo_szg
őstag

Rengeteg ügynökségnél, magazinnál, egyéb marketinges cégnél dolgozó grafikus, tördelő használ notebookot tartalomgyártásra. Akár Macbook Pro-t, akár bazi erős Windows-os notebookot. És bizony elég sokan választanak ROG-ot, Legiont vagy pl. Alienware-t erre a munkára. Pláne, ha még játszani is szeretnek szabadidejükben. :)

jupiiii

(#41) ribizly


ribizly
veterán

Azt nem vágom, hogy az ASUS miért nem akar mennyiséget eladni soha. Amikor az Acer meg asus párharc meg a top monitorok esetében, akkor is az árazáson "bukott" az ASUS. Reméljük hamar jönnek a hasonló paraméterekkel megáldott, olcsóbb gépek! :U
Egyébként pedig tök jó, hogy végre ebben a szegmensben is odacsap az AMD! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42) matteo_szg válasza ribizly (#41) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ha hazánkról van szó, akkor ASUS és Lenovo párharc van notebook fronton, és mindét gyártó szép mennyiséget ad el gaming termékből. Monitor fronton pedig a Samsung és LG dominancia mellett olyan igazán komoly harc nincs ASUS és Acer között. Soha nem is lesz egyébként, főleg nem világszinten a közös gyökerek miatt. Bár, ez most lehet nagyon érzelmesen hangzik. :)

Hasonló paraméterrel nem készülhet gép a tudomásom szerint, a GL702ZC AMD-exkluzív, csak az ASUS-nak engedték, hogy megcsinálja. Hogy ez az exkuzivitás mennyi ideig tart, nem tudom, de vélhetően a Ryzen Mobile megjelenését követően már senki nem akar ebbe az irányba menni. Pláne, hogy a Kaby Lake-R ultrabookok i7-es verziója hozza U-s prociként a 4 mag/8 szálat, a H-s verziók, ami talán már Coffee Lake lesz, 6 mag/12 szálat. Jóval szerényebb fogyasztás mellett.

jupiiii

(#43) ->Raizen<- válasza Armagedown (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem pocsek csak maxon lett megnezve magas minosegu tobbszoros elsimitassal, persze hogy azt nem birja de ha fx aat raksz ra csak mindjart repulni fog, nem jol tesztel a ph...

(#44) Zanik


Zanik
addikt

Aki mobil munkaállomásnak ilyet vesz, az nem normális! Egy i7HQ+Quadro kombó simán lepipálja, és közben nem kell megsüketülni vagy a kezünket megégetni.
Amúgy munkaállomásnál pl. nem gond a kevés csatlakozó, hisz elsősorban amúgy is dokkolóval használják őket. Jelenleg egy HP 8560w-t használok, és az egyetlen gondom vele, hogy iszonyat nehéz, szóval szar cipelni, nem igazán mondható rá a "mobil" jelző. De érik a cseréje, pont most próbálom győzködni a vezetőinket, hogy felejtsék már egy a 2.5kg-os notebook-okat, és egy Zbook Studio G4 vagy inkább egy Dell Precision 5520 mennyivel mobilabb megoldás lenne.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#45) Rover623 válasza pengwin (#19) üzenetére


Rover623
félisten

;]

primus inter pares

(#46) TBMC válasza AusWolf (#25) üzenetére


TBMC
addikt

naigen :D

sanchezsa: nem kukacoskodás. nem, egy 1.8kgos "komoly" 15" gépet cipelek nap mint nap (és azért ez sem túl kényelmes) :D irodában pedig dokkolok nagy monitorra. a homeofficeos gépem pedig 9.4kg.

markbellus.hu 

(#47) imibogyo válasza TBMC (#46) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ebben a kérdéskörben a masszív kisebbséget képviselem és vállalom. Engem az Acer 9800-am 7,5 Kg-os tömege sem zavart. Azt nem mondom, hogy minden egyes nap cipeltem valahova, de heti 3-4x oda-vissza biztosan. :P

[ Szerkesztve ]

(#48) TBMC válasza imibogyo (#47) üzenetére


TBMC
addikt

:R

markbellus.hu 

(#49) prolad


prolad
őstag

Szerintem elég jó lett, egy versenyképesebb VGA kéne bele, nem tudom, valahogy toljanak bele egy vegát, akkor már nyugodtan oda lehet tenni a konkurens inteles gépek mellé.

(#50) cintula187 válasza imibogyo (#8) üzenetére


cintula187
addikt

Ugye hogy feltűnően vastag az egész cucc? Vagy más erőmű laptop is ilyen? Most nem a predator x21 re gondolok, ahhoz képest ez pici :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.