Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) barnam_


barnam_
nagyúr

Korábban én is kipróbáltam, de kb 1 nap után meguntam az állandó online létet :DDD
Utólag belegondolva, elég lenne egy kiegészítő Chrome-hoz vagy FF-hez, és ugyanott vagyunk, mint Rockmelt-el.

(#52) hakosh


hakosh
tag

Szerintem menő. Egyáltalán nem erőltetett, az újításai tényleg praktikusak és jó, hogy Chromium alapú, mert nem kell még egy böngészőre optimalizálni.

Sokan mondják, hogy a facebook + a hozzá kapcsolód terméket célközönsége a <22 korosztály, pedig szó sincs róla. 30 év felett van az átlagéletkor a facebook-on.

Az angol vs. anyanyelv vitához: szerintem az a nagyképű, aki nem hajlandó alkalmazkodni. Sok dolog van már magyarítva, de nem minden. Jobban jár, aki megtanulja azt a pár angol szót + 1-2 mondatot. Most próbálok egy tök új user-t idomítani internethasználatra és szinte fel van háborodva, hogy ezt meg kell tanulni. "Nehogymár a tanulással szórakozzak, mer' a szomszéd se tanulta külön". Aki nem hajlandó ennyi áldozatot hozni, az ne erőltesse az informatikát. Vagy esetleg törvény tiltja az 50 év feletti nyelvtanulást?

[ Módosította: bwoay ]

(#53) TRob1 válasza hakosh (#52) üzenetére


TRob1
veterán

Majd kiderül mennyire leszel fogékony bármire is 50 év felett (ha megéred :F )

A fészbúk és társai meg egy nagy vicc, de akinek ez a lételeme, annak úgy is kell. (nagy az isten állatkertje)

¤ R'n'R ¤

(#54) hakosh válasza TRob1 (#53) üzenetére


hakosh
tag

Tényleg annyira nagy dolog megjegyezni, hogy mit jelent a search, start, cancel, open/close, save, find, install, connect + még pár az ilyen alapszó? Ha ezek megvannak, akkor már jól elvan bárki egy angol nyelvű programmal, de legalábbis nincs teljesen elveszve.
50 év felett agyhalottá válnak az emberek? Vagy kötelezően annyira életunt mindenki, hogy szarnak bele az egészbe? Csak nem már... Én bármit megtennék egy mai 50-es átlagember helyében, hogy kitörjek az átlag magyar igénytelen középszerűségből. Ha ennyire nem fogékony valaki, akkor mit akar az interneten? Ha valaki használni akarja, akkor vállalja a feltételeket, ne ő akarja megszabni azokat! Nem értem miért érzik megsértve magukat az emberek, hogy a szoftvergyártók nem foglalkoznak egy ilyen kis piaccal.

(most látom, hogy az előző hsz-emben viccesre siekrült az utolsó mondat. Mostmár mindegy :) )
...
most látom, hogy javítottam, üdv ;)

[ Módosította: bwoay ]

(#55) zoldvirag


zoldvirag
csendes tag

És a facebook cipőről hallottatok már? Az a nemsemmi :D ::D

(#56) WolfheartGR válasza hakosh (#54) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Amennyiben tele van a feje az életében épp aktuális és fontos dolgokkal lassabban tanulja meg, ha egyáltalán van rá ideje. Valamint ha egyáltalán fogékony rá.
Sem apám sem anyám nem hülye gyerek, erre még sincs kapacitásuk/kedvük a napi munka mellett. Sőt a hugaim sem kenik vágják az angolt mégis teljesen jól elboldogulnak a számítógéppel. Az anyanyelvünkön kommunikáló programokkal.
Arra majd visszatérünk, hogy te 50 évesen mit teszel, hogy egyáltalán fent tudd tartani azt a középszerű állapotot és kényelmi fokot amit eddig megszoktál, mindezt úgy, hogy a gyerekeid is támogatod bármilyen formában. Persze akár szerencsés is lehetsz ezt nem tudhatjuk ma.
Annyira azért nem szarnak le minket, a feljebb általam és mások által is tárgyalt szoftverek java részében van magyar nyelv. Mint pl a Windózodban is. ;)

Jaigen, én is tanítgattam pár embert internetet használni, egy szál angol dolgot nem kellett megtanulniuk. Azóta is jól elboldogulnak vele nulla angollal.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#57) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Én alapból nem tartozom azok körébe, akik "nagytestvért" kiáltanak a Facebookra, sőt még képeket is szoktam feltölteni, de ez már azért sok...

(#58) skrabi


skrabi
senior tag

énis írtam róla, csak még nem töltöttem fel, ezek után már nemis fogom:D jó cikk, grat:)

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#59) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A cikk jó, de engem irtóan zavarna ez a sok vacakság a képernyőn. Van facebook accom, használom is, de ha kell, akkor megnyitom az oldalt. Vagy berakom Apptabra és végig nyitva hagyom. Ez a böngésző nem jön be, ahogy a Flock se, meg az új MSN, meg minden social szarsággal integrált program.

skrabi: ha már megírtad (és megüti a mércét) nyugodtan feltöltheted szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#60) hoffman_ válasza WolfheartGR (#56) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Most mondjam én is, hogy húdemrégeslettem? Most komolyan, ez vicc, ami a magyar-angol téren itt lejátszódik.

z0d1AK:

Teljes mértékben egyetértek veled. A cikk hibálan, ám ez se volt elég ahhoz, hogy ilyen vackot rakjak fel böngészőnek :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Én kipróbáltam és van benne magyar nyelv. És magyar nyelvű helyesírás ellenőrző. Nekem eddig bejött!:)

(#62) z0d1AK válasza KennyONE (#61) üzenetére


z0d1AK
veterán

Gondolom a cikk írása óta a folyamatos fejlesztés eredményeképpen ez is belekerült.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#63) thunder505


thunder505
csendes tag

Hmm érdekes nekem s ilyenem van (nincs telepítve) csak most nem vagyok a laptopom közelében.... de ami a fontos a laptopom: 700 MHz / 256 MB ram / és akkor erre most milyen böngészőt rakjak? Csak firefoxot és operát ne mert nekem 1. nem megfelelő 2. tönkremegy hamar de ez mindkettőre is érthető.....légyszives segítsetek nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.