Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Legjobb lenne magyar kiosztással. Mikor még megvolt a Dell noteszem, a jobb oldalon levő 4 navigációs billentyű iszonyat sokat segített. Home - End, PgUp - PgDown. Kéne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) DewiL


DewiL
senior tag

Elég gyenge Keychron klón, legalább árban lehetne jobb, de az sem sikerült

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#3) moleculez


moleculez
veterán

BT✅
Világítás✅
Mecha✅
mac layout✅
Több cucchoz tarsitható✅
Tetszik is✅

Árban sem vészes. Csak most épp nincs szükségem billre. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Már csak a silent red, meg a magyar kiosztás hiányzik belőle, hogy lefedhesse a billzet topikba érkezők felének az igényeit.
Ja, meg az árát is kéne faragni, mert sírnak, hogy miért nincs 10k alatt épkézláb billzet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) TigerCat válasza nyunyu (#4) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy bizonyos szintig nem érdekel mennyibe kerül, ha pont olyan mint amilyet szeretnék. Ez még belefér(ne).

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6) #16820480 válasza nyunyu (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

10k alatt kupakszett nincs, nem hogy egész billentyűzet :D

Amúgy nem rossz, de egy ISO layout csak kéne rá, Keychront lehet azzal kapni.

(#7) dabadab


dabadab
titán

Nagyon vicces ez a drótnélküli üzemidő.

DRM is theft

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nahát, lekoppintották a Keychron K2-t?

(#9) nyunyu válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Majdnem.

Csak pont fordítva sikerült összekeverniük a Home/End, PgUp/PgDn gombokat a szélső sorban, Keychronon felül van a PgUp/PgDn, ezen meg alul.

Azt már meg sem merem kérdezni, hogy miért nem a laptopokon, meg a korábbi 75% billzeteken szokásos Home/PgUp/PgDn/End sorrendben vannak rajtuk a gombok :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) kisfurko válasza nyunyu (#9) üzenetére


kisfurko
senior tag

És pont ez a normális kiosztás, hiszen ha dokumentumon belül mászkálsz, akkor lapozol, és ha túlmentél, nyomod a másikat. Ugyanígy, ha új sorba teszek valamit, akkor lehet, hogy az "okos" editor rossz behúzást csinál, amit egy Home, majd Tab megnyomásával orvosolsz, majd egy End-del folytatod az írást a végén. Nem véletlenül vannak egymás alatt a rendes billentyűzeten is. A laptop "billentyűzetek" meg ne legyenek már semmiféle viszonyítási alap, azoknál ergonómia helyett csak a költségoptimalizálás a fő szempont.

(#11) wolfman


wolfman
veterán

vezetékmentes, világítós. Nekem a mecha része nem is kéne, csak az első kettő, na meg hogy magyar legyen és teljes klaviatúra. Ezek szerint mégiscsak lehet működő és nem is vészes üzemidős világítós, wireless bill-t csinálni. Nekem a 18 óra nem lenne gáz, ahhoz a heti 2x2 napi 2 órához, amit én játszok meg gépezek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) nyunyu válasza wolfman (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehetni lehet, csak kérdés, hogy van-e rá elég vevő.

Egyszer legyártottak párszáz darab magyar K800-at, aztán beletellett vagy 5 évbe, mire elfogyott a boltokból.
Azóta nincs a drágább mínusztechekből magyar verzió...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) zetor2000 válasza #16820480 (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

30 (harminc, de lehet, hogy huszonhét volt) forintért vettem honosító kupakszettet. Nem vicc. Egy ezres volt a posta :D
Valami CoolerMaster cucc, SGA-KC01-KKCP1-HU a cikkszáma. Nem nagyon ótvar, csak közepesen, de megérte. Most magyar 90%ban a klavim, csak a kurzor feletti 9 gomb nem. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) nyunyu válasza zetor2000 (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem az volt a CK5xx előtti MasterKeys Pro széria magyarító pakkja?
Anno azért is elkértek párezret.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Phobion válasza nyunyu (#4) üzenetére


Phobion
őstag

Ha cserélhetőek lennének a switch-ek, akkor teljesen korrekt lenne az ár. Még a silent red-et is lube-olnám, mert ezekhez a kék-barna förmedvényekhez hozzá sem érnék.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16) nyunyu válasza Phobion (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha cserélhetőek lennének a switch-ek, akkor teljesen korrekt lenne az ár.

Outemu socket mondjuk nem növeli a billzet gyártási költségét, meg az elektronikát sem kell újratervezni hozzá, de csak Outemu kapcsolót lehetne utána beletenni.

Mindenféle MX alaprajzú kapcsolóval kompatibilis Kailh sockethez viszont újra kéne tervezni a PCBt, valamint a socketek ára legalább 5$-ral megnövelné a billzet árát.
(100db 10$?)

ezekhez a kék-barna förmedvényekhez hozzá sem érnék.

Ócó billzetek legalább őszinték.

Mióta belefutottam egy durván pengő, botrányosan reszelős MX Brownos Duckyba, meg a nemszeretem márkának az MX Brown verzióiról is voltak hasonló visszajelzések a billzet topikban, azóta nem merek semmi 30k-nál drágább billzetet ajánlani, pláne fixen, LEDekkel együtt beforrasztott kapcsolókkal.

Vedd meg a legolcsóbb neked tetszőt, aztán tuningold azt.
Kevesebb szopás lesz vele, mint a kétszer drágábbakkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) Phobion válasza nyunyu (#16) üzenetére


Phobion
őstag

"Vedd meg a legolcsóbb neked tetszőt, aztán tuningold azt.
Kevesebb szopás lesz vele, mint a kétszer drágábbakkal."

Pontosan. Az igényeimnek megfelelőlet már ki is néztem. Már csak silent :DDD kapcsolókat, jobb stabilizátorokat, krytox 205g0 lube-ot, lube station-t és switch szétszedőt kell hozzá rendelni. :DDD Borzasztó rabbit hole ez.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#18) dqdb válasza Phobion (#17) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy-két kisebb billentyűzetnyi kapcsoló megkenéséhez teljesen felesleges pénzkiadás szerintem a lube station. Mire belejönnél és érdemi időt nyernél a folyamatok szakaszosításával, addigra be is fejezted.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19) Phobion válasza dqdb (#18) üzenetére


Phobion
őstag

Erre gondoltam én is, úgyhogy az kimarad.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#20) moleculez válasza Phobion (#17) üzenetére


moleculez
veterán

"Borzasztó rabbit hole ez." :K bizony, inkább bele sem ugrottam :N ismertem magam :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) zetor2000 válasza nyunyu (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről van szó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) dqdb válasza zetor2000 (#21) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez valaha 2000-3000 forint volt. Azután vált eladhatatlanná és esett le az ára a beragadt készletnek, hogy a Masterkeys sorozat kifutott, CKxxx/MKxxx sorozat pedig eleve magyar kiosztással jött, nem kellett külön magyarítani (a két sorozat kupakkészlete formára, feliratra és magasságra kissé eltér, szóval egy angol CK550-et lehet akár magyarítani ezzel a készlettel, de el fog ütni a többi billentyűtől).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23) Dr. Akula válasza nyunyu (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most néztem csak meg, hogy a K2-n (fentről lefele) PgUp/PgDn/Home/End van, eddig az volt bennem hogy ugyanaz a sokkal logikusabb sor van, mint a Vertex3-on: Home/PgUp/PgDn/End. Utóbbi szerintem sokkal jobb, a képernyő görgetés mértéke (1 sor vagy az egész) megfelel a gombok elfoglat helyének, egyszerűbb kitapintani látatlanba.

(#24) nyunyu válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Én se láttam még ilyen kiosztást korábban, akár a rég nem látott Noppo Chocot, akár valamelyik Vortex Race/Race2/New75-öt, akár egy randomkínai AKKO 3084-et nézek, de a XD84/KBD75 custom 75% PCBknek is Home/PgUp/PgDn/End a default kiosztása.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) TigerCat válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Ezt tudta a régi Dell gépem és imádtam. Azonban csak megszokás kérdése és ugyanezt megoldom billentyűkombinációval. De ha lenne ilyen, kérdés nélkül rendelném...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#26) zetor2000 válasza dqdb (#22) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem pont jól jött... 30Ft (!) volt, vagy hogy, meg 1000-1200Ft valahogy a szállítás. :) Rá is kérdeztem, hogy mi van a csomagban, azt írták, hogy a rövid és a hosszú ö betűk, csak ez a 2 gomb. Mindegy, megvettem, mert ha más nem, akkor ez a 2 gomb lesz honosíva. A boltban / átvegvőponton ért a meglepetés, hogy egy fél billentyűzetre való kupak van benne!
Nem CoolerMaster billentyűzetre, hanem egy Fnaticra kellett valami, mert a német kiosztás elég tré volt. Így, hogy a felét lecseréltem a gomboknak erre a CM szettre, fel sem tűnik, ha nem mondom, hogy nézzed má', ez vékonyabb / kisebb, mint a másik. Ami zavar, hogy a szövegszerkersztő gombok (PgUP/Dn, Ins/ Del, Home/End) németül maradtak, mint a Pause, Scroll lock, Print Screen. Ezzel nem tudok mit kezdeni, együtt élek vele.
Cserébe 20E alatt van egy rendes, mech. klavim, ami használt ugyan, de nincs agyonnyomkodva, és RED kapcsolós, vagyis lehet mellette létezni. :D

Lehtett volna még az, hogy veszek egy tönkrement billentyűzetet, aminek hazai a kiosztása, de mikorra megy tönkre egy rendes mech. klavi? :D Boltokban nézegettem, mit érdemes venni olcsón, hogy a kupakokat átpakoljam, de nem volt értelmes megoldás.
Illetve rendelhettem volna még egyedi gyártásút, annyiért, amennyiért más gépet vesz. Ilyen 2-300 USD, és csak neked készült kupakok vannak... De annyiért kell a f... enének.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.