Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) kovy79 válasza eastsider (#5) üzenetére


kovy79
őstag

:D
Nekem haverommal történt hasonló. Mentünk vhova, egyik kezében almacsutka, másikban a N2110 és természetesen a rossz kezét "dobta" ki. :)
Persze semmi baja nem lett a telónak.
Másik sztori a N2110-zel: haveroméknak anno volt mobilszervízük (még a hősidőkben) + autóelektronika szervíz. Egy ügyfél bement a Skoda 120L-lel valamiért. Csinálták a kocsiját, ő meg kereste a mobilját. Kiderült, hogy a kerék alatt volt. Legurult róla. A teló kicsit "átdeformálódott", betört a kijelzője, de működött! :Y

KrenAtesz, jöhetnek még tesztek! Tőled azért is hitelesebb, mert nem "éltél benne". :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#42) kovy79 válasza jerry311 (#37) üzenetére


kovy79
őstag

Hú, mekkora sztár volt, mikor az 5110-emre vettem rezgős akkut, ami ráadásul 6110-é volt, azaz laposabb és már Lithium-Ion. :DD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#43) rootkiller


rootkiller
őstag

Nálunk is van a családba pár hasonló telefon, anyának is meg apának is Ericsson GH198-a volt, fateré beleesett a Fertő tóba, és utána is működött. Azok már nem működnek, de fogtam a kezembe működőt is. A kedvencem egy Nokia 6150. Nagyon kiváló a menü, megbízható, stapabíró. Rengetegen használtuk, most épp öreganyámnál van. A másik kedvencem a Nokia 6310. Ha nem lennék web'n'walk és mobil email függő, tuti szereznék 1et, és azt használnám.

Artengo TR 990 Pro

(#44) kovy79 válasza rootkiller (#43) üzenetére


kovy79
őstag

:)
A már említett haverom faterja pecázás közben hallotta, h csörög a telefonja (N6110). Nem tudta, h hol van, mert halkan, tompán szólt. Kiderült, h az etetővödör alján volt a víz alatt. Mindezek után is tökéletesen üzemelt. Kíváncsi vagyok, szegény mai telók közül melyik bírná ki ezeket a megpróbáltatásokat!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) Biokill


Biokill
csendes tag

:D Nagyon komoly :D nekem is van egy elfekvőben. Meg egy 1610es... Az még 0660-as volt szal nem sim kártyával működött :)
Aminek nagyon örülnék: egy régi "táska" motorola bemutatása :))

(#46) Stargun!


Stargun!
tag

Méghogy a 2110-es a tégla... :)

Az én első telefonom az egyik első olyan 900 MHz-es készülék volt, amit az országba nagy tömegben megfizethető áron behozott az akkori egyetlen 900 MHz-es szolgáltató, a Westel. A készülék mind a mai napig megvan: egy Ericsson GH-198-as.

Na AZ tényleg tégla, komolyan lehet vele verekedni. Ráadásul még SMS-t sem lehetett vele küldeni, csak fogadni. A régi szép idők... :D

Az adatait itt lehet megnézi, ha valakinek nem volt szerencséje hozzá anno élőben. (külön kiemelendő a 330g-os tömeg :) )

(#47) Tomcat válasza Stargun! (#46) üzenetére


Tomcat
őstag

Na ja! Nekem van belőle kettő is csak sajna az egyik működőképes. Van hozzá rengeteg akksim is. Ez volt az első telefonom 1995-ben. Emlékszem hogy néztek az emberek amikor elővettem az utcán vagy a kocsiban telefonáltam. Ugye akkoriban ezt még büntetlenül meg lehettett tenni. Mekkora luxuscikknek számított ez akkoriban.
A nagy kihajtható antennája miatt ott is volt rajta térerő ahol a többin telefonon nem.
Régi szép idők!

Tomcat

(#48) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

éppen a múltkor csináltam meg 1 ilyen telefont 1 donor telefon alkatrészeiből és miután beletettem az akkut persze utángyártott meglepő módon kifogástalanul működött és működik is a mai napig
most éppen egy 3210-es nyüstölök :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Grat a cikkhez !
:C :C :C
Így igazi féltégla a 2110.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) syryus


syryus
tag

egyszer 2 évig nem kértem karácsonyi, szülinapi és egyáltalán semilyen ajándékot, hogy kaphassak egy mobilt. Bejött és megkaptam. Ezt a gyönyörűséget!
Persze akkor még iszonyat drága volt (110e forint), de ez normális, akkoriban csak a motorola flippes modeljét és valami bumszli ericssont lehetett kapni.
Ez volt maga a csoda. És ugye atájt jött be az sms...ami ingyenes(!!!) volt a kezdeti időkben. szóval ez volt (asszem) az első sms képes telefon)
3 évig használtam, saját akksijával.
A mai napig megvan valami doboz alján, meg is nézem majd , hátha be tudom izzítani:)
:R N 2110

Technology will rise when humanity falls

(#51) kayman válasza KrAt (#6) üzenetére


kayman
senior tag

Én is láttam anno koppintást ebből.
China te csodás...

Nekem is az első ilyen volt, de élmény volt ezt a féltéglát elfelejteni! :C

HyperTransport az úr!

(#52) kayman válasza kovy79 (#42) üzenetére


kayman
senior tag

kemény idők voltak azok!

Én az antenna nélküli házamat szerettem az 5110-en és a led-moddingot! :Y

HyperTransport az úr!

(#53) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Húú! :DD

Haveromnak van ilyen telefonja és még tiptop a kicsike! Semmi baja nincsen, ott figyel a polcon! :) Bekapcsoltuk hülyeségből és működött, ott nyomkodtuk hogy mit tud a "kicsike"... ;)

Sic Parvis Magna

(#54) plömplöm


plömplöm
őstag

ha valaki ma is használ ilyen telefont, az pedig maga a retroman? :)
az 1996-ban gyártott autómba az akkori első tulaj ilyenhez szereltetett eredeti nokia kihangosítót, úgyhogy nálam egy praktikum karesz beleficcent a telóba, szolgáltatón belül ingyenes az átirányítás, öröm-é-bódottá. valamint ha otthon felejtem a "normál" telefonomat akkor aznap ezzel járkálok, néha érdekesen néznek rám a zemberek amikor használom :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#55) KrAt


KrAt
veterán

Köszönöm mindenkitől az elsimerést, nem hagyom abba, lesznek újabb és újabb telefonok :R :)

(#56) philoxenia válasza KrAt (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legyenek régebbi és régebbiek.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) iXuf válasza KrAt (#6) üzenetére


iXuf
tag

A cikk hatására előbányásztam a "kicsikét", de sajna már nem tér magához :(
Vam még egy Ericsson-om (töltőállvánnyal), azt azért még kipróbálom...

[ Szerkesztve ]

(#58) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Második telefonom volt, duplavastag akkuval. Nagyon szerettem, egyik legstrapabíróbb, legmegbízhatóbb készülékem volt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#59) jokeph válasza KrAt (#1) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igazán jo volt olvasni a soraidat, könnybelábadt a szemem. :))
Kölcsönpéldányként volt egy ilyen nokia nálam 2 hétig, de nagyon jo volt használni, a méretével voltak kis gondjaim (5110 meg 3210-hez képest) meg majd lehúzta a nadrágot rólam a töltöje. :DD
Még mindig megvan a 3210-em, meg van egy 5510-em, mindegyik műkxik, csak az aksijuk már 2 napot sem bir. (Az 5510-é még az eredeti gyári aksi, cirka 6 és fél éves) :R
Szóval gratula a leiráshoz, csak igy tovább! :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60) KrAt


KrAt
veterán

Hibák javítva, köszönöm az észrevételeket :) Hamarosan (illetve nemsokára) elkészül majd a következő rész is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.