Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tituka


Tituka
senior tag

jó leírás...
grat

és tényleg jó játék ajánlom mindenkinek..

Skizofrén vagyok, és én is...

(#2) dunc


dunc
nagyúr

Csak tudnám ,hogy jött ki a 9.2 ?
9+9+9+8=35/4=8.75
Amúgy remek játék!

[ Szerkesztve ]

(#3) Silenzio


Silenzio
addikt

A port remek, a grafika pazar, de nem jön be az új irány. Olyan mint Romero Crazies-e, az se tetszett soha igazán. Egy RE-játéktól némi mélységet is várok, nem csak hack 'n' slash-t. Ott a Kódvera pl. Zseniális.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#5) twine


twine
addikt

Baromira vártam a játékot,,,tetszettek az előzetes videók,,szeretem a zombis paráztatós cuccokat...szóval alig vártam hogy legyen időm beülni és végre zombikat nappal hentelni...
Leültem,,,és kb egy óra múlva majd szétb@szott az ideg a játéktól...elfogytak a lőszereim,,az a kurv@ beszalad a szobába és előttem szedi fel a lőszert :Y stb...nehéz megmagyaráznom...az első részeket is próbáltam annó ugyanilyen lelkesedéssel, és ugyanilyen "idegbeteg" lettem tőle....azt hittem ez most más lett....
Hiába a szép graf....meg a lelkesedésem...engem inkább dühített a játék mintsem kikapcsolt volna...
Lehet hogy több időt vagy türelmet kellene rá szentelnem, de úgy tünik nekem a Resident sorozat kimarad az életemből :(

(#6) New Life válasza dunc (#2) üzenetére


New Life
aktív tag

Igen, ez kicsit furcsa! :DDD
Amúgy grat a cikkhez, nekem is megjött a kedvem egy kis RE-hez.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#7) noobsaibot válasza twine (#5) üzenetére


noobsaibot
tag

Érdekes,én túl könnyűnek találtam normalon,lehet nekiállok hard-on is!
Most toltam végig a 2-őt(A-B story),na az sokkal nehezebb!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI8

(#8) Szeg007 válasza twine (#5) üzenetére


Szeg007
csendes tag

lol bakker elfogyott a löszer mert felszedte elöled a csapattárs?:D talán megkelletvolna nyitnod az inventoryt és rányomni az opciora hogy give és lett volna löszered te nab:), persze hogy idegbajt kapsz tölle ha még az alapfunkciokat se nézed meg, vagy kérdezel meg másokat forumon hogy mi lehet a gond. Amugy nekem meg pont az volt a problémám hogy annyira kicsi vot az inventory hogy volt ami egyszerüen már nem fért be.

(#9) MrAndree válasza dunc (#2) üzenetére


MrAndree
csendes tag

Úgy jött ki, hogy nem átlagot vonok. Mert azokon a pontokon felül amiket grafikára, hangokra meg egyebekre adok még latba esnek ilyenek is, hogy mennyire élveztem a játékot, hajlandó lennék-e újrajátszani meg úgy általában mennyire éreztem jónak. Az összegzés nálam egy végső pontszám ami soha nem a másik 4 átlaga lesz, hanem egy különálló értékelés a játék egészéről. Persze azért beleszámít, nyilván egy minden másban 5 pontot érő játék soha nem lesz 9,5-ös a végén. :)

[ Szerkesztve ]

Why so serious?

(#10) Silenzio válasza noobsaibot (#7) üzenetére


Silenzio
addikt

A 2 hardon, az a durva! De a legnehezebb az első rész és a Code Veronica.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet kicsit ünneprontó leszek, de ez már annyira nem Resident Evil.

Hiába a grafika, meg a sok lövöldözés, számomra pont az hiányzik amiért a kedvencem lett.

Az első rész mai szemmel nem valami szép, mégis tovább tudtam játszani vele, hisz azt végig játszottam nem egyszer, és a második is nagyon jó, főleg ugye, hogy 2 cd-s volt, és mindkét cd-hez más karakter tartozot. Ez rögtön több játékot adott, mert egyszer Leonnal kezdtem, egyszer Claire-el. Azt hiszem a játékélményt a feladványok adták, együttesen a rémísztgetéssekkel. Este, sötét szoba, és volt, hogy majd leestem a székről.

Valahogy nekem ez a Resident Evil, keresés, kutatás, kombinálás, miközben küzdök az életemért.

Ez az ötös nem jön be, mert mindez hiányzik belőle, ráadásul mindig kihajoltam, oldalra, reflexből, hogy lássak. ;] De csak nem láttam be a főhősünk háta mögé, ami kitakarja a fél képernyőt. :B

Nekem ez már csak nevében RE, de amúgy nem.

(#12) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

A lövés/séta és az ugrás szándékosan van ilyenre készítve, hogy ne agyatlan zombihentet kapjunk, és nehezebb legyen menekülni előlük. Silent Hill is direkt ilyen, az első rész óta.

(#13) bpx


bpx
őstag

hát nem tudom
képtelen voltam megszokni az irányítást, kínszenvedés volt az egész
a kamera soha nem azt mutatta, amit nézni akartam, ettől a "karakter válla mögül hátulról"-nézettől hülyét kaptam, fps nézetből sokkal jobban tetszene
meg pl. az is micsoda már, hogy célzok, és közben nem tudok mozogni

de ha le vagyok maradva, és ezeket lehet orvosolni, akkor javítsatok ki nyugodtan :)

(#14) Silenzio válasza bpx (#13) üzenetére


Silenzio
addikt

fps-RE - a világ szégyene. Isten őrizz!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) Senhi válasza bpx (#13) üzenetére


Senhi
aktív tag

kb. én is így foglalnám össze találkozásomat a játékkal... kamera még egyefene, de az, hogy lövés közben nem lehet menni... (de még ez is hagyján... legalább a kést lehetne mozgás közben használni)

(#16) evilzombie


evilzombie
tag

Probaljatok mar a valosagban mozgas kozben loni es rajottok hogy lehetetlen,oda loni ahova akarsz! :W

A graf. jo,az akcio is jo,de egyszer sem ilyedtem meg!Az 1.2.3.Veronica, es a 4-ben azert meg lehetett ilyedni de a legjobb az az elso reszben a kutyak voltak akik beugrottak az ablakokon!A 2. a lancfureszes a 4-ben!Ebben az 5-ben a lancfureszes mellett nyugodtan setalgathatsz!

Na náááá

(#17) ithomas


ithomas
őstag

Ennek a játéknak 1 titka van!
ÉLŐ, emberi társsal kell végigvinni,és nem a buta géppel végig bohóckodni.
Ennek a játéknak ez a varázsa, ízig-vérig co-op-ra lett kihegyezve, ezért kötelező 2 karakterrel végig nyomulni.

Ezek után ha olyan ember fikázza le,aki ki se próbálta milyen ez a játék egy haverral,mikor egymásnak adogatjátok a lőszert,együtt beszélitek meg a boss-ok elleni stratégiát stb, akkor azt csak kiröhögni tudom...mivel szimplán a játék lényege veszik el ezzel .

Real eyes realize real lies!

(#18) evilzombie


evilzombie
tag

Ez igaz lehet.en meg sajnos nem tudtam kiprobalni a CO-OP modot,de tenyleg jo lehet!

Na náááá

(#19) asthma


asthma
tag

Jó írás, így tovább ;)

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#20) boeing


boeing
senior tag

Gratula a cikkhez, :C ,én most nyomom és nagyon bejön.Elö is veszem a RE1-et :Y és a playstation1-et és nyomom azt is.

(#21) BloodyEddie válasza ithomas (#17) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Pontosan.

(#22) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem is jobban bejöttek a régi parázós RE részek. Ez már nekem túl akciós....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) smkb


smkb
őstag

Én a grafikától sem estem hasra. A textúrák szépek, ezzel fedve el, hogy konzolról lett portolva és a poligonszám viszont nem nagy. Viszont Resi 4 Wii edition-t imádtam. Iszonyat a hangulat, van para, remek az irányítás, a falus pálya meg egyszerűen besz@rás. Ezzel a Resi 5-el játszottam kb 1,5 órát és untam. Unalmas. Egyáltalán nem köt le.

(#24) dunc válasza antikomcsi (#11) üzenetére


dunc
nagyúr

"Valahogy nekem ez a Resident Evil, keresés, kutatás, kombinálás, miközben küzdök az életemért." Igen Igen Igen ,és persze Zombik. :)

(#25) infectedmann


infectedmann
őstag

Nálam az irányítás és a játék TPS nézete nálam hazavágta az egészet.
Annyira érződik, hogy konzol átirat, ordít róla. 2 órát szenvedtem vele, de már majdnem kihajítottam az asztalostul a gépet az ablakon.

(#26) Janoska26


Janoska26
addikt

Én nemtom, mindenki hülyézi Sheeva-t, hogy össze vissza futkos, felvesz minden baromságot, meg hogy agyatlan, én végignyomtam amatőrön kétszer, normalon is lassan a vége felé járok, de soha semmi bajom nem volt a leányzóval, szépen aprítja a népet ahogy azt kell, és frankón megvédi magát, és csak azokat a dolgokat veszi fel az esetek 95%-ban amit mondok neki, néha a pénzt magától is felveszi, meg főleg a pisztolygolyókat, de az úgyis csak nála van:-). Csak, már hogy valami pozitív hsz is legyen a lányka mellett :) . A hangulatról meg a játékról úgy összességében, én is játszottam az összes előző részt szinte, a konzolosokat is, azoknak is jó volt a hangulata, sőt igazán azokba szerettem bele, ahogy sokan is. De váltaniuk kellett, most ez a baj, hogy ilyen lett, picit pörgősebb, kevésbé parásabb, de ha olyan maradt volna még most is ahogy az elején, akkor meg azzal jönnének az elégedetlenkedők, hogy ez már lapos... Lényeg: Akinek nem tetszik ne játsszon vele, és ne fröcsögjön, hogy jobb is lehetett volna, sőt ha tud jobbat csinálni, próbálkozzon felvételt nyerni a Capcomhoz, és hajrá, ha meg nem tud jobbat, üljön le csendben és örüljön annak ami van. egyebet nemtok mondani :U :) A teszt nem rossz, grat hozzá, igaz az átlagszámítási módszer eléggé egyedi :)

[ Szerkesztve ]

(#27) mephi666 válasza Janoska26 (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

a csajjal annyi a bajom egyedül, hogy hiába adtam oda neki a fullra húzott mp5-öst végtelen lőszerrel, szimplákat lőtt vele a spórolási kedve miatt... (pedig elvileg nőből van, azok meg nem nagyon tudnak spórolni...) a másik gond, hogy akármit nyomogattam, ha több fegyver volt nála, nem tudtam prioritási sorrendet beállítani, hogy melyiket használja előszeretettel... váltogatta őket... (úgy tudtam fegyverre kényszeríteni, hogy a többit elvettem tőle) meg esetleg hiányzott, hogy nem működött a társnál a combine :) ezek pici apróságok voltak, amik nem igazán szükségesek és nem is zavart a hiányuk... esetleg jobb lett volna, ha megcsinálják :)

előkeresem a resevil 1-2t és megnézem win7-en, hogy megy-e :) rég játszottam velük... és mintha a resi1-nek vagy fél tucat alternatív befejezése lett volna...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Janoska26 válasza mephi666 (#27) üzenetére


Janoska26
addikt

Én dragunovot adtam neki csak végtelen lőszerrel, azzal nincs gondja, 1 lövés mindenkinek ahogy azt kell :) A pisztoly az elsődleges nála legalábbis ha az volt nála, folyton azt használta, így elvettem tőle, ez a probléma is megoldódott :DDD
mellesleg most a Remake-t, és a Zero-t is nyomom párhuzamosan, csakhogy legyen már 1 kis nosztalgia is, így a 3 kombinálva full játékélményt biztosít :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) _Scythe_ válasza antikomcsi (#11) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

A hsz-eddel teljes mértékig egyet értek. (és a nick-eddel is :DD)
Lehet nem rossz a játék (első chapter végéig vittem) de ennek vajmi kevés köze van a RE-hez. Ez egy sima akció játék, és szerintem szar is 1 kicsit.
Mielőtt ódákat zengenénk a kiváló portról, azért azt említsük meg, hogy ez a játék is kizárólag xbox kontrollerrel hajlandó normálisan működni. Nekem logitech rumblepad 2-m van, ami talán az egyik legismertebb joy, mégis szarul működik, mint a Batmannél.
Ugyan van lehetőség az elején állítani rajta néhány előre beállított profilból, de semmilyen hatással nincs a játékra. Dísznek van, ha úgy tetszik. Batmanben meg ugye a billentyűzetet lehet remappolni, de a joy irányait, gombjait "nem veszi be". Ez valami új divat, hogy csak FaszBox controller a támogatott. Hadd ne mondjam, mennyire pofátlanság az, hogy egy konzolos játék nem működik joy-jal...
Szerencsére élelmes gyerekek kitalálták a megoldást: xinputemulator

Szal nem tudom, nekem nem jött be annyira: (survival)horrornak nem horror, fejtörők nincsenek benne, sima lövöldözősnek meg primitív. Azért adok neki még egy esélyt.

(#30) _Bishop_


_Bishop_
tag

Hát nem tom...!
Életem nagy játéka a Resident sorozat, számtalanszor végigvittem az első 3 részt, a mai napig többször játszom velük!
A 4. résszel megróbálkoztam, ennél már a telepítés gondolatátol is a hányinger kerülget! A nagy játékból nagy csalódás lett! MIEZAZOMBIHENTELŐSAKÁRMI??? Sajna nem éreztem már a 4. részben sem, h megvan az a kimondottan a túlélsre hajazó fílingje, mikor spórolsz a lőszerrel, métereket araszolsz előre, mert sose lehet tudni honnan ugrik elő 1-1 zombi és stb stb. Főleg ez a hátsót bámuló kamera...és még 6. részt is akarnak csinálni...Emlékszem még mikor az éjszaka közepén a monitorhoz vágtuk a joy-t, annyira besz@rtunk... Hol van már ez a fílign? Itt csak azér lősz, h tovább tudj menni, nem azért, h túlélj! Bye-bye túlélőhorror! :(

Persze ez csak az én véleményem és kissé elfogult is vagyok talán! Ettől még biztos yo a játék, meg természetesen gyönyörű a grafika csak más/kiegészítő nevet adhattak volna neki, jelezvén, h ez már más... De lehet, h majd 1x rászánom magam... :DDD

Csak most olvastam, h azért mások is hasonlóan gondolkodnak! :) Yo tudni, h vannak azért még igazi survival rajongók! :)

[ Szerkesztve ]

(#31) mephi666 válasza _Bishop_ (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt is az lett, mint az avp-vel... annak az első része szerintem a legjobb fps-be ültetett túlélőhorror... legkönnyebb fokozaton is tele volt a gatya, ami elkezdett pittyegni a mozgásérzékelő, meg mellé jött a dinamikus zene a komplett hangversennyel :) vadállat volt... és minden egyes dögnél jött a kézremegés, aztán próbáltam hátrálni/kioldalazni előle, mert ha közel ér, b@szhatom a 100ac+100hp-t... 2 mozdulattal szétszaggat és game over... persze szigorúan mentés nélkül lehetett a gold verzió előtt játszani :) csak kész pálya végén volt autosave... kegyetlen játék volt...
aztán a 2. részre meg átálltak a tömegre... :( jöttek csordástul az alienek és nyugodtan szaggattam őket úgy, hogy közben lazán sörözhettem is... nem adta nekem vissza ugyanazt a hangulatot, mint az első rész... :(

itt ugyanez a helyzet: a jókis írógéppel lehetett menteni az első részekben, 1-1 "csendes" helyen... viszont ha onnan kitetted a lábad, a következő sarkon már akár le is f*shattad a bokádat :D jókis rejtvények is voltak több helyen, amik még egyedibbé tették a játékot... és akkor a jobbnál jobb előre renderelt animációkról még nem is beszéltünk... jah, meg a kedvencemről: a rajzolt hátterekről és a nagyon jó kameraállásokról... az is szerintem sokat dobott rajta, hogy váltásoknál parázhattál, mert nem tudtad, mi vár rád :) f*satós túlélőhorrorból egy átlag akció lett... (igaz nekem az avp2 és a resi5 is bejött, habár egyik sem az már, mint ami miatt igazán szeret(t)em az elődjét)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) atike


atike
nagyúr

Musthave! Nagyon bejön!

(#33) _Bishop_ válasza mephi666 (#31) üzenetére


_Bishop_
tag

Tudom miről beszélsz! :D Nyomtam én is anno az avp... De rég is volt!
Ahogy mondod a kameraállások és a rejtvények adták a velejét! Res1-ben hetekig b@szakodtam, mire rájöttem, h ki lehet nyitni a könyveket és benne voltak a medálok... Letettem a hajam akkor! (persze lehet azért, mert még kevésbé tudtam angolul, apró ezekből a játékokból szereztem az angol tudásom alapjait!!! :D ) Sajnálom, h manaság nincsenek ilyen gamék! :(

(#34) Kr/\toS válasza Silenzio (#3) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Egyet kell értsek; ez a rész elég ratyi lett. Sokx azt veszem észre hogy unom az egészet. A helyén van minden de a lelke hiányzik.

(#35) Duree


Duree
veterán

Nekem is nagyon bejött,le a kalappal

duree54

(#36) lovag05 válasza Silenzio (#10) üzenetére


lovag05
aktív tag

Hja, asszem' két-három harapás és már végünk is volt. Meg az a tetemes mennyiségű lőszer, felejthetetlen élmények. A Code Veronica X nekem kimaradt, lehet be kellene majd pórolni.

mephi666: Igen, maximum az ellenfelek hörgéséből tudtad megállapítani, merre is vannak, ha éppen nem úgy állt a kamera. Meg azok az emlékezetes fejtörők, stb. Bár, az egy nekem nem jött annyira be, mint a kettő, lehet, ez a rendes animációk hiányában volt, meg a helyszín miatt is. A kettő viszont eszméletlen, milyen durvára sikeredett.

[ Szerkesztve ]

So many demons, so little time...

(#37) MrAndree válasza Janoska26 (#26) üzenetére


MrAndree
csendes tag

Már írtam feljebb, hogy nem átlagot számolok. :)

Why so serious?

(#38) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy végigtoltma a gamét, megvettem a végtelen lőszert az egyik fegyverhez, elkezdtem elölről, és fogy a lőszer, mint az állat. :(:(
Mit ronthattam el?

Előre is köszi.

MaTeJ

(#39) asthma válasza Matej (#38) üzenetére


asthma
tag

maximumra van fejlesztve az a bizonyos fegyver?

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#40) Matej válasza asthma (#39) üzenetére


Matej
tag

igen, maximumra van fejlesztve, ha jól tudom, másképp nem is megvásárolható a végtelen lőszer.

MaTeJ

(#41) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A cikk jó lett. Xbox 360 on már régen kipörgettem, ott nagyon tetszett, meg még most is tetszik. Ezért nem nagyon akarom kipörgetni PC-n. Minden szép minden jó azt leszámítva hogy a hullák elpárolognak és lekvár lessz a tetsükből ami szintén elpárolog, nem látszik meg rajtuk ha mondjuk belelövök kettőt, vagy egy nagyot leb@szok egy zombinak a késemmel. :U Vannak benne erős túlzások de azért nagyságrendekkel jobb mint egy pár "fantasztikusank mondott", kiadott játék.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#42) Polllen


Polllen
nagyúr

A cikk maga mindenképpen jó, a játék leírás alapján...khm...én nagy resident evil 1-2 fan vok, a 3 még elment...

A 4-k részt most nyüstölöm és egy kicsit sem fogott meg...hiányzik a para+a fejtörők...azért az első kettőben volt bőven, itt meg...

Sztem rossz irányt vett a játék, persze így is élvezhető, csak így már más élményt nyújt... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A blogbejegyzésem utolsó pár sora a Resi 5-ről...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) PI3525


PI3525
tag

Szerintem nagyon jó game lett :K egy misét mindenképp megér ;)

ACER ASPIRE 5542G , XBOX 360 ELITE .....

(#45) misx


misx
senior tag

Én nemrég toltam ki. Ütős cucc, egyedül az inventoryban turkászás nem tetszet, meg hogy lőszert nem lehetett vásárolni csak fegyvert (amibe azért persze van némi skuló gyárilag). :D

(#46) Nikolaij válasza dunc (#2) üzenetére


Nikolaij
csendes tag

Hello!
Véleményem szerint úgy jöhetett ki az a 9,2, hogy nem azt a sima átlagot számolták, amit leírtál, hanem súlyozott átlagot számoltak!Persze lehet nincs igazam,csak így kijöhet 8,75-től különböző érték!
Üdv

"A szegénység minden mesterségre megtanít" - Plautus

(#47) Károlyka válasza Nikolaij (#46) üzenetére


Károlyka
csendes tag

a filmet imádom, meg a régi resident-ekkel is játszottam...a 4 tényleg vicc volt...kb 4 órát sz****m az egérrel, meg különféle patch-ekkel...végül töröltem...de ez nagyon bejön, kissé furcsa volt ez a TPS-nézet (alapvetően FPS-t játszom), de nem rossz. A játékmenet néha lehetne kicsit pörgősebb, meg az fura, h kissé be vagy lassulva. (bár Afrikában nagyon meleg van és kinek van kedve 50C-ban rohangálni). Mivel alapból mindig is PC-s voltam, ezért nem nagyon jön át ez a helyből lövöldözős figura, de minden hibájával együtt is azt kell mondanom jó kis gém és a Japánok is tudnak vmit..

Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem...

(#48) mad1 válasza Károlyka (#47) üzenetére


mad1
veterán

Akkor kezd el a negyet,mert ennek a jatszhatosaga arra alapul.

Ne szemetelj ! = Steam

(#49) Károlyka válasza mad1 (#48) üzenetére


Károlyka
csendes tag

A resident 4-el éppen az volt a bajom, h azok a nem hivatalos patch-ek amiket készítettek hozzá lelkes pc-s gamerek, sajnos nem tették lehetővé, hogy ilyen szinten irányíthatóvá váljon a játék...az 5-nél sokkal nehézkesebb volt...sztem.

Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem...

(#50) mad1 válasza Károlyka (#49) üzenetére


mad1
veterán

Valoban az... billentyuvel.viszont joyjal ugyanaz,mint ps2n,vagy gamecubeon,vagy mint ahogy az 5.resz is a next gen konzolokon..

Ne szemetelj ! = Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.