Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) efi99


efi99
senior tag

Csak azt nem tudom mi értelme van a WHQL minősítésnek...? Ugyanúgy hibás, mint egy nem WHQL.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#2) HummeRC válasza efi99 (#1) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ez a kérdés az én fejembe is szöget ütött már. :F

(#3) Hiftu válasza efi99 (#1) üzenetére


Hiftu
senior tag

Gondolom a WHQL minősítés arra jó, hogy a Windows alatt legalább adjon jelet a VGA magából.
Hogy az egyes játékokhoz nem jó a driver, az már nem Windows hatásköre.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egyre nagyobb tákolások ezek a geforce driverek. :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Épp ideje. Lassan olyan lesz mint a windows, foltozzák a kakit.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#6) tibaimp válasza Hiftu (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ráadásul szerintem, még az MS jól le is húzza nem kevés jogdíjjal a gyártókat a minősítés végett!

MÁS: mostanában készülök majd VGA cserére (remélem :) össze jön rá).
Kérdés, ez a hotfix tartalmazza a drivert is vagy előbb telepítenem kell amit hivatott javítani, vagyis a 417.35?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) b. válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


b.
félisten

mi a tákolás rajt? mindkét gyártó ugyan úgy hibát javít és mindkét gyártónál ugyan úgy vannak problémák továbbra is. A6t kellene tudomásul venni, hogy a Microsoft leszarja már a VGA gyártókat, bármit módosítanak , ahhoz utána eszközölnie kell mindkét gyártónak javítást. Mindkettőnek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) berVi


berVi
senior tag

A DCH drivert hogy lehet feltelepiteni? Nekem kiirja, hogy nem kompatibilis, es takarodjak. (Win10, 1080 Ti)

(#10) Bounti válasza berVi (#8) üzenetére


Bounti
aktív tag

Törölve :)

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#11) csako válasza berVi (#8) üzenetére


csako
veterán

Ha tényleg váltani akarsz rá, akkor DDU-val kell törölni, majd a netet kikapcsolva (hogy a win10 ne telepítse fel automatikusan, amit akar) újraindítás után mehet fel a letöltött a dch típusú.
Ha nem települne fel mellé, akkor itt az Nvidia Control Panel.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Inkább az a kérdés, hogy miért van az Experience-ben és a honlapon is a 417.35 verzió, mint legújabb? Sehol nem jelzik a 417.58-at ahhoz képest, hogy állítólag - a cikk szerint - kiadták.

Mivel pont a SotTR-rel játszom, kivételesen érdekelt volna a driver.

szerk.: ja, hogy ezek a hotfixek külön vannak... :B

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#13) berVi válasza csako (#11) üzenetére


berVi
senior tag

Koszi, majd megprobalom, bar azt olvastam, hogy ez alapvetoen nem nekunk van szanva. Csak akkor nem ertem, miert lehet letolteni.

These DCH packages are for uses running windows 10 in S mode, or for windows editions bundled with pc's as an MDA collaboration.

(#14) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nah pont most készülök Ati-ról Nvidiára váltani RX 460-ról GTX 1050 Ti-re.
Kezdhetem letöltögetni a drivereket és próbálgatni melyik lesz jó? Hát szép.
Amúgy melyiket érdemes most feltenni ami stabil meg jó is?

(#15) Penguin95 válasza hegegabi80 (#14) üzenetére


Penguin95
senior tag

Sokan a 399.24-re esküsznek.

(#16) b. válasza hegegabi80 (#14) üzenetére


b.
félisten

Nyugodtan töltsd a legutolsó, nem kell semmiféle varázslat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Habugi válasza berVi (#13) üzenetére


Habugi
addikt

Ha jól tudom a DCH verziók a Win10 legfrissebb verziójához kellenek, mert mást már nem enged feltenni.

Tévedés jogát fenntartom, ha 2percet szántam az utánajárásnak akkor is lehet sokat mondok, nekem annyi volt az apropója h Win10 tiszta/fullos telepítés után a non DCH driverekre közölte h nem kompatibilisek az oprendszerrel.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18) csiby222 válasza Dark Archon (#12) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azért nem tölti az Experience mert nincs WHQL minősítése a drivernek

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#19) csiby222 válasza Penguin95 (#15) üzenetére


csiby222
aktív tag

A 900-s szérián elméletben van is különbség. [link]

Habugi: Majdnem igazad van :) 1803-tól lehet DCH drivereket feltenni.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#20) Bossp


Bossp
addikt

Érdemes DHC Drivert feltenni?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#21) tom_tol


tom_tol
addikt

Sajnos 1080 Ti-vel ez a driver sem jó 120Hz felett.

(#22) Dark Archon válasza csiby222 (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, értem. Köszi, azért felment.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Már jó ideje nem frissítek vga drivert. Megnéztem, 388.13 verziót használok, amikkel játszom, hiba nélkül fut. De marad is.

(#24) Zorel válasza tom_tol (#21) üzenetére


Zorel
senior tag

Mi a gond vele?

(#25) Penguin95 válasza csiby222 (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

Sajnos erről én nem tudok nyilatkozni, mivel beleuntam az örökös szórakozásba, és inkább megmaradtam a 378.92-nél. Ezzel teljesen jól működik minden, és még egy általam játszott játék sem panaszkodott miatta.

(#26) Habugi válasza csiby222 (#19) üzenetére


Habugi
addikt

Lehet? Nekem nem tűnt túlságosan opcionálisnak.. :N

Az azonos verziószámú "normal" közölte h nem kompatibilis az oprendszerrel.
Mit néztem be/rontottam el? :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#27) tom_tol válasza Zorel (#24) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem működik az energiagazdálkodás.

(#28) csiby222 válasza Habugi (#26) üzenetére


csiby222
aktív tag

Lehet neked alapból azt tette fel a windows 10 telepítés után és akkor már nem lehet feltenni a standerdet max ha DDU-val letakarítasz mindent. Amúgy én a standard és a DCU között az ég adta világon semmi különbséget nem vettem észre egy 1070ti-l

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#29) arn válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


arn
félisten

nem az a gond, ha javitjak, hanem ha nem teszik ezt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) hegegabi80 válasza Penguin95 (#15) üzenetére


hegegabi80
addikt

Azt hittem valami régebbi, de még ez is 2018 szeptemberi. :Y

(#31) Németh Péter

Na, épp ideje volt. Az előző driver óta kétszer is volt, hogy nem éledt fel a monitor alvásból. Újra kellett indítani a gépet. Korábban ilyen sosem volt.

(#32) arn válasza Németh Péter (#31) üzenetére


arn
félisten

25 eve van ilyen :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) csiby222


csiby222
aktív tag

Egy dolognak tudnék nagyon örülni ha végre kijavítanák azt ha G-sync használata mellett beesik 100 fps alá az fps akkor bizonyos játékoknál leginkább statikus háttérnél elkezd villogni a monitor háttérfénye.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#34) b. válasza csiby222 (#33) üzenetére


b.
félisten

Milyen monitorod van?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Bossp válasza Habugi (#26) üzenetére


Bossp
addikt

nekem a dch írta ugyanezt és azt írta hogy ez a normál.. xD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#36) csiby222 válasza b. (#34) üzenetére


csiby222
aktív tag

Asus PG248Q de haver Lenovo Y27g-je is ugyan ezt produkálja plusz ha beírod bármelyik G-Sync képes monitor típusát youtubera és utána írod hogy flickering akkor kb észreveszed hogy nincs olyan típus ami ne csinálná. Csak 100 alatti fps-nél jelentkezik és statikus háttérnél pl Rainbow Six Siege-ben amikor már mindenki kiválasztotta a karakterét de nem töltött be mindenkinek na ott pl igen.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#37) b. válasza csiby222 (#36) üzenetére


b.
félisten

Nekem is Asus van, pontos típust most nem tudom mert telorol írok. Nekem ezt COD alatt szerencsere nem csinálja.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) IamMenyus válasza arn (#32) üzenetére


IamMenyus
tag

Nekem a sleep után nem ébredő monitor probléma eddig csak win10 alatt jött, ott viszont mindhárom vga platformon.

(#39) #21180672 válasza hegegabi80 (#14) üzenetére


#21180672
törölt tag

semelyiket. windows alapból felrakja a drivert hozzá és ha utána felrakod a geforece experience-t akkor azon belül kapod ezeket a tákolásokat opcionálisan.

(#40) csiby222 válasza b. (#37) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nekem is csak akkor csinálja ha van statikus háttér és 100 alatt az fps ami úgy jön össze hogy borderlessbe futtatom a játékot és át kattintok addig a másik monitorra és akkor ugye leveszi az erőforrást a játékról és beesik 100 alá jellemzően 80 körülre de van amikor 30-ra na akkor kezd el villogni nem zavaró meg amint vissza megy az fps 100 fölé abba is hagyja. Viszont haver monitorja egy 970-sel teljes képernyőben is produkálta ezt igaz a 970 ott pont 80 körüli fps-t produkált ezért volt szembetűnő. De az is érdekes hogy 100 és 80 között vibrál de mondjuk 60-non meg 30-n nem és eközött sem. De ezt lehet reprodukálni a g-sync demoval is.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#41) b. válasza csiby222 (#40) üzenetére


b.
félisten

Nekem COD ilyen 130 körül megy onnan dolgozik a sync. De még egy játéknál sem tapasztaltam ezt. Mondjuk nekem egy képernyő és mindent teljes képernyős módban futtatok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) saint555


saint555
tag

Nekem a Division fagyogatott ki azzal a driververzióval.....

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#43) csiby222 válasza b. (#41) üzenetére


csiby222
aktív tag

A g-sync 30-144fps között dolgozik. (gondolom a felső határ attól függ mennyit tud a monitor maximum)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#44) b. válasza csiby222 (#43) üzenetére


b.
félisten

jaja úgy értetem annyi FPS-t tud a kártyám a játék( COD) alatt. :R
144 Hz-t tud alapól, van OC mód ott 165.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) sb válasza b. (#7) üzenetére


sb
veterán

Én egy éve váltottam vissza nv-re, de előtte is volt mindkettő sokáig (ill. több gépben vegyesen). Most elég szar állapotban vannak az nv driverek, mondom ezt úgy, hogy végigszívtam minddel és az általános véleményen nekem is az, hogy mindhárom gyártónak megvan a maga baja.
Jelen driver pl. 1 nap alatt 8x omlott össze Firefox alatt.

(#46) csiby222 válasza sb (#45) üzenetére


csiby222
aktív tag

b. Nekem 180Hz az OC de nem használom vagyis nem merem mondjuk egy játék miatt nem is kapcsolgatnám mert az Overwatch alatt tudná a vga a 180fps-t tartani a többi game meg épp az 144fps-t tudja hozni maximális beállítások mellett. Plusz anno tunningoltam a DELL monitoromat 60Hz-ről 75-re és nem tudom amiatt-e de van rajta döglött pixel meg picit foltos is szóval nem kockázatom meg.

sb: Nem tudom ha Én egyszer valamilyen béta teszt controll csoportjában lennék akkor velem rosszul járnának mert eddig nekem semelyik update nem okozott semmi gondot se a win10-s 1809-s update második napon raktam fel dokumentum mappa maradt a helyén. Ez az alvásból visszatérés bug sem jelentkezett sose. Firefoxom mióta fel van téve a rendszer talán egyszer omlott össze az is valami agyon scriptelt oldaltól. Egyedül ez a G-Sync flicekring van de ez csak nagyon specifikus helyzetben.
Én anno az ATI driverekkel nagyon-nagyon sokat szívtam, még agp/pcie váltás hajnalán. Egyszer bevittem egy kártyát gariztani, mert azt hittem rossz aztán kiderült hogy ha felteszed az Officet elront valamit és a driver onnantól meghülyül... Meg lehetett Omega driverezni ez rémálom volt.
Ma meg annyira kényelmes az egész fogod experienceből letöltöd az egészet ha jó örülsz ha nem DDU-val roll-backelsz egyet.
Anno még net se volt úgy kellett vadászni mindent :) Én tökre örülök neki hogy van progress és javítják a dolgokat és nem félévben egyszer jutok hozzá a driverhez mikor megveszem a CHIP magazint :)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#47) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos MSI GTX 1050 Ti LP kari megjött, feltettem hozzá ezt a legfrissebb drivert, és eddig szerencsére semmi gond nincs vele. (kopp-kopp-kopp).
teszem hozzá nekem az ATI vezérlőpult jobban bejött, sok mindent lehet benne állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.