Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Első olvasatra egyszer írhatónak tünik. Meg persze a kapacitáson is van még mit fejleszteni...
A térbeli tárolás viszont jó ötlet, igaz új típusú nehézségek is felmerülnek emiatt.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#2) #04824576


#04824576
törölt tag

Ha annyira strapabíró, már csak arra lennék kíváncsi, mit tesznek, ha szándékosan kell gyorsan megsemmisíteni?! :DD

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Aztán ha 100 év után vissza akarja olvasni az adatokat az ükunoka, akkor lesz hozzá gép is ami képes lesz rá? Vagy majd a múzeumban segít a teremőr? :U

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ok, hogy van hibajavító algoritmus, de azt azért megadhatták volna, hogy mennyi a várható élettartama a médiának.
Ezen kívül pedig még az adatátviteli sebesség is érdekelne.
Nyilván, ha annyira nagyon strapabíró, akkor bármilyen lassú írás/olvasás esetén is érdemes lehet archiválni rá kritikus adatokat.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az interneten ma már nincs olyan adat, ami elveszne, mert minden legalább több 1000 helyen van tárolva. Hiába HDD-n vagy SSD-n. Szerintem egy film eredeti digitális verzióját is úgy lehetne garantáltan megőrizni, hogy sok példányban tárolják és sokszor cserélgetik a tárolót. A sok példányt és a sok cserét nem lehet megúszni, azzal nem kockáztathatnak, hogy egy pár ilyenről papíron 100 év múlva még visszaolvasható.

(#6) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Törésteszt? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) b. válasza #04824576 (#2) üzenetére


b.
félisten

kalapács

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Dr. Akula válasza b. (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:D

(#9) Cs1csó válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

"HAMMER TIME!"

(#10) TeeJay válasza [CS]Blade2 (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

tudok olyan 90-es évek végi house/trance számot xyz remixben amit sehol nem tudok már megszerezni csupán egy régi mixben hallottam. szóval bőven van olyan cucc ami valahol biztos megvan csak nincs internetre megosztva sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Amennyi egy üvegbe karcolt mintának. Örökös, mint a nyomorúság.

Oké, hogy lehet sütni-főzni, de az eséseket meg nem fogja bírni.. Hacsak olyan vastag nem lesz.
Én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen házban lesz ez, ami védi a karcolódástól? Floppyszerűnek képzelem el, amit ha az olvasóba raksz, eltolódik rajta a kis védőlemezke, hogy hozzáférjen az olvasófej.

-

(#12) Cs1csó válasza GoldhandRent (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami hasonló, de kb. mindegy is, hiszen ez professzionális használatra lesz lehet hasonló megoldás módon is használni mint a Végképp eltörölni c. filmben volt ahol egy teljesen zárt rendszerben egy robotkar teszi-veszi a dolgokat.

(#13) #95904256 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megadták, a videoból nyisszantottam ki az alábbi képet:

(#14) Cs1csó válasza #95904256 (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

1000 év ? Letesztelték? ;]

(#15) #95904256 válasza Cs1csó (#14) üzenetére


#95904256
törölt tag

A várható élettartam meghatározása nem olyan ördögi dolog. Rengeteg helyen használnak erre különféle módszereket. Pl. aláveted egy éves nyúzópróbának és az elhasználódás mértéke alapján számolható.

[ Szerkesztve ]

(#16) Chiller válasza TeeJay (#10) üzenetére


Chiller
őstag

Én például már egy évtized óta még mindig az Űrdinkák és a Parker lewis sohasem veszít sorozatokat keresem magyarul....

[ Szerkesztve ]

(#17) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Lehet, pont ez menti meg a haldokló lemezipart, ha ráállnak megfelelő lejátszóval. Bár tán csak fantáziálás, ám az olcsóbbodást csak a tömegesedés árán lehet elérni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Az M-disc sem jobb sokkal a hagyományos lemezekhez képest? Pedig direkt vettem egy ilyen meghajtót. Ha már 1-2 generációt kibír, akkor tök jó lenne rá archiválni családi fotókat, stb...

Jevons paradox

(#19) NÉMÓ510 válasza Chiller (#16) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Parker pár része megtalálható csak borzasztó minőségben.Bár gyanítom azt Te is megtaláltad.
Ám ha sikerrel jársz,kérlek írj rám priviben.15 éve keresem én is :DDD

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#20) Meridian válasza #04824576 (#2) üzenetére


Meridian
senior tag

Kalapács, fúrógép... soroljam még?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.