Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ttt válasza #95904256 (#47) üzenetére


ttt
senior tag

Ezeket is köszi! :C
Az egyébként tiszta, hogy ha valami teljesen, végérvényesen megsemmisül, akkor nehéz lenne kinyerni.
(Aztán meg fejlődhet oda az MI, hogy majd kitalálja mi hiányzik és ki is egészíti. Persze ugyan az sose lesz, illetve nem mindegy, hogy milyen adatokról is beszélünk. De ez már nagyon off :) )

(#52) #04824576 válasza GoldhandRent (#49) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igen, hozzá is tettem, hogy túlzás. De az ilyen "örök életű"-nek nevezett archiváló eszközöket (bár lejuthatnak a közszférába), elsődlegesen nem igazán ide fejlesztik, hanem a kormánynak, és a katonaságnak. Ott pedig ilyen esetekre is fel kell készülni. A másik dolog meg, hogy akár még ha cégekről is van szó, bizalmas adatokat nem fognak a felhőben tárolni. Nekik kellenek a fizikai archiváló eszközök, amik alap esetben strapabírók, de ha szükséges, valamilyen módon gyorsan semmisíthetők. Utóbbi ennél kérdéses.

(#53) -Skylake- válasza BBorg (#39) üzenetére


-Skylake-
addikt

De miert beszelunk vegfelhasznaloi piacrol ? Standard usernek mi szukseges lenne akar csak olyan tarolora, ami 100 evet tud, nemhogy ezret? Meret ugyan ez, egyszeruen mar egyjegyu TB-ben gondolkodni is rettenetes tulzas, nincs mivel megtolteni ezeket a tarolokat user szinten. Atlag user elvan konkretan egy 50gb-s iclouddal , aki nagyon tolja az elofizet 200gb-re, aki meg ultimate mindent tarol, meg fotos meg videovagos meg joisten tudja az betukroz 2x10TB-t es done. Egyszeruen nem kell, hogy ez leszivarogjon ilyen enduser szintre, mert nincs mit tarolni ilyen megoldasokon.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#54) ttt válasza apatyas (#50) üzenetére


ttt
senior tag

Igen.

Más: én már törtem össze jénait :B - anyám nem örült :D

Persze nyilván itt nem hétköznapi üvegről van szó, biztos vagyok benne, hogy akár egy komolyabb erőhatást is kibír.

(#55) -Skylake- válasza tomio (#45) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem azert, mert az egy kazettan egy filmet tarolas az nem egy optimalis, hanem egy kenyszermegoldas volt. Nem azert nem tarolt senki mindent egy hordozon, mert annyira izgalmas ha 2 kobmeteren vannak a filmek, hanem azert mert csak igy fert el. Nem is ertem hogy merulhet fel barkiben is, hogy ez egy jo megoldas. A technikai hatarok miatt taroltunk kulon. Kicsit kiabrandito ezt egy IT szakforumon olvasni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#56) #04824576 válasza -Skylake- (#55) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kiemelve, hogy én konkrétan utálom, ha fizikai formában kell pakolgatni az adathordozókat, és egyszerű kis házi szerveren tartok mindent, vannak olyan emberek (nem is kevesen), akik azért vesznek filmet DVD-n, Blu-Ray-en, mert kényelmesebb, ha a polcon van, beteszi a lejátszóba, és megy.

Ettől függetlenül tény, hogy a nagy méretű archiválókra is igény van.

(#57) -Skylake- válasza GoldhandRent (#49) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azt nem veszed figyelembe, hogy mekkora ertek az adat. A teljes vilagunk konkretan 5perc alatt szunne meg letezni , ha valamiert eltunnenek az adatok a lemezkrol. Szerintem meg arra is keszulniuk kell, hogyha jonnek a gyikemberek meg a predatorok es el akarjak lopni, nemhogy foldrengesre meg napkitoresre.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#58) KRi2


KRi2
aktív tag

Hm. Tahát ahhoz is egy AI fog kelleni hogy a lézernyaláb alatt 0, vagy 1-es van? Hogy igen vagy nem? Ezt mérlegelni kell, és egy gép fogja eldönteni?
Neem, ez nem cindycrawford.jpg, ez inkább a vasorrúbába.jpg
Neumann forog...

||| | || ||||| | ||| ||

(#59) GoldhandRent válasza -Skylake- (#57) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a felhő is fizikai tárolókon van, jó esetben u.az az adat több helyen a világon.
az, hogy egyszerre minden tönkremenjen, elég valószínűtlen

[ Szerkesztve ]

-

(#60) gyulank


gyulank
addikt

Ahha, hát kezdetnek semmi se fér rá 74GiB-ra, aztán nem tudjuk a sebességet, aztán az üveg törik is... Tényleg nem tudom hol él, aki szerint a legvalószínűbb baleset, hogy megfőzik... :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#61) tomio


tomio
tag

MFM HDD-től eljutottunk az NMVE SSD-ig, mai szemmel elég parányi tárhelytől egészen jónak mondhatóig.
Irracionális azt gondolni, hogy egy ilyen kezdet után nem lesz majd nagyobb&jobb ez is.
Hibajavítás meg már az optikai adattárolás életében a CD-től megvolt. Amúgy meg még-mégkorábbról ered. Meg még annál is régebbről.

Egyébként meg mérnökök tervezik.
De nyilván minden családi fotós & kameraman tudja a tutit, hogy ez de rossz, de gyenge, de kevés. Úgyrosszahogyvan(tm) Jó tudni.
És így visszagondolva a korai SSD-k is hűdeszurok voltak: pár giga és firmaware kezeli mit hova miért írunk... Nincs direkt manuális emberi kiolvasás.
Apropó: jó-ideje hol is van ilyen :F Illetve volt-e a lyukkártyák óta?

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#62) dabadab válasza KRi2 (#58) üzenetére


dabadab
titán

Igazából persze szó sincs AI-ről, szimpla gépi tanulás és azért van rá szükség, mert valamivel bonyolultabban van itt kódolva az adat, mint mondjuk egy CD-n, ahol szimplán a lyukakat kell nézni sorban.

DRM is theft

(#63) Cefet válasza dabadab (#62) üzenetére


Cefet
aktív tag

"kicsit" bonyolultabban? :) Kb olyan érzésem volt a videóban a visszaolvasás alatt, mint ha a Hubble képét láttam volna egy távoli csillagbölcsőről, vagy mint mikor Obi-Van a csillagtérképet nézegeti a padawanokkal az elveszett bolygóját keresve.

(#64) Reggie0 válasza tomio (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

A titanicot is mernokok terveztek.

(#65) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Eleg kemény, hogy senki nem hajlandó itt felfogni a lényegét a technológiának.

Archiválásra tervezik, archívált adatot meg elzárva tartasz. Nem megy be a fotelhuszár kiskalapáccsal a terembe hogy trollkodjon.

Olvasó fenntarthatóságával kapcsolatban meg van már egy remek példa; LP. Több mint 90 éve létezik és találsz lejátszót hozzá.

Na hajrá, okoskodjatok csak :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#66) MrChris


MrChris
nagyúr

Ahogy olvasom keveseknek jött át mire jó egy ilyen adattároló. Jelenleg nincs megoldva hosszú távon ez a probléma, csak másolgatják folyamatosan újabb és újabb hordozókra az adatokat. De példának okáért van eset amikor ez sem segít, az 1859-es Carrington-esemény, napkitörés ma már órási kárt okozott volna. Valszeg a hdd-ket tönkrevágná, processzorok, mobilok is kapnának amit nem élnének túl, akkor meg menne a sírás, bár nem lenne ezt hol fórumozni, mert a digitális világ jó része megsülne.

(#67) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A Parkel Lewis link jöhet (akár eredeti nyelven is ha tud hozzá feliratot) nekem is jöhet attól aki szerint az interneten MINDEN is megvan örökre.

(#68) dabadab válasza Döglött Róka (#65) üzenetére


dabadab
titán

"Olvasó fenntarthatóságával kapcsolatban meg van már egy remek példa; LP. Több mint 90 éve létezik"

Igazából csak hetven éve (1948-ban adták ki az első mikrobarázdás lemezt) és lényegesen különbözik a kettő: a lemezjátszókat évtizedeken keresztül százmilliószámra gyártották, nagyon elterjedt volt, persze, hogy van belőle.

Ez viszont egyáltalán nem ilyen lesz: kis példányszámú, csak pár helyen használt cucc.
Sokkal jobb analógia ehhez a hatvanas évek mágnesszalagos tárolói: azoknak a szalagoknak az olvasás ma már határozottan problémás, pl: https://www.pcworld.com/article/153961/apollo_moon_data.html

DRM is theft

(#69) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ha már előzőleg emlegettem fentebb a zeneipart: master médiának el tudnám ezt képzelni, ami etalonként kőbe van vésve, és amiről sokszorosítják az adathordozókat. Amelyek piaca ugyan bár összeesett, azért távol van még a megszűnéstől...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#70) GoldhandRent válasza dabadab (#68) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Minden ország vesz egyet az értékei tárolására, aztán egy jó maradandó szabvánnyal meg bármikor olvasható (mittomén, USB... aztán majd átalakítgatják a jövő technikájára)

(#69) Trailblazer
ezek lennének a falra lógatva, nem a bakelitek :C

-

(#71) Borisz76 válasza Trailblazer (#69) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt is meg lehetne hallgatni :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#72) #04824576 válasza Reggie0 (#64) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ott nem is a tervezéssel volt a probléma, mint tudjuk.

(#73) #04824576 válasza MrChris (#66) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igen, pont ezt írtam én is arra, mikor azzal jöttek, hogy online tárolás. Minden ott van 1000 szerveren. Bizony, vannak olyan események, amik haza tudják vágni a teljes infrastruktúrát.

(#74) Döglött Róka válasza dabadab (#68) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Attól függetlenül, hogy nem milliószámra gyártják az olvasót attól még a technológia nem fog elveszni, pusztán erre szerettem volna ravilágítani az LP-s példával. Mikrobarázda ide vagy oda, az LP több mint 90 éves.

A mágnesszalag nem tartós adathordozó ehhez képest. Kissé kevered a dolgokat, de azért hajrá!

Imádom a szőrszálhasogatást. :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#75) Reggie0 válasza #04824576 (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az elsullyeszthetetlenseget azert kicsit mashogy definialtak, ami problemat okozott.

(#76) Reggie0 válasza Döglött Róka (#74) üzenetére


Reggie0
félisten

Az eleg gyengusz, a lyukszallag meg idosebb, de ahhoz osszedobni egy olvasot szinten nincs egy napos muvelet. Ha az LP 90 eves, akkor a lyukszallag 145.

[ Szerkesztve ]

(#77) #04824576 válasza Reggie0 (#75) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az "elsüllyeszthetetlen" kifejezés használata valóban túlzás volt, de azért a tönkretehetetlenséget normál üzemi körülményekre adták meg. Azért arra a tervezők biztos nem gondoltak, hogy meggondolatlan lépések sorozata miatt így telibe nyalja azt a jéghegyet. Hiába adnak meg merevlemezre is x olvasási és írási ciklust, amit el kell viselnie, ha én neki állok csavarhúzóval karcolni a tányérokat, akkor b...hatom. :D

(#78) dabadab válasza Döglött Róka (#74) üzenetére


dabadab
titán

"attól még a technológia nem fog elveszni"

Az LP teljesen dokumentált formátum, ez nem lesz az és valószínűleg a kiolvasáshoz szükséges neurális hálózatos szoftvert se fogják felrakni a githubra. És egy LP-s tűt vagy hangszedőkart legyáratani se nagy művészet, de ehhez egy új olvasófejet összehozni az már más jellegű kihívás.

"A mágnesszalag nem tartós adathordozó ehhez képest."

Azt sikerült elolvasni, hogy a mágnesszalagolvasó előkerítésével (és üzemképessé tételével) volt gond?... Kissé kevered a dolgokat, de azért hajrá!

DRM is theft

(#79) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Vajon miért a Superman filmre esett a választás? Nem is tudom hirtelen :U

Amúgy szerintem is egy jó ötlet a fizikai adathordozók ilyesfajta túlélése, és megtartani őket archivizációs célokra. Persze nem az egyszeri felhasználók számára, hanem professzionálisabbaknak. Mondjuk amíg a digitális, felhős-internetes világban könnyű egy adatot (kép, film, program, stb.) sokszorosítani, addig erre nincs is szüksége a tömegnek, ahogyan az SI méterrúdját vagy kilogrammját se kell mindekinek otthon tartania.
Az üveget meg már használják a fényképezésnél, és úgy túnik, a Microsoft megoldotta a mozgóképek esetében is. Strapabíróbbnak tűnik, mint z optikai tárolók, a filmszalagról nem is beszélve.

(#60) gyulank Egy raktártűz esetén keletkezhet olyan hő, amitől ha az adott szalagok vagy műanyag tárolók nem is pörkölődnek meg, de megolvadhatnak, ezáltal válnak olvashatatlanná.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#80) dabadab válasza Necroman_Mk2 (#79) üzenetére


dabadab
titán

"Strapabíróbbnak tűnik, mint z optikai tárolók"

:F Nade ez pont egy optikai tároló.

DRM is theft

(#81) Necroman_Mk2 válasza dabadab (#80) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jogos, az eredeti posztban természetesen a műanyag alapú tárolókra céloztam.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#82) Döglött Róka válasza dabadab (#78) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Honnan veszed, hogy nem lesz az?

A mágnesszalag meg touché, igazad van.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#83) Dr. Akula válasza Necroman_Mk2 (#79) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Valszeg mert a Kriptonitot azért ez az üveg se bírja. :D

(#84) dabadab válasza Döglött Róka (#82) üzenetére


dabadab
titán

Baromi bonyolult technológia, én ilyenről még nem láttam rendes, nyilvános technikai dokumentációt meg szoftvert hozzá.

DRM is theft

(#85) Cs1csó válasza Necroman_Mk2 (#79) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen a képen azért látszik Superman fején, hogy neki sincs gőze az egészről. (Hova a s.ggembe dugjam?)

Alapvetően az üzembiztos 100 évig tárolás megoldható pl. akár az adatokat egy A/4-e lapra is ki lehet printelni 0-val és 1-essel és sokáig bírni fogja a probléma, hogy nem gazdaságos nem helytakarékos és nehézkes a használata.

Kőtáblára is lehet vésni, kérdezzétek meg Mózest mennyire megbízható megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#86) MrChris válasza Cs1csó (#85) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezek a tucat fénymásolós papírok és a festékek elég vackok, nem adnék 100 évet. Meg egy átlag .jpg kép is vagy 1000 oldal lenne.

Az első kőtáblát amit Isten saját maga készített azokat Mózes összetörte mérgében, mert a kiválasztottak amint eltűnt Mózes a hegyen két percen belül bálványt imádtak. A másodikat már diktálásra írta.

(#87) Cs1csó válasza MrChris (#86) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

Rendes nyomdai nyomtatásra gondolok simán vannak még ma is több száz éves könyvek, persze a legjobb meghatározott páratartalom és hő kombinációján tartani plusz mint az Angyalok és Démonokban a vatikáni könyvtárban még a légnyomás is módosított.

(#88) Carlos Padre válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Enkór? A szinkronos elég hézagos de lehet, hogy az angol teljes mind a két évad. (most nézem és már el is felejtettem mennyire jó :C . Nagyon köszi, hogy felemlegettétek! :R)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#89) Döglött Róka válasza dabadab (#84) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tehat eloitet. Nezz korul neha githubon. Nem parsoros scripteket tesz kozze az ms.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90) gyulank válasza Necroman_Mk2 (#79) üzenetére


gyulank
addikt

És? Az nem főzés. Az égéstől is repedezhet. És szerencsére sokkal valószínűbb, és gyakoribb hogy leesik, minthogy leég a ház.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#91) dabadab válasza Döglött Róka (#89) üzenetére


dabadab
titán

Tudom, hogy miket tesz közzé, azzal együtt mondtam.

DRM is theft

(#92) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Röhej, h még mindig az a biztos ami kőbe van vésve. Ott meg az adatmennyiség gyenguska. :))

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#93) gyulank válasza pusszycat (#92) üzenetére


gyulank
addikt

Véleményem szerint a létező adatmennyiség nagyon csekély része lehet különböző, és/vagy értelmes.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#94) Döglött Róka válasza dabadab (#91) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na miket?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95) dabadab válasza Döglött Róka (#94) üzenetére


dabadab
titán

Remélem nem vársz tételes felsorolást, ahhoz azért túl sok cuccuk van a GitHubon :) Ami talán a legmeglepőbb és legnagyobb, az a dotnet foundations, ami szintén nagy és komoly aktivítás van rajta, az a VScode, aztán meg még milliónyi kisebb projekt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#96) #89309696


#89309696
törölt tag

Pont ez volt a baja a CD, DVD és társainak is, hogy tetűlassan ugrált a fej egyik helyről a másikra és kicsi lett a kapacitása, itt ugyanezt a problémát látom felfedezni. Minek kifejleszteni egy olyan rendszert ami nem más, mint egy négyzet alakú DVD.
Pont ezért hatalmasodott el az SSD és memóriakártya is, mert ezeket élből kiküszöbölte. A fejlődés az lenne, ha ugyanekkorát lépnék a memóriákról megint.

De megfogalmazható másképp is, ez miért jobb, mint ma egy memóriakártya vagy pendrive ami magasabb minőségű és strapabíróbbra tervezett.

[ Szerkesztve ]

(#97) Borisz76 válasza #89309696 (#96) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja....nem kell 5-10-15 nanométeres technika.

Jó lesz oda a 50-80-100 nanométeres csíkszélesség, nagyobb méret és ezáltal tartósabb pendrive , SSD.

Nem véletlen, hogy az ISS fedélzetére sem a legújabb cumókat viszik...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#98) dabadab válasza #89309696 (#96) üzenetére


dabadab
titán

"De megfogalmazható másképp is, ez miért jobb, mint ma egy memóriakártya vagy pendrive ami magasabb minőségű és strapabíróbbra tervezett."

Azért, mert nem strapabíróbb.

Ezeket nem általános felhasználásra szánják, hanem kifejezetten archiválásra: felírják rá a cucot, aztán lehet, hogy évtizedekig heverjenek a polcon. Ezt flash memória nem bírja, az egy idő után elveszti a tartalmát, az optikai lemezek műanyagját is kikezdi az idő és ezek egyike se bírja a tüzet meg a vizet, ami az ilyen raktárak egyik legnagyobb mumusa.

Ja, és a flash memória ráadásul írható is, ami ennél a felhasználásnál kifejezetten hátránynak számít.

DRM is theft

(#99) #89309696 válasza dabadab (#98) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ipari felhasználás oké, csak itt a topikban egyből az otthoni használatra mentek rá, amire ez semmivel se jobb, mint a mai lemezek ami helyett ott a jobb flash alapú tárolás.

(#100) Döglött Róka válasza dabadab (#95) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En is nagyon jol tudom miket tesz kozze, ezek melle hozzatennem a software defined storage/networking dokumentaciokat amik szinten fellelhetoek. Nagyon jol vannak dokumentalva, nem hiszem, hogy pont egy ilyen idotallo platformot nem dokumentalnanak majd rendesen.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#101) -Skylake- válasza #89309696 (#96) üzenetére


-Skylake-
addikt

"De megfogalmazható másképp is, ez miért jobb, mint ma egy memóriakártya vagy pendrive ami magasabb minőségű és strapabíróbbra tervezett."

Ha sikerul megertened, hogy hol tevedsz ebben a mondatban, akkor egybol megerted , hogy miert fejleszetik ezt az uveget.

"csak itt a topikban egyből az otthoni használatra mentek rá"

Mert a topikban masok is vannak, akik nem ertik a lenyeget.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#102) Rover623


Rover623
félisten

Most komolyan? Az üveg ellenáll a mágnesnek?
És ha ráejtem?

primus inter pares

(#103) apatyas válasza Rover623 (#102) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ennyi erővel Lennon is ólommérgezésben halt meg. RIP

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#104) Necroman_Mk2 válasza Cs1csó (#85) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Akkor már inkább műanyag fólialap egy speciális, beleégetési technikával. Mostanság úgy is azon megy a sírás, hogy "ezer év alatt se bomlik le", hát itt van egy lehetséges felhasználási terület ;)

Kőtábla tekintetében meg jobb és valóságosabb Hammurapi oszlopát felhozni példaként :U

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#105) Reggie0 válasza Rover623 (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

En ebbol a videobol azt tanultam, hogy a piros lezer ir, a zold olvas :D

Amugy ez a 75GB nem egy nagy szam, valoszinuleg a visszaolvasas az igazan nehez kerdes, de barmelyik plazaban megtalalhato akrilba 3D gravirozo gep kb. 1000dpi-s felbontasu, szoval elmeletileg 2.5cm oldalhosszu kockaba saccra 125Mbit adat ferne.

[ Szerkesztve ]

(#106) apatyas válasza Reggie0 (#105) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha 500^3 -al számoltál, akkor ami a felső réteg alatt van, nem tudod kiolvasni mert nem látod a föléírt 'bitektől'.
Holokép esetén már mentes ettől a problémától.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#107) Reggie0 válasza apatyas (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert irtam, hogy elmeletileg. Mondjuk ugy pont lehetne olvasni, hogy a sertetlen bitszelessegnyi helyen megy be szogben az olvaso lezernyalab, ami az adott reteg bitjeit talalja telibe. Persze igy a szomszedos retegek miatt lesz athallas.

(#108) Tetsuo válasza Reggie0 (#107) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Vagy az AI arra kell (végre egy kis feladat), hogy az útban lévő nem sértetlen bitek felületeit kompenzálja a kiolvasás szempontjából... :)

(#109) Sinesol válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez inkább fontos adatok archiválására szolgál, nem pedig arra, hogy az átlagjózsi lementse a nyaralásról készült képeket.

(#110) Reggie0 válasza Tetsuo (#108) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyjabol igen. Gondolom maceras annyi hullamhosszra meg fokuszpontra kiszamolni az optikai viselkedest, egyszerubb megtanitani, mint lemodellezni es irni egy dekodert.

(#109) Sinesol: Kinek mi a fontos. Amugy nem fontossag kerdese, hanem penze.

[ Szerkesztve ]

(#111) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pár éve nagy divat volt cikkezni 250-350 GB optikai lemezekről. Azokból sem lett semmi, vagyis nem tudok róla.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#112) gyulank válasza Necroman_Mk2 (#104) üzenetére


gyulank
addikt

Le nem, de szét igen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#113) core2trio válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


core2trio
tag

Amúgy én sem tartom túl életszerűnek a "minden is fennvan a netem mindigis" hozzáállást.
Erről mindenkinek lehet élménye más-más régóta keresett dologgal kapcsolatban.

Inkább csak netről, folyamatosan és akár nyomtalanul is eltűnt adatokkal találkoztam mint trenddel, nemhogy állandóan meglévésről. :DDD

Hányan készítettek a "hőskorban" anno saját honlapot.
Manapság azt az egy kék/fehér színűt nézik folyamatosan, közben sok ingyenes nettárhely-szolgáltató pedig beszántotta saját magát.
Az azokon található cuccokat, és sok millió másik weblapot, iwiwet nem lehet előkapni újra.
Passzom sincs, hogy az ilyen Wayback Machine - Internet Archive jellegű rendszerek mit tudnak kezdeni a mai számolatlanul ömlő digitális tartalommal, nem beszélve minden más multimédiás, méretes fájllal. :F Valószínűleg a középkori kőtáblák túlélik a mostani cuccokat is simán. Lehet sms formátumú üzenetekkel kéne ismét előkapni ezt a bevált módszert. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) Tetsuo válasza core2trio (#113) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.