Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza nyisziati (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Az, hogy Kínában mi van, engem nem érint, nem ott élek. Ha itt is ilyen lesz, abban nem csak az ő kezük, hanem a regnáló kormányé is benne lesz.
Vannak EUs törvények az adatkezelést, információkezelést kezelendő műveletekre. Ha ez ellen vét egy cég, akkor zárják ki a termékeiket a piacról (bizonyos mennyiségű és minőségű figyelmeztetés után). Nyilván a már kiépített bázisállomások cseréje nagyon drága, így azt megelőzően kell lépéseket tenni.
De ez a huzavona, most ezt nem, azt nem, azt 90 napra igen, de amazt nem, emezt nem kapják meg. Az USA sem azért aggályoskodik, mert pontozgatja Kína a lakosait. Aki ismeri Kína törtélemét az tudja, hogy kb mindig is ilyenek voltak. A világtól elzárva, diktatórikus környezetben nevelni a lakosait. Ott a Nagy Kínai Tűzfal esete. Ez ellen senki nem emelte fel a szavát, pedig szerintem elég veszélyes. És már javában működött, amikor a Huawei kapta a 4Gs rendszerek kiépítésének megrendeléseit.
És ha a Túzfallal nem törődtek, akkor a pontozásos rendszerrel sem fognak törődni. Valami más van a háttérben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#52) joey04 válasza janeszgol (#49) üzenetére


joey04
titán

Az oldal üzemeltetőit nem érte vádaskodás. Azt írta, hogy aki isteníti, vagy ajánlja a termékeit az kémnek minősül. Nem azt, hogy Bog lepaktált a kínai állammal és terroristákat képez ki. A nick lejáratásra meg majd gondolj vissza akkor, ha a legrosszabb forgatókönyv következik be és majd visszaolvasva azt lehet a neved alatti kommentekben látni, hogy úgy sem lesz semmi baj és mindenki kémed, nem fekete-fehér, stb, stb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) janeszgol válasza joey04 (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

És ha nem az következik be? Akkor a te nickednek lesz "annyi"? :)

Én nem aggódom a nickem miatt, köszi. Ugyanis csak az igazat írtam le. Semmiféle bizonyítékokat nem hoztak még. Ha fognak hozni és bekövetkezik a legrosszabb (bár akkor ez lesz a legjobb megoldás inkább) és a Huaweinek annyi, akkor is az igazat írtam. Dátum van a hozzászólások mellett és amikor azt írtam, hogy nincs bizonyíték, nem is volt / nem mutattak még.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#54) joey04 válasza janeszgol (#53) üzenetére


joey04
titán

a vélt igazadat írtad le. mellesleg nem vagy szavahihető, valamelyik topikban te magad írtad, hogy hanyagolni fogod a témához kapcsolódó topikokat. ehhez képest... :D engem nem zavar, csak mondom. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) janeszgol válasza joey04 (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen a vélt igazam, ami változhat természetesen. A fejleményektől függ. (Most tekintsünk el attól, hogy mindenki kémked. Nem is azt mondom, hogy Kína egyáltalán nem kémked.) Ez a hét rendesen felkavarta a fórumokat, a facebookot, az embereket (a melóhelyemen is téma volt a héten). Nem lehet mellette elmenni sajnos.

Végre valaki figyeli azt, amit írok. Ez meghat. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#56) Vtwo


Vtwo
senior tag

"Vezető német cégek: a Siemens, a Bosch és az SAP is vizsgálja, hogy van-e értelme fenntartani az üzleti kapcsolatokat a kínai Huaweijel az amerikai szankciók fényében – írja az MTI a Frankfurter Allgemeine Zeitung nyomán."

(#57) ollie


ollie
MODERÁTOR

És amiről még nem is volt szó, az a Bluetooth. Ez is amerikai központú, és bármikor megtilthatják a használatát. BT nélkül nem lehet vezetéknélküli eszközöket csatlakoztatni a mobilhoz, hacsak a Huawei nem kezd el saját protokollt fejleszteni, de az sok évébe fog kerülni (de akkor sem lesznek használhatóak a BT-s eszközök a telefonjaikkal).

***

(#58) #72630400


#72630400
törölt tag

Ez az egész ügy nem fekete-fehér hanem ...kici occó sárga🎎 :DD

(#59) judas13 válasza ollie (#57) üzenetére


judas13
addikt

Az, hogy valójában milyen központú és ez mennyire is számît nem tudom de a Bluetootht az Ericsson fejlesztette ki - ha ez számît az ügyben -majd négy cég csatlakozott hozzá a (talán nyîlt forráskódú?) szabvány kidolgozásához. (Intel, Nokia,IBM,Toshiba-SIG).
Az egész világon bárki szabadon freki engedély nélkül használhatja ezt a 2.4GHz-es sávban.
A Google kidolgozása alatt van a kétfaktoros azonosításhoz egy külön biztonsági protokol, ez ami tán kérdéses lehet, de ez "csak" egy biztonsági lépcső majd a felhasználók számára.
Tehát, hogy ki tilthat meg mit és mikor azt pontosan nem tudom, de érdekelne engem is.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#60) tixem


tixem
addikt

Mekkora zhengfei ;]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#61) dutrás válasza pintermiki (#41) üzenetére


dutrás
őstag

Jól ki van mosva az agyad kolléga!!

P50 pro/P40 Lite

(#62) Archos2014


Archos2014
tag

[link] Ma még nem technológia, hanem üzleti bizelmi a Huawei legnagyobb gondja. Hiába tud még gyártani, hiába lesz saját oprendszer, in house chipgyártás, ha a végén nem veszik az emberek.
A másodpiacon máris óriási a visszaesés a Forbes szerint.

(#63) tixem válasza pintermiki (#41) üzenetére


tixem
addikt

Azok a rohadt reptiliánok

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#64) ollie válasza judas13 (#59) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Bluetooth Special Interest Group adja a bizonyítványt a BT használatához, amihez minden BT-s eszközt be kell vizsgálni, és ennek a központja az USA-ban van. Persze a Huawei még megteheti, hogy bevizsgáltatás nélkül hazsnálja a technológiát, de nem állíthatja hivatalosan, hogy az BT kompatibilis (meg nem is használhatja a logót).

***

(#65) judas13 válasza ollie (#64) üzenetére


judas13
addikt

Értem. Tehát - alapon - haszálhatja mindenki továbbra is a rendszert. Megtiltani nem lehet ahogy îrtad azt előtte "csak" hivatalosan nem jelenîtheti meg, logozhatja azt.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#66) janeszgol válasza Archos2014 (#62) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez várható volt. Lásd a Sony esetét is a sorozatos kiemelkedő hibákkal.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#67) nyisziati válasza #72630400 (#58) üzenetére


nyisziati
veterán

"nem fekete-fehér...kici occó sárga"
A nap beszólása megvolt. :DD

(#60) tixem : Mekkora zhengfei !

:DDD igen, ez nekem is eszembejutott

(#68) Komplikato válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha csak nagy hirtelen elő nem húznak egy komplett kvantum kommunikációs rendszert a bűvészkalapból. :D

Az a rész a cikkben, miszerint a kormány/állam dolga az oktatás NEM a cégeké, az nem óltári nagy marhaság? Értem én, hogy a párt és a bölcs vezér mindenhez IS ért és sosem téved, meg bla bla, de anno Japán enm úgy húzta fel magát, hogy a cégek kezdték az oktatást szponzorálni és a nekik szükséges végzettségeket? Nem ezért van olyan brutálisan sok diplomásuk?

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#69) stellaz


stellaz
addikt

Mondjuk azon érdemes elgondolkozni, hogy egyrészt ez nem Trump fejéből pattant ki, másrészt a nyugati világ számos országa ilyen-olyan formában vezet be korlátozásokat a Huaweivel kapcsolatban.

Tény, hogy elképesztő mennyiségű nyugati technológiát vittek be a cégek kínába, önként és dalolva, cserébe a piacokért.
Volt egy cikk, hogy az amerikaiak a saját cégeiket is figyelmeztették számtalanszor, hogy Kína technológiát lop tőlük törvénytelen módon (ipari kémkedés), de ők inkább beletörődtek, mert akkora piacot jelentenek, hogy nem merték összerúgni velük a port.
Nem véletlenül lehet csak úgy odamenni egy nyugati cégnek, hanem egy kínai partnert is be kell vonniuk a gyártásba, lásd. a kinti nyugati autógyárak mind vegyesvállaltok.

Aztán most, hogy 20-30 év kutatás fejlesztését megspórolva már nem csak a kínai, de a nyugati piacon is konkurensekként léptek elő bérgyártóból.... hát ez már baj.
Ráadásként valóban érdemesebb lehet olyan cégekkel együttműködni telekommunikációs hálózatokkal kapcsolatban, akik megbízhatóak,szövetségesek és főleg ellenőrizhetőek. Itt nem csak a kémkedésre kell gondolni, de pl. mekkora stratégiai előnyt jelent, ha mondjuk egy kiépült 5G hálózatot Kína mondjuk le tud blokkolni, ha szeretné? Állítólag erről van szó valójában.

Nyilván az USA is kémkedik, stb, de egyrészt nem diktatúra, másrészt legfőbb szövetségesünk, ami ezért nem elhanyagolható dolog.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#70) WinstonWolf válasza stellaz (#69) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Sok ember úgy vélekedik, hogy hiába bizonyosodik be egy tárgyáról, hogy valamilyen módon érintett lehet egy kémkedési, vagy adatlopási ügyben, nem érdekli, hiszen Ő után aztán nyugodtan kémkedhetnek, mert nincs semmi takargatnivalója. Ezzel egy gond van. Azok a backdoor-ok amik ezekben a készülékekben - állítólag - benne vannak lehetőséget adnak egy rezsimnek, hogy szabadon információkat nyerjen ki. ezeket az információkat pedig eladhatja, esetleg más információra elcserélheti.

Nem mindig a primer kémkedés a gond. Nyilvánvalóan egy kínai titokszolgának sincs érdekében a telefonjaimban tárolt dolgokat megszerezni, mert valószínűleg én nem vagyok primer kémkedés tárgya. De lehetnek akár olyan telefonszámok a telefonomban, amelyek valakinek értékesek lehetnek. Mert esetleg ismerek olyan embert, aki nekem mindennapos kapcsolat, de másnak nem az. Lehet a Kínaiak is tojnak rá. De kinyerik az információt, és ha valamely üzletfelüknek kell, akkor eladják.

Ugyanez igaz arra is, hogy ha hozzáférnek a kamerámhoz, mikrofonomhoz, akkor az én készülékemen keresztül másokat is megfigyelhetnek. De ez már azért aktívabb helyszíni részvételt igényelne, amit a hazai kémelhárítás nem engedne meg.

Arról nem beszélve, hogy - állítólag - ezek a backdoorok nem csak a telefonokban vannak benne, hanem azokban a hálózati eszközökben is, amiken át milliószámra mennek át üzenetek, hívások stb. Ez viszont azért már nem szűk réteg. A legfőbb csapást pedig egy ilyen gyártóra apránként lehet mérni. Ha ellehetetlenítik a telefon üzletágat megrogyhat a hálózati üzletág is.

Néha a konteóknak is lehet alapja... És nem a gyíkemberek vannak minden konteó mögött...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#71) Giovan! válasza WinstonWolf (#70) üzenetére


Giovan!
addikt

“De ez már azért aktívabb helyszíni részvételt igényelne, amit a hazai kémelhárítás nem engedne meg.”

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#72) stellaz válasza WinstonWolf (#70) üzenetére


stellaz
addikt

+1

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#73) #72630400


#72630400
törölt tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.