Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vittorio7


vittorio7
őstag

Szép darab! Reméljük jól is szól. :)

(#2) vodkaboy22 válasza vittorio7 (#1) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezen van a hangsúly reméljük jól is szól nem úgy mint a sima m50...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#3) ciao


ciao
senior tag

Nekem a fosbarna szín rém messze van a jó kinézettől :U , ettől még persze lehet jó a hangja.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#4) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#2) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#5) HaJózsi válasza vodkaboy22 (#2) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Miért, mi a baj az alap m50 hangjával? Szvsz ez már nem csak jól szó, de bitang jól is néz majd ki, ha azonos a bele a régi m50-nel.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azért az szokatlan címválasztás, hogy aki szerint rém ronda, az is megnyugodhasson? :D

(#5) HaJózsi
Baj nincs vele, csak nem mindenkinek tetszik.
A kolléga pont ilyen és nem is szokta titkolni a véleményét. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) priti


priti
addikt

Inkább a PRO700MK2-re dobhatnának egy rém kényelmes párnát végre pici pénzért, mert a gyári nyomja a búrámat. Nem elég, hogy szoros a fejes még kemény is rajta a párna. Hiába a jó mélyért meg kell szenvedni :O

Hardverlesen

(#8) VaniliásRönk válasza ciao (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én is ugyanezt akartam írni, ez a szín egyszerűen gusztustalan. Még ha legalább szálcsiszolt alumíniummal kombinálták volna, akkor talán, de feketével? Azonnal kirúgnám azt a designert, amelyik ilyen otrombaságot kiad a kezei közül.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) priti válasza priti (#7) üzenetére


priti
addikt

bakker és a zalman rs6f párnája jó rá :DDD
sosem hittem volna, hogy ez a címeres fos még jó lesz egyszer valamire, még jó hogy nem dobtam ki :)
apró örömök az életben. és kényelmes lett az ATH :))

Hardverlesen

(#10) priti válasza priti (#9) üzenetére


priti
addikt

jáááj, a hangjával valami lett, megfertőzte a zalman, inkább a kényelmetlen eredeti :DDD

Hardverlesen

(#11) vodkaboy22 válasza priti (#10) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A szivacsok egy fejes hangját nagyon tudják befolyásolni ezen nem kell meglepődni :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12) hEngi


hEngi
tag

Már nem azért de nekem tetszik :F Ízlések és pofonok...

(#13) xmaas


xmaas
őstag

nagyon szep ha a hangja is ilyen jo mint a kinezete akkor must have

(#14) Benzoldog


Benzoldog
tag

A fejpánt és a fülpárnák vajon valódi bőrből vannak? Egyébként a színével én sem vagyok kibékülve.

[ Szerkesztve ]

(#15) fi:zi'k válasza Benzoldog (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt egy "kicsit" magasabb árkategóriában tessék keresni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) Benzoldog válasza fi:zi'k (#15) üzenetére


Benzoldog
tag

Gondolhattam volna. :)

(#17) priti válasza vodkaboy22 (#11) üzenetére


priti
addikt

Na de ennyire... A mély az enyészeté lett a Zalman szivacspárnájával. :O
Valahogy pedig meg kéne mókolnom, mert azzal a "párnával" amúgy kényelmesebb sokkal, csak ennek a fejesnek pont a mély az értelme. Nem lenne olyan nagy vétel amilyen kényelmetlen, de ezzel a terhelhetőséggel és érzékenységgel magasan befutó volt nálam Bass gitárhoz. Hiába van közel féláron mondjuk egy SRH440. Szólhat akárhogy, lehet akármilyen kényelmes ha olyan, hogy egyszer véletlenül rossz irányba léptetem a multieffektet és olyan sebet kap, amit nem hord ki lábon...

Az szokott lenni, hogy egy hangosabb effektre váltok, mert nagyobb hangerő van véletlen megjegyeztetve az effekttel azon a programhelyen és ez azt jelenti, hogy olyat kap a fejes, hogy vége lesz.
Pár naponta ezt biztos eljátszom és szvsz egy év sehol sem kell és már recseg is egy átlag fejes. Tuti kinyírom. Nem tudom mennyi az igaz a 3500mW max terhelhetőségből a PRO700-nál, de amikor véletlenül rossz irányba váltok olyat ver a fejes a fejemre, hogy az már idomítás. Kezdek odafigyelni, mert már félek tőle :DDD Szóval esetemben kinyírhatatlannak bizonyult, szóval ez a nekem való, csak valahogy meg kéne mókolni, hogy ne törje a fülem egy-két óra után, mert a párna mondjuk ki nyíltan qrva kemény. Túl vastag rajta a bőr.

Hardverlesen

(#18) fi:zi'k válasza priti (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bizony, ennyire. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Fémből és bőrből tényleg jól nézne ki, így műanyagból olyan, mint egy játék fejhallgató.

(#20) solaris17


solaris17
aktív tag

Elég vintage benyomást kelt a színkombó. Tettszik

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#21) Napsugár66


Napsugár66
csendes tag

Tisztára, mint egy merci belseje. :D

cicák <3

(#22) fi:zi'k válasza sing1ep1ayer (#19) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor el kell szomorítsalak, a fejhallgatók túlnyomó többsége ilyen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23) sing1ep1ayer válasza fi:zi'k (#22) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem szomorítottál el. Nem csak a fejhallgatók többsége ilyen, hanem szinte minden terméknél hasonlóképpen dolgoznak a gyártók. De azért léteznek prémium cuccok is, amit már rendes anyagból készítenek. Nyilván ez nem oda tartozik, még akkor sem, ha neves cég fejeséről van szó.

(#24) fi:zi'k válasza sing1ep1ayer (#23) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pusztán elhatározás kérdése.
Ebben, sőt az olcsóbb árkategóriában is vannak tartósabb, több fémet használó darabok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25) tntmax


tntmax
aktív tag

A színvilága egyéni ízlés kérdése, nekem tetszik.

Érdekelt volna, hogy mitől limitált ez a típus, ezért utána jártam.

ATH-M50xBL vs ATH-M50.
A specifikációból kiderül, hogy mindössze annyi a különbség, hogy az xBL-nek lecsatolható vezetéke van, és ez az egyedi barna színvilága, egyébként teljesen ugyanazt tudja a kettő.

Gyártó által ajánlott végfelhasználói áraik:
259 (ATH-M50xBL), valamint 199 (ATH-M50) USD.

Ehez képest amazonon rendre 189 és 149 dollárért kaphatóak.

Egyébként van fekete színű és fehér változat is, azoknak köztes, 239 dollár az ajánlott végfelhasználói ára.

Tehát mint látható, 20 dolcsi felára van a lecsatlakoztatható kábeles változatért.

Ami pedig tulajdonképpen a limitáltságot jelenti, az a barna festésű változat, melyért további 20 dollár felárat kell fizetni.

Ezeknek csak azért néztem utána, mert a cikk alapján azt gondolná az ember hogy valóban egy új modellről van szó (amiből azt gondolhatnánk hogy valami fejlesztés is volt, valamit változtattak, csiszoltak a terméken), holott nem, egy régi terméket jelentetnek meg új színben, és erre rámondják hogy "limitált szériás új modell" azt eléggé kicsinyes húzásnak tartom egy ilyen nevű cégtől, aki valóban többnyire minőségi termékeket gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#26) fi:zi'k válasza tntmax (#25) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem teljesen volt pontos az utánajárásod. :B
Az AT szépen lassan frissíti a teljes modellpalettáját, ami igen tekintélyes mondjuk a Shure-hoz képest.
Az új szériák "x" utótagot kapnak. Tehát ez egy új termék, bár a korábbi M-széria még egy darabig biztos elérhető marad.

Mivel történt változás a fejest illetően, ezért lehet mondani, hogy egy új fejlesztés. Persze az más kérdés, hogy a pl. driver cserélve lett-e vagy máshogy hangolták esetleg. Majd kiderül.

A színekre és árakra.
Ez a differenciálódás eddig is megvolt az M50-ek esetén. Az alap fekete modell volt a legolcsóbb, aztán jött a fehér. Az 50 éves évfordulón kiadtak egy limitált szériát, ami megint csak a színében tért el. Az kifutott, majd jött a piros LE verzió.
Most, hogy modell frissítés volt, megint kihoztak egyet.
Ne mondd, hogy nem hallottál még olyanról, hogy egy limitált széria csak a színében tér el. :U

A lecsatolható kábel pedig az új modellek sajátossága.

Az sem meglepő, hogy az amazonon nem az ajánlott fogy.áron találod meg. :N

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) #97716736 válasza ciao (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

Egyetértek +1

(#29) tntmax válasza fi:zi'k (#26) üzenetére


tntmax
aktív tag

Így már világos. Tehát az ATH-M50x maga az új széria, és azon belül a BL jelölésű a limitált színű verzió.

Az utánajárásom pontatlansága abból ered hogy nem ismerem ezt a típust/sorozatot, csak alap logikával tippeltem hogy ha az új modell M50xBL, akkor az előd valószínűleg az M50 lehetett (meg a 2. hozzászólás miatt is tippeltem így). De mindenesetre jó hogy egyáltalán utánaolvastam, mert így konkrét információkat is megtudtam a bulvárhír-értéken felül.

Hallottam már hasonló esetről persze, de számomra akkor sem jelent semmiféle exkluzivitást vagy limitált verzió fílinget az ha csupán a festék színében tér el egy része a terméknek. Még csak mintázat, gravír vagy bármi említésre méltó eltérés sincs, csak a festék színe.

Azzal hogy ez bizonyos körökben kimeríti az exkluzivitás fogalmát és elegendő hogy valamire rátegyék a limitált jelzőt, azzal nem tudok mit kezdeni. :)
Érdekességképp azért megemlíthették volna valahol hogy milyen példányszámot takar.. az alap verziót gyártják ameddig gyátják, mondjuk a termék életciklusa alatt legyártanak egymillió darabot, míg ebből a limitáltból mennyit? Százat, ezret? Tízezret? Ha már limitált, akkor jó lenne tudni hogy mégis mennyire, mi az amire a leendő vevő kifizeti a 15-20 dollár felárat a "limitált fílingért". :)

[ Szerkesztve ]

(#30) fi:zi'k válasza tntmax (#29) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem exkluzív, hanem limitált, ami ugye azért van mert nem "végtelen számút" gyártanak belőle.
Az évfordulós kiadásból emlékeim szerint 5000 db készült. Ebből nem tudom mennyi lesz, de majd rákérdezek.
Nem is limitált kiadás miatt fizetsz alapvetően, hanem mert más a színe, ami egyfajta extra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szép darab, elegáns, visszafogott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.