Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #30581504


#30581504
törölt tag

Sajnos a megfejtés rajta a képen :(

(#2) hunluigi


hunluigi
senior tag

Pont akartam is írni, hogy elég trehány volt a kép maszkolása... Amúgy ha jól rémlik panasonic volt a cucc

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#3) krx21 válasza #30581504 (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, VHS videó recorder?

(#4) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ha lehet hinni a képen felejtett feliratnak, akkor ez egy felültöltős VHS magnó. Unokaöcsémnek is volt egy hasonló, csak az emlékeim szerint Funai márkájú volt és csak PAL filmek lejátszására volt képes. Hű, azok a régi szép idők... :)

(#5) Iphone256


Iphone256
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#6) Csupingo


Csupingo
veterán

Tippre azt mondanám, hogy vagy üzenetrögzítő, vagy hangfelvevő.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Ne haragudjatok, de ez így trehányság. Az hagyján, hogy felül meghagytátok a nevét, de a stand alatt konkrétan ott van mi ez. Ennek így nem sok értelme volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha hinni lehet a híreknek, akkor a világ első videófelvevője, ami VHS-szalagra rögzített, Panasonic Maclord.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) krx21 válasza Viktor77 (#7) üzenetére


krx21
nagyúr

Tényleg basszus. Én nem is azt láttam... Így tényleg nem kihívás.

(#10) Jarod1


Jarod1
addikt

Valami ős Üzenetrögzítő réges régen egy messzi messzi galaxysban láttam

[ Szerkesztve ]

(#11) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Panasonic Maclord VHS videokazetta-felvevő.
"1977-ben mutatták be a "Maclord" világméretű szenzációt, az első VHS videokazetta-felvevő a tömegeknek, akár 4 órás felvételi képességgel! A VHS hamarosan globális videoszabvány lett."
"Panaszkodik jó márka!"
:C

Audiophile Troll

(#12) Gdi válasza #30581504 (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Itt kiderül kinek rossz a szeme, vagy a monitor kalibrálása.
Nekem a régi TN-es NECemen, csak kicsit oldalról nézve tűnt ki a felirat láthatóan :)

Amúgy tegyétek spoilerbe a valós megfejtéseket.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) b.


b.
félisten

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez egy elektro neuro, akusztikus ritmométer, felültöltôs magnetik kinetikus csévélővel. A hozzá való kazettás modulon ha ki volt törve a farmsli, (hivatalos nevén stuszni) lehetett fluxus, hullámtáblás felvételeket is rögzíteni kettes számrendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) elefant válasza Iphone256 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:R köszi!

(#16) patakij


patakij
tag

Elsőre azthittem hogy valami kazettás lejátszó régi Commodore-okhoz :D

(#17) osztraksajt válasza cinemazealot (#4) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én is Fischer-ként találkoztam vele először, gondolom az a nyugatnémet piacon jobban csengett.

(#18) Qkackca


Qkackca
őstag

Első tippem: talán egy korai kazettás vagy videómagnó

Szerk, és tényleg ott van a megfejtésre utaló név a képen

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#19) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Én nem látom... de ha tényleg VHS felvevő, akkor király. Lesz róla műszaki teszt? Szívesen elolvasnám.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hol van az elképesztő izgalom?

(#21) Acélfarkas válasza ForRedGlory (#20) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Nem látod? Eszeveszetten pörög a topik :P

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#22) tibaimp válasza Old FatBoy (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Panaszkodik jó márka!" -- egyetértek! :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Dr. Romano válasza ForRedGlory (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elfogyott, a többiek már széthordták mint a lomisok a..... lomot.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) coolpet


coolpet
senior tag

Én nem látom hogy rá van írva.
Sokszoros nagyításban is csak kínai betűket látok a magnó jobb alsó felén, valamint egy homályos feiratot bal oldalt, ami nem is hozzá tartozik.

Hol van a megfejtésre utaló felirat?

(#25) elefant válasza coolpet (#24) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

már kicseréltem!

(#26) elefant válasza Fryskitt (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Sajnos ez ki van zárva. A Panasonic 100 éves szülinapi buliján fotóztam. Egy katona védte (a többi cuccal együtt).

[ Szerkesztve ]

(#27) apatyas


apatyas
Korrektor

Én azt mondtam volna rá, hogy kazettás magnó variáns, esetleg számítógép háttértár. De ezek szerint nagyobb, mint amekkorának véltem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28) Neo1 válasza elefant (#26) üzenetére


Neo1
csendes tag

Jó feladvány nem lehet a kép alapján megfejteni.
Hozzáértőként valamilyen kazettás-videó rögzítőre tippeltem.
Pl BETAMAX, VHS-C, esetleg VHS..

(#29) Yodafon


Yodafon
senior tag

vajon ez mi lehet, és mi célt szolgált?
Szerintem mosógép :U :U :U :U

I'm gangsta!

(#30) Millerchris


Millerchris
tag

Látszik hogy fiatal vagyok. :D

A holnap mèg messze van!

(#31) Dr. Romano válasza Yodafon (#29) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Régi BTC ASIC miner :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) x_o_n


x_o_n
veterán

ez egy igazi gyöngyszem...jajj pontosan egy :

Panasonic Omnivision VHS videomagnó
PV-1210 modell
pár olyan dolog ami 1990 ben vált a felvevők részévé és egyéb funkciókclock, timer, all three speeds, SP, LP, SLP, analog counter with reset, front audio/video in/outputs
de ez a gép 1981-es !

(#33) Gdi válasza x_o_n (#32) üzenetére


Gdi
senior tag

az SLP az nem EP volt. aka "6 fejes".
Long és Extended Play

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#34) DRB válasza x_o_n (#32) üzenetére


DRB
senior tag

Ez biztos nem az! :DDD

(#35) Fryskitt válasza elefant (#26) üzenetére


Fryskitt
addikt

Óóóóóóó, sajnálom. Szívesen olvastam volna. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) x_o_n válasza Gdi (#33) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem.
Idézem

Panasonic Omnivision VHS VCR model PV-1210. Manufactured in 1981 to 1982. The first generation of Panasonic VHS VCRS, when Panasonic picked up on VHS. Features a clock, timer, all three speeds, SP, LP, SLP, analog counter with reset, front audio/video in/outputs which was not poplar in that time, and became common in the 1990s. Defiantly a classic.

van még kérdés?vagy inkább utána olvasunk..

(#37) Gdi válasza x_o_n (#36) üzenetére


Gdi
senior tag

De (is).

Ahogy nézem egykutya.
"SP is Standard Play, LP is Long Play (½ speed, equal to recording time in DVHS "HS" mode), EP/SLP is extended/super long play (⅓ speed) which was primarily released into the NTSC market."

És tényleg kérdés volt, bár lemaradt a "?" :)
Gyors utána olvastam, tényleg így már rémlik hogy SLP-nek _is_ hívták.
Te jössz.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#38) bteebi válasza Gdi (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Időközben már javítva lett a (kép)hiba? Mert ha nem, akkor nálam az általad felvázolt problémák közül legalább az egyik fennáll :( :B.

#24: Tehát azóta már oké. Mondjuk ettől még lehet szar a szemem meg a monitorom is :DDD :U.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) ceia


ceia
őstag

Mivel a nyolcvanas években voltam fiatal, még szép, hogy felismerem a videómagnót! Panasonic VHS felvevő, a hetvenes évek végéről. A Magnósok Évkönyve sorozat volt az én bibliám, mert annyit olvasgattam újra és újra. A könyvtári azonosítójuk tele volt az én aláírásommal ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40) Sanchez638


Sanchez638
addikt

CIA maradvány boltba megvásárolható termék. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#41) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Magnó DJ :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#42) Polarstar válasza Neo1 (#28) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kizárt a Betamax, merthogy az Sony szabvány volt. Persze hogy az volt a jobb.
A VHS-C, compact meg csak sokkal sokkal később jött csak. :R
Itthon grundig, philips, fisher, univerzum néven is ismertek voltak a vhs cuccok. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#43) Lalikiraly válasza x_o_n (#36) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Később a Panasonic az SLP-t már a VHS videóknál EP-nek. Enchanced Play-nek nevezte.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44) zapkorte


zapkorte
tag

Jelentem, nekem van is ilyenem. Az europai piacra szánt változatot csak programgombokkal szerelték, az amerikait meg csak forgókapcsolóval, nyilván az enyim európai.
Egyébként működik is... de minek? Még a VHS-ekhez képest is igen xar a képe... utoljára öreganyám használta valami gyógytorna kazetta nézésére, merthogy ezeket a nagy mechanikus kapcsolókat könnyebben felfogta szegénykém, mint a kis bigyó gombokat meg a távirányítót. :)
Amúgy Panasonic NV-8600 a típusa, és 1978-ban kezdték árulni. 1981-ben már jött az NV-2000, és 1983-ban az NV-333, amit már idehaza is árult a Skála áruház.

(#45) Fryskitt válasza zapkorte (#44) üzenetére


Fryskitt
addikt

Múzeumi állapotban van, vagyis annak tűnik. Szerintem vigyázz rá. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#46) bteebi válasza Fryskitt (#45) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Ez már most is elég nagy érték, 20 év múlva meg...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) zapkorte válasza bteebi (#46) üzenetére


zapkorte
tag

Annyira nem nagy érték, kb. másfél éve láttam a vaterán egy ugyanilyet, hetekig árulgatták, mire nagy nehezen elment valami szánalmas 8-10.000 Ft körüli áron.
Ritkának ritka, nem vitás, de túl nagy értéket nem képvisel. Egyelőre. Aztán majd meglássuk, mi lesz 20 év múlva... addig elheverész folpakkba csavarva a padláson, pill. szükségem nincs rá, de 8-10.000 Ft-ra sem... enni nem kér, helyem van bőven... majd egyszer talán eladom nyugdíj-kiegészítésül valamelyik régiségesnek. :D

(#48) bteebi válasza zapkorte (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Az, hogy annyiért ment el Vaterán, nem azt jelenti, hogy tényleg annyit is ér(t). Azért nem a Vatera, és nem Magyarország a műgyűjtők Mekkája :). Viszonylag nehéz amúgy kiszámítani, hogy mi lesz majd idővel értékes, és mi igazán értékes. Egy középsikolai volt osztálytársam talán több, mint 10 éve elkezdett processzorokat gyűjtögetni, és simán lehet, hogy 20-30 év múlva milliókat fognak érni azok, amiket annak idején akár ingyen is megkapott, vagy százasé' a bontóból. Már 10-15 éve is röhögni lehetett a 286-os, 486-os procikon, de még akár a Pentium II-kön is, de simán lehet, hogy egy-egy ritkább darab (na nyilván nem PII) sok tízezret fog érni, de talán százezreket is - persze nem holnap :). Elég belegondolni a működő Amigák és C64-ek mostani árába, amiket amúgy persze elég macerás árban összemérni egy egyszerű processzorral.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) zapkorte válasza bteebi (#48) üzenetére


zapkorte
tag

Hát azért a vaterát nagyjából minden gyűjtő szemmel tartja manapság. És erre a traktorra kb. semennyi érdeklődés sem volt. Külföld meg ennél nem téma, mert legalább 20 kiló, ennek a postaköltségét senki sem fizeti meg. :) Megjegyzem ezek a dolgok pont azért lehetnek itt, Magyarországon, mert a nácik egyszer már undorral kidobták őket, oszt a gubisok behozták.
Idehaza 1978-ban max tesla magnó volt, nem Panasonic videó. :-D

(#50) Fryskitt válasza zapkorte (#49) üzenetére


Fryskitt
addikt

Jaj, a Vatera... az vele a legnagyobb baj, hogy szerintem hülye a kategorizálása és rossz a keresője. Nincs konkurencia, ezért drága. És legfőképpen boltok piactere, nem egyéni eladók gyűjtője. Csomó hamis cucc. A kedvencem, az, amikor annyi a leírás, hogy "kép szerinti állapot" és "nem próbáltam ki, kép szerinti állapotban eladó, nem tudom ,hogy működik-e, nem is értek hozzá, ennél többet segíteni nem tudok". :W :W :W
Jó példa arra, hogyan lehet itthon mindenből szart csinálni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.