Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Annyira éreztem, hogy nemsokára jön egy ilyen hír. Mostanában jóval kevesebb AMD-s hír van mint az APU-k megjelenése előtt... Valahogy "adta magát". :)

(#2) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

minek kell tuningolni a laptopokat?

(#3) freestailo válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


freestailo
őstag

háthogy méggémerebb legyen!

(#4) stevve válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Hogy gyorsabb legyen? :DDD

Azért alapfeszen elég jól meg lehet húzni ezek szerint. Érdemesebb akkor egy olcsóbb modellt venni és felhúzni.

freestailo:
Ez hol gamer? :U

[ Szerkesztve ]

(#5) stratova válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


stratova
veterán

Ugyanazért amiért az asztali gépet :) Végül is, ha nem akkuról használod és alacsonyabb feszültséggel el tudsz érni még stabilan, a gyárinál magasabb órajelet is; netán bent maradnál ua. fogyasztási/ hőmérséklet keretben. Az A-3300 alapórajelen nem túl acélos.
De néha lehet csak alulfeszelni is és általában érdemes ha stabilan megoldható.

freestailo: Az MSI GX620 a néhai "gamer" a turbo gomjával :DDD de nem ez.

[ Szerkesztve ]

(#6) gooool


gooool
őstag

Nem teljesen a hírhez tartozik,de én is használom a K10Stat progit és egyedül az a bajom vele,hogy indításkor nem állítja be az alulfeszes profilt,hanem nekem kell manuálisan megtennem,amit sokszor elfelejtek.
Valahogy megoldható,hogy Win startkor betöltődjön a profil? :F

Egyébként pedig az AMD nem is lenne AMD,ha egy ilyen "bakit" ne hagyna minden fontosabb fejlesztésén. :C

Üdv, Balázs

(#7) hackeeeee válasza gooool (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Indítópult? :D

Véleményem szubjektív...

(#8) Youri


Youri
veterán

Laptop tuning. Hurrá? :U

RTX ON

(#9) gooool válasza hackeeeee (#7) üzenetére


gooool
őstag

Értem én,de mégis hogyan?
Mert a progiban nincs lehetőség autostartra,ha meg beállítom,hogy windóz induláskor elinduljon,akkor sem teljes auto a folyamat.

Üdv, Balázs

(#10) hackeeeee válasza Youri (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Régebben bizonyos Intel procival rendelkező notikat is lehetett, vagy csak a memória időzítésekkel lehetett játszani, már nem tudom...

Hát nézd. pl. alulfeszeléssel is lehet játszani, az viszont valahol előnyös lehet...

De tényleg, ha már itt tartunk, notinál, csak ezzel a programmal lehet játszani a feszültségekkel?

(#9) gooool: Én csak tippelek, mert még nem használtam a programot. :) Szóval, ha megvan egy adott profil, a program indításakor azt tölti be automatikusan?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) Youri válasza hackeeeee (#10) üzenetére


Youri
veterán

Ezzel nem az AMD ellen szólok, csak felesleges :)

RTX ON

(#12) gooool válasza hackeeeee (#10) üzenetére


gooool
őstag

Persze ha elindítom a progit akkor ez a profil van benne,de nem lehet automatizálni azt,hogy a profil induláskor életbe lépjen,csak ha én kézzel elindítom és leokézom a beállítást.

Egyébként pedig AMD-s notiknál ez a K10Stat az egyetlen progi tudomásom szerint,amivel lehet alul-vagy felülfeszelni,illletve tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#13) Oliverda válasza Youri (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyobb számítási teljesítmény esetlegesen még hosszabb akkuidő mellett szerintem nem olyan felesleges.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) hackeeeee válasza gooool (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem, tehát hiába indul el a program magától, attól még kézzel kell betölteni a profilt..
Ebben az esetben reménykedni kell, hogy talán megoldják a fejlesztők. :\

És, Intel notikhoz nincs valami hasonló? Csak mondjuk lehet, hogy megpróbálnám alulfeszelni a lapost, hátha nem melegedne annyira. :D

Véleményem szubjektív...

(#15) Youri válasza Oliverda (#13) üzenetére


Youri
veterán

Notebook esetében nagyobb lehet a hibafaktor, és egy meghibásodott laptop proci az kicsit borsosabb mint az asztali. De aki bátor szellemű, az próbálgathatja és ha sikerrel jár, akkor jól járt :)

RTX ON

(#16) foxxmotor válasza Oliverda (#13) üzenetére


foxxmotor
tag

Egyetértek. Szerintem akár még játékoknál is jól jöhet a pluszz teljesítmény. Vagy mondjuk HD filmek lejátszásakor.

(#17) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Sz. sem a tuning lehetősége, ha a notik hűtése huzamosabb terhelés mellett még a gyári értéket is neccesen, vagy egyáltalán nem viszik el.
Nekem a Turion X2 még alulfeszelve is képes eldobni magát, a noti aksijánál van 2 DVD-tokkal megemelve, és egy 120mm-es TT venti van mögötte, amit USB-sre alakítottam, ez tartja életben télen-nyáron. A mobility Radeon még f. besegít a proci felfűtésében, komolyabb terhelésnél 1 órán át nem tudja 95°C alatt tartani a szarkavaró venti, és lekapcsolja a hővédelem.

(#18) rudi


rudi
nagyúr

Intel oldalán is előkerülnek tuningolható notebookok, de azok csak az alapórajellel, nem a szorzóval tudnak operálni. Ilyen volt pl. az MSI FX600 széria, ott százalékosan volt BIOS overclock, Asusék rendszerint szoftverrel oldották meg, de a feszemelés/csökkentés mókával nem nagyon találkozni. Max az NHC vagy CPU RightMark jellegű proggik tudtak olyat, amiknek nem követem a jelenlegi állását. Inkább úgy szoktam tuningolni a notebookos hatékonyságomat, hogy a tapipad helyett külső egeret használok :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) #95590400


#95590400
törölt tag

höhö, köszönöm a programot, akkor most délután a hp micorservert fogok tuningolni... :DDD

(#20) Oliverda válasza Youri (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki ésszel csinálja és nem emel feszültséget, annál elég kicsit az esélye, hogy elromlana ettől a gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Legalább lehet alulfeszelni!
Aki szeret mókolni ilyenekkel azoknak kellemes kikapcsolódást igér :R

(#22) rudi válasza [CS]Blade2 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, a Turion X2 fogyasztásban és melegedésben teljesen más dimenzió mint a mobil Llano.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) rudi válasza Oliverda (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! Egy 20%-os órajel emeléstől még alig melegszik a CPU, de ha feszre ráteszel ennyit, akár dupla fogyasztást is elérhet dupla melegedéssel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) hackeeeee válasza Youri (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért kell kitesztelni, mint asztali gépnél is.. Hogy az adott beállítás megfelelően működik-e, vagy sem...

Véleményem szubjektív...

(#25) Youri


Youri
veterán

Alulfeszelés lehet inkább az érdekes, a HD videókkal elbánik a GPU, és játéknál meg nem azok a MHz-ek lesznek számottevőek.

RTX ON

(#26) kingabo válasza hackeeeee (#14) üzenetére


kingabo
őstag

"És, Intel notikhoz nincs valami hasonló? Csak mondjuk lehet, hogy megpróbálnám alulfeszelni a lapost, hátha nem melegedne annyira. :D"
RmClock. Nálam SL9400as procit 1,0750V-ról sikrült 0,925V-ra letornázni CPU-Z szerint, RmClock kicsivel magasabb értékeket mutat. Szerintem menne lentebb is, de nincs több lehetőség a progiban. :( Ez terhelve nálam -10fokot jelent. :) OC-t nem tud.
Itt egy leírás a progi használatáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) hackeeeee válasza kingabo (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oho, na majd ki is próbálom!

Köszönöm!

És akkor ez minden gond nélkül, indításkor is teszi a dolgát?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) [CS]Blade2 válasza rudi (#22) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez egy TL-58-as 1,9Ghz-es. 31W a TDP-je. A csúcs mobil Llano-ké 45W.

Tuningolva, terhelés mellett, ha le nem is kapcsolna, értelmes hőmérséklet és zaj értéket tuti nem produkálna. A kis 3-5 fokozatos venti átkapcsolna elképzelhetetlen sebességre. :))

(#29) buherton


buherton
őstag

..megfeloldási..?

Hát tényleg kicsi lehet az a réteg akinek szüksége van a tunningra. Nekem P8400 van és játékok alatt inkább GPU limites volt mint sem CPU limites. És nagyon más miatt sem tunningolnám. Aminek örülnék ha alul lehetne feszelni, és így kevesebbet fogyasszon.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) McClane


McClane
aktív tag

A PhenomMsrTweaker is ilyen program bár nem tudom, hogy fejlesztik-e még és működik Llano-val vagy nem.

(#25) Youri
Számodra ez a fontos, de valaki számára a teljesítmény növekedés sem elhanyagolható változatlan vagy alacsonyabb feszültség és fogyasztás mellett.

(#28) [CS]Blade2
Egy ismerősömnek is túlságosan melegedett a laptopja, de miután kitisztították a hűtőt meg újra is pasztázták, akkor nagyságrendekkel jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#31) kingabo válasza hackeeeee (#27) üzenetére


kingabo
őstag

"És akkor ez minden gond nélkül, indításkor is teszi a dolgát?"
Természetesen, én legalább 1 éve így használom! Célszerű beállítani a settings részben, hogy indításkor a tácára kerüljön a progi (közép tájon: start minimized to system tray)
Ha w7-et használsz kicsit nehezebb az autostart, mert admin jogosan kell indítani, megoldás: [link]

(#32) DRB válasza gooool (#12) üzenetére


DRB
senior tag

Parancssori kapcsolókkal kell indítani a progit, pl ha a kettes profilt akarod betölteni indításkor, úgy hogy ne legyen ablak se, akkor ezt kell megadni neki:

Így létrehozol egy parancsikont, majd azt beteszed az indítópultba, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) hackeeeee válasza kingabo (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Estefelé ránézek, köszi! :)

Véleményem szubjektív...

(#34) kovy79


kovy79
őstag

Kis hiba: "gyárilag szórzózármentes".

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#35) stevve válasza Youri (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

De miért játék? Egy 1.9-es CPU nem épp játékra való, de felhúzva 2.5-2.6 környékére már kellemes betöltést, futást eredményez bármilyen programnál. :)

(#36) Youri válasza stevve (#35) üzenetére


Youri
veterán

Biztos én vagyok a begyöpösödött, de nekem egy laptopot nem jutna eszembe tuningolni. Persze, ha valóban az akksi idő nem változik, akkor még jó is lehet, de laptopot nem játékra használok :) Inkább az ssd, az látványosabb eredményeket hoz :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#37) schawo


schawo
titán

A GPU rész is változik, vagy sem?

(#36) Youri Ugyan, még a mobiltelefont is szokás tuningolni. Az enyém is tuningolva van. Használatban komolyan érezhető, fogyasztásban semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) Oliverda válasza schawo (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) stevve válasza Youri (#36) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is csak azért jutna eszembe, mert például 2 GHz-en érezhetően lassú a Visual Studio betöltése. Ha ezek az új AMD-k úgy húzhatóak, hogy nem fogyaszt többet és nem melegszik tőle, simán megéri. :)

(#40) benedekco válasza stevve (#39) üzenetére


benedekco
addikt

Az alap órajeleknél meg alaposan alul feszeled a cumót azt jónapot.

Jó cucc, naggyon jó!
:C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41) [CS]Blade2 válasza McClane (#30) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nálam ilyen gond nincs, mert sokszor kipucolom, a asztalival együtt, aztán időként kapnak friss pasztát is.
A gond itt az, hogy a gyártó (MSI) szépen kicentizte a hűtést, ami pont annyit tud, hogy egy hűvösebb szobában terhelve a cpu-t és a gpu-t még pont nem dobja el. Nálam itthon ez pont annyi, hogy már eldobja, ha nem teszem mögé a 12cm-es ventit USB-n.

Erre tervezik a gyártók a hűtőt, nincsenek felkészülve a tuningra. Ha készülnének rá, nehezebb lenne a noti, hangosabb, és a tuningtól még aksi is kevesebbet bírna. Egycsapásra kiütnének vele a notebook összes előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#42) marcias válasza benedekco (#40) üzenetére


marcias
őstag

Azért szvsz az sem véletlen, hogy a gyári feszültség annyi, amennyi. Az AMD-nek most nagyon fontos, hogy fogyasztásban jók legyenek a procik, és azok is. De okkal nem alacsonyabb a feszültség.

Steam: marcias88

(#43) stevve válasza marcias (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

Vagyis kicsit felüllőtték, hogy húzható legyen?

(#44) mghltm


mghltm
addikt

szorzozar nelkul alapfeszkon meg tobb mhz vagy undervolting lehetosege? big thx amd! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#45) .mf válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


.mf
veterán

Kicsit kevered a kifejezéseket, az alulfeszelés is tuning (finomállítás), aminek köszönhetően a noti hűvösebben jár, kevesebbet fogyaszt és tovább bírja akkuról (talán élettartama is javul). Túlhajtás, na az a kérdés...

"Ennek talán legfőbb oka volt, hogy a mobil gépek teljes vásárlóközönségnek, még az összességében szintén csekélynek nevezhető asztali gépeket tuningoló réteghez képes is jóval alacsonyabb az igénye a túlhajtásra."

Még szép, asztalit mindig túlhajtom, notit mindig alulfeszelem. A jobban (finomabban és szélesebb skálán) állítható feszültségnek notinál jobban örülök, mint a szorzózár-mentességnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46) PCrevRM válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


PCrevRM
tag

Ugye? :) Remélem Buldózernél sem fogják kihagyni ezt a jóféle marketinget. Meg a ramoknál is lehetne egy ilyet csinálni, hogy 1333 helyett 2333 mhz, vagy mittomén :D

We are Outcast Consensus 1

(#47) Z86


Z86
őstag

Jó dolog ez, de úgy rémlik az asus notis bemutatóban volt róla szó, hogy az AMD a CPU-t tekintve továbbra is el van maradva az Inteltől. Ha ezek a procik nagyobb teljesítményre is képesek (fesz. emelés és különösebb extra fogyasztás nélkül), akkor az AMD miért nem eleve olyan beállításokon adja el őket?

(#48) sutszi


sutszi
veterán

Ez aztán a jó kis meglepetés hír. Az alulfeszelés jelentőssége vitathatatlan. De ha valakinek bizonyos okokból ideiglenesen többlet cpu teljesítményre van szüksége, abban sincs kivetnivaló. Itt igazából a felhasználó mértéktartása szab határt az egésznek. Azt viszont nem értem akik esetlegesen fanyalognak. Ez csak egy lehetőség. Nem kötelező élni vele.
A gamer-kedés pedig nem is értem, hogy merül itt fel...?! :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49) mghltm válasza sutszi (#48) üzenetére


mghltm
addikt

ugyanerrol beszelek en is :K

aki nem ert hozza, az nem cseszegeti a beallitasokat, de szakerto kezekben sokat ki lehet hozni ebbol a dologbol ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#50) apatyas


apatyas
Korrektor

Korábban volt olyanról szó, hogy egynémely asztali biosban magasabbra lehetett állítani a szorzót, de hatástalan volt. Ennek ellenére a CPU-z pl kiírta a magasabb értéket mert a biosból vagy honnan olvasta ki az infót. Itt ugye valós órajelnövekedés van? Egy alap CPU teszt ugye igazolta?
Valamit nem értek. Arról volt szó, hogy a turbo órajelet a fennálló terhelésviszonyok illetve hőmérséklet függvényében állítja be magának az APU. Most meg, azt látjuk hogy a P-stateket szabadon lehet állítani k10statból is, turbo órajelig bezárólag? Érzitek az ellentmondást? (vagy ez is csak a szabad szorzó következményeként van így?)
ASUS K53TA sorozatból való laposokról van valakinek tapasztalata? Lszi próbáljátok ki ezt!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.