Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) rudi válasza rep3at (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért ez eléggé más már, mint amit anno gyerekként megéltünk. A komolyabb 1:8-as buggy-k 80-nal mennek, amit kb. semmi idő alatt érnek el, ugornak 2 méter magasat és akár 10 méter hosszút is. Ha meg szarul érkezik le, akkor bukfencezik egy rakást, talpra állítják, és megy tovább. Ma voltam kinn a sajátommal laza, murvás terepen, hát elég keményeket lehetett csúsztatni vele.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza HummeRC (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a helyzet, hogy én "küldöldisztánból" tolom, igaz heti rendszerességgel járok fel Budapestre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) mrhitoshi válasza rudi (#18) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen igen, minél kevesebb az a szám, annál erősebb.

Én mindig is akartam írni erről a hobby-ról egyet ide a logout-ra, de túl lusta vagyok hozzá. :O
Nekem van egy ilyen elektromos kocsim. Kicsit tuningoltam rajta, tettem bele egy 12T-s motort, vele együtt szettben volt egy jobb szabályzó, és vettem egy jobb akksit is. Elég jól megy ezzel a 12T-s motorral. :DD

Emelett van egy ilyen robbanómotoros kocsink is. Elég alap modell, de azt tudja amire nekünk kell, mellesleg megy 70km/h-val. ;]

És van egy komolyabbnak mondható repülőgép is. Egy Art-Tech Cessna (vagy mi :DDD ). Így néz ki (képet nem én csináltam). Szegény össze van törve mostanság.

Nekem nagyon bejön ez a hobby, de igazság szerint nagyon elhanyagolom mostanában. Öcsémmel próbálkoztunk, de hát vakvágány lett belőle, remélem majd most kapok egy kis lelkesedést. :))

[ Szerkesztve ]

PS4

(#24) matyi94 válasza ricezox (#6) üzenetére


matyi94
senior tag

Azaz pont a drift lényegét veszi el. Nálam is itt csücsül egy drift járgány 640w-os bl mocival, de már jó ideje csak porosodik.

Legyen szép napod!

(#25) hackeeeee válasza mrhitoshi (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hö, E10-essel játszottam egyszer. :)

Véleményem szubjektív...

(#26) HummeRC válasza rudi (#22) üzenetére


HummeRC
senior tag

Értem. Azért ha úgy adódik valamikor, hogy lesz némi itthon töltött időd, akkor össze szervezhetünk egy rc-s meetinget. Ez főleg akkor nagy buli, ha sokan játszanak egyszerre. Az egyedüli terelgetésnek is meg van a szépsége, de többen sokkal nagyobb az élmény. :K

A motorok tekercsének körszáma pedig fordítottan arányos.
Minél kisebb a körszám, annál többet forog a motor, többet is fogyaszt, de kisebb lesz a nyomaték. Az elméleti leggyorsabb az ugye a 0 nulla kör lenne, de olyan nem létezik. ;]
Minél magasabb a körszám, annál lassabb fordulatú, de sokkal nyomatékosabb és takarékosabb lesz a motor. Az alap gyári kefés motorok általában 21-27 körösek szoktak lenni (gyártótól függően), kb 14'000-17'000 közötti max fordulattal és olyan 150Nmm körüli nyomatékkal. Aki gyosrulni akar, az csökkenti a körszámot, aki lassabb terepjárásra, mászásra (crawler) az növeli. Léteznek 35, 55, sőtt 80 körös motorok is, amik max fordulaton is csak kb lépésben mennek, de felmásznak a sziklás hegységre is. ;)

Van nekem is gyors BL, meg lassú kefés motor is az autóimban. Mindenhova más a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27) Winner_hun


Winner_hun
félisten

1. olda: 2,4 GHz-er

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) rudi válasza HummeRC (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem külföldön van az itthon, de ha majd belejövök, akkor biztosan kitalálunk valami jót, mert tényleg falkában jó ezt művelni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) simi762 válasza rudi (#18) üzenetére


simi762
tag

Hali!
Ha minél kevesebb a kör, akkor annál gyorsabb a moci, de ezzel csökken az erő is.
Ha minél nagyobb a körök száma, attól lessz erősebb.
itt egy példa.
A 3. képen látszik igazán.
Nekem most egy ilyen van.Pöpec kis gépekcske! :)

(#30) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis Slot Car érdekesség. :) Nézzétek meg, érdemes.

Mégegy.. :)

És itthon is folyamatban van egy terepasztal hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) Napfénysüti

Jó írás lett! :R Én is gondolkodom egy olcsóbb elektromos gép beszerzésén ha lesz rá keret mert egyik barátomnak van és nagyon jó móka. :)

Més que un club!

(#32) rudi válasza hackeeeee (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Ebben a Slot Carban mi a "verseny"? Sosem értettem, bár sejtem, hogy nem csak nyomni kell a gázt, hanem van, ahol érdemes lassítani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi


rudi
nagyúr

Ja, autózás! Járok ám ki szorgalmasan a terepre, meg a bloghoz is írtam már az első autós tapasztalataimról, meg élményeimről, csak a címlapos írások lassan mennek ki. Lehet, írom inkább majd privát bejegyzésbe, igaz, azt nem lehet lapokra bonatni, meg nincs is szem előtt - sebaj.

Sajna, a háromból csak az egyik akkum igazán fickós, szóval a "serious fun" az menetenként csak úgy 10 perc. Brendeltem már két nagyobb lítiumos akkut, azok asszem adnak majd a kocsi szájának :DDD Meg vannak még itten folyamatban és előkészítésben egyéb fejlesztések :K Mondjuk, laza terepen már így is elég mókás dolgokat csinál ezzel a 30 körüli végsebességgel, de még nem igazán ugrik. Vannak már fotók, majd rakok fel valahová. És van egy csomó saját készítésű fotóm mások kocsijairól, sőt egy igazi RC off-road versenyről is!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) DigitXT válasza rudi (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha agyatlanul nyomod neki, kirepül a kocsi, aztán pakolhatod vissza (az meg sok idő), csak ennyi.:D Btw. nem semmi, hogy a gyerekjátékokból milyen komoly cuccokat hoznak össze, pl. ez a terepasztalos slot car, driftelő, terepező kocsikkal: nem piskóta.:R

(#35) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

RC autó? Akkor ezért van, hogy egyre rövidebbek a hazai pálya cikkek? :DD

Viccet félretéve, nagyon nagy poén az ilyen hobbi.

Én is probálkoztam vele, de anyagi kár jelentős lett. :DDD
Ugyanis ajándékba kaptam egy robbanómotorost, de a sok zúzás után már meguntam fizetni az alkatrészeket, és eladtam a cuccot.

De azért néha odapofátlankodok valakihez, de már csak "megfigyelőként"

Sok sikert hozzá!!!!

(#36) rudi válasza DigitXT (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, azon nagyot ámultam, minden elismerésem annak, aki megcsinálta!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) HummeRC válasza rudi (#33) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nem ugrik az autó? Lipo-t és BL-t neki, aztán majd ugrik. ;]
Néhány saját ugratás: [link] [link] :Y

(#38) rudi válasza HummeRC (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindenképp az lesz neki a vége :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem szabad nekm ijje tnezi, ramgyun az ingerencija, hogy megsicsak kell nekme egy TruckTrialRC, /.eddi gmeg mindig sikerult lebeselen maham/:- )

udv

neduddki

mod: meg jo hogy vityaz-bol eddig nem lattam, mert aszem az lenne a vegem.... /nem nem kerem, hogy vki linkeje:- )/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) HummeRC válasza neduddki (#39) üzenetére


HummeRC
senior tag

Gyere ki egy találkozóra és nem fogod lebeszélni magad többet. ;) Ennél nyugtatóbb hobbit nem ismerek. Országszerte vannak szervezett rc találkozók és versenyek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.