Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Zsírkrétamen válasza proci985 (#26) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Az oké, hogy esik a teljesítménye, de ha elég hőleadó felület van, akkor tudja adott hőfokon tartani a cuccokat. Na mindegy, akkor majd a Nanoxiákat nyomatom alacsony fordulaton.

Zotya84: Rendben :))

sg22: Na az durva lehetett :Y Még szerencse hogy semminek nem lett baja :DD

kenwood: Rendben, ezt sejtettem, hogy vagy lekapcsol ha annyira nem hül le, vagy visszavesz magából, de akkor sem akartam túlzottan 100fok környékén látni, tény, hogy "féltem" is a kártyát, meg akkor még nem volt ennyi venti a gépben, így a procit is nagyon felfűtötte meg nagyjából az egész szobát :DDD
Na, viszont utóbbira nem is gondoltam. Mármint, mindig volt bent minimális szellőzés a gépben sosem figyeltem az alaplap hőfokait, sosem volt kirívóan sok. Bár rosszabb esetbe, a hátsó házventi is tudja befelé tolni a hideg levegőt, a radiátoron szívó ventik úgyis kitolják a felesleges levegőt, ezzel hűtve az alaplapot is, ha kell.

jaja1981: Én ezt azért nem mondanám, koránt sem! Nagyon sok a hibalehetőség, egy rossz csatlakozó és úszik az egész gép, arról nem is beszélve, hogy karban kell tartani...Még mindig a léghűtés marad a legegyszerűbb, legstabilabb, legolcsóbb megoldás ;)
De persze igen, olcsóbban is meg lehet úszni használt, innen onnan kibarkácsolt termékekkel, de nem szeretek használt terméket venni, főleg ha a cél a hosszú megbízható működés. Bár egy normálisabb vízhűtő rendszer az itteni nagyjábóli használt árakkal:
pumpa 8-10k
Radi 5-8k 240/360mm
blokk 5-15k
csati-cső-folyadék +4-6k

Ennyiből használtan már egy jobb rendszert simán összerakni, de szerintem sokan vagyunk úgy, hogy ezeket inkább ha tudjuk újonan vesszük, inkább szépen lassabban gyűlik össze, de megbízhatót veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.