Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sajnos én eléggé szenvedek a nyelvtanulással, még ezzel az egy szál nyelvvel is, nincs túl jó nyelvérzékem, de én is amondó vagyok, hogy minimum az angol sosem árt, azt mindenhol tanulják. Ha valaki életében nem megy külföldre, sőt, a munkáltatója sem külföldi, hát akkor azért, hogy a külföldiek, ha idelátogatnak, gond nélkül kommunikálhassanak. Beletartozik az országimázsba...

Plusz indok, hogy egy csomó filmet gagyin szinkronizálnak, hiába jó úgy általában a magyar szinkronhang. :DDD Egy Gyűrűk ura pl überjó szinkront kapott, de a Gladiátort vagy a 300-at nagy szerencsém, hogy angolul néztem először.

Viszont egy csomó amerikai filmben - még nagy színészek is - néha elég artikulátlanul beszélnek, én nem is tudom, azt anyanyelviek is hogy értik meg, mintha magyar filmben valaki hadarva-raccsolva-pöszén mondana ki szavakat. Jó, hát nyilván rendesen is úgy bezsélnek, azért... Huh, nem ártana néhány évre kiutaznom Angliába és USA-ba, mert különben gondjaim lesznek, nem minden angol anyanyelvű beszél Blizzard-narrátori szinten. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.