Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [qwertty:] Allergia

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Raid-be kötöd a szúnyogokat? Bhazze! ;]

Rip and tear

(#2) Badman 4ever válasza Zolaash (#1) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jah és akkor gyorsabban csípnek és eleve kettessével támadnak. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#3) Dany007


Dany007
veterán

A szúnyogok engem is idegesítenek... 7végén kaptam belőlük rendesen.

Az allergia meg érdekes dolog. Anno vagy 8 éve voltam vizsgálaton. És kiderült, hogy allergiás vagyok.
Persze tünetek is voltak. Nyáron a tüsszögés, takony, szájpadlásom, szemem viszkedett mint az állat... Szal meg volt minden. Kiderült, hogy a fekete ürömre vagyok allergiás. Okés. Kaptam is rá gyógyszert, oké.
Aztán eltelt vagy 2 év és elmúlt. Ennyi. Puff. Pedig ha jól tudom ez nem múlik el csakúgy... Se nyáron se télen nem vagyok náthásabb, mint általában. Úgyhogy azóta nincs bajom az allergiával.. :)

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Morzsolgatom a parlagfüvet, kétféle élvezet. Az egyik az, hogy jó illata van. A másik az, hogy mindenki csodálkozva néz, miközben tüsszög.

Ami a szúnyogokat illeti, engem nem csípnek. Rám száll egy dünnyögve, kicsit tapogatózik, aztán csalódottan elrepül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Kasza08 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Kasza08
őstag

irígyellek.
engem dunaparton picit betámadtak csak a jobb alkaromon 12 csípést számoltam.
allergia meg leáldozóban van:F évről évre kevesebbet tüsszögök.

(#6) Eagle16 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Eagle16
addikt

Én is ilyen vagyok. Semmire sem vagyok allergiás, a szúnyogok meg messzire elkerülnek :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7) Nimrod


Nimrod
addikt

Szúnyogok ellen nekem remekül bevált egy Vape riasztó kenőcs, gondolom a spray változatok között is van hatásos.

(#8) Vakegérke válasza Eagle16 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy a szúnyogok szaglása szerint büdösek vagyunk? :)

Nem tudom hány éves vagy. Ma már vattában nevelik a gyerekeket. Én még tavasztól őszig klottgatyában, mezítláb szaladgáltam. Ha leesett a zsíroskenyér, akkor felvettem, letöröltem a koszt, és ettem tovább. Biztos maradt rajta dzsuva, de az is csak edzette ellenálló képességemet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) joey04


joey04
titán

Én végigszenvedek minden nyarat/tavaszt. Utálom a meleget, a szúnyogot, és allergiás is leszek, kötőhártya gyulladásba csap át a dolog. lásd itt
A Tél és a Hideg jó!

#3: nehogy úgy járj mint én! Nekem is eltűnt teljesen, aztán pár éve megint tombol rajtam... :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) padee


padee
tag

Mióta sörözök, nincs allergiám. Ha kihagyok pár hetet, akkor előjön. :D
Elötte tavasztól őszig tiszta takony voltam. Segített még az 500mgos kalcium pezsgőtabletta, ehgyomorra, majd 4 óránként update. De inkább napi 1 sör :DD

[ Szerkesztve ]

(#11) Eagle16 válasza Vakegérke (#8) üzenetére


Eagle16
addikt

Emlékszem hogy régen, mikor kisebb voltam, én is sok mindent a számba vettem és megettem amit nem kellett volna :) Biztosan ez is hozzájárult ahhoz, hogy nincs allergiám.
Örülök is neki, elég ha télen folyik az orrom, nem bírnám ki, ha nyáron is mindenhova százaszsepivel kéne mászkálnom :D

/amúgy 20 éves vagyok/

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12) keIdor


keIdor
titán

Én is allergiás vagyok, parlagfű főleg de van más is... de ha szedem rá a gyógyszert semmi bajom. Ha nem szedném meghalnék annyira viszketne, fájna a szemem...
Egyébként vicces, hogy állítólag mindenki nagy erőkkel írtja, de sok helyen látom... itt a városban van egy nagy körforgó, ahol nagy bokrokban áll, de irtják.. hát persze... meg 5 millió forint, akinél megtalálják a telkén... érdekes a Nyugati szomszédnál már nincs... biztos ott a határnál megállnak a magok/pollenek... :W

Eagle16: Én ma is ugyanezt csinálom... 21 vagyok, de mégis allergiás...:( ennek sajnos ehhez semmi köze. Allergia 50 éve még nem is létezett, azt se tudták mi az. Ma a tartósítószerektől, Chernobyl-tól stb. jött elő, és egyre többféle ilyen szar lesz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Vakegérke válasza Eagle16 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dokik is mondják, hogy egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie ahhoz, hogy edzetté váljon az immunrendszere.
Csoda, hogy ebben a steril világban nem alakul ki? Még csak hűvös szellők fújdogálnak, a gyerekeken máris kezeslábas anorák van. A földről meg semmit, mert "kakás".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) ollie válasza Vakegérke (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valóban, kimutattak némi összefüggést a között, hogy ki mennyire steril környezetben nőtt fel, ill. vált-e később allergiássá, de tévedés azt gondolni, hogy az immunrendszer gyengesége okozza az allergiát. Pont az ellenkezője igaz, ugyanis az immunrendszer túlreagálásáról van szó, vagyis olyan anyagokra is védekezően reagál, amire nem kéne.

Egyébként okozhat az is allergiát a későbbiekben (évek vagy évtizedek múlva), ha egy kisbabának túl korán kezdenek tehéntejet adni (netán egyéb dolgokat, pl. gabonát).

Mostanában amúgy 1 kiló koszt "ajánlanak" a dokik. :D

[ Szerkesztve ]

***

(#15) PuMbA válasza ollie (#14) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenhol ilyeneket lehet olvasni : "Az allergiák jelentős részét lelki problémák okozzák." Ezt doktorok mondják,de az angol Wikipedia oldalon egy betű nincs erről. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#16) ollie válasza PuMbA (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem vagyok én szakember, hogy olyan valamit mondjak erről, amit majd unokáidnak is idézhetsz, de van egy belgyógyász barátom, aki szerint minden betegség jelentős része (ha jól emlékszem 70%-ot mondott) pszichikai eredetű.

***

(#17) Vakegérke válasza ollie (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Mostanában amúgy 1 kiló koszt "ajánlanak" a dokik."
Uram Istenem! Most kezdhetek a földről enni? Le vagyok maradva. :)

Bár, hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, mennyi koszt ettem már meg. Sokszor leesett a cukros-zsíros kenyerem, mosás nélkül ettem a papsajtot, vadsóskát, és bizony nem mindig mostam kezet kaja előtt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Nimrod válasza ollie (#16) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez így igaz, megdöbbentően nagy az aránya a pszichikai eredetű betegségeknek. De persze az allergiát pont elég nehéz ebbe a csoportba sorolni.
Nekem volt egy nagyon régi amalgám fogtömésem, amit nemrég inkább kicseréltettem. Kérdeztem a dokit, hogy allergiát befolyásol-e bármilyen irányba, most hogy már nem lesz. Annyit mondott, hogy ha már kialakult, akkor többnyire nem is változik. :(

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [qwertty:] Allergia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.