Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Esetleg egyesítsétek. :) PH!

[ Szerkesztve ]

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Van már nekünk szükségünk 5g-re? Mikor 4g volte sincs nagyon sehol?

(#3) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ősszel akarok venni valami új telefont, de akkor lehet érdemes lenne várnom tavaszig?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4) zolomon17


zolomon17
senior tag

Felkészül: OnePlus 6T! :C

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#5) #16820480 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az 5G nem kimondottan nekünk lesz szerintem jó, hanem bizonyos iparágaknak. Olyan példákat láttam eddig, hogy ilyen 5G nyomkövető chipet tesznek csomagokra, küldeményekre, és azzal lehet őket valós időben monitorozni, hogy mi merre jár éppen. Vagy közlekedésszervezésben a közel nulla késleltetés miatt, és így tovább.

(#6) INGJOKE válasza #16820480 (#5) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is ezt hallottam hogy a dolgok internetében lesz hasznos, de akkor minek a telefonba?

(#7) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Akkor Galaxy S10-ben már ez lesz? Persze mi megint nem ezt a verziót kapjuk majd.

(#8) aprokaroka87 válasza INGJOKE (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl arra hogy valamennyire csökkenjen a 4G hálozati rendszerek terheltsége.
Persze ehhez kell majd minimum 2 év, mivel eleinte sanszos hogy csak a felső/ felső-közép kategória fogja tudni az 5G-t.

(#9) INGJOKE válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezt én értem, hogy a telefon tudja, de lesz itthon ilyen hálózat amire csatlakozhat majd? :DD

(#10) aprokaroka87 válasza INGJOKE (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát szerintem már jövöre elkezdik épiteni itt is.

De a kérdés itt az lesz hogy mennyivel lesz jobb a gyakorlati része, mert az oké hogy a késleltetés alacsony lesz, de a sebesség sem mindegy.

(#11) Shyciii válasza INGJOKE (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

Mi az hogy itthon? Komolyan azt hiszed, hogy egy cég új fejlesztése azért jön ki, mert Te Magyarországot hozod példának, hogy használható-e vagy sem?

(#12) INGJOKE válasza Shyciii (#11) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ne haragudj, ha megsértettem a tököm tudja milyen önérzeted. Az EU már elég nagy piac neki? Akkor kérlek sorold fel melyik unió országban tudok majd az új 5g-s telefonommal 5g hálózatra csatlakozni?

(#13) #16820480 válasza INGJOKE (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom ha már ennyit ölnek fejlesztésbe, akkor megpróbálják minél több helyen alkalmazni, ahol lehet. Mondjuk az rémlik, hogy hatótávban nem az igazi, szóval inkább ilyen mikrocellás, vagy még annál is szűkösebb helyeken fogják tolni (beltérben például).
Nekem az a gyanúm amúgy, hogy a 4G ki fogja váltani a 2G-t, ha már stabilan lesz VoLTE mindenfelé, az 5G pedig inkább egy kiegészítése lesz, ami nem fed le akkora területeket, de ahol van, ott sokkal gyorsabb és jobb válaszidejű hálózatot tud.

(#14) Fred23 válasza vicze (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Inkább versenyeznek. Általában Abu85 veszít, de ma Ő hozta le hamarabb. :D

(#15) Shyciii válasza INGJOKE (#12) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha járnál ilyen irányú weboldalakra, akkor lenne infód, mint pl 2020-ra az EU-s tagállamokban elérhetőnek kell lennie (kereskedelmi forgalomba hozva). 2018-ban pedig már kipróbálási céllal elérhetőnek kell lennie. És akkor még az üzleti célú elérhetőségről nem iss beszélve, ami 2019 közepe-végén akár elérhető lehet.
Persze ha nem itt osztanád az észt, hanem tájékozódnál, akkor ezekről már tudnál...

(#16) janeszgol válasza INGJOKE (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ahol van Telekom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) vicze válasza INGJOKE (#12) üzenetére


vicze
félisten

Tessék és tessék.
EU-ban, leginkább 2018 végére indulnak be a hálózatok, ahogy US-ben is, ahol 2019 végre már jelentős lefedettséget ígérnek. Itthon is a lezárult tesztelés után 2019-ben már bekapcsolják az első állomásokat és elindul a terítés.

A szolgáltató eddig nem építi ki a hálózatot jelentősen, amíg nincs eszköz amit el tud adni hozzá, így tyúk tojás dolgot mondogatsz...

[ Szerkesztve ]

(#18) Busterftw válasza INGJOKE (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Az IoT eszkozoket mivel szeretned vezerelni? Nyilvan megoldhato 5G nelkul, de ez olyan mintha az eszkozok tamogatnak a IoT-re fokuszalo Bluetooth 5-ot, a telefonok meg lennenek Bluetooth 4-en.

(#19) pusszycat válasza gyurma888 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Abban a verzióban is benne lesz. :)

MikeWazowski: S10 nem lesz jó? Én is arra várok, de nem a megjelenés pillanatában csapok le rá,várok egy kicsit,h lemenjen az ára.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) joey04 válasza MikeWazowski (#3) üzenetére


joey04
titán

igen. addigra meg jönnek a pletykák a következő generációkról. Szóval inkább akkor se.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.