Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

lesz itt minden csak tudjuk majd megvenni illetve majd eleget gyártani belőle

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Xedik kijelző panel technológia de átlagembernek marad a TN....
Na jó nekem CRT mert sokkal szebb a képe :)

(#3) Straw


Straw
senior tag

Hehe, mondani bármit lehet, majd ha lesz róla videó és látjuk hogy napfényben is tökélestes, és az élénk zöld nem b@ssza ki a szemem mint az SGS kijelzőjénél, akkor majd elhiszem.
Melesleg ebben az éveben legalább 2-3 kijelzőre mondták hogy ez a következő mindent ütő típus.

42

(#4) BloodRay válasza Straw (#3) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez nem SAMOLED lesz, állításuk szerint itt a színhűség lesz az egyik előny. Ellenben az OLED-el... :)
Én kíváncsi leszek erre is.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5) #71321344


#71321344
törölt tag

a szerves alapú kijelzők megromlanak.höhö.

elnézést kérek :B

(#6) korpicschess válasza Straw (#3) üzenetére


korpicschess
veterán

Látom te is Samu párti vagy... :Y

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#7) Sunabouzu


Sunabouzu
csendes tag

A kevésbé tájékozottaknak mondom, hogy ez lesz a végső állomás. A "mesterséges atom" , vagy "kvantum-pötty" keresési kifejezéssel érdemes elindulni, ha valakit érdekel.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#8) Straw válasza korpicschess (#6) üzenetére


Straw
senior tag

Nekem nincs bajom a samuval, sőt egyre szimpibb telókat csinálnak leszámítva hogy mind ugyaúgy néz ki, persze van 1-2 kivétel,
A SAMOLED-el is csak annyi a bajom hogy 10 percnél tovább kell néznem az már sok, el kezd jojózni a szemem, lehet jó meg keveset eszik és szépek a színek, de nekem annyira nem jön be,

42

(#9) HPAA


HPAA
őstag

mar vartam hogy az lg mikor kezdi ki a samu "egyeduralmat"
mindenkeppen figyelemremelto sztem.

************* censored

(#10) HPAA válasza Sunabouzu (#7) üzenetére


HPAA
őstag

kvantum-pötty :DD :DD :DD

....aztan elkezdtem guglizni.... :U :Y :U :Y :U :Y

************* censored

(#11) Rickazoid


Rickazoid
addikt

A gyártási költsége lehet alacsonyabb lesz, de a végfelhasználói ára valószínűleg az egekben indul majd, tekintve, hogy nem fog minden gyártó ezzel piacra lépni, így jó darabig ritkaság lesz a piacon. Egyszer lenne csak olyan hír, hogy az ilyesmikkel felszerelt eszközök végfelhasználói ára lesz minden eddiginél alacsonyabb.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) Sunabouzu válasza HPAA (#10) üzenetére


Sunabouzu
csendes tag

Nem teljesen világos, mit jelent ez a komment:)

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#13) morocan


morocan
csendes tag

Ezen videó( http://www.youtube.com/watch?v=VjznErmcLnU ) alapján nekem a QLED teljesen új megvilágításba került. Ezt a quantum dot technológiát mint valami szuper hatékony "szűrőt" használják, de maguk nem bocsájtanak ki fényt( én eddig azt hittem ). Vagyis továbbra is maradnak a LED-ek, OLED-ek csak eléjük egy olyan "szűrőt"( quantum dot-ból ) raknak, ami nem egyszerűen levágja a nem kivánt hullámhoszokat( hogy előállítsák az RGB-t, melegebb fényű lámpát készítsenek stb. ), hanem valahogy átalakítja azokat a cél hullámhosszra. Vagyis eddig a kiszürt frekvenciák energiája elveszett, most meg mintha ezekből lenne a cél frekvenciák többlete.
Az eddig kiszűrt hullámhosszok enárgiája most megmarad, ennyivel lehet erősebb fénnyel világítani, vagy ennyivel kevesebb energiát fogyaszt a készülék.
LED-ek, OLED-ek maradnak, egy quantum dot réteget tesznek eléjük, és egy "Q"-t a nevük elé.

Remélem nem írtam nagy hülyeséget...

(#14) Sunabouzu válasza morocan (#13) üzenetére


Sunabouzu
csendes tag

Nem szűrő. A kvantumpöttyöt valamilyen meghatározott energiával gerjesztve (az elektront eltalálja egy foton, és a fotont el is nyeli) az egyik vegyértéksávban lévő elektronja egy sávval feljebb ugrik, majd idővel visszaesik az alacsonyabb energiaállapotba, de a két energiaállapot közti különbséget egy foton formájában kisugározza. Ennek a fotonnak a hullámhossza lényegében az elektronpályák közti távolságtól függ, és ugye a kvantumpöttyben bizonyos határok közt tetszőleges elektronpályák hozhatók létre, ami meg tetszőleges hullámhosszt, azaz tetszőleges színt jelent. stb stb stb.
Nekem éppen nem a szűrő jut eszembe erről az elvről, de végülis ha hátulról világítod meg, akkor bele lehet magyarázni azt az elvet is. Mondjuk úgy, hogy fluoreszkál.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#15) AMD Power


AMD Power
titán

Hova fejlődnek már ezek a kijelzők.. nagyon komoly. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) morocan válasza Sunabouzu (#14) üzenetére


morocan
csendes tag

Szerintem sem szűrő. Azért raktam " "-be. Inkább valamiféle átalakító. Csak ahol eddig szűrőt alkalmaztak, ott most ezt akarják használni.
Ahhoz az én tudásom kevés, hogy megértsem, a működését. Főleg azt, hogy hogyan lehetséges hogy több szint is képes előállítani. Vajon lehetséges-e, hogy vörös fényből hasonló intenzitású ibolya szint állít elő? Vagy csak fordítva lehetséges?
Mindenesetre várom, hogy mit hoznak ki belőle.

(#17) ORCA58 válasza morocan (#16) üzenetére


ORCA58
addikt

Ahogy én tudom, ajelenlegi QLED kielzők tulajdonképpen most is LCD kijelzők. A pontok fényerejét változatlanul a folyadékkristályok szabályozzák.
Itt is piros kék és zöld pöttyökből áll a kép. Egy képpont színe nem változtatható, mivel a kristályok mérete azonos, csak sokkal jobb a fény hasznosítás, mint a színszűrő esetében.
Gondolom az a cél, hogy a fény erejét képpontonként lehessen szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#18) fairi válasza ORCA58 (#17) üzenetére


fairi
addikt

Na aggódj, 7 év alatt ha nem is de majd még 5 évet várunk és tényleg eljutunk a valódi QLED-hez.

(#19) nyisziati válasza fairi (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Az még odébb van... :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.