Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Xirtam


Xirtam
veterán

Ha belül semmit nem változott egyszerűen nem értem mi értelme kidobni a piacra! :U

(#3) volvoguy válasza Xirtam (#2) üzenetére


volvoguy
addikt

és még ronda is

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Ennyire elbaszott formatervet én még nem láttam. Nem baj, újabb kudarc a Sonynak. Szép lassan kivonulhatnak a konzolpiacról. És csak maguknak köszönhetik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Na ez az aminek csodálatosan nincs értelme, csak parasztvakításra van. "húú nekem már psp GO!-m van neked meg régi szar, whoaa!" Ha semmivel se jobb, csak kivették belőle az UMD-t akkor ennek mi értelme??? Ráadásul kicsúsztatható baromsággal nem csak kényelmetlenné teszik a játékot vele, hanem fizikai kopás is lesz, aminek elég érdekes következményei lesznek... :W

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#7) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem szimpatikus. Simán lecserélném erre a FAT PSP-m, ha megfelelő az akku teljesítménye.

(#8) asadasad22 válasza Viktor77 (#4) üzenetére


asadasad22
őstag

jah. >200 millió konzolt adtak el azokból a platformokból, amiket a mai napig támogatnak, és ezzel világelsők, de biztosan ki fognak vonulni a konzolpiacról.

azért elég vicces hely az, ahol az elméletileg hozzáértő moderátor ilyet mond.

egyébként ennek az új cuccnak a legnagyobb előnye nem más, mint a fizikai paraméterei. ez már ténylegesen bármilyen zsebbe befér, és a súlya is elhanyagolható. a beépített tárhely még megemlíthető, ezeken kívül lényegében a régi.

Nunder: a psp-ből eddig többet adtak el (>50M), mint x360ból és ps3ból (tehát az egész asztali nextgen generációból) együtt, szóval annyira sztem nem fogy rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#9) Nunder


Nunder
őstag

A szőr felállt a hátamon mikor először megláttam. Erre még azt se lehet mondani hogy ronda és finom. Ennyire rosszul fogy a PSP, hogy ilyen trükkökkel kell csalogatni a vásárlókat?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#10) Xirtam válasza asadasad22 (#8) üzenetére


Xirtam
veterán

Ha egy OFF tanácsot megengedsz, kicsit fogd visszább magad! :B

gondolok itt erre : azért elég vicces hely az, ahol az elméletileg hozzáértő moderátor ilyet mond. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) Viktor77 válasza asadasad22 (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Azt a 200 milliót kár emlegetni, elmúlt. Lecsúsztak. Tetszik-nem tetszik, tény. Veri őket a Nintendo, és már a Microsoft is. Szintén tény.

Arra viszont adj már légyszíves egy értelmes választ (nem fogsz tudni), hogy mi köze a moderátorságomnak a véleményemhez? Moderáltam valamit? Vagy olyan volt a hsz-em? Nem tűnt annak.
Szóval tényleg fogd vissza magad.

Nem mellesleg mindig is Sony párti voltam (PS1, 2x PS2, és igen, a GT5 jobb lesz mint a Forza3), de amellett amit most csinálnak, már tényleg csak az elvakult -hogy is mondják?- fanboyok mennek el szó nélkül.

MOD: Még ide akartam írni, hogy biztos valami Sony géped van, hogy így véded őket. Aztán megnéztem az adatlapodat.
Így megkérlek, a hsz-emet vedd tárgytalannak, pont veled tök felesleges bármiféle vitába szállni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) eldiablo válasza Viktor77 (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azt a 200 milliós kárt ha jól tudom nem a kézi konzol piacon szenvedték el, hanem globálisan. :U

Az eladási statisztikák az elmúlt időkben a PSP és a PS3 előnyéről számoltak be, ha nem tévedek. Ha igen, javítsatok ki.

(#13) bwoay válasza Viktor77 (#11) üzenetére


bwoay
nagyúr

a PSP az utóbbi hónapokban nagyon feljött. hogy mi ennek az oka,
azt nem tudom, de feltehetőleg a megújult hw (3000-es széria) növelte meg iránta a keresletet, mert a játékfelhozatal pillanatnyilag szó szerint ratyi.
A Nintendo a szintén friss DSi-vel felhozta magát, és többet adnak el,
de nincs nagyságrendbeli különbség a kettő között.
Ha valaki végletesen akar fogalmazni, akkor mondhatja, hogy verik a Sonyt
(most szigorúan handheld a téma), de tény, hogy mind DS(i)-ből,
mind PSP-ből rengeteget adnak el, és az adott összeg akkor is befolyik,
ha db szempontjából ők csak a második helyen állnak :)
A Microsoftnak meg egyelőre nem rendelkezik kézi konzollal, így nem is vesz rész
a dologban.
Nekem úgy tűnik, hogy a japánok jelenleg hw frissítésben látják a megoldást,
kiadnak egy újabb verziót, és megugrik a statisztika, ilyen egyszerű.
Én PSP tulajként kesereghetek, hogy nem érkeznek az érdemleges címek,
a számadatok akkor is azt mutatják, hogy a gépet viszik, mint a cukrot,
ezek szerint érdemesebb újabb hw-t kihozni, mint az meg is történt.

Egyébként amíg nincs működő magyar PS Store, illetve amíg PSP keresésnél
az a legfőbb szempont, hogy ne a(z egyelőre) bevehetetlen ta88v3-as alaplap
legyen benne, addig nem is lehet elvárni, hogy a többség megértse, mi a koncepció.
Viszont vegyük alapul azokat az országokat, ahol a gamerek rendelkezésére
áll egy interneteléréssel bárhonnan használható store. Van egy kisebb,
könnyebb gépük, amire bármikor tudnak játékot vásárolni,
16 GB-on meg jópár cím elfér, nem kell lemezeket hurcolni.
Plusz biztos, hogy komoly lépéseket tesznek a warez ellen is,
hogy erre a gépre ne lehessen pikk-pakk feltöltögetni a játékokat, hanem muszáj
legyen megvásárolni mindet a Store-ból. Mondjuk erre befizetek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) asadasad22 válasza Viktor77 (#11) üzenetére


asadasad22
őstag

veri őket a microsoft? miben? exkluzív címekben? biztosan nem. ps3ból indulásától kezdve többet adtak el, mint ugyanennyi idő alatt boxból, tény. európában 1 éve behozta az 1 éves hátrányát a boxal szemben. szintén tény. psp-ból rég túlszárnyalták az 50 milliós eladást, megintcsak tény.
nem, nem moderáltál semmit, semmilyen rossz moderátori tevékenységet nem végeztél itt, a problémám ott volt, hogy általában aki egy adott témában moderátor, az erősen tájékozott abban a témában. a sonynak csak a legfrisebb generációjából (handheld+asztali) is 80 millió feletti eladásaik vannak, mély gyökereik vannak, és az igazán nagy exkluzív címek túlnyomó része is náluk van. szóval attól, amiről beszéltél (kivonulnak a piacról? lol?) és láthatóan nem is viccnek szántad, körülbelül annyi esély van, mint arra, hogy ebben a pillanatban becsapódik egy meteor és felrobbantja a földet.

(#15) plus44


plus44
veterán

Jó ég, hogy néz ki...Jól nyomja a Sony, pár év és elköszönhetnek. :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16) asadasad22 válasza bwoay (#13) üzenetére


asadasad22
őstag

egy ideje (kb patapon 2 óta) valóban uborkaszezon van, de az e3 után már nem mondanám gyengének a psp felhozatalát..
csak emlékeztetőül:
Invizimals (ez mondjuk inkább vicces mint jó)
Motorstorm
új MGS
LBP
és a személyes kedvenc:
GT5M

(#17) Nunder válasza asadasad22 (#8) üzenetére


Nunder
őstag

Az egy dolog hogy a fizikai paramétereket csökkentették, de muszáj volt azokat ilyen randára? Nekem speciel semmi bajom a PSP szórakoztató oldalával, csak ez a formaterv böki a csőröm.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#18) Viktor77 válasza bwoay (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Látod, magyarázod a számokat.

Most ezt vesd össze azzal, hogy a Sony a PS1-2 vel gyakorlatilag egyeduralkodó lett a konzolpiacon, olyan remek játékgépet eltüntetve a piacról mint a Dreamcast.

Ehhez képest most hol vannak? Finoman fogalmazva (hogy a fanboyokat meg ne sértsem), nem ugyanott.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) asadasad22 válasza Nunder (#17) üzenetére


asadasad22
őstag

nekem sem túl szimpatikus, de élőben máris sokkal szebb, mint a koncepcióképeken.
a kinézet meg szvsz úgyis hanyagolható, a minimális szintet hozza, sokkal fontosabb, hogy kényelmi szempontból hogy teljesít majd..

(#20) bwoay válasza asadasad22 (#16) üzenetére


bwoay
nagyúr

most nem arról beszélünk, hogy mi lesz, hanem arról, hogy mi van most.
én nem az a típus vagyok, akit 3 éven át lehet azzal vígasztalni,
hogy most ugyan nincs semmi, de majd egyszer megjelenik a Gran Turismo 5.

egyébként van épp elég konzolom, nomeg rengeteg PSP játékom ahhoz,
hogy ne viseljen meg ez a jelenlegi silány, illetve nem létező felhozatal.
ugyanakkor nyilván látom, hogy nem jelenik meg semmi, de az égvilágon semmi
a hordozható gépre. plusz azt is látom, hogy átiratokkal akarják eladni a gépet,
mert ha valami sikeres volt asztali konzolon, akkor annak a PSP változatára
mindenki felkapja a fejét. Ebből csak az innováció hiányzik, miközben DS-re
a Nintendo fossa a játékokat, amiknek 90%-a szarszemét, ugyanakkor a maradék
10% meg gyöngyszem, és számszerint ez ponta 10% is elég ahhoz,
hogy meglegyen a kellő mennyiség.

Lehet, hogy a Motorstorm, az új MGS, meg a LBP jó lesz PSP-re,
de ha akkora lesz a különbség a PSP-s LBP meg a PS3 változat között,
mint amekkora a PS2-es GoW meg a PSP-s között, akkor nekem
nem feltétlenül éri meg. Én Lumines, Patapont, Gunpeyt, Exitet, Crusht,
meg ehhez hasonló, vérbeli, handheld gépre termett játékokat akarok látni,
nem az asztali gépekre szánt címek lekicsinyített mását.

Viktor:
nem magyarázok én semmit, nyilván nem ugyanott vannak, mint anno,
de ez az ő bajuk, nem vagyok részvényes, nem dőlök a kardomba.
viszont az imént kizárólag a handheld piacról beszéltem, amiben a Sony 2005-től
érdekelt, a PSP-ről meg mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy nem sikeres.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21) spacer válasza asadasad22 (#19) üzenetére


spacer
aktív tag

Szerintem az se elhanyagolható tény, hogy így most megint nyernek legalább fél évet warez ügyben. Már ezért megéri nekik kihozni az új dizájnt.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#22) asadasad22 válasza bwoay (#20) üzenetére


asadasad22
őstag

ezekhez a játékokhoz tudtommal konkrét dátumok vannak, legalábbis a nagy részükhöz, és bizony idén jönnek.az említett címekből pedig igazából egyik sem átirat, mindegyik egy teljesen különálló és teljesértékű rész lesz, csak éppen handheldre. az Invizimals-re meg nem mondanám, hogy hiányzik belőle az innováció :)
a GoW pedig eléggé szerencsétlen példa, amikor a psp-s változat akkoriban forradalminak számító módon pontosan megközelítette a ps2-es részek grafikai szintjét, egyedül a játék hosszúsága adhat bosszúságra okot, de a többszörös újrajátszhatóságát, nehezebb fokozatokon exponenciálisan megnövő játékidőt és a challenge-eket figyelembevéve még ebből a szempontból sem éppen vészes a játék.. Patapon-Crush-LocoRoco-Exit-stb szintén mind nagyon jó játékok, és must have kategóriát képviselnek, de ezek azért mind erősen a casual kategóriába tartoznak, amiből mindig jó, ha van, de a psp alapvetően sztem inkább hardcore játékosoknak van szánva, és én személyszerint legalább annyira örülük egy GTA-nak, GoW-nak, vagy GT-nek (ha olyan lezs, mint a látott videón), mint egy szintén nagyon jó és kreatív "handheldre szánt játéknak", hiszen a psp koncepciójának nagyjából pont az a lényege, hogy közel ps2 szintű fullos játékok futnak rajta handheld létére.

(#23) bwoay válasza spacer (#21) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, hát eddig fw fosással menekültek előre, aztán átálltak hw frissítésre,
és utóbbi eredményesebbnek tűnik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) bwoay válasza asadasad22 (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

Invizimalst nem említett, nyilván arra nem vonatkozott,
de ha az általad említett címek közül egyre lehet azt mondani,
hogy nem a megszokott sablonokra épít, akkor attól még nem dúl az innováció.

a LocoRoco-t még elfogadom casual szintnek, de azt nem is én hoztam fel, hanem te.
Viszont megnézem én azt a besorolást, ami szerint a Crush,
az Exit, a Lumines, meg mondjuk a Gunpey casual game!

Ami a GoW-ot illeti: tartalmát (értsd: mind a hossza, mind a nehézségi foka,
mind a felépítése) tekintve nálam messze elmarad az első két résztől,
de ezt mindig elmondon. Persze fel lehet nyomni a nehézséget annyira,
hogy megfeleljen az első rész leggyengébb fokozatának,
meg el lehet vele időzni, hogy legalább 7 óra legyen a játékidő,
de nekem a hiányosságai miatt nem hozta ugyanazt a szintet,
mint a korábbi két rész. Ettől még szeretem, 2x játszottam végig,
de a GoW-ok között egyértelműen az utolsó Ja és ez nekem port,
attól függetlenül, hogy különálló rész. Ennyi erővel a NFS Carbon is külön rész
PSP-n, mert egész más, mint a nagygépes. Talán van erre egy jobb kifejezés,
amit nem ismerek, de a lényeg, hogy egy alapvetően asztali gépre szánt,
azon több részt megélt cím kerül át handheldre, miközben jöhetnének
olyan játékok is, amik kimondottan handheld gépre valók, és asztalin mondjuk
ugyanúgy hátrányban lennének a horodzható változathoz képest,
mint azok a játékok, amikre ez fordítva igaz. Talán érthető. Nekem pl
az Exit asztali gépen marhára nem jön be, valszeg a patapon sem működne
ugyanúgy TV-n.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25) Parci válasza asadasad22 (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak az a különbség, hogy a ps3-at masszívan veszteséges gyártani (leginkább a blu ray miatt, de amúgy is), míg az xboxot egy ideje már nem, és a kezdetekkor sem ennyire. most is azt mondják, hogy 500 usd-t bukik a sony minden egyes eladott ps3-on.

én ugyan vettem hozzá 4-5 játékot, de még mindig mínuszban vannak rajtam például. a sony ezen divíziója pedig istentelen mennyiségű veszteséget termelt, tényleg kis híján bedöntötte az egész sony-t.

szerintem erről beszélt a moderátor kolléga, nem az exkluzív címek számáról, meg a kontrollerkábelek hosszáról... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Nunder válasza asadasad22 (#19) üzenetére


Nunder
őstag

Minden esetre nekem az előző PSP-vel sem volt bajom, nem mintha olyan sokat használtam volna. Ha jó lesz és kényelmesen lehet vele szórakozni akkor olyan mindegy hogy néz ki, úgyis megveszik. Akit pedig mégis az esztétika vezérel annak meg ott a régi és kész :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#27) asadasad22 válasza Parci (#25) üzenetére


asadasad22
őstag

a ps3 gyártása manapság már vagy nem veszteséges, vagy közel nem veszteséges.
azt az 500 dollárt nemtom hol hallottad (ezen a helyen valahogy mindent hallani, ezért már meg sem lepődök, de azt azért barátok között elmondanám, hogy akinek ennyi fogalma van a dolgokról, az jobb helyeken legalább nem szólal meg a témában, és ezt minden tiszteletem mellett mondom), de a ps3 gyártása az indulásakor, a legdurvább időszakban akkori becslések szerint termelt darabonkénti ~200-300 dollár veszteséget (attól függően, h konkrétan melyik modellről volt szó), még ez is nagyon messze van az általad említett adatoktól, és azóta ~3 év alatt a gyártási költségek elég durván csökkentek.
az exkluzív címekről úgy beszélsz, mintha valami elhanyagolahtó dolog lenne, amikor lényegében annál lényegesebb szempont nincs is semmilyen konzolnál.
a ps3 kontrollere egyébként wireless, de ezen már tényleg ne akadjunk fent :)

(#28) bwoay válasza Parci (#25) üzenetére


bwoay
nagyúr

tavaly 100 USD volt a bukó/db, azóta ez csak csökkenhetett.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) Xirtam


Xirtam
veterán

csökkenhetett? válság idején? ne nevetessetek! :DDD

(#30) twollah


twollah
nagyúr

Kijon az uj verzio es a regi PSP modelek olcsobbak lesznek.
Legalabb ez az oldala jo lesz a dolognak.

(#31) Bator92


Bator92
tag

Látom nagy itt az egyetértés. Minek kell ilyen dolgokon veszekedni? Mindenki vegye azt, amit jónak lát! Értelme nincs annak ami itt megy.

(#32) bwoay válasza Xirtam (#29) üzenetére


bwoay
nagyúr

a válsághoz az eladási árak is igazodnak, nem a Sony fogja megfizetni azt,
ha nekik többre jön ki a gyártási költség, hanem leginkább te.
Ezért lesz 70 rugó az új szuppper PSP :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nem vagyok egy PSP-s, de ha ugyanaz a hardver, akkor tényleg nincs sok értelme ezt kidobni a piacra.

Sic Parvis Magna

(#34) Nunder válasza 30z.Samu (#33) üzenetére


Nunder
őstag

Nagy marketing, próbálják maximalizálni a profitot, ellensúlyozni a kiesést. Természetesen meghagyják gondolom a "régi" PSP-t, aminek stagnálni fog az ára, míg az új szerzemény árát csökkentik majd, így szépen ösztönöznek minden majd felhasználót, aki a régit használja, hogy vegye csak meg az újat mert az milyen jó. :U

u.i: Szép kerek mondat lett :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35) D1Rect válasza asadasad22 (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne haragudj, de miért kell mindennap flémelni a konzolos hírekben? Nekem nincs konzolom, nem is lesz egy darabig, megteszi a PC. Te is használd azt amit jónak látsz.

A hírhez: Szerintem a legnagyobb újdonság, hogy kivágták az utálatos UMD meghajtót, ami a legnagyobb hátránya volt a PSP-nek.

[ Szerkesztve ]

(#36) asadasad22 válasza D1Rect (#35) üzenetére


asadasad22
őstag

ne haragudj, de ha jobban megnézed az előttem lévő kemmenteket (kiemelve mondjuk azt, amire válaszoltam, de voltak ott még ott finom dolgok), látnád, hogy nem én voltam aki a flémet indította. csak úgy nem szokásom beleugatni semmire, csak ha valaki okot ad rá. ez az ok itt is megvolt. ha látom, hogy nyilvánvalóan hülyeséget beszél vele valaki, és ez másoknak fel sem tűnik, esetleg még egyet is értenek vele, az emberben valahogy akaratlanul is erős indíttatás lesz arra, hogy rendbetegye a dolgokat.

azt is használom, amelyiket jónak látom, ezzel nincs gond.

(#37) D1Rect válasza asadasad22 (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, értem.

(#38) mad1


mad1
veterán

Ez a psp sokkal szebb lenne.Kar hogy fake..

Ne szemetelj ! = Steam

(#39) spacer válasza D1Rect (#35) üzenetére


spacer
aktív tag

És van benne Bluetooth támogatás. Egyébként a fizikai paramétereken, az UMD meghajtón kívül, végre kap egy normális kijelzőt is, nem úgy mint az elöző verziók. Legalábbis remélem...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#40) plus44 válasza mad1 (#38) üzenetére


plus44
veterán

Uhh..ilyet én nagyon vennék. Atya ég, milyen jól néz ki. :Y

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#41) BDominik


BDominik
csendes tag

hát nem rossz,
de sztm nagyon ronda
nekem a sima slim sokkal szebb :) :R
és az irányítás is sztm egy rakás.... lesz, de érhet még meglepetés :)

...The World Is Yours...

(#42) D1Rect válasza mad1 (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

:D Tényleg kár, hogy nem ilyen lett. Mennyi lett volna ebből 1 darab előállítási költsége? :U

(#43) nike_ válasza mad1 (#38) üzenetére


nike_
addikt

És pont a RE5 megy rajta ;]

(#44) #57833216 válasza HyP3b0y (#6) üzenetére


#57833216
törölt tag

Ez csak az amerikaiaknál fog bejönni, ahol a szülőknek van arra a pénzük, hogy a gyereket amiatt ne közösítsék ki, hogy neki csak PSP 3000-e van, míg a többieknek meg már PSP Go!-juk! :C
Továbbá gondolom ebben is ugyanaz az alaplap van, mint a PSP 3000-ben, ami nem flashelhető... :U

(#45) aram01 válasza mad1 (#38) üzenetére


aram01
nagyúr

nah ha ilyet kiad a sony akkor veszek én is psp-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) nightvision


nightvision
csendes tag

sztem egy ilyet beszerzek majd.

[ Szerkesztve ]

(#47) Nunder válasza #57833216 (#44) üzenetére


Nunder
őstag

Mivel azt mondták hogy érdemleges hardveres változtatás nem történet, csak a meghajtót cserélték, így nem hinném hogy azon a területen érte volna számottevő változás. :N

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48) Slade92


Slade92
aktív tag

Maradok a Sony PSP Black (3000)-nél!!!

(#49) mad1 válasza nike_ (#43) üzenetére


mad1
veterán

lol
Tenyleg,ez eddig fel sem tunt.

Ne szemetelj ! = Steam

(#50) Gordiann


Gordiann
őstag

Van egy érzésem, hogy most mindenki szidja, de kézbevétel után tetszetős lesz. Talán pont eltalálják a súlypontját, meg minden klappolni fog...talán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.