Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Annó a PS3-nál is erőltették ezt a sokkal komolyabb architektúra, sokkal erősebb vas, mint a ,,PC-ből mókolt X360" dolgot, aztán a végleges programoknál sehol sem látszik eltérés. Sőt, egyes esetekben az X360 szebben jelenítette meg azt, amit épp' csinált. Lehet dobálózni a nagy hardveres szavakkal, de a végén úgyis az dönti el, hogy lesz-e érezhető diffi a két gép között. Aki valamilyen konzolt vett az eddigi exkluzív címek miatt, az várhatóan úgyis azon a vonalon marad (én pl. Forza mellett voksoltam, mert a GT számomra a PS2 verzióban még jó volt, a PS3-as már nem). Szerintem :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

A BOX-ban csak egy APU lesz, külön GPU nélkül? :Y

Nem mondom, szimpatikus megoldás, de egy kicsit kevésnek tűnik a kraft szempontjából. Persze valszeg ez egy moddolt típus lesz, de akkor is: az eddigi legdurvább APU sem hozta egy asztali HD6670-es Radeon teljesítményét.

Mindenesetre érdekes lesz! :K

Egy kérdés még: aki korábban bevásárolt XBLA-s játékokból, az az új platformon is tudja majd futtatni azokat?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

Én ígyis-úgyis maradok PS-nél az anime rpg-k miatt, szal nekem hótmind1 melyik lesz az erősebb papíron, tartalom fogja eldönteni ki merre megy. A multiplatform címek esetén meg az optimalizáció, vagy kinek melyik irányba húz a szíve...

(#4) wolruf válasza AxBattler (#2) üzenetére


wolruf
őstag

Na a felvetett kérdésed jó. No meg az on demand cuccok. X360-ra megvettem egy csomó on demand játékot, nomeg ott vannak az XBLA címek. Kérdés, hogy átvihető lesz-e mindez. Remélem igen, remélem tényleg rendes lefele kompatibilitás lesz benne :)

PS-esektől csak a Yakuza-t irigylem. De azt nagyon :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5) Valdez válasza AxBattler (#2) üzenetére


Valdez
őstag

A PS4-re mondja az apu-t.

(#6) Nazara válasza AxBattler (#2) üzenetére


Nazara
őstag

Az ORBIS-ban (PS4) lesz apu, a Box kap külön VGA-t a hir szerint.

Megelőztek. :)

Már néhány éve is panaszkodtak némely fejlesztők, hogy kevés a RAM a konzolokban. Mondjuk az eddigiekben tényleg az volt, de nem tudom, hogy a 4 Giga mennyire lesz elég éveken keresztül.

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#7) Def26


Def26
félisten

Hát a történelem ismétli önmagát. PS3 erősebb, viszont kevesebb memóriája van a gépnek. Az biztos, hogy eszméletlen grafikát fognak nyújtani...

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) AxBattler válasza AxBattler (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerk.:
BOX -> PS4
XBLA -> PSN

Köszi a kiigazítást, a kérdések továbbra is élnek! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) #51736960


#51736960
törölt tag

vajon lehet-e majd a boxra windowst hegeszteni?
elfogadnám asztali pc-nek is....

(#10) wolruf válasza #51736960 (#9) üzenetére


wolruf
őstag

Már az előző kettőre sem lehetett.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) vg


vg
addikt

Várjuk új xbox, pénz már félretéve. Remélem lesz BF4 hozzá... :D

(#12) Angel1981


Angel1981
veterán

"a legújabbak szerint a Sony gépe 50%-al erősebb lesz, mint a Microsofté."

Multiplatform fejlesztések esetén SEMMIT nem érnek vele!
Sőt! Ilyesmit már a mostani generáció esetén is hallottunk anno, de én még a PS3 exkluzív címektől sem estem hasra soha! :U

Mindenesetre várom mindkettőt, de a mostani generáció tapasztalatai alapján inkább vennék XBOX720-at, mist PS4-et, pedig SONY fan vagyok!

(#13) #51736960 válasza wolruf (#10) üzenetére


#51736960
törölt tag

igaz, de azoknak a hardvere sem bírta volna el, most viszont már más a helyzet.
plusz, az új boxban biztonsági védelmek tömege lesz, és minél összetettebb valami, annál könnyebb kiskaput találni rajta :)

(#14) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Ha már a Sony-ba ennyivel erősebb hw-t tesznek, nem tudom meddig tartana még 4GB memóriát belerakni.

(#15) Grawens


Grawens
senior tag

erre csak annyit, hogy:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Xbox_360
Hardver bekezdésben: 95,2 gigaflops
http://hu.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
Hardver bekezdésben: 208 gigaflops

és mekkora gyakorlatban a különbség? :)

(#16) wolruf válasza #51736960 (#13) üzenetére


wolruf
őstag

Szerintem bármi áron is, de blokkolni fogják. Nem akar az MS Windowst ezen a vason, főleg úgy, hogy egy csomó ,,alternatív'' szoftver van már most is rá, hogy ne kelljen PC-t nyúzni (Internet Explorer, médialejátszó (jó, hót gagyi :D ) ).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17) #51736960 válasza daneeeeee (#14) üzenetére


#51736960
törölt tag

gondolom kiszámolták a mérnökök, hogy mekkora maximális grafikai teljesítményre képes az apu, és hogy ehhez mennyi ram szükséges.
én egyébként a box 8 gigáját tartom túlzónak így első blikkre, de ha Abu erre jár, majd úgyis felvilágosít minket :)

(#18) danikollar válasza #51736960 (#13) üzenetére


danikollar
őstag

A ps3 exkluzívaktól ne estél hanyatt? Pedig az a ps3 legnagyobb fegyvere, és azok tényleg szépek.

Amúgy most is papíron erősebb a ps3, de nehezebb rá fejleszteni, így a multiplatform címekből a legtöbbször a ps3 jön ki vesztesen. Valahogy nem fut olyan simán rajta sok játék, mint egy xbox360-on, valószínűleg nem tudják a fejlesztők megfelelően optimalizálni. Az exkluzív fejlesztők meg csodát tudnak tenni a ps3-as játékokkal. Mondom ezt úgy, hogy mindkettő van otthon.

(#19) merkucyo


merkucyo
aktív tag

4 giga is elég , mivel ezzel elsősorban játszik az ember nem kell ennél több, ha meg mégis akkor kiadnak egy ráncfelvarrást és probléma letudva
Most a dupla monitoros konfigok sem nagyon használnak ki 5-6 GB-nál többet , de viszont 5-6 évre előre nehéz jósolni

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#20) Mister_X válasza Def26 (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hol ismétli? Az Xbox 360 összvissz 10MB RAM-mal van több, az is eDRAM. Ezenfelül 512MB GDDR3 RAM-om osztozik a GPU és CPU, míg PS3-nál 256MB XDR jutott a procikra és 25-MB a GPU-nak.

A hírhez: ez mind pletyka, de kizártnak tartom, hogy egy APU legyen csak az Orbisnak, a Durango meg egy moddolt 8770-nel rohangáljon...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) Angel1981 válasza danikollar (#18) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem ezt nekem szántad, nem? :)

Hát pedig nem estem hanyatt. Szépek, szépek, de nem jobbak kategóriával az X360-nál.
És igen, a multiplatform címek nagy része egyszerűen jobban fut X360-on! :P

Szeretem a SONY-t, de nekem a PS3 nagybetűs csalódás ahhoz képest, amit anno, 5-6 évvel ezelőtt vártam tőle! :((

(#22) Def26 válasza Mister_X (#20) üzenetére


Def26
félisten

Tehát akkor több van az xboxnak vagy több van az xboxnak? Ismétli e magár a történelem vagy ismétli magát a történelem? Igen, akkor kérdés?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Én leginkább PC játékosként arra leszek kíváncsi,hogy ha kijön a nextgen az milyen hatással lesz a PC játékokra.
A PS4 memóriáját keveslem, még úgy is,hogy ott ugyebár nem fut a háttérben x program és egy Windows. Gyanítom itt is terveznek min. 6-8 éves életciklust,aminek a 2. felében sovány lehet a 4 GB. Ha több van a felhasználtnál,akkor max. üres a RAM. De ha kevés ,akkor nincs lehetőség hozzárakni.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#24) danikollar válasza Angel1981 (#21) üzenetére


danikollar
őstag

Igen neked akart menni. :))

(#25) h.kalman válasza wolruf (#10) üzenetére


h.kalman
csendes tag

Pontosítok..... az előzőre nem lehetett.. az első boxra rá lehetett+ linux is szépen ment rajta... (igaz winnel nem nagyon foglalkoztak mert nem volt az igazi) igaz nem stock állapotban...
Nagyon sok durva modd volt ám akkor azokra a gépekre.

(#26) wolruf válasza h.kalman (#25) üzenetére


wolruf
őstag

A linuxról tudtam, winről nem... mea culpa :) Amennyi megkötés volt az első boxokban, szerintem nem használta ezt "PC"-ként senki, max érdekességnek rakták rá.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27) Mister_X válasza Def26 (#22) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ennyit számít neked 10MB? Ám legyen: a PS3-nak kőkemény tíz megával kevesebb memória áll rendelkezésére - de legalább gyorsabb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Azt hiszem padlót fogok ha kijön idén a 720. Amire felkelek arra meg ott lesz a PS4. :D

(#29) tDr1v3r válasza danikollar (#18) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Multiplatformnál Xbox az elsődleges fejlesztői platform, onnét portolnak PC-re és PS3-ra... előbbinél jobb az eredmény (teljesítmény miatt, no meg fel is használhatják a jobb textúrákat), utóbbinál viszont a gyengébb GPU miatt (amit eleve nem is akartak berakni a gépbe, Cell only lett volna ugye a render) kénytelenek tweakelni a látványon, vagy úgy hagyni, amikor meg csökken a framerate is. (Sajnos ezutóbbi szokott lenni.)

A PS3 ereje tényleg nagy (ha komolyan odafigyelne rá mindenki fejlesztésnél, simán hozhatná egy mostani exxklúzív PC-s játék kimaxolt grafikájának szintjét), csakhát a "kedves" multiplatform programozók b*sznak heterogénen programozni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30) Def26 válasza Mister_X (#27) üzenetére


Def26
félisten

Ami milyen játékban jön elő? ;]

Amúgy nem számít, csak ha már elkezdted a témát akkor pontosítsuk/számszerűsítsük. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31) #57919488


#57919488
törölt tag

Hát jövőre be kell egyet szereznem az tuti. FPS játékok már nem akkora fontosságot kapnak PC-n mint régebben, MMO-k meg RPG-kre elég lesz egy átlag gép is. Jöhetnének már az új konzolok mert van mit pótolni címek tekintetében :))

(#32) WongFeiHong válasza tDr1v3r (#29) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Élő példa a most kijött Devil May Cry. Xboxon simán fut, PS3-on meg egy kalap sz*r. Csíkozik, szaggat, stb...

(#33) Mister_X válasza Def26 (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A PS3 exkluzívaknál, amik 3 az 1-hez arányban vannak az Xboxosokhoz képest ;] És én is feltehetem ugyanezt: hol jön elő a 10MB plusz? :P

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) #57919488 válasza WongFeiHong (#32) üzenetére


#57919488
törölt tag

GTA:IV-et hozták még fel sokan.

(#35) .mf


.mf
veterán

Én ezt a pletykát egyből meg is kérdőjelezném, és hamisként leírnám. Ugyanis:

"Amennyiben igaznak bizonyulnak a PlayStation 4-ről (Orbis) és XBOX720-ról (Durango) kikerült információk, akkor az adatok szerint a Sony konzolja nem kevesebb, mint 50%-al több nyers számítási kapacitással fog rendelkezni a Microsoft üdvöskéjénél. A PS4 ugyanis állítólag mintegy 1,84 teraFLOPS lebegőpontos művelet elvégzésére lesz képes másodpercenként, ezzel szemben az XBOX720 "mindössze" csak 1,23 teraFLOPS teljesítményű lesz."

"A kikerült információk szerint a Durango az AMD Radeon HD 8770 GPU-ra fog épülni, míg az Orbis-ban az AMD A10 kódnevű APU-ja"

Ez így egy szép ellentmondás.
1.) A 8770 diszkrét GPU, sokkal erősebb kiépítésben, mint bármelyik APU IGP-je. Így nagyon kétlem, hogy az lenne a gyengébb, méghozzá egyharmaddal, a kettő közül.
2.) Már az előző gen 7770 is önmagában 1,41 TFlops-ra volt képes, ami több, mint amit itt a teljes platformra (plusz proci) írnak.
3.) A Trinity APUk legerősebbje jelenleg 0.61 TFlops -- még ha ez a köv. generációs, év végén megjelenő Kaveri is, nagy újításokkal, még akkor sem hiszem, hogy a teljesítmény 3x+ (1.84) nőne. Ha a Trinity-t a Llanoval vetjük össze, 480->614 GFlops, csak 1.28x

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Engem is érdekelne a XBLA-s rendszerben vásárolt játékok kompatibilitása mert akkor már nem eszek 360-at megint hanem megvárom a 720-at hogy teljes legyen a móka. Illetve a kinect támogatásról mit lehet tudni ?

Verba volant, scripta manent.

(#37) Mister_X válasza WongFeiHong (#32) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ebbe belekötök: első napon megvettem a DmC-t (PS3) és semmi lassulás, semmi akadás, semmi csíkozás... Biztos ugyan azzal játszunk, egyáltalán te is megvetted a saját PS3-adra, vagy csak szórod a hülyeséget? :U

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) daneeeeee válasza .mf (#35) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

csak hogy tovább fokozzam itt egy másik pletyka a specifikációkról

(#39) tDr1v3r válasza #57919488 (#34) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A GTA IV mindenhol szar... ugyanolyan fos munka mint a Far Cry 3, mindkét konzolon borzalmasan fut. :(

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#40) Valdez válasza .mf (#35) üzenetére


Valdez
őstag

Akkor beletesznek két db A10-est aztán ki is jön az az érték :D

(#41) .mf válasza wolruf (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Annó a PS3-nál is erőltették ezt a sokkal komolyabb architektúra, sokkal erősebb vas, mint a ,,PC-ből mókolt X360" dolgot, aztán a végleges programoknál sehol sem látszik eltérés. Sőt, "

Először is, tévedsz, csak az eredeti Xbox volt PC alapú, a 360 nem x86-os, hanem IBM PowerPC magokat használt.
Másodszor is, a PS3 technológiailag tényleg nagyon előremutató volt, talán meg is előzte a korát. Egyes megoldásai mostanában kezdenek visszatalálni az iparba (pár napja is előkerült valamelyik ARM és/vagy AMD Fusion cikkben).
Harmadrészt, a képi megjelenítésben mindig is a 360 indult jobb pozícióból a sokkal fejlettebb (R600, azaz 2900XT előd) Xenossal, míg a PS3 az akkor is már rég elavult Gef7800-ra épült, töredék grafikai teljesítménnyel. Szerintem ez volt a PS3 legnagyobb hibája és Achilles-sarka.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) Mister_X válasza tDr1v3r (#39) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem értem, csak én tudtam játszani vele rendesen? :F Igen, van nála smooth-abb program, de nekem nem volt bajom vele se boxon, se PS3-on. Igaz, valóban pocsék konverzió, de így is beleöltem 100 és 30 órát a két platformon.

@.mf: további nehézséget jelentett a Cell-re való programozás és annak betanulása. Még most sem igazán megy...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Amúgy annyit megjegyeznék, hogy mindenhol máshol módosított 6870et vagy 6670et írnak, pontosan nem emlékszem, a lényeg hogy 6-os szériát, és nem nyolcasat az xboxban. És ennek a módosított változatáról van szó. Általában igaznak szoktak bizonyulni a konzolokkal kapcsolatos pletykák, de másfél hete volt ezeknek egy teljesen ellentmondó hír, miszerint pont, hogy az xbox720 lesz 2x, 2,5x erősebb a ps4-nél. ezek után inkább nem hiszek ezeknek a híreknek, inkább megvárom a hivatalos közleményt. Viszont a híretek el van írva, 6000es lesz az xboxban (elvileg)

(#44) danikollar


danikollar
őstag

Szerintem hiba lenne 6-os szériát tenni az xbox-ba.

(#45) Valdez válasza danikollar (#44) üzenetére


Valdez
őstag

Szerintem is, bár az előző széria sem az ésszerűségről volt híres (256mb ram, gf7). Pont a konzolokba nagy hiba már a megjelenés napján elavultnak számító cuccokat rakni.

(#46) tDr1v3r válasza DaemonX (#43) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezek pletykák, nem szabad tényként kezelni... egyelőre még az se biztos hogy mostanában jön új konzol, ugye Sony-side tavaly ősszel debütált a Super Slim PS3, idén meg jön ugye a Last of Us is mint nagy exxklúzív; Microsoft-nál tavaly jött ki az új Halo meg a spinoff Forza, meg ugye jön idén a GeoW Judgement is, szóval erősen fuck logic lenne idén bejelenteni az új konzolt, ami megölné az eladásokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47) WongFeiHong válasza Mister_X (#37) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Hát öreg nekem elég volt a demot látnom. Lehet Neked nem tünik fel de az még videokról is látszik hogy beakad és csíkozik a játék. Xboxon és pc-n full sima. Persze én nem vagyok elfogult...

Vsync nuku és fps is leugrik

vagy

xbox360/ps3 framerate

Nézd meg hányszor ugrik le az fps dúrvább harcoknál. Persze valakinek minden jó... :N

(#48) Mister_X válasza Valdez (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Melyik konzolban van 256MB, kéremalássan?

@WFW: aki videókra meg demókra hagyatkozik, az megérdemli. Lehet az én készülékemben van a hiba, de nálam nem esik szét a kép és nem is lassult be a komolyabb harcok alatt.. :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49) Valdez válasza Mister_X (#48) üzenetére


Valdez
őstag

Ez nem az én napom :( Elírtam, 512 természetesen.

(#50) eddie17 válasza Mister_X (#48) üzenetére


eddie17
addikt

A PS3-ban 256MB Main RAM, és 256MB VRAM van...
Szóval igazából 256MB memória van benne. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.