Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flakter


flakter
tag

Szép :D

..FlaK..

(#2) scyllafren


scyllafren
senior tag

Nekem tetszik :)

(#3) .mf


.mf
veterán

Kúl.
Ilyet is ritkán látni, hogy a gyártó és a főmérnök saját maga mutatja be a gép szétszedését.
A nyelvlecke is tetszett, ma is tanultam pár dolgot :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) #67688960


#67688960
törölt tag

ez jó volt, így majd ezért nem kell szétszedni a kíváncsiknak
mert idővel úgy is szétszednék :)

(#5) Spancho


Spancho
őstag

Komoly kis videó :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

Tetszetős és jól meg van tervezve az egész. Nincs sehol patentos összefogatás, csak pár csavar az egész.
Az meg külön tetszett hogy magán az alaplap szélére van ráintegrálva a wi-fi antenna.

(#7) Q.R.


Q.R.
csendes tag

2015 tájt várható az intel 8 magos asztali processzorok megjelenése...Addig ez nagyonis megteszi. A franc adna ki 200-300 ezret TITAN v 780Ti-re...

http://www.youtube.com/watch?v=aH0l2GKcLyk by:Carl Sagan

(#8) arpi6k


arpi6k
addikt

Nagyon jó kis videó. Látszik hogy fel vannak készülve arra, hogyha valami elromlik viszonylag gyorsan, és problémamentesen lehessen cserélni.

Intel & ATI

(#9) fugu


fugu
tag

Érdekes egy gép... a NYÁK főleg... elvétve van rajta egykét alkatrész... Ami rajtavan kb egy telefonyi területen elférne...
Más kérdés, hogy egy telefonban nem lehetne lehűteni, de ettől még csinálhatták volna sokkal kisebbre az egész gépet.

Jól láttam, hogy az elején azt mondja, hogy nem ajánlja hogy szétszedjük, a közepén meg megjegyzi hogy a HDD 500gb és simán ki lehet cserélni nagyobbra?

Most akkor mivan?

(#10) adamssss válasza fugu (#9) üzenetére


adamssss
veterán

Én úgy vettem ki, hogy nem ajánlja szétkapni a gépet, de a HDD-hez ,csak a fedőlapot megy egy csavart kell kiszedni. Így viszont simán mehet bele akár 2 terrás vinyó is.
Egyre bejövősebb ez a ps. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) zöld drazi válasza fugu (#9) üzenetére


zöld drazi
csendes tag

Én is meglepődtem, hogy mennyire "üres" a nyák. Nekem van egy hat éves ps hármam, sokkal nehezebb szétszedni (több mint 20 lépés), ehhez képest ezt a négyes verziót elég könnyű szétkapni :)
Szétszedést eddig sosem ajánlották, viszont azt többször is kihangsúlyozták, hogy egyszerűen cserélhető a hdd.
Érdekes, hogy az X1 alaplapja zsúfoltabb [link], pedig a hivatalos specifikációban nincsenek nagy különbségek. Illetve ide belefért a táp, a nagyobb X1-be pedig nem. Ennyivel több dedikált egység van a Boxban?

Személy szerint kicsit félek attól a mákdaráló méretű hűtőtől, ps3-ban nagyobb van és kegyetlen hangos.

[ Szerkesztve ]

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Szeretem az ilyen videókat. Nem nekem kell szétkapni, hogy meg nézzem mi van belül. Bár ha vennék egyet, a garancia idő lejárta után tuti fabrikálnék neki egy házat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Azt miért nem mondta, hova mit kell forrasztani, hogy elfogadjon akármilyen lemezt? ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) seederking


seederking
őstag

Jó cucc..
Adom az előttem szóló hsz-t a hűtővel kapcsolatban.Elég kis nyeszlett de az is lehet,hogy nem is kell nagy teljesítményt leadni mivel a technikai újításoknak köszönhetően a melegedést lényegesen javították.

(#15) jacint78


jacint78
addikt

Jó, hogy nincs a CPU, vagy GPU, vagy mi a bánat körül sok műanyag, így könnyű lesz golyózni. :)

type your text here..

(#16) fugu válasza adamssss (#10) üzenetére


fugu
tag

Már az elején mondja, hogy az első 4 csavarból 2 arra van, hogy elrettentsen a szétszedéstől, mert ha azokat megbeontod az bizony látszani fog -> ugrott a gari.
csak a fedőlapot megy egy csavart
Meg az apu fan-t meg az odd-t meg úgy az alaplapon kívül mindent.... De ez mindegy is, mivel a 3. csavar kicsavarásánál ugrott a garid.

A direkt a ps3hoz kifejlesztett csoda fan pedig valóban hatalmas újdonság.... Nem pont ilyen van minden laptopban, (kisebb, de az elv ugyanaz) vagy a jobb vga-k stock coolerében.
Ja, de.

(#17) jacint78 válasza fugu (#16) üzenetére


jacint78
addikt

De ennek a ventilátornak nem csak a szélein vannak kis lapátok és így nagyobb légnyomásra képes...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18) .mf válasza BlackSoft (#13) üzenetére


.mf
veterán

Nagyon azt sugallja, hogy nem csak (akár júzer által is) cserélhető nagyobb kapacitásúra, hanem azt is, hogy normál (shihan = piacon/boltban kapható, közönséges) 2.5" SATA HDD-ről van szó.

Bocs, most nem japán szövegbeviteles gépnél ülök, ezért csak Hepburnben írom, de ezt mondja:
Kochira no haado disuka ha, 500 gigabaito de, shihan no youryou no ooki na mono ni he koukansuru koto ga kanou desu.
Azaz kb: (Bár) az itteni merevlemez 500 GB-os, piacon kapható nagyobb kapacitású darabra cseréje lehetséges.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Efbialy válasza .mf (#18) üzenetére


Efbialy
tag

Már PS3-nál is nagy fegyvertény volt a cserélhető HDD, most a PS4 kapcsán pedig mindent elkövetnek,hogy kedvezzenek a vásárlóiknak, úgyhogy biztos hogy könnyen cserélhető lesz bármilyen normál 2.5" hdd-re a benne lévő.

(#16) fugu: Ahogy én látom (gondolom) a fedlap az aljától függetlenül lepattintható, szóval nem kell hozzá szétszedni a gépet.

(#20) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Szeretem a japánokat. Nagyon precízek. Ez a főmérnök úr is ahogy ül ott, minden mozdulata meg az egész kiállása precizitást meg hozzáértést sugall. Van egy psp, meg egy ps3 itthon. Nem hiszem, hogy a továbbiakban konzolos leszek, de ha valaha megint lesz új, akkor az bizony Sony lesz :K

(#21) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Azért az elég vicces hogy az elején mikor csavaroz kesztyűben van, utána meg szabad kézzel fogdossa a nyákot :U

[ Szerkesztve ]

(#22) .mf válasza fugu (#16) üzenetére


.mf
veterán

/ k..va szerkesztési limit, nem gondoltam volna, hogy szerkesztés közben is ketyeg tovább...

Akkor megint, rövidebben: a HDD-t a tetején lévő fényesebb darab műanyag alól szedi ki. Tehát hátul 4 csavar ki, fényes műanyag le, alatta 1 csavar ki, HDD ki. Ennyi. Nem kell PSU, ODD, venti, stb máshoz nyúlni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Figyeltétek ahogy szép apránként lekerült a hülye "marketing kesztyű"? :D

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#24) Leviahegyro


Leviahegyro
csendes tag

Nem csak külsőre hasonlít a PS2-re, hanem belsőre. Ott is csak 4 csavart kell kicsavarozni és máris szétkaphatjuk. A belső elrendezésben pedig szintén nincs nagy különbség.

(#25) Elims válasza arpi6k (#8) üzenetére


Elims
veterán

Erre fel is készülhetnek..
Nem tudom,hogy most aztán mi lett a vége,a microsoft adja bele a processzort?
Ha igen,lesz hibásodás.
Még ilyet..a konkurenciát bízza neg a beszállítással.Beszarás.

(#26) Def26 válasza .mf (#18) üzenetére


Def26
félisten

Menj már, Te így beszélsz japánul? :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#27) fugu válasza .mf (#22) üzenetére


fugu
tag

Akkor sokadszor is leírom:
Tehát hátul 4 csavar ki, - ezen a ponton ugrott a garid. fényes műanyag le, alatta 1 csavar ki, HDD ki. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28) Def26 válasza fugu (#27) üzenetére


Def26
félisten

[link] Nem hiszem, hogy ugrik a gari. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#29) .mf válasza Def26 (#26) üzenetére


.mf
veterán

:)

Sajnos csak így. 6 éve tanulom, középfokig tavalyelőtt eljutottam, de munka (és sajnos csökkenő lelkesedés) mellett már egyre lassabban haladok, sőt, szinte csak szintentartás megy, fejlődés nem.
Kicsit kínaiba is belenéztem, de hagytam, japánra is alig jut.
Közben franciául meg teljesen elfelejtettem, pedig abból is megvolt a középfok...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) .mf válasza fugu (#27) üzenetére


.mf
veterán

Jó kérdés, hogy mind a 4-et ki kell-e csavarozni. Csak a középső kettőnél mondta, hogy e kettőnél van a "warranty void if seal broken" matrica, míg a fényes műanyagot rögzítő csavar a (szemből nézve) bal oldalán van. Lehet, hogy azt csak azzal az 1 csavarral le lehet szedni, és akkor nem ugrik a gari. Az eddigi hírek is azt írták, hogy felhasználó által cserélhető.
Akárhogy is, hamarosan megjelennek az első kereskedelmi példányok független oldalakon is, s meglátjuk, hogy hogyan is van, addig biztosat nem mondhatunk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Def26 válasza .mf (#30) üzenetére


Def26
félisten

Én azt gondolom, hogy ha ennyire a "felhasználói szinten cserélhető hdd -t" hirdetik, akkor elég nagy öngól lenne a gari elvesztése.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#32) fugu válasza Def26 (#31) üzenetére


fugu
tag

Nem tudom mennyire hirdetik, nem különösebben követem a külföldi oldalak ps4 híreit, de azt hogy a csávó a videóban megemlítette, hogy ez egy közönséges 2.5"os notebook hdd amit a sarki zöldségesnél is megvehetsz. Nem nevezném különösebben a user által cserélhető hdd hirdetésének, de ha esetleg tudsz linkelni erről így kijelentve, egy sajtóközleményt akkor elhiszem...

#30: Most megnéztem újra a videót...
1) A "felső fényes rész" konkrétan egybenvan a ház többi részével. Legalábbis az az oldala, amit leszed 1 egyész. Nem szétszedhető.
2) A PSU alatt van a HDD -> A PSU kiszedése nélkül még a csavart sem látod ami a HDD-t rögzíti.

[ Szerkesztve ]

(#33) Def26 válasza fugu (#32) üzenetére


Def26
félisten

Telóról vagyok. Google -be írd be hogy ps4 hdd change. Kidob egy valag hírt ezzel kapcsolatosan. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) fugu válasza Def26 (#33) üzenetére


fugu
tag

Nem hírekre vagyok kíváncsi, mert mindenki meghallotta a videóban elhangzott, általam is kiemelt kijelentést, és nekiállt hülyeségekről híreket írni, anélkül hogy bármi alapja lenne...
Mondjuk amit linkeltél hírben van egy link egy tweet-re And yes, PS4's HDD is upgradable like PS3

Ez nekem viszonylag keveset mond... Azt hogy lehetett upgradelni? Szervíz? Garivesztés? Sarki zöldségesnél?

Közben találtam egy ps3 support hdd csere how-to-t úgy néz ki tényleg lehetett benne simán cserélni.
Hát akkor hurrá.

Ez azért keveset lendít a ps4 / úgy általánosan konzol vásárlási kedvemen....

[ Szerkesztve ]

(#35) Def26 válasza fugu (#34) üzenetére


Def26
félisten

A gép burkolat megbontása nélkül. Mint egy fiók oldalt amit egy csavar tartott.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) a.sebi válasza fugu (#34) üzenetére


a.sebi
őstag

A kérdés az hogy lehet e bele ssd t tenni? Vagy van e értelme?

(#37) Def26 válasza a.sebi (#36) üzenetére


Def26
félisten

500gb -nál nagyobb ssd? :DDD Egy vagyon.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) Gergosz2


Gergosz2
veterán

meglepődtem, azt hittem az a nyák dugig lesz pakolva alkatrészekkel, ic-kkel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#39) f_you válasza fugu (#32) üzenetére


f_you
tag

"#30: Most megnéztem újra a videót..."
Közben fejre fordítja a gépet. Ha megnézed a HDD a fényes, Sony feliratú burkolatrész alatt van a tetején, amit úgy tűnik nem rögzít csavar (ha megnézed a hátulját). Az elején az aljáról kezdi a szétszerelést, szóval nem kell kiszedni semmit a HDD cseréhez, csak azt a burkolatot lehúzni oldalra, és alatta kicsavarni a csavart.

(#40) .mf válasza fugu (#32) üzenetére


.mf
veterán

"#30: Most megnéztem újra a videót...
1) A "felső fényes rész" konkrétan egybenvan a ház többi részével. Legalábbis az az oldala, amit leszed 1 egyész. Nem szétszedhető.
2) A PSU alatt van a HDD -> A PSU kiszedése nélkül még a csavart sem látod ami a HDD-t rögzíti.
"

Szemüvegem kölcsönadjam?

1.) Szétszedhető. Nézd meg, hogy az a lemez, amit a merevlemez felől szed le, fényes, míg a többi matt. Tehát akkor az csak a szemből nézve fényes baloldala lehet. És mivel azt szedi csak le, a többi marad ott, mégsincs egyben, és szétszedhető.
2.) Éppen ezt mondtam, hogy nem.
Így nézett ki a folyamat a videóban
- hátsó 4 csavar ki
- fenéklemez le (tehát fejjel lefelé fekszik)
- PSU ki
- ODD ki
- MEGFORDÍTJA, vissza fel és egyben 90°-kal el, ugyanis:
- - egy bontatlan felületet látsz, tehát ez már nem az az oldal, ahonnan a PSU-t és ODD-t kiszedte, azaz kizárásos alapon csak a teteje lehet
- - amíg a PSU és ODD-t szedte ki, addig a fényes rész szembe jobbra lent volt. Amikor a HDD-t szedi ki, már az egész felület, amit szembe látsz, matt, tehát el is forgatta
- - leveszi a HDD-t takaró lemezt, ami fényes, márpedig csak egyetlen fényes műanyag betét van benne: a felső bal rész -- tehát a HDD a bal felső, elülső részen van
- a csavart felülről csavarja ki, nem pedig alulról, aza a PSU-hoz nem kell hozzányúlni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) fugu válasza .mf (#40) üzenetére


fugu
tag

Valószínűleg sokat javított volna az élményen, ha ki tudom rakni a videót fullscreen-re, de ezt a csillagok együttállása, vagy az okádék videomegosztó / player nem engedte, így nem láttam olyan apró részleteket...

Most hogy bele zoomoltam, már láttam, hogy miután kiveszi az odd-t a köv képen már fordítva van a gép és akkor csúsztat le róla egy burkolatrészt, de ez a 5x8cm-es méretben nem annyira jött át....

Továbbra is csak azt tudom mondani hogy hurrá, de ettől továbbra sem lett ellenállhatatlan vágyam a konzolvásárlásra.

(#42) Efbialy válasza fugu (#41) üzenetére


Efbialy
tag

[link]
így meg tudod nézni nagyba

elég rosszul van ott vágva a videó, azért nem igazán látszik hogy éppen most mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#43) a.sebi válasza a.sebi (#36) üzenetére


a.sebi
őstag

Később olcsóbb lesz, de mi van ha egy 120 ast belerakok, mert elég..?
Gyorsabb lesz?

(#44) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Hát ez mesésen egyszerű és logikus

#43: Sztem menni fog

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#45) boost válasza a.sebi (#43) üzenetére


boost
addikt

ma volt egy cikk a Kotaku-n,miszerint a józan ész azt diktälja, hogy igen.

[link]

(#46) xtremez


xtremez
aktív tag

Jól néz ki a masina! Nekem tetszik a dizájn is.

(#47) barack1997 válasza xtremez (#46) üzenetére


barack1997
senior tag

Nekem is bejön, meg jól is össze van rakva, eléggé látszik rajta, hogy honnan jött :)

Már csak 35 nap a magyar megjelenésig :DDD Szerintem, az első régióban ahol megjelenik utána elég sok videó lesz mindenfelé a gépről (hardver, gamplay-ek, stb.), szóval bőven lesz idő eldönteni, hogy érdemes-e rá beruházni.

(#48) fugu válasza Efbialy (#42) üzenetére


fugu
tag

Woah, egy teljesen új élmény. :DDD
Az APU és a borda között tényleg nincsen semmi takony?
Vagy ez egy ilyen direkt szétszedésre bemutatott preparált példány?

#17: A laptop fan viszont továbbra is csak egy beszteroidozott laptop fan

(#49) razorka777


razorka777
veterán

Tetszetős szép masina.Kell! :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#50) tarBubbles válasza fugu (#48) üzenetére


tarBubbles
tag

ha megnézed, amikor leszedi az alaplapot egy pillanatra látszik, hogy szürke az apu, majd vágás és már tiszta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.