Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jookomak


jookomak
őstag

Na nem mintha érintene a probléma, ugyanis a fenti eszközökből csak a ps3 van meg, de miért nem tudja leadni? Nem bírja a gép? Túl nagy a sávszélesség egyszerre a hangnak és a 3d képnek? Vagy a sony azt akarja, hogy jobban fogyjanak az asztali br lejátszói?

(#2) Karma


Karma
félisten

Felrobban a kontroller, ez de jo :DDD Emlekszem a Dreamcastek tudtak olyat, hogy 3rd party kontroller vagy VMU hasznalatakor egy ellenallas kiegett, igy az osszes kontroller-port behalt. Kis forrasztassal fel lehetett kelteni azert.

“All nothings are not equal.”

(#3) DeltaPower válasza Karma (#2) üzenetére


DeltaPower
őstag

ilyen elven a ps3 ráküld pár tíz ampert a nem gyári kontrollerre :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) Karma válasza DeltaPower (#3) üzenetére


Karma
félisten

Megtehetnék... :F

A Dreamcastes dolog egyébként valós, én is úgy vettem 2 DC-t olcsón, hogy nem működtek a kontrollerei egyáltalán. Egy kis pákázás és lett két tökéletesen működő gépem :) Csak már nincsenek meg. Mindenesetre a neten is sok oldalt találni ezzel a tünettel.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5) Def26


Def26
félisten

És ezzel már megy a jailbreak? :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6) ommagreg válasza jookomak (#1) üzenetére


ommagreg
csendes tag

Szerintem az 1.3 HDMI a szűk keresztmetszet...

(#7) james001


james001
veterán

egy újabb hasznos firmware,hiszen mindenkinek van otthon már 3D-s tv-je...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#8) h-yle válasza ommagreg (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Az lesz az.

Bár szerintem a vicces az, hogy megy az a 3D 1.2-n meg 1.3-on is ha akarja az adott cég, persze az átlag vásárló vegyen mindenből HDMI 1.4-et.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#9) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A kontroller dolog valahol még érthető, hogy egy high-tech géphez ne 2000 Ft-os ócskaságot vegyenek az emberek, ami olcsó ugyan, de pár hónap (hét?) alatt tönkremegy.
Bár szvsz a nagyobb kontrollermárkákat, mint a Logitech, ez nem érinti.

A hang esetében meg technikai korlátokra gyanakszom, viszont nem tudom, hogy maga a gép HW-e miatt volt szükséges a megszorítás (ha túl jó a hang minősége, akkor lassul a lejátszás) vagy erre már nem elegendő a kék lemez kapacitása.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) InDaFlesh


InDaFlesh
csendes tag

Én úgy vagyok ezzel a hírrel, hogy I could care less :D

-.-"

(#11) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

miszerint egyes hamisított, vezeték nélküli kontrollerek meggyulladhatnak, esetleg még fel is robbanhatnak használat közben...

jah vedd meg a 12-15k-ért a gyári kontrollert...én bevállalnám a silány,felrobbanós 4ezer forintos utángyártottat is. sonyt amúgy se érdekli a felhasználók sorsa,nem attól aggódik h más utángyártott kontrollere felrobban(amúgy se az ő hibája lenne) sokkal inkább a pénz dominnál itt :((
vagy maradt több millió eladatlan joy-uk a raktáron amit most el tudják passzolni jópézért... :DD

(off: amúgy nem értem,hogy veszi észre a ps3,hogy nem eredeti a joy,ugyanazon a frekvencián megy,meg ugyanazt a jeleket használja,nem?)

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#12) Karma válasza InDaFlesh (#10) üzenetére


Karma
félisten

Nyelvtannáci: szerintem nem azt írtad, mint amire gondoltál :P

“All nothings are not equal.”

(#13) h-yle válasza Karma (#12) üzenetére


h-yle
addikt

Lady Gaga új hajszíne biztos kevésbé érdekli, és erre akart utalni. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) keIdor válasza InDaFlesh (#10) üzenetére


keIdor
titán

Then why did u write here?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) muxi-muxi válasza idkfaiddqd (#11) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Ott a pont! Lehúzda az egész! A gyári kiegészítők/alkatrészek mindig qrva drágák. Elég csak körülnézni a m***a márktban (ami amúgyis egy lehúzda hely), ahol egy tízezer forintos telefonhoz ötezer az akksi!

Egyébként meg szerintem sem lesz baj a jófajta Logitech kontrollerekkel, nem hinném hogy egy ekkora gyártót mexopatna a Sony, bár ki tudja...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#16) anulu


anulu
félisten

maradok a 3.41-nel. tovabbra is.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) dabadab válasza h-yle (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Bár szerintem a vicces az, hogy megy az a 3D 1.2-n meg 1.3-on is ha akarja az adott cég"

Nem megy. Ugyanis az az 1.3, amin megy a 3D, az 1.4, ugyanis a ketto kozott csak szoftveres kulonbseg van, pl. az, hogy az 1.4-es protokoll tamogajta a 3D-t :)

DRM is theft

(#18) dabadab válasza Karma (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Felrobban a kontroller, ez de jo"

Biztos Sony akksi van bennuk vagy Sony hutes ;]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) arty válasza ommagreg (#6) üzenetére


arty
veterán

1080p 60fps átmegy hdmi1.3-on

1080p 24fps x 2 is át kellene menjen - max csak 24p esetén működne - naés? van olyan 3D képes eszköz, ami 3D-s, de nem 24p-s?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) dabadab válasza arty (#19) üzenetére


dabadab
titán

"1080p 60fps átmegy hdmi1.3-on"

Sot, atmegy HDMI 1.0-n is, ahogy a HDMI 1.4a-ban kotelezoen eloirt 3D formatumok (1080p24, 1080i60, 720p60) is, mellejuk meg siman elfer a HD audio elhanyagolhato adatmennyisege.

DRM is theft

(#21) AXisBOLD válasza james001 (#7) üzenetére


AXisBOLD
addikt

LOL :D

ez így van

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#22) Mazsika


Mazsika
őstag

hát gagyi kontrollert úgyse dugnék a gépbe... :S 3d meg trú hádé hang meg úgy nem érdekel ahogy van! :DDD

Dáccsika

(#23) Barthezz2 válasza idkfaiddqd (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyételmű..

Everybody lies.

(#24) Sundesz


Sundesz
őstag

1.3-as HDMI-n én úgy tudom, hogy 3D-nél 720p és 1080i megy csak át, az 1080p nem.

Hörcsög Powa'

(#25) Def26 válasza Mazsika (#22) üzenetére


Def26
félisten

Na, akkor végre valaki akinek ezt a frissítést szánták. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#26) dabadab válasza Sundesz (#24) üzenetére


dabadab
titán

"1.3-as HDMI-n én úgy tudom, hogy 3D-nél 720p és 1080i megy csak át, az 1080p nem."

Rosszul tudod, már az 1.0-s HDMI-n is átmegy az 1080p60 is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Sonja válasza Sundesz (#24) üzenetére


Sonja
veterán

Jól tudod, ebben a PDF-ben is ezt írják!

3D a HDMI kábelen keresztül

A HDMI 1.4 szabványosítja a HDMI csatolóval rendelkező eszkö-

zök esetében a 3D formátumot és az 1080p értéknél nagyobb fel-

bontást, ezáltal a 3D játékok és a 3D videó alkalmazások is futtat-

hatóak lesznek a rendszeren.

A HDMI 1.3 szabványnak megfelelő eszközök mindezt csak 1080i fel-

bontásig biztosítják.

Szerk.: Itt is ezt írják.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28) Thome


Thome
addikt

Na most akkor a #26 vagy a #27 az igaz? :DDD

(#29) dabadab válasza Thome (#28) üzenetére


dabadab
titán

A #26 :)

Tegyük rendbe a dolgokat: a Sonja által linkelt cikk marhaság (viszont az a cikk, amit forrásként megjelöl, nagyjából korrekt, bár azon is látszik, hogy aki írta, az azért szakmailag nem nagyon kiművelt), a HDMI 1.3 nem támogatja a 3D-t. A cikkíró azt keverte meg, hogy a HDMI 1.3 eszközöket elvileg szoftveresen lehet update-elni 1.4, mivel maga az, ami fizikailag létezik a cuccból (a port, meg ilyenek) nem változnak, csak bevezettek új adattípusokat. Az, amit a cikk a sávszélesség hiányáról ír, abszolút marhaság, a HDMI sávszélességét egy alkalommal emelték meg, az pedig a HDMI 1.3 volt - mondjuk további érdekesség, hogy a házimozi kategóriában nyomuló "HDMI 1.3" cuccok java része nem tudja ezt a megemelt sávszélességet, fizikailag tulajdonképpen HDMI 1.0 portokról van szó. A dolgot még nagyobb szamársággá teszi azt, hogy a HDMI 1.0 sávszélessége is elegendő ahhoz, hogy átmenjen rajta az 1080p24 (valamint az 1080i60 meg a 720p60), tessék csak számolni*. A cikkben idézett korlátot valószínűleg a h.264 dekóder sebessége adja, az tényleg lehet korlátozó tényező (a forrásul megjelölt cikkben nem írják konkrétan, hogy a STB-k miért nem tudják kirakni az 1080p-t 3D-ben, szóval a cikk írója költötte azt hozzá, hogy ez a HDMI 1.3 miatt van).
Ha valakit mélyebben érdekel a dolog, a hdmi.org-ról le lehet tölteni a specifikációt, de tudom ajánlani a wikis cikket, azt olyan írták, akik tudták, hogy miről beszélnek, ellentétben a linkelt cikkel. A marantzos cikknek abban igaza van, hogy a 4k*2k felbontást a HDMI 1.4 szabvány sorolja fel, de mondom, fizikailag simán átfér HDMI 1.3-on is, mert csak 4,5 Gbit kell neki, a HDMI meg 8,16-ot tud.

*3,96 Gbit/s van a videóra, a 3D 1080p24 meg 1920*1080*3*8*24*2 bit/s (szélesség, magasság, 3 byte/pixel, 8 bit/byte, 24 képkocka másodpercenként, kétszer, mert 3D), ami 2,22 Gbit/s.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) Thome válasza dabadab (#29) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, ezt durván kifejtetted! :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.