Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

nyit

(#2) Dany007 válasza proof88 (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Hat sok sikert! Esetleg a miertre is adatnal valaszt... :) Esetleg az uj iphonet akarod megvetetni :) ;]

(#3) proof88 válasza Dany007 (#2) üzenetére


proof88
addikt

no beírtam a szövegbe :)

szerk.: venni én is tudnék amazonról, pont az kell, hogy tudjanak küldeni pénzt

[ Szerkesztve ]

(#4) Lenry


Lenry
félisten

a moderátori rang elég?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) proof88 válasza Lenry (#4) üzenetére


proof88
addikt

hát, az is fontos, hogy régóta aktív tagja legyen az oldalnak és megbízható emberről legyen szó. Szóval a moderátori rang önmagában nem elég. :D
Pl Te megfelelnél szerintem.

(#6) Lenry válasza proof88 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

de én az USA-s követelményeknek nem felelek meg :D

ellenben pl Tiv valószínűleg igen.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) proof88 válasza Lenry (#6) üzenetére


proof88
addikt

ja de úgy értettem, hogy ha azoknak is megfelelnél, akkor eddigi ph-s életed alapján megfelelnél :D
tiv83us jó ember? Megbízható? ;]

(#8) Lenry válasza proof88 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

jah, értem :R

Tiv: passz, nem ismerem személyesen, csak tudom róla, hogy már jó ideje Amerikában él, ezért ő jutott eszembe először.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Proofps v2? :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10) #43960832


#43960832
törölt tag

(#11) proof88 válasza Cucuska2 (#9) üzenetére


proof88
addikt

jah :D
honnan tudod? :D

(#12) Cucuska2 válasza proof88 (#11) üzenetére


Cucuska2
őstag

Játszottam az első részével anyám gépén. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13) proof88 válasza Cucuska2 (#12) üzenetére


proof88
addikt

aláírásom folyamán? :D

(#14) Cucuska2 válasza proof88 (#13) üzenetére


Cucuska2
őstag

Bmeg, de görénynek érzem magam. Nem, nem olvastam abban a pillanatban, de így utólag megnézve, tényleg. Bocs. :B

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) proof88 válasza Cucuska2 (#14) üzenetére


proof88
addikt

hú ebből nem sokat értek, szóval a kérdésem arra irányul, hogy honnan ismered a proofps-t? :) Mostanában láttad az aláírásomban a kampányt és onnan ismered, vagy már régebbről ismered? :D

(#16) Cucuska2 válasza proof88 (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

~2 éve láttam egyszer, és jártam az atw-s proofps oldalon. :)
Talán akkor még az aláírásodban volt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) proof88 válasza Cucuska2 (#16) üzenetére


proof88
addikt

ohh értem :D :C
És milyen élményeket hagyott benned? :D Netán egy PR00FPS-rajongóval állok szemben? :D

(#18) Cucuska2 válasza proof88 (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

Arra emlékszem, hogy anyám gépén, Intel X3100-as grafikus 'gyorsítóval' maxon szaggatott. Ja, meg furák voltak a csiga-pókok. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) proof88 válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


proof88
addikt

csiga-pókok :))
X3100-on azért szaggathatott maxon, mert asszem olyankor állandó motion blur van, és azt az integrált megoldások csak lassan tudják az én technikámmal megjeleníteni :DDD

(#20) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerinted mennyire hatékony ez a Kickstarter? Eddig még nem is hallottam ilyenről. Mi alapján adományoznak itt az emberek - ennyire jól megy, vagy mi? :D

(#21) proof88 válasza Crystalheart (#20) üzenetére


proof88
addikt

Külföldön jóval elterjedtebb dolog, ez a fogalom, hogy crowd funding, vagy social funding. Közösségi finanszírozás, az a lényege, hogy ha kapós az ötlet, akkor mindenki belead egy kicsit, és a végén összegyűl annyi, hogy sikerül megvalósítani. Az adományozó emberek akkor adományoznak, ha szimpatikus nekik a projekt. Ezen felül, vannak úgynevezett perk-ek, vagyis felajánlási opciók, különböző értékkel, amikért cserébe valami ajándékot kap az adományozó. Minél többet adományoz, annál nagyobb jutalmat kap cserébe. Pl egy játéknál a teljes verziót kapja majd meg cserébe, stb. Nyilván bizalom alapján is megy a dolog, hiszen mi a garancia arra, hogy a végén a projekt tényleg megvalósul? :) Nem sok, de ha már fel tudsz mutatni jópár dolgot, el tudod hitetni az emberekkel, hogy tényleg dolgozol a projekten, akkor szerintem működhet, és szokott is.
Sokféle kampány van, pl a garázsfejlesztők is szeretnek így anyagi támogatást kapni. Így gyakorlatilag egy ideig főállásként dolgozhatnak a saját játékukon, ami akár nagyon sikeres is lehet, ha van rá ideje az embernek összehozni, cserébe a közösség is megkapja a játékot. Az én játékom nem túl egyedi, persze szeretnék belerakni 1-2 egyedi dolgot. Még kb semmi nincs kész belőle, egyelőre csak az 5 évvel ezelőtt írt játékomat tudom felmutatni, ami tanuló projekt volt (szakdolgozat), és ennek a következő részét szeretném megcsinálni, story móddal és multiplayerrel.
Az Indiegogo-ra raktam fel a kampányomat, aláírásomban láthatod a linkjét. Ez európai oldal. Fészbukon kb 28 ezer lájkolója van, szemben a Kickstarter 300 ezer lájkolójával. Nézegettem mind2 oldalon a kampányokat, és Indiegogo-n nehéz elég pénzt összegyűjteni, ötletesnek kell lennie a projektnek eléggé szerintem. Viszont kickstarteren sokkal nagyobb mértékben és sokkal több mindent megfinanszíroznak. És most nem a magyarországi anyagi helyzeteket kell figyelembe venni. :) Hiszek abban, hogy az egész világon lehet találni néhány száz vagy esetleg több embert, akit érdekelne a játékom, és akár a legkisebb adomány összeggel, azaz 5 dollárral hozzájárulva, jó pénzt össze tudok gyűjteni ahhoz, hogy néhány hónapig ez lehessen főállásom, amivel foglalkozhatok, +1-2 ember aki besegítene és részesedne az összegből, cserébe valami jó kis játékot hoznék össze. Ami a végén ingyenes lenne, és kihagynánk a kiadókat, meg az ilyesmit. Itt közvetlen kapcsolat van a fejlesztők és a végfelhasználók között. :)

(#22) Lenry válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Lenry
félisten

ez a te tájékozatlanságodra vall, mert nem egy komolyabb játékra gyűltek már itt igen komoly összegek, és ezt általában a hozzájuk kapcsolódó hírekben is meg szokták említeni.

ha jól emlékszem, akkor Tim Schafer kalandjátékatyaúristen is innen gründölte össze a következő játékának költségeit.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Crystalheart válasza Lenry (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerinted hány játékhírt nézek én úgy havi átlagban? :DDD

Hát most már tájékozódtam. Nem is rossz, tényleg érdekes, hogy a világon ennyien áldoznak ilyenekre, míg itt a magyarok legföljebb a kutyamenhelyeknek meg az éhezőgyerekeknek hajlandóak, azt is csak valóságshown keresztül. Bár kétlem, hogy európai filmhez itt lehetne bármit is gyűjteni. De majd ötletelek.

(#24) proof88 válasza Crystalheart (#23) üzenetére


proof88
addikt

Ha neked valami film ötleted van, nyugodtan megpróbálhatsz egy kampányt létrehozni hozzá! Csak legyen érdekes, és tálald jól. :D

(#25) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem minden arany, ami fénylik. :B

Gondolom előbb-utóbb idetéved egy moderátor és helyreteszi a helyretennivalókat. :P

IN GOD WE TRUST!

(#26) talmida válasza #43960832 (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm, hogy rám gondoltál, nagyon megtisztelő. :B :R Mégsem vállalom, mert könnyen az is előfordulhat, hogy hamis csekket küldene nekem valaki. A hamis csekkekről csak hetekkel később derül ki, ha nem jó. :((( TAPASZTALAT! Egyszer mi is elfogadtunk egy csekket, ami fedezetlen volt. A bank kifizette, és csak jóval később szóltak, hogy gond van a csekkel és levonták a számlánkról. :(( Szóval óriási a rizikó, nagyot lehet bukni rajta. :K

IN GOD WE TRUST!

(#27) Crystalheart válasza talmida (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezen még van csekkes rendszer, nem tisztán bankkártyás-banszámlás? Nem ástam még bele magamat.

(#28) Gergő_


Gergő_
őstag

ha jól értem az egészet más nevében akarod végrehajtani?
nem teljesen látom át de hangzik valami szépen vagy tévedek?

(#29) talmida válasza Crystalheart (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A bankkártyás átutalás is "visszhívható". Semmiféle pénztovábbítás nem hangzik jól. :N Feltételezem, hogy proof88 jószándékú és csak naív, de mivel túl sok scam ugyanezen az elven működik, jobb az óvatosság.

IN GOD WE TRUST!

(#30) Crystalheart válasza talmida (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Visszahívható - gondolom bizonyos időn belül, azaz míg a teljesítésről még nem jött visszajelzés (vagy egyes bankoknál, míg nem kezdték el a teljesítés végrehajtását), de akkor a számlánkra sem érkezett meg. Szép is lenne, ha bankon keresztül ilyen nehéz helyzetbe lehetne valakit hozni...

Szerintem az oldal egyetlen és nyilvánvaló veszélye, hogy kamuprojektek vannak az igaziak közt, akár szép számmal is. De ez evidens és kivédhetetlen...

(#31) proof88 válasza Gergő_ (#28) üzenetére


proof88
addikt

A saját nevemen vagyok regisztrálva kickstarteren, én csak keresek valakit, akinek van amazon payments account-ja és akkor arra jönne a pénz. A végén pedig az illető megtartana magának valamennyit (előzetes megegyezés alapján), a többit átutalná nekem. Így mindenki jól jár: a projektem felkerül kickstarterre és pénzt kaphatok érte - aki segít nekem, az meg szintén pénzt kap érte :D

(#32) proof88 válasza talmida (#26) üzenetére


proof88
addikt

Hát jó, azért köszönöm. :)
Azért ennek a "hamis csekknek" még utánajárok, megkérdezek 1-2 embert akinek sikeres projektje volt.

(#33) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Kickstarteren van Paypal?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#34) proof88 válasza Cucuska2 (#33) üzenetére


proof88
addikt

nincs :) ha lenne, akkor azt használhatnám :D ott csak amazon payments van.
Indiegogo-n tudom majd használni pár napon belül a paypal-omat, amint verifikált lesz az accountom. :D

(#35) #43960832 válasza talmida (#26) üzenetére


#43960832
törölt tag

Értem, persze. A rendszer buktatóit nem ismerem, lévén itthon nincs ilyesmi. :)

(#36) Cucuska2 válasza proof88 (#34) üzenetére


Cucuska2
őstag

De nem az, nem tudok támogatni paypallal. :N

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#37) Eastman válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Eastman
őstag

Bár kétlem, hogy európai filmhez itt lehetne bármit is gyűjteni.

Tarr Béla Sátántangóját komolyan jegyzi a szakma és sok laikus is ismeri. Ha jó a sztori, eséllyel indulhatsz, függetlenül attól, hogy hol élsz, szerintem.

...mondjuk ilyesmi kicsit ki is mozdítana, célt adna, nem?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) proof88 válasza Cucuska2 (#36) üzenetére


proof88
addikt

sztem hétfőn vagy kedden már verifikált lesz. Már megadtam a kártyám adatait paypalnak, a próba terhelés is megtörtént, vagyis csak félig, mivel egyelőre csak zárolva van a számlámon az az összeg amivel megterhelték, aztán majd a közlemény rovatban feltüntetett kódot kell visszaírnom a paypal-ban, hogy bizonyítsam, tényleg enyém a kártya, és akkor verifikált lesz. Ezután adhatom majd meg a paypal azonosítomat az indiegogo-nak. :) Addig meg csak várni tudok, sajnos ez ilyen időigényes dolog. :U

(#39) talmida válasza Crystalheart (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pedig pontosan ez megtörtént. :K Velem kétszer is előfordult, hogy valaki fedezetlen csekket adott. :(( A számlámon rendesen megjelent, azaz a bank kifizette!!! Sőt használni is tudtam. Majd úgy 3 hét múlva kaptunk egy értesítést, hogy nem volt jó a csekk. Visszaszedték a pénzt. Senkinek nem kívánom azt a herce-hurcát. Hidd el, hogy ez valódi probléma, nem vaklárma.

Bocs, továbbra is a csekkről beszéltem...nem figyeltem a hsz-od számát. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) Crystalheart válasza talmida (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De ahogy elnézem, itt csak tisztán bankkártyás rendszer működik, ahol gyakorlatilag nincs hasonló kockázat. Ennek utánanéztem, ha már megjelent a másik számláján a pénz, onnantól esély sincs visszavonni.

Csekk... az amerikai csekkes rendszerhez nem értek. De mondjuk logikus volna, hogy ha nincs fedezet, inkább a hamis csekket kiállító ipsét vágják meg egy büntetéssel.

(#41) talmida válasza Crystalheart (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nekem scam-szaga van így is, úgy is. :B

A csekkes dolog körülményes, mert pl valakinek pl Virginiában van a bankja (vannak kisebb, nem túl közismert bankok is) és, én Floridában beváltom a csekket, kiadják ugyan, de csak hetek múlva jön rá a bank, hogy nem volt OK a csekk. :W Nem tudom, hogy miért ilyen lassú, de ez van. :U Aztán arról nem is beszélve, hogy végül mindenkit megbüntetnek, azt is, aki a rossz csekket adta és azt is, aki elfogadta. Amióta becsaptak, én soha nem fogadok el csekket senkitől. :P

IN GOD WE TRUST!

(#42) Crystalheart válasza talmida (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem a segítségkéső oldaláról nincs kockázat - hogy is lenne, tőle nem vonnak -, csak a segítségnyújtó pénze tűnik el legföljebb, ha kamu a projekt. Én már azon gondolkodom, van-e ilyen amerikai ismerősöm... :D

(Ez a csekkes rendszer meg igazán reformra szorulna akkor. Tiszta retro.)

(#43) talmida válasza Crystalheart (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

És a "monkey in the middle" kockáztat a legtöbbet. :B Ez egy itteni közmondás arra vonatkozóan, amikor egy harmadik személy közvetít két másik között. Magyarul balek. :P

Csekk-reformálás ügyben nem vagyok kompetens. :)

Amúgy félreértés ne essen, korábban már sokaknak segítettem különböző ügyekben, tehát nem arról van szó, hogy elzárkózom a segítségnyújtástól. De vannak esetek, amikor nem-et kell mondanom. :B Proof88-tól mégegyszer elnézést kérek. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) proof88 válasza talmida (#43) üzenetére


proof88
addikt

Túl van tárgyalva, és köszönöm hogy foglalkoztál a témával! :R

(#45) Dany007 válasza proof88 (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Én viszont a helyedben nem foglalkoznék ilyennel.
Igen kétséges ennek a sikere... Bár kitudja... Első körben biztos, hogy felkeresnék olyan személyeket, akiknek ez már bejött és mittomén mennyi pénzt kerestek ezzel...
Érdemes lenne az ő konkrét tapasztalataikat megismerni. "Személyesen" mondjuk neten keresztül. De nem fórumokat olvasgatva meg sikertörténeteket olvasva, hanem megismerkedni a konkrét személlyel és vele beszélgetni az egészről.

Én az MLM-nél mondtam mindig ezt az ismerősöknek / embereknek mikor beakartak szervezni. Megmondtam nekik, jöjjenek vissza akkor, mikor már fix keresetük van ebből, legalább akkora amekkorát nekem ígértek. Na és ha ez megvan igazolhatóan akkor beszállok én is! :) Azóta se jött egyik se...

(#46) proof88 válasza Dany007 (#45) üzenetére


proof88
addikt

Azért ne hasonlítsuk az MLM-es dolgokat ehhez. És Forexezni sem fogok.
Nem cseszem el a teljes időmet a témára, csak megpróbálkozom vele. Legalább lesz ilyen tapasztalatom is.

(#47) Dany007 válasza proof88 (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, persze h nem MLM. Csak az is ígéretesen indul, aztán a végén nincs egy épkézláb "valós" ember sem, akinek bejött volna. Legalábbis én személyesen egyet se ismerek.

A forex pont nem jó példa. :) Abban van némi gyakorlati és elméleti tapasztalatom. Az igenis működik. Az már más kérdés, hogy úgy reklámozzák, hogy minden jött-mentenk bejöhet.
Van egyébként külön fóruma is itt a PH!-n, ahol az ember beszélhet egy rakás "valós" emberrel akik már egy ideje ebből élnek. Ráadásul a forex maga a devizatőzsde (online felületen) amit elég sok profi cég is űz... Na mindegy ez most mellékes.

Azért ha belevágsz jó lenne itt valami helyzetjelentés. Csak kíváncsiságból. Mondjuk a részletek annyira nem érdekelnének, csak annyi, hogy hogy alakul a helyzet.
Persze sok sikert, de fő az elővigyázatosság.

(#48) Crystalheart válasza Dany007 (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kára nem származhat belőle szerintem - feltéve, ha becsületes az amerikei, akivel ledumálja a dolgot -, legföljebb nem adakoznak. Megéri megpróbálni.

(#49) bullseye válasza talmida (#25) üzenetére


bullseye
addikt

Onionék nem poén csatorna amúgy?
Mert ez - bár van némi alapja - a "Still try to run your racket" miatt elég fotósopp szagú.

Azt még megértem, hogy valaki kell kapcsolat, mert Kelet EU nem játszik még ebben a projectben, de hogy az igazán gonosz énem elővegyem, lehet nem véletlen, hogy így van.

+ Nem tudom kickstaqrteréknál hogy mennek a dolgok, de én szívesen látnék az új progiból dizájntervet, animot, stb. Mert lehet, hogy az első rész az első sortól saját kezüleg kódolt játék volt, és aki tolta, nagyon élvezte, de totál hozzá-nem-értőként én nem látok benne többet, mint egy FPS-Creator próbálkozást. Szerintem ennél több kell ahhoz, hogy bejöjjön rá pénz.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#50) talmida válasza proof88 (#44) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Örülök, hogy nem haragszol! ;)

bullseye Én is elég szkeptikus vagyok velük kapcsolatban. :B
Ráadásul, amit a neten találtam róluk, az se volt meggyőző...sőt.... :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.