Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Ha a Tavaszmezőn lenne, megnézném, de Óbudára lusta vagyok kimenni. :))

(#2) hoffman_ válasza DEJVID (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Pedig a rendes mérnököket Pbudán gyártja a KVK ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) CyberPunk666 válasza hoffman_ (#2) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A rendes mérnököket a munkahelyek gyártják. Az iskola csak játszótér.

(#4) hoffman_ válasza CyberPunk666 (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem pont így fogalmaznék, de korrekt helyesbítés.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) MongolZ válasza CyberPunk666 (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez nem igaz.

Az iskola feladata a szemléletmód kialakítása, az érdeklődés felkeltése, a lehetőségek kutatása. Senki nem úgy kerül ki az iskolából, hogy tud mindent. Viszont jó esetben tudja, hogy mit akar, tudja, hogy minek hol kell utánanéznie, érdeklődő, nyílt a világra, az újdonságokra. Igen, ezt leginkább az iskola adja meg.

Természetesen lehet valaki jó "mérnök" iskola nélkül is, csak nagyságrendekkel kisebb az esélye.

Nem is értem, hogy miért keverhetted ide a melót.

[ Szerkesztve ]

(#6) CyberPunk666 válasza MongolZ (#5) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha megnézed, hogy mire reagáltam, akkor összeáll. A kolléga viccesnek szánt, ámde rosszindulatú tréfájára válaszoltam. Egyébként tavaszmezős vagyok és nagyon érzékeny a telephelyek és iskolák közötti nagyszájúságra, mert semmi alapjuk nincsen.

Az iskola szükségességét nem vitattam, az kell hozzá, csak nem ott leszel igazi mérnök.

[ Szerkesztve ]

(#7) mepet válasza hoffman_ (#2) üzenetére


mepet
addikt

Apa kezdődik! A durungáramosok megmondják a frankót. :))

(#8) MongolZ válasza CyberPunk666 (#6) üzenetére


MongolZ
addikt

Akkor vigyük tovább a dolgokat.

Igazi mérnök hol leszel? Multiknál, ahol foglalkozol 1, talán jó esetben 2-3 dologgal? Nemár...
A mai világban minden sz*rt mérnökökkel akarnak végeztetni (köszönjük meg oktatáspolitikánknak, mert "valaki" kijelentette, hogy legyen minden második ember diplomás), csökken a mérnökök renoméja.

Egyébként meg osztom a kolléga véleményét, Óbudán van az infrastruktúra nagy része, hagyomány, stb. kész, ezt el kell ismerni. Amikor én jártam a BMF-re, akkor mi a Népszínház utcából átjártunk Óbudára a szakos tárgyakra - nem a Tavaszmezőbe.

Ilyeneket ne vegyél föl, egyrészt, mert van némi valóságalapja, másrészt ennél sokkal durvábbakat fogsz kapni majd a munkahelyeden a sok okostojástól.

(#9) CyberPunk666 válasza MongolZ (#8) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

KVK-ról volt szó.
Tehát az infrastruktúra rendelkezésre áll a tavaszmezőben, a hagyomány a tavaszmezőben van... (Mi nem járunk át csak enegetika laborra, ők is csak hiradó laborra, meg programozás laborra jönnek át).

Multinál dolgozom és nem 1-2-3 dologgal kell foglalkozni, csak egy adott projektre igaz, projektenként pedig más a feladat.

Mivel látom a kandós részre nulla rálátásod van, elárulom, hogy a kandó azaz a villamosmérnöki rész kétfelé van osztva. Józsefvárosban (tavaszmező) vannak a gyengeáramúak (híradástechnika, műszer-automatika, mikroelektronika), Óbudán pedig az automatika és energetika.
Így az ő odaszúrása lényegében az volt, hogy a tavaszmezősök szarok és nem az, hogy óbudán van az infrastruktúra.

A munkahelyen nincsenek ilyenek, szerintem ki is raknák őket. Itt nagyszerűen dolgoznak együtt a kandósok és a bmesek. A sikereknek sem sok köze van ahhoz, hogy honnan jött.

[ Szerkesztve ]

(#10) lorincmate válasza DEJVID (#1) üzenetére


lorincmate
tag

Átérzem én is lusta voltam, pedig a felhozatal kitűnő. Igazán rakhattak volna valamit springfieldre is. Megjegyzésül: 1500V alatt is van élet.

F4 modul

(#11) MongolZ válasza CyberPunk666 (#9) üzenetére


MongolZ
addikt

Kandós részre valóban csak minimális rálátásom volt.

Ha multinál dolgozol, nem kell sok feladattal foglalkoznod. Ez az igazság.
Ennél már csak az volt jobb, amikor egyik kedves látogatóm megjegyezte, hogy az mindegyik ipar érdekes, de az autóiparnál nincs változatosabb és érdekesebb.

Félre ne értsd, az emberek többsége tök jól elvan a multiknál, ezzel semmi baj nincs, de amíg ezek az emberek nem dolgoztak kis létszámú cégnél, azt hiszik, hogy a munkájuk változatos :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.